Jump to content

Başınıza gelen her musibet kendi yaptıklarınız nedeniyle midir?

Recommended Posts

• İleti 237
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 dakika önce, kavak yazdı:

Hava karanlık. Otobüs gelmedi. Şoför hasta.

3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Kralsın be hacım seviyorum seni.

Ben karışcaktım ama sizin tartışmanıza gülmekten tartışamıyorum. :D 

Neyse devam edin siz tartışmaya. Geceyi de güzelleştirdiniz ikiniz de sağ olun. :D 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, pica pica yazdı:

Ben karışcaktım ama sizin tartışmanıza gülmekten tartışamıyorum. :D 

Neyse devam edin siz tartışmaya. Geceyi de güzelleştirdiniz ikiniz de sağ olun. :D 

Ne tartışması be haci kavak abi sevmesede beni severim ben onu. Tartışmak yok.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Hacı amsatanlık olarak sorman şu demek adam sana ahlak nedir size göre var mıdır kaynağı nedir diye sorup. Sen amsatanlardan mı öğreneceğiz diyorsan kusra bakma benim cevabım yok deyip karşıya itelemektir olayı.

sevgili atom, "amsatanlık" konunun bam teli.

bu yüzden averroes de konuyu hemen eşcinsellik-enseste getirdi.

"eşcinsellik, ensest" ateistlerin sorunu değildir.

ama "amsatanlık" müslümanların sorunudur. 

tabii ben konuyu bu kavramla tartışmam ama anibal'ın tarzı bu.

işin doğrusu anibal tam adını söylüyor mevzunun.

çünkü islam'da kadının hem bu dünyada hem de cennetteki yeri böyle konumlanmıştır.

öyle, cennet anaların ayakları altındadır filan boş laflar...

zaten dikkat edersen kadına verilen görev belli: kocasına karılık, çocuğuna analık!

hem bu dünyada hem de "öte alemde" kadının yeri bellidir!

erkeğe hem bu dünyada hem de diğer alemde sayısız "am",

kadına hem bu dünyada hem de diğer alemde tek "yarak"!

bu durumda ahlaksız olan teistler mi, yoksa ateistler mi?

bir müslümanın 4 karı alması, 40 tane de cariye tutması ahlaksızlık değil!

ohh ne güzel ahlak!

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Ne tartışması be haci kavak abi sevmesede beni severim ben onu. Tartışmak yok.

Kıtmir diyerek mi? Bence ağzını denk al. Bu tartışmada benim de ağzımı bozdurma istersen. En azından karakterin olsun yanar döner olma. Saygılı tartışmayı da öğren. 

Sitelerde Paylaş

Tüm 5-6 sayfa iletileri okudum, sonrasında hızlı göz gezdirdim. 

Ne saçma bir konu olmuş bu! 

Tüm sayfaları okuyacaklara tavsiyem, boşa zaman harcamayın. 

Müslüman: ahlak ne der. 

Ahlak götten uydurma diyen ateist ise eğip bükmeden direk sonuca gitme hedefli cevabı verir fakat Müslüman anlamaz ve "cevap veremedin" demeye başlar. Birkaç tekrardan sonra farklı kişilerin de müdahil olması nedeni ile Müslüman kaçar. 

Naçizane tavsiyem, bu konuyu konuşmak isteyen bir Müslüman gelecek veya hodri meydan yapılacak ise; Öncelikle kendi ahlak tanımını, kapsamını ve kural koyucuyu yazıp dinsizlere "sizin ahlak dediğiniz şey ne, kurallar ne, kuralların temeli ne" der ise konu bazılarına faydalı olur. 

Şahsi görüşüm; ılımlı İslam yaşayanların en çok güvendiği 5 din adamı da gelse şu ahlak konusunda tavsiye ettiğim şekilde tarafsız-özgür bir platformda konuşamaz çünkü kendi ahlak temellerini ve kurallarını yazdığı an zaten ılımlı İslam takipçileri tarafından hakaret eşliğinde "ama bizim dinimiz iyiydi, bunlar kötü" deyip adamı taşlarlar. 

tarihinde Agnostik84 tarafından düzenlendi
imla
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Agnostik84 yazdı:

Tüm 5-6 sayfa iletileri okudum, sonrasında hızlı göz gezdirdim. 

Ne saçma bir konu olmuş bu! 

Tüm sayfaları okuyacaklara tavsiyem, boşa zaman harcamayın. 

Müslüman: ahlak ne der. 

Ahlak götten uydurma diyen ateist ise eğip bükmeden direk sonuca gitme hedefli cevabı verir fakat Müslüman anlamaz ve "cevap veremedin" demeye başlar. Birkaç tekrardan sonra farklı kişilerin de müdahil olması nedeni ile Müslüman kaçar. 

Naçizane tavsiyem, bu konuyu konuşmak isteyen bir Müslüman gelecek veya hodri meydan yapılacak ise; Öncelikle kendi ahlak tanımını, kapsamını ve kural koyucuyu yazıp dinsizlere "sizin ahlak dediğiniz şey ne, kurallar ne, kuralların temeli ne" der ise konu bazılarına faydalı olur. 

Şahsi görüşüm; ılımlı İslam yaşayanların en çok güvendiği 5 din adamı da gelse şu ahlak konusunda tavsiye ettiğim şekilde tarafsız-özgür bir platformda konuşamaz çünkü kendi ahlak temellerini ve kurallarını yazdığı an zaten ılımlı İslam takipçileri tarafından hakaret eşliğinde "ama bizim dinimiz iyiydi, bunlar kötü" deyip adamı taşlarlar. 

Burda şöyle bir sorun da var gerçi müslüman kabul etmiyor ama eğer kurandan mantıksal veya farklı açılardan sorun varsa. Zaten o ahlakın dayanağının ilahi olmadığı ortaya çıkmış olup ateizme aslında bir üstünlüğü kalmıyor ahlak konusundan fakat, Müslümanları kuran konusunda ikna etmek ne mümkün. Ya kelime çevriliyor. Ya sorun görülmüyor ya ateistler falan yanlış anlıyor. Ya biz bilemeyiz tanrı bilir e gidiyor. Ee bundan vazgeçme gibi bir niyetin yok ki senin her halükarda ilahi bu senin için. Ahlak konusu buradan gitmeli bence. Sanki kaynak sağlam da oradan temellendireceğiz.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Geta yazdı:

sevgili atom, "amsatanlık" konunun bam teli.

bu yüzden averroes de konuyu hemen eşcinsellik-enseste getirdi.

"eşcinsellik, ensest" ateistlerin sorunu değildir.

ama "amsatanlık" müslümanların sorunudur. 

tabii ben konuyu bu kavramla tartışmam ama anibal'ın tarzı bu.

işin doğrusu anibal tam adını söylüyor mevzunun.

çünkü islam'da kadının hem bu dünyada hem de cennetteki yeri böyle konumlanmıştır.

öyle, cennet anaların ayakları altındadır filan boş laflar...

zaten dikkat edersen kadına verilen görev belli: kocasına karılık, çocuğuna analık!

hem bu dünyada hem de "öte alemde" kadının yeri bellidir!

erkeğe hem bu dünyada hem de diğer alemde sayısız "am",

kadına hem bu dünyada hem de diğer alemde tek "yarak"!

bu durumda ahlaksız olan teistler mi, yoksa ateistler mi?

bir müslümanın 4 karı alması, 40 tane de cariye tutması ahlaksızlık değil!

ohh ne güzel ahlak!

Ben hiçbir felsefe kitabında böyle tartışma görmedim ondan şaşırdım hocam.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...