Jump to content

Simulasyon teorisi...

Recommended Posts

6 saat önce, bayşapka yazdı:

Madem kalın işaretliyoruz ben de kalemi elime alayım.

Ben kimin neyi kastettiğini ve düşünce şeklinin seni nasıl kısıtladığını anlattım, bunun ötesine aynı şeyleri tekrarlamanın lüzumu yok. Markov zinciri botları 20 yıldır var anibal ondan bahsediyor. Ayrıca onun yazdığı naive bayes formülünü tanımamış olman cehaletini gösteriyor. 

Siri dediğin şey bizzat bilgileri insanlar tarafından girilen bir program. Bunu yapay zeka sanman da cehaletini gösteriyor. 

Siri'nin kişiye özelleştirme yaparken çok kısıtlı olarak basit eclat tarzı recommendation algoritması kullanılıyor. 

Asıl özelliği hazır eğitilmiş doğal dil işlemeyle sesi yazıya çevirmesi, o yazının içinde Anibalin de bahsettiği gibi naive bayes gibi yöntemlerle "ne istediğine" dair benzerlik ilişkisi kurması ve yol haritalarıyla, iş yerleriyle, hava durumuyla ve benzeri apilerle entegre olması ve istediğin zaman oradan bilgi çekebilmesi. Buna yapay zeka demen cehaletini gösteriyor.

Senin anlayacağın "Türk Forum admini" diliyle anlatayım php'de markov zinciri botu dersen bir sürü örnek çıkar. 

Okuduğunu anlamıyorsan ben neden sana yazıyorum ki yazıyorum hala aynı martavalları yazıyorsun. 

Yukarıda defalarca açıkladık olayın ne olduğunu hala anibal şöyle dedi böyle dedi.

Sirinin yapay zeka botu olmadığını savunman ve otomatik botların yapay zeka olduğunu savunman cahillik abidesi olmanın daniskalığıdır. 

Siri yapılan konuşmaları kayıt ediyor ve bir dahaki güncellemede algılayıp cevap yazıyor tam yapay zeka değilse de o yolda ilerliyor diyorum.

Nagivasyonu yapay zeka sanmandan salaklığının bir ölçütü olmadığını gösteriyor. Okuyup anlamaya çalışacağını bilsem bahsettiğin terimleri açar ve sana detaylı bir anlatım yapardım ama çok yazık. 

Neyse zaman kaybı olarak görüyorum sizlere laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha kolay.  

Her şey ben biliyorum diye bir moda girmişsiniz. Benim eski uzmanlık alanım diyorum hala boş boş sallıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, rahip said:

Okuduğunu anlamıyorsan ben neden sana yazıyorum ki yazıyorum hala aynı martavalları yazıyorsun. 

Yukarıda defalarca açıkladık olayın ne olduğunu hala anibal şöyle dedi böyle dedi.

Sirinin yapay zeka botu olmadığını savunman ve otomatik botların yapay zeka olduğunu savunman cahillik abidesi olmanın daniskalığıdır. 

Siri yapılan konuşmaları kayıt ediyor ve bir dahaki güncellemede algılayıp cevap yazıyor tam yapay zeka değilse de o yolda ilerliyor diyorum.

Nagivasyonu yapay zeka sanmandan salaklığının bir ölçütü olmadığını gösteriyor. Okuyup anlamaya çalışacağını bilsem bahsettiğin terimleri açar ve sana detaylı bir anlatım yapardım ama çok yazık. 

Neyse zaman kaybı olarak görüyorum sizlere laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha kolay.  

Her şey ben biliyorum diye bir moda girmişsiniz. Benim eski uzmanlık alanım diyorum hala boş boş sallıyorsun.

Yok diyorum ki senin "yapay zeka" dediğin şey yapay zihin. Siri yapay zihin değil, yakın birşey de değil. NLP ve bayes networkleri kullanan, apilerle entegre bir reklam makinesi. Yapay zeka dediğimiz şey öğrenme özelliğine sahip. Yani eğitiyorsun, doğru cevaplara gittikçe yakınsıyor. Kavramları düzgün tanımlarsan herkes daha kolay iletişim kurar. Senin sorunun yarım yamalak kulaktan dolma bilgilerle çıkıp kendini uzman olarak ilan etmen. Neyse, karşımda akıllı biri olmadığına kesin kanaat getirdim artık. Sen özgün fikirlerinle takıl. 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, bayşapka yazdı:

Yok diyorum ki senin "yapay zeka" dediğin şey yapay zihin. Siri yapay zihin değil, yakın birşey de değil. NLP ve bayes networkleri kullanan, apilerle entegre bir reklam makinesi. Yapay zeka dediğimiz şey öğrenme özelliğine sahip. Yani eğitiyorsun, doğru cevaplara gittikçe yakınsıyor. Kavramları düzgün tanımlarsan herkes daha kolay iletişim kurar. Senin sorunun yarım yamalak kulaktan dolma bilgilerle çıkıp kendini uzman olarak ilan etmen. Neyse, karşımda akıllı biri olmadığına kesin kanaat getirdim artık. Sen özgün fikirlerinle takıl. 

Peki dostum sen çok biliyorsun böyle devam. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...