Jump to content

Mülteciler Gönderilebilecek Mi?

Recommended Posts

Muhalefet mültecileri gönderebileceğini iddia ediyor. Ben şahsen Avrupa ve ABD ye verilen tavizlerden dönülmeyeceği için üstüne üstlük gönderilme olayının insan haklarına aykırı bulunacağı için yapılamayacağına inanıyorum. Muhalefet birkaç milyonu gönderse bile çok çok iyidir. Umarım bunu yapabilirler.

Siz ne düşünüyorsunuz? Muhalefet iktidara gelince mülteci sorununu çözebilecek mi?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Expecto yazdı:

Muhalefet mültecileri gönderebileceğini iddia ediyor. Ben şahsen Avrupa ve ABD ye verilen tavizlerden dönülmeyeceği için üstüne üstlük gönderilme olayının insan haklarına aykırı bulunacağı için yapılamayacağına inanıyorum. Muhalefet birkaç milyonu gönderse bile çok çok iyidir. Umarım bunu yapabilirler.

Siz ne düşünüyorsunuz? Muhalefet iktidara gelince mülteci sorununu çözebilecek mi?

Beşar Esat ile anlaşma yapılırsa gönderilebilir.

Suriye içinde bağımsız özerk devlet kurulursa gene gönderilebilir.

Ama kaotik ortam olduğu sürece geri gönderilemez.

ABD  Suriye devleti ile Türkiye'yi  IŞID, Müslüman Kardeşler, PKK vb örgütler ile oyalayarak  petrol kuyularına el koydu.

Sitelerde Paylaş

Bu mevzu ile ilgili 3 sorum var.

1. Resmi rakamlara göre Türkiye´de mülteci sayısı ne kadar ve bunların ülkelere göre dağılımı nedir?

2. Peki, gayri resmi rakamlara göre ne kadar olduklarını tahmin ediyorsunuz?:D

3. Hükümet, mültecileri kontrol altında tutabiliyor mu?

Bana sorarsanız...hükümet mültecileri kontrol edemez hale geldi. Haliyle göndermek şöyle dursun, her mültecinin tam olarak nerede olduğunu bildiğini zannetmiyorum.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, kavak yazdı:

Bu mevzu ile ilgili 3 sorum var.

1. Resmi rakamlara göre Türkiye´de mülteci sayısı ne kadar ve bunların ülkelere göre dağılımı nedir?

2. Peki, gayri resmi rakamlara göre ne kadar olduklarını tahmin ediyorsunuz?:D

3. Hükümet, mültecileri kontrol altında tutabiliyor mu?

Bana sorarsanız...hükümet mültecileri kontrol edemez hale geldi. Haliyle göndermek şöyle dursun, her mültecinin tam olarak nerede olduğunu bildiğini zannetmiyorum.

1- Sanırsam resmi rakamlara göre 5 milyon idi.

2- Gayri-resmi olarak 7 8 milyon civarında olduğu düşünülüyor. Ama muhtemelen 8 milyondur. Tabii göç bitmedi ve bitmeyecek. Bu sayı 10 milyonu kesinlikle geçecektir.

3- Kesinlikle edemiyor. Ama şöyle de bir sıkıntı var. Hükümetin mültecileri kontrol etmek gibi bir amacı olduğunu sanmıyorum. 

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Geta yazdı:

hepsi gönderilemez, hadi sizi gönderiyorum demekle de olmaz.

fakat şöyle de bir durum var:

misafiri iyi ağırlarsanız gitmez.

ikramlarınızı geri çekerseniz, kal deseniz de durmaz.

Sıkıntı şu vatandaşlık verile verile misafir diye bir şey kalmayacak.

Sitelerde Paylaş

Gitmelerini kolaylaştırmak için sınırları açmak yeterli olacaktır. Onların kendi kaderlerine kendilerinin hükmetmelerine izin vermeliyiz. Eğer Yunanistan üzerinden batıya gitmek istiyorlarsa bu Türkiye'nin problemi olmamalı. Bu durum bizim elimizde patlayacağına onların elinde patlasa çok daha iyi. Unutmayalım ki Türkiye'den batıya gitmek isteyenler canlarını hiçe sayarak gözü kara bir biçimde yolculuklarına çıkmaktadır. Bu bir insanlık dramına sebep oluyorsa suçlusu neden biz olalım. İstemedikleri bir yerde kalarak kendilerini mahrum hissedeceklerine istediklerini yapmalarına ve kendi risklerini yönetmelerine izin vermeliyiz. Hangi ülkeye iltica etmek istiyorlarsa resmi olarak o ülkeye iltica edebilirler. Bizim korumacı olmamız onların kaderlerini ilgilendirdiğinden sorumluluğunu alamayız, bu bizi aşar. Mültecilerin geri gidebiliyorlarsa Türkiye'de 5 yıl kalmasını gerektirecek bir durum da yok ki onlara vatandaşlık verilsin. Mültecilerin rotası haline gelmemek için Yunan sınır güvenliği gibi önlemlere ihtiyacımız var. Muhalefetin iktidar olması ise belirsiz olduğundan buna değinmedim.

Ayrıca bir yunan botu nasıl karasularımızdaki başak adasına yaklaşabiliyor ve bizden izinsiz oraya insan taşıyabiliyor?

tarihinde Kaz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 15.08.2021 at 15:09, Ignostik kahin yazdı:

Bop projesi tıkır tıkır işliyor, 2023 te ,

iç savaş hazırlıgı yapılıyor,   

bence mülteciler iç savaş için alındı oy için  değil.

2023 seçimlerini kaybederse, iç savaş çıkıcaktır..

Seçimleri kaybetmesi durumunda savaş çıkarmak sonu olur,böyle bi salaklık yapmaz.

Gelenler Abd yanlışı Afganlarmış.Taliban öldürmesindiye Bidenın isteği üzerine Tayyip ülkeye aldı.

Sitelerde Paylaş
On 09.08.2021 at 23:57, Kenopsia yazdı:

Çok düşük bir ihtimal. Neredeyse imkansız.

İlk gelen suriyelinin on yaşında çocuğu oldu. Hayatında suriye görmemiş çocuğu kim nasıl suriyeye yollayacak

İnan imkansız değil, hatta düşük ihtimal değil. Bu ahlaksız, vatan haini dinciler, hümanist falan takılan solcu ve liberaller direncimizi kırmak için yayıp duruyor bu yalanları. Yemeyin.

Bu çöl yamyamlarını ülkelerine postalamamızın önünde hiçbir engel yok. Anayasamız da yasalarımız da uluslararası hukuk ve anlaşmalar da bizden yana.

Ama muhalefet sandığımız alçaklar da adice amaçlar güttüğü için (inanılmaz ama öyle) yan çiziyor.

CHP ortalığa çıkıp halktan yanaymış, sığınmacıları gönderecekmiş gibi konuşurken azıcık detaya indiğinizde kendini açık ediyor. Gönüllü gideceklermiş, gitmek istemeyeni zorlayamazmışız. Adamlar iki sene önce göçmenleri (göçmen falan değil onlar, sığınmacı) entegre etmek için çalışmalar yapmış, 150 sayfalık raporlar hazırlamış.

Meral Akşener de aynı fikirde. O kadar aynı fikirde ki, oğlu Suriyelilere girişimcilik dersi falan veriyormuş entegrasyon için.

Ümir Özdağ ki adam inançlı biridir, Müslümandır, "Türk imamın arkasında namaz kılmayı reddeden adamları mı entegre edeceksinzi? dedi geçen gün. Suriyeliler bizi Müslüman bile saymıyor, kendilerini bizden üstün görüyor diye ekledi. Sonuna kadar doğru.

Vatansever, doğudan da batıdan da bir şekilde fonlanmayan, çıkarı olmayan bütün anayasa hocaları, uluslararası hukuk bilen uzmanlar, göç uzmanları gayet rahat gönderebileceğimizi söylüyor, açık açık da anlatıyor. Onlar dururken kimlerle ne anlaşmalar yaptığı bilinmeyen, güvenilmez politikacıların ve onların beslemelerinin toplumu manipüle etmek için yaydığı yalanlara inanmayın.

Bu ülke bitmek üzere. Bu, ekonomik sorun vb sorunlar gibi değil, yok oluş sürecine girdik demek. Korkunç şeyler oluyor. Türk halkı ve Türk Devleti bitrsin diye inanılmaz bir biçimde dört koldan çalışıyorlar. Muhalefet de dahil buna. Kandırıyorlar bizi.

Ben yalnızca Ümit Özdağ'a güveniyorum şahsen. Takip edin, destekçilerinin ne kadar değerli profesyoneller olduğunu görün. Bu insanlar politik olarak aynı yerde bile olmadığı halde söz konusu vatan olduğu ve şakası yapılacak hali kalmadığı için deli gibi halkı aydınlatmaya, uyarmaya çalışıyor. Ve bunu on senedir yapıyor. Söylediklerinin fazlası oldu, olmaya da devam ediyor. Çünkü bu adam oturduğu yerden söylemiyor bunları. Araştırıyor, takip ediyor, sahaya uzmanlar gönderip olan biteni takip ediyor.

Bal gibi de gönderilirler. Ben de korkuyordum, zaman zaman ümidimi de kaybediyordum kalıcı olacak bunlar diye ama gördüm ki hiç de öyle değil. Asla değil.

Her yerde söyleyin, yazın için. Gönderilebilirler, bu da gayet kolay. Yeter ki Türk halkı kararlı olsun, kimin gerçekten buna niyetli olup olmadığını görsün ve onu desteklesin. Bizim sorunumuz kendi içimizde alçaklar, hainler. İktiara gelmek veya iktidarda kalmak için ABD, AB yalakalığı yapan ahlaksız politikacılar bizim sorunumuz.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Türk Ateist yazdı:

İnan imkansız değil, hatta düşük ihtimal değil. Bu ahlaksız, vatan haini dinciler, hümanist falan takılan solcu ve liberaller direncimizi kırmak için yayıp duruyor bu yalanları. Yemeyin.

Bu çöl yamyamlarını ülkelerine postalamamızın önünde hiçbir engel yok. Anayasamız da yasalarımız da uluslararası hukuk ve anlaşmalar da bizden yana.

Ama muhalefet sandığımız alçaklar da adice amaçlar güttüğü için (inanılmaz ama öyle) yan çiziyor.

CHP ortalığa çıkıp halktan yanaymış, sığınmacıları gönderecekmiş gibi konuşurken azıcık detaya indiğinizde kendini açık ediyor. Gönüllü gideceklermiş, gitmek istemeyeni zorlayamazmışız. Adamlar iki sene önce göçmenleri (göçmen falan değil onlar, sığınmacı) entegre etmek için çalışmalar yapmış, 150 sayfalık raporlar hazırlamış.

Meral Akşener de aynı fikirde. O kadar aynı fikirde ki, oğlu Suriyelilere girişimcilik dersi falan veriyormuş entegrasyon için.

Ümir Özdağ ki adam inançlı biridir, Müslümandır, "Türk imamın arkasında namaz kılmayı reddeden adamları mı entegre edeceksinzi? dedi geçen gün. Suriyeliler bizi Müslüman bile saymıyor, kendilerini bizden üstün görüyor diye ekledi. Sonuna kadar doğru.

Vatansever, doğudan da batıdan da bir şekilde fonlanmayan, çıkarı olmayan bütün anayasa hocaları, uluslararası hukuk bilen uzmanlar, göç uzmanları gayet rahat gönderebileceğimizi söylüyor, açık açık da anlatıyor. Onlar dururken kimlerle ne anlaşmalar yaptığı bilinmeyen, güvenilmez politikacıların ve onların beslemelerinin toplumu manipüle etmek için yaydığı yalanlara inanmayın.

Bu ülke bitmek üzere. Bu, ekonomik sorun vb sorunlar gibi değil, yok oluş sürecine girdik demek. Korkunç şeyler oluyor. Türk halkı ve Türk Devleti bitrsin diye inanılmaz bir biçimde dört koldan çalışıyorlar. Muhalefet de dahil buna. Kandırıyorlar bizi.

Ben yalnızca Ümit Özdağ'a güveniyorum şahsen. Takip edin, destekçilerinin ne kadar değerli profesyoneller olduğunu görün. Bu insanlar politik olarak aynı yerde bile olmadığı halde söz konusu vatan olduğu ve şakası yapılacak hali kalmadığı için deli gibi halkı aydınlatmaya, uyarmaya çalışıyor. Ve bunu on senedir yapıyor. Söylediklerinin fazlası oldu, olmaya da devam ediyor. Çünkü bu adam oturduğu yerden söylemiyor bunları. Araştırıyor, takip ediyor, sahaya uzmanlar gönderip olan biteni takip ediyor.

Bal gibi de gönderilirler. Ben de korkuyordum, zaman zaman ümidimi de kaybediyordum kalıcı olacak bunlar diye ama gördüm ki hiç de öyle değil. Asla değil.

Her yerde söyleyin, yazın için. Gönderilebilirler, bu da gayet kolay. Yeter ki Türk halkı kararlı olsun, kimin gerçekten buna niyetli olup olmadığını görsün ve onu desteklesin. Bizim sorunumuz kendi içimizde alçaklar, hainler. İktiara gelmek veya iktidarda kalmak için ABD, AB yalakalığı yapan ahlaksız politikacılar bizim sorunumuz.

Laik modern insanlar olarak bölünmeliyiz, ülkenin büyük bölümü ahlaksız ve rezil.İzmir Antalya gibi şehirlerde kendi şehir devletlerimizi kurmalıyız gerekirse.Secimle gideceğine inancım az.

Sitelerde Paylaş
On 18.08.2021 at 03:54, Brad pit yazdı:

Laik modern insanlar olarak bölünmeliyiz, ülkenin büyük bölümü ahlaksız ve rezil.İzmir Antalya gibi şehirlerde kendi şehir devletlerimizi kurmalıyız gerekirse.Secimle gideceğine inancım az.

Bu ne şimdi?

Kafan mı iyiydi bunu yazarken?

Ülkenin en az %85'i çok net biçimde sığınmacıları istemiyor. Bu oran son Afgan akınından sonra %90'a ulaştı.

Sen neyin derdindesin?

AKP, HDP, MHP, solcu ve liberal artıkların bütün propaganda ve baskısına rağmen bu halkın hepsine yakını bu sığınmacıları istemiyor.

Kimi kimden ne amaçla ayırıyorsun şimdi?

Ayrıca bahsini ettiğin türdeki bir ayrışmada senin yer alacağın alan diğer taraf olur. Çünkü bu farazi ayrılık tamamen etnik kökene dayalı olacak, onu da bir hatırla.

Sitelerde Paylaş
On 18.08.2021 at 03:54, Brad pit yazdı:

Şehir devleti kurmak nedir? Bunun ne kadar zararlı olduğunun farkında mısın? Yegane hedef bu ülkeyi batmadan kurtarmak olmalıdır.

Seçimle gidecekler hem de 2023 yılında gidecekler.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bu ne şimdi?

Kafan mı iyiydi bunu yazarken?

Ülkenin en az %85'i çok net biçimde sığınmacıları istemiyor. Bu oran son Afgan akınından sonra %90'a ulaştı.

Sen neyin derdindesin?

AKP, HDP, MHP, solcu ve liberal artıkların bütün propaganda ve baskısına rağmen bu halkın hepsine yakını bu sığınmacıları istemiyor.

Kimi kimden ne amaçla ayırıyorsun şimdi?

Ayrıca bahsini ettiğin türdeki bir ayrışmada senin yer alacağın alan diğer taraf olur. Çünkü bu farazi ayrılık tamamen etnik kökene dayalı olacak, onu da bir hatırla.

Sorun sadece sığınmacılar mı? Bu millet bu cinayetleri haksızlıkları hukuksuzlukları umursamıyor.Birilerinin bitmeyen bi hırsla çalıp çırpmasınıda umursamıyor.

Seçimle gideceğine inancım az olduğu için bu ahlaksız sapik insanlarla yaşamak istemediğim için böyle düşündüm.Ben

Kürdüm ve atatürkçüyüm düşmanlarım ise siyasal islamcılar.

Elbette bölünmeye karşıyım ama yaşanan onca kötülüğe rağmen hala destekleyenleri görünce onlarla yaşamaya bizleri layık görmüyorum.

tarihinde Brad pit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Expecto yazdı:

Şehir devleti kurmak nedir? Bunun ne kadar zararlı olduğunun farkında mısın? Yegane hedef bu ülkeyi batmadan kurtarmak olmalıdır.

Seçimle gidecekler hem de 2023 yılında gidecekler.

Umarım hocam İmamoğlu veya Mansurun cumhurbaşkanı adayi olup tayyip itini tarihin çöplüğüne atmasının her gün hayalini kuruyorum.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Asperger yazdı:

Multecilerden de kürtlerden de nefret ediyorum. Zaten hepsinin kulturu birbirine benziyor. Gorunusleri igrenc. Buyuk cogunlugu zir cahil. Ulkeden hepsi gitse keske.

Saçmalama,yüzyıllardır birarada yaşıyoruz ülke ne senin ne bizim hepimizin.Evet maalesef doğu da cehalet kay be kat fazla.Ama kürtlerin cahil olması istendiği bu yönde çaba sarf edildiği için öyleler.

Egitim seviyesini ve yapılan yatırımları düşün. Kürtleri cehalleten kurtarıp modern insanlar yapmaktan çok uzak.Doğuda ki dinci düşünce yapısı çok baskın.Orada doğan birinin bilimsel düşünüp aydın biri olması çok zor.Batıya göre çok daha fazla ve katı bi egitimden geçmeli kürt insanı.Eğitimsizliık en çok çıkarcı siyasetçiler ile uyuşturucu mafyalarının işine geliyor tabi.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Asperger yazdı:

Cahilliklerinin en buyuk nedeni kendileri. Kurt milleti egitime, saygiya onem veren bir millet mi? Sucu baskalarina atma. Kendi rezil kulturunuz yuzunden bu haldesiniz.

Kültürler değişime uğrayabilir. Yeterli destek ile Doğu topluma kazandırılabilir. Ama şuan parti devleti konumundaki devlet hiçbir yarar sağlayamaz.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, Asperger yazdı:

Benim en cok uzuldugum sey, bu insan denemeyecek kadar cahil olan yaratiklar yuzunden Avrupa'da yabanci dusmanligi artiyor.

Burda biz kürtlere nefret kusmanın kimseye faydası olmaz.Dön bi anadolu insanına bak kimse kimseden daha modern değil.Ülkenin batısından doğusuna gittikçe alabildiğine ahlaksız,pis,yobaz insanlara denk geliyorsun.

Kürtlerin kendilerinin ilkel olduklarını fark etmeleri çok zor.Bilincli insanlar kendilerini sorgular ve eleştirir. Ne yapıp ettiğinin farkındadır.

Anadolu insanında da Kürtlerde de bilinç yok.Sadece kalabalık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...