Jump to content

Zafer Partisi Kuruldu

Recommended Posts

3 dakika önce, Expecto yazdı:

Ümit Özdağ partisini kurmuş bulunmaktadır. 

(Logosu aşağıdadır)

https://pbs.twimg.com/media/E9iY7yNXsB8-ds1?format=jpg&name=large

Siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz?

Parti programını görmeden  birşey diyemem.

Ama MHP den İyi partiden farkının olacağını zannetmiyorum.

Sadece isim değişikliği.

Sitelerde Paylaş

Şahsen ben mültecilerin kesinlikle gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ve bu konuda da en iddialı konuşan Ümit Özdağ dır. Muhtemelen de partinin bir numaralı vaadi de mültecileri göndermek olacaktır. Bunun yanı sıra muhtemelen parti hem atatürkçü hem de milliyetçi bir profil çizecektir diye düşünüyorum. Memleket partisinin yapamadığını bu parti yapacaktır. Ve önemli bir oy alacaktır diye düşünüyorum. 

Artıları eğer bu parti iktidara gelirse mültecileri göndermek için büyük bir şans elimize geçecektir. Zaten bunlar da yollayamazsa kimse mültecileri yollayamaz. 

Eksileri ise meclis oyları bölünecek. Başkanlık oylarında bölünme diye bir şey olmaz. Ama meclis dağılımı sıkıntı. Benim canımı sıkan şey hükümeti kurmak için 4 5 parti gerekmesi. Bence hükümet dediğin max 3 parti olmalı. Daha fazlası sıkıntı yaratır. Şimdi bir sürü muhalif parti var ve hepsi Tayyip i düşürmek için birleşecek ve hükümeti kurmaya çalışacaklar. Umarim korktuğum olmaz ve hükümet 4 5 partili bir yapıya bürünmez. 

Neyse göreceğiz bakalım 2023 e daha neler olacak.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, pozitivizm yazdı:

Parti programını görmeden  birşey diyemem.

Ama MHP den İyi partiden farkının olacağını zannetmiyorum.

Sadece isim değişikliği.

MHP den yüksek ihtimal farklı olacak. İyi partiden farkı ise mülteci politikaları olacaktır. Ve biraz daha atatürkçü takılacaklardır. Şuan iyi parti merkez sağ gibi davranmakta. Bu parti daha milliyetçi eksene hitap edecektir. 

tarihinde Expecto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Expecto yazdı:

MHP den yüksek ihtimal farklı olacak. İyi partiden farkı ise mülteci politikaları olacaktır. Ve biraz daha atatürkçü takılacaklardır. Şuan iyi parti merkez sağ gibi davranmakta. Bu parti daha milliyetçi eksene hitap edecektir. 

Özel sektörün desteğini almadan iktidar olamayacağı için onları yapamaz.

Sitelerde Paylaş

Benim oyum çoktan kendisinin. CHP'den koptuktan sonra İyi Parti'ye oy verme nedenimizdi zaten kendisi. İyi Parti tam orta yolcu olup çıkınca önümüzdeki seçimlerde ona oy vermeyeceğim kesindi, Muharrem İnce'ye bakınıyordum ama bu Afgan istilasından sonra en net tavrı gösteren ve yolunu da izah eden Ümit Özdağ ilk tercihim. Adam bu konuda ilk günden beri net. Ailece oyumuz kendisinin. Muhtemelen arkadaşlarımın da.

Yolu açık olsun. Umarım gerçekten iyi bir ekiple ve iyi programla çıkar ve alır yürür.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Expecto yazdı:

Memleket partisinin yapamadığını bu parti yapacaktır. Ve önemli bir oy alacaktır diye düşünüyorum. Memleket partisinin yapamadığını bu parti yapacaktır. Ve önemli bir oy alacaktır diye düşünüyorum. 

Muharrem İnce'ye takıklar. Toplum sağlıksız çünkü. Hayati önem taşıyan referandum gecesi, açıkça sahtekarlık, hıssızlık yapılmışken Kılıçdaroğlu çıkıp Tayyip'i bize şikayet etti "Böye bir şey olabilir mi ya?" diyerek. Akıl alır gibi değil. Kılıçdaroğlu bunca senede neler yapmadı, neler demedi ki... Çoğunu yuttuk, desteğe devam ettik senelerce.

M. İnce seçim gecesi çıkmamış diye örneği görülmemiş arabesk bir tepki gösterip saldırıyorlar hala. Tayyip'e sarmadılar bu adama sardıkları kadar.

Demek istediğim, Muharrem İnce'nin bu güçlü önyargının yarattığı durumu düzeltmesi biraz zor. Karşısındaki kitle gerçekten sağlıksız çünkü. Önemliyle önemsizi ayırt etmekten uzak, dünyanın merkezi kendileriymiş zanneden bir kitle. Muharrem İnce aday olursa oyumu hiç düşünmeden Tayyip'e basarım diyen dünya kadar insan var.

Muharrem İnce'nin bu aptallıkla mücadele edebilmesi mümkün, bu algıyı değiştirebilir de belki ama o da çok duygusal ve fevri olduğu için kısa sürede halledemez.

Ümit Özdağ bu kaotik dönemde en iyi seçenek gibi duruyor. En azından benim için kesin böyle.

Umarım dediğin gibi olur, önemli bir miktar oy alır.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Muharrem İnce'ye takıklar. Toplum sağlıksız çünkü. Hayati önem taşıyan referandum gecesi, açıkça sahtekarlık, hıssızlık yapılmışken Kılıçdaroğlu çıkıp Tayyip'i bize şikayet etti "Böye bir şey olabilir mi ya?" diyerek. Akıl alır gibi değil. Kılıçdaroğlu bunca senede neler yapmadı, neler demedi ki... Çoğunu yuttuk, desteğe devam ettik senelerce.

M. İnce seçim gecesi çıkmamış diye örneği görülmemiş arabesk bir tepki gösterip saldırıyorlar hala. Tayyip'e sarmadılar bu adama sardıkları kadar.

Demek istediğim, Muharrem İnce'nin bu güçlü önyargının yarattığı durumu düzeltmesi biraz zor. Karşısındaki kitle gerçekten sağlıksız çünkü. Önemliyle önemsizi ayırt etmekten uzak, dünyanın merkezi kendileriymiş zanneden bir kitle. Muharrem İnce aday olursa oyumu hiç düşünmeden Tayyip'e basarım diyen dünya kadar insan var.

Muharrem İnce'nin bu aptallıkla mücadele edebilmesi mümkün, bu algıyı değiştirebilir de belki ama o da çok duygusal ve fevri olduğu için kısa sürede halledemez.

Ümit Özdağ bu kaotik dönemde en iyi seçenek gibi duruyor. En azından benim için kesin böyle.

Umarım dediğin gibi olur, önemli bir miktar oy alır.

Lakin dediğim gibi. Diyelim ki ciddi bir miktarda oy aldı. Hadi başkanlık seçiminde oy bölmek diye bir şey yok. Bu da bize zarar vermez. Ama meclis dağılımında zarar verir. Muhalefet kaç parti ile iktidar olacak? Eğer zafer falan da işin içine girer ve bol oy alırsa herhalde yeni hükümet 4 5 parti olacak. 4 5 parti ile nasıl ülke yönetilecek diye soruyor insan. Bence 3 partiden fazlası sıkıntı. Bu kadar farklı partiler birbirlerini yemeden dostane bir şekilde hükümet olmaları arıza olacaktır. 

Sitelerde Paylaş

Bakıyorum her kafası bozulan, yeni bir parti kurma çabasına giriyor. Dün Davutoğlu, Babacan, Muharrem ve diğerleri... bugün ise Özdağ parti kurmaya karar vermiş. Dışarıdan Türkiye´yi sıkı fıkı izleyen birisi olarak, bunun da pek bir şeyler değiştireceğini zannetmiyorum. Çünkü RTE´e  her bakımdan alternatif olabileceğini gösterebilen birisini göremedim açıkçası. İzleyicileri etkileyebilen, güvenilebilen, sözünün arkasında durabilen, toplumun çoğu kesimine hitap edebilen, mevcut sorunlara somut öneriler sunabilen ve elbette karizmatik(!) kişiliği olan birisine ihtiyacı var Türkiye´nin. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Expecto yazdı:

Lakin dediğim gibi. Diyelim ki ciddi bir miktarda oy aldı. Hadi başkanlık seçiminde oy bölmek diye bir şey yok. Bu da bize zarar vermez. Ama meclis dağılımında zarar verir. Muhalefet kaç parti ile iktidar olacak? Eğer zafer falan da işin içine girer ve bol oy alırsa herhalde yeni hükümet 4 5 parti olacak. 4 5 parti ile nasıl ülke yönetilecek diye soruyor insan. Bence 3 partiden fazlası sıkıntı. Bu kadar farklı partiler birbirlerini yemeden dostane bir şekilde hükümet olmaları arıza olacaktır. 

O aşamayı hiç düşünmedim inan... Seçime daha epeyi zaman var, kimbilir ne fırtınalar kopacak o zamana kadar.

Tayyip ölür de bırakmak istemez, hepimizin bildiği gibi. Neler yumurtlayacaklar, kimler neler yapacak, kimler kimlerle birleşecek daha belli değil. HDP ile AKP birleşebilir mesela. MHP bu ortaklıkta bulunmaya devam da edebilir ayrılabilir de... gibi. Gerçi Bahçeli o zamana kadar ölür gibi duruyor.

Sonra bunlar seçim yasasını değiştirmeye çalışıyor biliyorsun. Ne çıkacak torbadan, bilmiyoruz. Muhalefet partileri içinde birleşenler de olabilir, bilmiyoruz şimdilik.

Çok şey değişir seçime kadar.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Tayyip ölür de bırakmak istemez, hepimizin bildiği gibi

Yerel İstanbul seçimlerini hepimiz hatırlıyoruz. Elbette  tüm sınırlarını zorlayacak ve devletin tüm imkanlarını seferber edecek. Onunla uzun soluklu baş edebilecek bir muhalif siyasetçiye şiddetli bir şekilde ihtiyaç var. Kılıçdaroğlu kenara çekilmeli, çünkü kendisinin hiçbir şansı yok. Milletin gözünde hep kaybeden birisi olarak gözüküyor ve kitleleri etkilemekten çok uzakta. Çok seçim kaybetti.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 saat önce, kavak yazdı:

Yerel İstanbul seçimlerini hepimiz hatırlıyoruz. Elbette  tüm sınırlarını zorlayacak ve devletin tüm imkanlarını seferber edecek. Onunla uzun soluklu baş edebilecek bir muhalif siyasetçiye şiddetli bir şekilde ihtiyaç var. Kılıçdaroğlu kenara çekilmeli, çünkü kendisinin hiçbir şansı yok. Milletin gözünde hep kaybeden birisi olarak gözüküyor ve kitleleri etkilemekten çok uzakta. Çok seçim kaybetti.

Seçimi kaybettikten sonra ne yaparsa yapsın geri alamaz artık. İç savaş da çıkarsa alamaz. 

Ama bu işi Kılıçdaroğlu gibi silik, ezik biri zaten kotaramaz, onu kaybettiğimiz (aslında kesin olarak kazanmıştık) referandumda gördük. RTE seçimi kaybettiğinden emin olunca YSK'yı devreye sokup mühürsüz oyları kabul ettirmiş ve bunlar oluk oluk mühürsüz oy atmıştı sandıklara... Kılıçdaroğlu da bize, halka şikayet etmişti YSK'yı. Benim için CHP orada bitti, bir daha da oy moy vermedim zaten. Ama işte CHP'li kitle de bir garip... Söyleniyorlar, Kılıçdaroğlu'nu güya istemiyorlar ama gidip gidip oy vermeye devam ederek mis gibi besliyorlar. Kılıçdaroğlu tabii bırakıp gitmez. Partiyi iyice HDP'lileştirdi istediği gibi, liberalleri falan doldurarak milleti kandırıyor. Şu sığınmacı sorununda bile yalan söylüyor utanmadan. İstemeyeni gönderemezmişiz mesela... Entegrasyon raporları hazırlamışlar, bakanlıklar kuracaklarmış bunun için.

Kısacası, ne yaparsa halk kendisi yapacak, eğer gözünü biraz açar da tabela particiliği hastalığını bırakırsa.

CHP bizim elbette, kalbimizde yeri başka, bu rezil beceriksizlerin enilinde resmen esir durumda. Ama hani Atatürk bile CHP'yi koşulsuz sahiplenmiş değil, kendisni hiç CHP Başkanı olarak anmamış, bu kimliği hiç kullanmamış.

''CHP genel sekreteri Recep Peker CHPile ilgili bir vesikayı Atatürk'e imzalatmaya getirdiğinde Atatürk vesikanın üzerine 'Partim' sözünü yazar. Peker 'Paşam niçin CHP yazmıyorsunuz?' diye sorar. Atatürk de 'Ne bileyim sonuna kadar chp'nin benim partim olarak kalacağını?' diye yanıt verir.'' (Falih Rıfkı Atay, Babanız Atatürk, s.57)

Velhasıl CHP'den bize hayır yok şimdilik. Umarım kendi ayarlarına geri döner ve ülkeye faydası dokunur, biz de hep birlikte gider oylarımızı veriririz gönül rahatlığıyla.

Sitelerde Paylaş

Bu ilkel ruh hastası,sapık insanların gitmesi ülkemiz için hayati bi konu.

Tum birikimlerimiz,kültürümüz, dilimiz,medeniyetimiz yok olma tehlikesi ile karşı karşıya. 

Önceden ortadoğu ülkeleri içinde tek laik modern ülke bizdik.Bu özelliğimizi kaybetmek üzereyiz. 

O mağaradan çıkma ruh hastalarını acilen geri göndermeliyiz.Ve bu da yukarda söylendiği gibi imkansız değil, kararlı olmamız yeterli. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...