Jump to content

Muhammed ve Hatice

Recommended Posts

• İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O dönemde ticaret yapmak için okuma, yazmaya çok gerek yok. Toplama, çıkartma bil yaparsın. Bugün bile okuma yazma bilmeyen bir sürü insan ticaret yapmaktadır. İnan paranın hesabını sizden iyi bilirler... Ayrıca Hz. Peygamber ticareti amcasına yardım amaçlı yapmakta idi. Direk kendisi yapmıyordu sonradan kendisi yapmaya başladı...

tarihinde Focus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O dönemde ticaret yapmak için okuma, yazmaya çok gerek yok. Toplama, çıkartma bil yaparsın. Bugün bile okuma yazma bilmeyen bir sürü insan ticaret yapmaktadır. İnan paranın hesabını sizden iyi bilirler...

evet o yıllarda araplar 0ı da bilmezlermiş,

en azından 0 için ayrı bi sembolleri bile yokmuş. :P

parmak hesabıyla iş görebilmiş olabilir mi diyorsun? ;)

Sitelerde Paylaş
Okuma yazma olmadan ticaret olmaz

yapamaz.

CANIM HESAP MAKINESI TASIYORDUR BELKI...YAW ABİ IYIMISINIZ 1400 SENE ONCESINDEN BAHSEDILIYOR BURADA

İSTANBUL TICARET ODASINDAN DEGIL....OKUMA YAZMA BILMEYEN AMA GUNUMUZDE BILE TICARET YAPAN INSANLAR VAR UYKU SAATINIZMI GELDI NE YOKSA BIRSEYMI ICTINIZ ANLAMADIM AMA SIZ BU SEKILDE KONUSARAK NASIL SAF VE MASUM GENCLERI KOHNE ZIHNIYETTEN KURTARIRSINIZ

:blink:

Sitelerde Paylaş

Bakın hep bunu yapıyorsunuz, konuyu saptırıyorsunuz. Burda Hz. Peygamberin okuma bilip bilmemesini tartışmıyoruz. Okuma yazma bilmeyen birinin kitapla ne işi olduğunu tartışıyoruz. Okuma bilip bilmemesi başka başlıklar altında tartışılır o ayrı.. Ama konudan konuya zıplarsak tartışmanın hiçbir faydası olmaz...

Sitelerde Paylaş

Herif eski tutsu (eski ahit, eski antlaşma, tevrat) öğrencisiydi, neyin tartışmasını yapıyoruz anlamadım? Kuran'daki tevrat bozmalarını nereden çaldı? Rab kelimesi nereden geliyor?

Sitelerde Paylaş

Kuran okuma yazma bilmediğine değil bildiğine dair veriler sunuyor..Ve adamın yaşantısı yaptıkları bildiğine dair..

Cebrail'le Kuran'da olmayan atmasyon bir dialog uydurarak güya aşırma yapmadığı ispatlansın diye adamı okuma yazma bilmez kör cahil yaptılar..

"Ona bunları bir adam öğretiyor" dediklerini elbette biliyoruz. Kastettikleri şahsın dili yabancıdır. Bu Kur'an ise gayet açık bir Arapça'dır. (Nahl; 16/103)

Bakın bu ayete sen okuma bilmezsin demez..O 'nun dili Arapça değil der..

Ne kadar man kafasınız anlamıyorsunuz hala gerçekleri..

Sitelerde Paylaş
Herif eski tutsu (eski ahit, eski antlaşma, tevrat) öğrencisiydi, neyin tartışmasını yapıyoruz anlamadım? Kuran'daki tevrat bozmalarını nereden çaldı? Rab kelimesi nereden geliyor?

Senin hala aklın almıyor ama bizler tevratında Tanrı tarafından gönderildiğine inanıyoruz..Onun için rab aynı rab biyerden geldiği yok..

Biraz akıl biraz mantık yeter ama nerdeee..

Sitelerde Paylaş
Senin hala aklın almıyor ama bizler tevratında Tanrı tarafından gönderildiğine inanıyoruz..Onun için rab aynı rab biyerden geldiği yok..

Biraz akıl biraz mantık yeter ama nerdeee..

terbiyesiz herif, tevrat da mısır ve sümer mitlerinden çalma. Onları da mı muhammet yazdı?

Sitelerde Paylaş
Burda Hz. Peygamberin okuma bilip bilmemesini tartışmıyoruz.

Okuma yazma bilmeyen birinin kitapla ne işi olduğunu tartışıyoruz.

Hadiyin, Focus'un bu iki cumlesine bakarak bir anlam cikarmaya calisalim..

yani focus diyorki;

Peygamberin okuma yazma bilip bilmedigini konusmayin..

Okuma yazma bilmedigini pesinen kabul edelim ve bu konu hakkinda tartisalim..

Focus bence sen bir dahakine yazi yazmadan once iyice olc ve bic. Bak peygamberinde ayet getirmeden iyice olcup bicerdi.

Sitelerde Paylaş
Kuran okuma yazma bilmediğine değil bildiğine dair veriler sunuyor..Ve adamın yaşantısı yaptıkları bildiğine dair..

Cebrail'le Kuran'da olmayan atmasyon bir dialog uydurarak güya aşırma yapmadığı ispatlansın diye adamı okuma yazma bilmez kör cahil yaptılar..

"Ona bunları bir adam öğretiyor" dediklerini elbette biliyoruz. Kastettikleri şahsın dili yabancıdır. Bu Kur'an ise gayet açık bir Arapça'dır. (Nahl; 16/103)

Bakın bu ayete sen okuma bilmezsin demez..O 'nun dili Arapça değil der..

Ne kadar man kafasınız anlamıyorsunuz hala gerçekleri..

Man kafa diye senin gibilere derler..Kuran a inanmadan tefsirini açıklamaya kalkıyorsun ha öyle yazmış ha böyle asıl mankafalılık öyle yada böyle demiş inanmamakta yatar..Öyle dese inanacakmısın? Hayır o zaman ne farkı var bize görede böyle varmı itirazın?

Hem inanma hemyorumlamaya çalış..Biliyordu ise ne olacak? Bilmiyordu ise ne olacak..Kuranda öyle yazsa ne olacak yazmasa ne olacak senin için değişen ne??

İnanmadığın kitabı doğrulama...

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin dediğine inanmıyorsanız bu linke bakın..

http://www.istekuran.com/index.php?page=8c...8dc9a&id=36

Ankebut; 48: Ve sen bundan evvel herhangi bir kitaptan okumuyordun; ONU sağ elinle de (kendiliğinden) yazmıyorsun. Eğer böyle olsaydı batılcılar (batıla inananlar) mutlaka kuşku duyacaklardı.

Bu ayette, peygamberimizin Kitap okumak ve yazmakla meşgul olması hâlinde, Tevrat ve İncil’de bozulmuş olarak var olan konuların gerçeğinin Kur’an’da yer alması sebebiyle onun peygamberliği hakkında şüphe uyanacağı bildirilmekte ve peygamberimizin ehl-i kitap hahamları ve papazları gibi kitap okumak ve yazmakla meşgul olmadığı vurgulanmaktadır.

Aslında bu ayet, iddiacıların iddialarının aksine peygamberimizin okur yazar olduğunun kanıtıdır. Çünkü, okuma yazma bilmeyen birine “onu sağ elinle (kendin) de yazmıyorsun.” ifadesinin kullanılması anlamsızdır. Yani peygamberimiz okuma yazma biliyordu ki kendisine bu şekilde bir ifade yöneltilmiştir. Ayrıca, peygamberimizin okuma yazma bilmediğine kanıt gösterilen Hıra mağarası rivayetinin de uydurma olduğu ve orada geçen “ma ene bikaiin” ifadesinin de “ben okuma bilmiyorum” demek olmayıp, “ ما انا بقارئben okuyucu değilim” demek olduğu, tarafımızdan Alak suresinin tebyininde (İşte Kur’an, cilt 1; s: 26-29) açıklanmıştır.

Muhammed'in okuma yazmadığını bilmediği gibi cahilce bir argümanı savunmayın..

Sitelerde Paylaş
Man kafa diye senin gibilere derler..Kuran a inanmadan tefsirini açıklamaya kalkıyorsun ha öyle yazmış ha böyle asıl mankafalılık öyle yada böyle demiş inanmamakta yatar..Öyle dese inanacakmısın? Hayır o zaman ne farkı var bize görede böyle varmı itirazın?

Bak man kafa senin tefsir dediğin paçavraların Kuran nazarında hiçbir değeri yoktur..Ama bu forumda uyandırılacaksın eğer doğuştan man kafa değilsen ufkun açılacak ve farkına varacaksın bazı şeylerin...

Sitelerde Paylaş
Hem inanma hemyorumlamaya çalış..Biliyordu ise ne olacak? Bilmiyordu ise ne olacak..Kuranda öyle yazsa ne olacak yazmasa ne olacak senin için değişen ne??

İnanmadığın kitabı doğrulama...

Biliyorsa, kurandaki bazı ayetler ona ait. Bilmiyorsa tümü başkaları tarafından yazılmış. Bence çok şey değişir. 1 yalançıya yüklenmek başkadır, yalançılar topluluğuna başka.

Sitelerde Paylaş
terbiyesiz herif, tevrat da mısır ve sümer mitlerinden çalma. Onları da mı muhammet yazdı?

Hala aynı kafasız baş..

Mısır mitleri dediğin dinlerin kaynağında yine bir ilahi din olduğunu görmezden gelen kafasız bir baş..

Biz Adem diyoruz adam hala mısırın derdinde..

Adem peygamberden bu yana kaç mısır geçti fakındamısın ve bunların başında yine Tanrının dini vardı..Ve hepsi tahrif edildikleri için yeni Peygamberler gönderildi..Sen Mısır de Sümer de ..Dedim ya aynı kafasız baş..

İnkar etmeninde bir bilgi birikimi gerektirdiğini anla ve öyle yaz bir bak bakalım bu benim karşı çıktığım adamlar neye inanıyorlarmış de..Öğren sonra böyle abuk sabuk şeyleri biz istesekte yazmazsın zaten..

Sitelerde Paylaş
Biliyorsa, kurandaki bazı ayetler ona ait. Bilmiyorsa tümü başkaları tarafından yazılmış. Bence çok şey değişir. 1 yalançıya yüklenmek başkadır, yalançılar topluluğuna başka.

Fakat kendi yazmış olsa o zaman okuma ve yazması olması grekirdi derken kurandan örnek vermen garip..Çünkü o kitapta kendini ele verecek değil ya ..Sen hala gedik bulmaya çalışıyorsun kaynağında kuran..Kurana inanmayan bir adam delil olarak nasıl kuranı gösteriyor bunu anlamak istedim sadece..Bunu sormuştum sana..

Sitelerde Paylaş
Hala aynı kafasız baş..

Mısır mitleri dediğin dinlerin kaynağında yine bir ilahi din olduğunu görmezden gelen kafasız bir baş..

Biz Adem diyoruz adam hala mısırın derdinde..

Adem peygamberden bu yana kaç mısır geçti fakındamısın ve bunların başında yine Tanrının dini vardı..Ve hepsi tahrif edildikleri için yeni Peygamberler gönderildi..Sen Mısır de Sümer de ..Dedim ya aynı kafasız baş..

İnkar etmeninde bir bilgi birikimi gerektirdiğini anla ve öyle yaz bir bak bakalım bu benim karşı çıktığım adamlar neye inanıyorlarmış de..Öğren sonra böyle abuk sabuk şeyleri biz istesekte yazmazsın zaten..

Yani sen dinlerini koruyamayan, yazdığı kaderi bilmeyen, yada bozulacağını bile bile din gönderen, her defasında dini ve kurallarını değiştiren, bazen tek tanrı, bazen tanrılar matinesi olarak meydana gelen ama kendini bir türlü insanlara doğru düzgün inandırtamayan aptal bir allaha inanıyorsun öylemi?

Birdaha düşün kafasız kim?

Nasıl bir tanrı önce bozulacağını yazıp sonra da insanlar tarafından bozulması için din gönderir ve bozdukları için onları suçlayıp tekrar gönderir? Bu allah sapıkmı salakmı yoksa mazoşistmi?

Ağzın açık ekrana bakma salyaların klavyeyi bozmasın.

Sitelerde Paylaş
Bak man kafa senin tefsir dediğin paçavraların Kuran nazarında hiçbir değeri yoktur..Ama bu forumda uyandırılacaksın eğer doğuştan man kafa değilsen ufkun açılacak ve farkına varacaksın bazı şeylerin...

Şunun farkına vardım bu yazdıklarından..Sen aslolan Kurana inanıyorsun ufkun açılmış gördüm seni ..Yazdıklarını oku bak ..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...