Jump to content

Armagedon ve Türkiye

Recommended Posts

Niye?

Ayetlerde aciklanmayan, bir suru seyi seyi kendiniz yorumlayip ufuruyorsunuz da, konu "meleklerin kanatlari ne ise yarar?" dendiginde, 'ufurmemi' bekleme diyorsun!...

Ya tam ufur, ya da hic ufurme Emre...

Sevgiler

Hayır, bunu din uydurucuları yapıyor. Ve tabii aynı zamanda sen...

Bense ayetlerde ne veriliyorsa onu aktarıyorum.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 163
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Marx da tıpkı Darwin gibi aynı tarikata mensup bir ruhçuydu

Ufak at da civcivler de yesin. Marx'ın babası yahudi bir haham.Hadi diyelim adam ( yani babası) esseni idi. Charles Darwin 100% ingiliz. Evrimle alakalı ilk düşünceleri ( survival of the fittest ) dedesi Erasmus Darwinden aldı. Charles Darwin 100% yahudi bir tarikatta ne arıyor.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

http://antinewworldorder.blogspot.com/2007...-karl-marx.html

http://www.freemasonrywatch.org/communism.html

Masonların amacı dinleri ve ülke sınırlarını yıkıp, yahudi merkezli bir dünya düzeni kurmaktır.

Komünizm de bu planın gerçekleşmesi için maskelenmiş bir oyundu.

Kabbala(ruhçuluğun yahudiliğe sızmış versiyonu) da temel öğretileridir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Edip Yuksel wrote on Sun, 15 June 2008 07:25

Emre maalesef bazı gerçekleri sepkülatif komplo teorileriyle karıştırarak acaip iddialar üretiyor.

Emre'nin yukarıdaki tezi "yanlışlanması" mümkün olmayan bir tez. Her kötülüğün ardında ruhçuluğu arama takıntısının aksine düzinelerce delil getirsen, hepsini "ruhçuluğun maskesi" olarak ilan edip ruhçuluğa maledecektir Emre... Marks bile Ruhçu olunca, Ruhçu olmayan tek kişi kalır mı dünyada?

Emre'nin içine düştüğü mantık hatasını göstermek için tezini şöylesine çevirelim: "Çok tanrılı pagan materyalizm son 2 asırdır ruhçuluk maskesiyle yutturuyor bu ihanet temellerini." Dilersen yanlışmaya çalış bu tezimi; her iddiana bir maske takmaya hazırım!

Barzani ve İsrail ilişkisiyle ilgili iddialara gelince... Böyle bir ilişkinin olması, her iki grubun pragmatik politikalarının, çıkarlarının bir sonucudur. Bu çıkar ve menfaat ilişkisini ruhçuluk veya materyalizm felsefesinin bir uzantısı olarak göstermek bir zorlama olur.

Barzani, Ermeni, İsrail ilişkisinden sözeden Emre'nin Türklerin hamasi hormonlarını gıdıklamaya çalışması da çelişkinin danıskası. İsrail'i ilk tanıyan ülkenin hangi ülke olduğunu ve Ortadoğu'da İsrail ordusuyla ortak askeri antremanlar yapan tek sözde Müslüman ülkenin hangi ülke olduğunu sorgulamıyor Emre...

Komünizme ve sosyalizme karşı sert eleştiriler yönelten Emre'nin Kapitalizmi es geçmesi ilginç. Tüketici ihtirasın sürekli arttırılmasını teşvik felsefesiyle dünyanın havasını, denizini ve karasını kirleten, sınırlı kaynakları tüketen, ve böylece dünyayı yaşanmaz hale getiren felaketli kapitalizme her nedense kıyak geçmesi anlaışılması güç bir tavır.

Emre kardeşime şunu öneririm: Ruhçuluk ideolojisine yönelik eleştirilerinde kantarın topuzunu iyice kaçırınca bu konudaki doğru belirlemelerinin de değeri konusunda bazı zihinlerde kuşkular oluşturuyorsun.

Selam,

Edip

Sevgili Edip;

Bu başlıkta seni gerçekte neyin rahatsız ettiğini biliyorum(ve bu konuya hiç girmeyeceğim).

Ruhçuluk konusuna dönelim;

Marx bir masondu ve ruhçuluğun ağababalarındandı. "O ruhçu ise o zaman herkes ruhçu" demişsin, zaten hemen herkes bir şekilde ruhçu yapılmış durumda.

Komünizm ve evrimin ruhçuluğun temel konularından olduğunu biraz araştırmayla bile öğrenebilirsin.

Yani bu bir iddia değil, gerçek.

Materyalizme bu inançların girmesi ise son 2 asırda tam olarak gerçekleşti.

Şöyle demişsin:

Emre'nin içine düştüğü mantık hatasını göstermek için tezini şöylesine çevirelim: "Çok tanrılı pagan materyalizm son 2 asırdır ruhçuluk maskesiyle yutturuyor bu ihanet temellerini." Dilersen yanlışmaya çalış bu tezimi; her iddiana bir maske takmaya hazırım!

Bu en başından ölü doğan bir iddia. Çünkü ruhçuluk binlerce yıldır evrimi ve komünizmi insanlara aşılamaya çalışıyor.

Tabii "ruhlar alemi, reenkarnasyon, kutsal insanlar, panteizm, çok tanrıcılık" gibi diğer inanç temelleriyle birlikte...

Açılır belgelere bakılır, hangisinin daha önce bunları sunduğu kolayca görülür.

Tüm dinlere de sızarak bunları az ya da çok benimsettiler.

Örneğin tasavvuf yoluyla evrim(fiziksel olarak da), komün yaşam, reenkarnasyon ve panteizm kısmen de olsa bazı müslümanlara benimsetildi.

Ondan evvel, Yahudilerin tasavvufu olan Kabala ile bazı yahudilere daha açık bir şekilde reenkarnasyon, tanrı-insan, panteizm, evrim(fiziksel olarak da) benimsetildi.

Hinduizme de aynı şeyler güzelce yerleştirildi, diğer dinlere de(az ya da çok)..

Materyalizmin bunları ruhçuluktan aldığını kolayca görebileceğin gibi, Marx'ın mason olduğunu da öğrenebilirsin. Masonluğun öğretisi de şeytani ruhçuluğun ta kendisidir.

Bu 21. yüzyılda da reenkarnasyon inancını, bilim ve materyalizm dünyasına sokuşturmaya çalışacaklar.

Yani söylediklerim sağlaması yapılabilinen şeyler, için rahat olsun. Tıpkı Kuran'ın gerçekliği gibi...

Diğer söylediklerine gelelim;

Kapitalizme yıllarca forumlarda bir liberal olarak eleştiri getirdim.

Kaldı ki burada bile komünizmin, kapitalizme hizmet ettiğini belirtiyorum.

Ama umarım sen de diğerleri gibi kapitalizm ile liberal ekonomik özgürlükleri, lüks ile israfı birbirine karıştırmıyorsundur.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu ruhçulukta bir inanç :) .. Onun inancı ona, senin ki sana, sen ne yapacaksın boşver!! (Böyle diyen siz müslümanlar değilmiydiniz) ... Zaten ruhun olmadığını da ispatlayamazsın, çünkü sadece bir inanç .. Sizin inandığınız şeylerden ne farkı var!! Hadi ruhun olmadığını göster de görelim .. Hadi toplu bir bilincin olmadığını göster de görelim .. Hadi uzaylılarla iletişime geçmediklerini göster de görelim .. Bu böyleee uzar da gider .. Sen kendin inanç denen safsataya sarılmışsın .. Başka bir inanca sarılmış insan topluluklarını nası suçlayabiliyosun .. Haa Emre söyle bakalım!!!

Sitelerde Paylaş
Yahu ruhçulukta bir inanç :) .. Onun inancı ona, senin ki sana, sen ne yapacaksın boşver!! (Böyle diyen siz müslümanlar değilmiydiniz) ... Zaten ruhun olmadığını da ispatlayamazsın, çünkü sadece bir inanç .. Sizin inandığınız şeylerden ne farkı var!! Hadi ruhun olmadığını göster de görelim .. Hadi toplu bir bilincin olmadığını göster de görelim .. Hadi uzaylılarla iletişime geçmediklerini göster de görelim .. Bu böyleee uzar da gider .. Sen kendin inanç denen safsataya sarılmışsın .. Başka bir inanca sarılmış insan topluluklarını nası suçlayabiliyosun .. Haa Emre söyle bakalım!!!

Selam sevgili Sangre;

1- Ben sadece ispata dayalı gerçek bilgiye iman ederim. Örneğin "Kuran'daki din" de bunlardan biridir.

2- İspata dayanmayan hurafe inançları tabii ki eleştireceğim böyle. Hele ki insanların hem bu dünyada hem de ahirette ızdırabı yaşamasını hedefleyen bu bilinçli saptırmayı deşifre etmek bir insanlık gereğidir.

3- Materyalistlere de çaktırmadan benimsetilen komünizm, evrim, ırkçılık ve bugünlerdeki reenkarnasyon inançlarının gerçek yüzünü sunmak da bunun bir parçası.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
1- Ben sadece ispata dayalı gerçek bilgiye iman ederim. Örneğin "Kuran'daki din" de bunlardan biridir.

2- İspata dayanmayan hurafe inançları tabii ki eleştireceğim böyle. Hele ki insanların hem bu dünyada hem de ahirette ızdırabı yaşamasını hedefleyen bu bilinçli saptırmayı deşifre etmek bir insanlık gereğidir.

Halen ispata dayalı inançtan bahsediyorsun

Tanrının ispatını geçtim bir türlü tanrının bizimle oynamadığını ispat edemiyorsun

Sitelerde Paylaş
Selam sevgili Sangre;

3- Materyalistlere de çaktırmadan benimsetilen komünizm, evrim, ırkçılık ve bugünlerdeki reenkarnasyon inançlarının gerçek yüzünü sunmak da bunun bir parçası.

Selam ve sevgiler.

Emrecim, şimdilik düşünkü ben spirütalistim .. Diyorum ki, hepimiz toplu bir bilincin parçalarıyız .. Bu bilincin ismi ise tanrıdır .. Hepimiz ondan geldik ve ona geri döneceğiz .. Hayat bir sınav yeridir .. Ve mükemmeliyete ulaşmak için bir olmalıyız.. Bunun da yolu, sevgi, kardeşlik ve dostluk bağlarımızı kuvetlendirmekten geçiyor .. Bazı günler belirledik, ve bu günlerde meditasyon yapıyoruz, çakralarımızı açıyoruz .. Aramızda astral seyahat yapanlar bile var ... Bizden öncekilerden msjlar dahi alabiliyoruz bu yolla .. Ve yakın geçmişte, aldığımız msjlar ile bir kitap yazdık .. İsmide bilgi kitabı yada ışık kitabı olsun .. Daha da devam edebilirim ama gerek yok .. Bu benim yaşam biçimim olmuş ve hayatımı bu yönde sürdürüyorum .. Bu inandıklarımın doğru olmadığını bana göster bakalım .. Neden senin inandığın şeyi seçeyim ki ben .. Seninkine inanmıyorum ben .. Hem bu inandığım şey, senin inancından daha çok şey vaat ediyor .. Hepimiz yolun sonunda tanrıyla bir oluyoruz .. Bana, benim inancımın doğru olmadığını, seninkinin ise doğru olduğunu ispatlada görelim ..

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Emrecim, şimdilik düşünkü ben spirütalistim .. Diyorum ki, hepimiz toplu bir bilincin parçalarıyız .. Bu bilincin ismi ise tanrıdır .. Hepimiz ondan geldik ve ona geri döneceğiz .. Hayat bir sınav yeridir .. Ve mükemmeliyete ulaşmak için bir olmalıyız.. Bunun da yolu, sevgi, kardeşlik ve dostluk bağlarımızı kuvetlendirmekten geçiyor .. Bazı günler belirledik, ve bu günlerde meditasyon yapıyoruz, çakralarımızı açıyoruz .. Aramızda astral seyahat yapanlar bile var ... Bizden öncekilerden msjlar dahi alabiliyoruz bu yolla .. Ve yakın geçmişte, aldığımız msjlar ile bir kitap yazdık .. İsmide bilgi kitabı yada ışık kitabı olsun .. Daha da devam edebilirim ama gerek yok .. Bu benim yaşam biçimim olmuş ve hayatımı bu yönde sürdürüyorum .. Bu inandıklarımın doğru olmadığını bana göster bakalım .. Neden senin inandığın şeyi seçeyim ki ben .. Seninkine inanmıyorum ben .. Hem bu inandığım şey, senin inancından daha çok şey vaat ediyor .. Hepimiz yolun sonunda tanrıyla bir oluyoruz .. Bana, benim inancımın doğru olmadığını, seninkinin ise doğru olduğunu ispatlada görelim ..

Bunu yıllardır hem bu forumda hem de sayısız başka forumda yapıyoruz sevgili arkadaşım.

Hem İslam'ın gerçekliğinin, doğruluğunun kesin delillerini sunuyoruz

Hem de ruhçuluğun-ruhçu öğretinin neden sapkınlık ve vahşet inancı olduğunu gösteriyoruz.

Kullandığı maskeleri, yöntemleri bile deşifre edip gerçek yüzünü gösteriyoruz.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bunu yıllardır hem bu forumda hem de sayısız başka forumda yapıyorum sevgili arkadaşım.

Hem İslam'ın gerçekliğinin, doğruluğunun kesin delillerini sunuyorum

Hem de ruhçuluğun-ruhçu öğretinin neden sapkınlık ve vahşet inancı olduğunu gösteriyorum.

Kullandığı maskeleri, yöntemleri bile deşifre edip gerçek yüzünü gösteriyoruz.

Selam ve sevgiler.

Bizde aynı şeyi İslam için gösteriyoruz .. Kuranda yazılanları, çarpatarak iyi birşey olarak gösterenlere bunu milyon defa kanıtladık .. Senin bahsettiğin konuyu da biliyorum, senden farklı olarak islamı da biliyorum .. Ruhçular için gösterdiğiniz gayretin, onda birini kuran için gösterseniz böyle bi durumla karşılaşmayız .. İkiside aynı bok!! Ama siz inanıyorsunuz ya, maske altına bürünme örneğinin aynısı sizin içinde geçerli .. İki inançta aynı!!

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bizde aynı şeyi İslam için gösteriyoruz .. Kuranda yazılanları, çarpatarak iyi birşey olarak gösterenlere bunu milyon defa kanıtladık .. Senin bahsettiğin konuyu da biliyorum, senden farklı olarak islamı da biliyorum .. Ruhçular için gösterdiğiniz gayretin, onda birini kuran için gösterseniz böyle bi durumla karşılaşmayız .. İkiside aynı bok!! Ama siz inanıyorsunuz ya, maske altına bürünme örneğinin aynısı sizin içinde geçerli .. İki inançta aynı!!

Kuran'daki gerçek İslam aleyhinde en ufak bir şey gösteremediğiniz gibi, İslam'ın gerçekliğini defalarca sizlere kanıtladık.

Gerçekten sorgulamaya, akla, iyiliğe ve bilime yönelseniz şimdi müslüman olmuştunuz.

Aynı halt olan ruhçuluk ile materyalizmdir. Özellikle günümüzde iyice asimile ettiler sizi ruhçular.

Hurafe inançlarınızdan sıyrılıp gerçeğe, bilgiye yönelmeniz için çabalıyoruz burada.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Kuran'daki gerçek İslam aleyhinde en ufak bir şey gösteremediğiniz gibi, İslam'ın gerçekliğini defalarca sizlere kanıtladık.

Gerçekten sorgulamaya, akla, iyiliğe ve bilime yönelseniz şimdi müslüman olmuştunuz.

Aynı halt olan ruhçuluk ile materyalizmdir. Özellikle günümüzde iyice asimile ettiler sizi ruhçular.

Hurafe inançlarınızdan sıyrılıp gerçeğe, bilgiye yönelmeniz için çabalıyoruz burada.

Selam ve sevgiler.

Yahu güldürme beni .. Neyi kanıtladınız .. Sen kanıtın ne olduğunu bile bilmiyorsun .. Diyelim ki kuranda hiçbir çelişki ve yanlış yok .. Bu bile kuranın Allah'tan gelme olduğunu kanıtlamaz .. Zaten Allah'ın varlığı kanıtlanacak birşey değil .. Kanıt, deney ve gözlem ile olur .. Görülmeyen duyulmayan birşeyin kanıtı da olmaz .. Güya evrim teorisini yanlışlyorsunuz .. Peki gerekçeniz ne?? Evrim teorisi, ruhçuluktaki mükemmele ulaşma ile birbirine çok benziyor .. Eee şimdi yanlış olduğuna kanıt mı bu!! O zaman bende derim ki, sizin inancınız, yunan mitolojisine çok benziyor .. Onlarda da tanrı var, şeytan melek vs hepsi var .. Şimdi yunan mitolojisinde ki inançlar gerçek değilse, sizinkide değil o zaman.. Aman tanrım ne güzel bir kanıt oldu!!

Evrim teorisi hakkında bilgin varsa ve yanlışladığını düşünüyosan, açarsın bilimforumuna bir başlık ve kanıtlarını sunarsın .. Yok efendim, ruhçuluktakine çok benziyor, o zaman yanlış diyemezsin .. Dünyada var olan bir çok teori, tez, hipotez vs birbiriyle ilişki içindedir .. Ve birbirine benzeyen tezlerin olması çok çok doğal .. Eğer evrimin yanlış olduğunu düşünüyosan, yazarsın düşündüklerini, o kadar..

Sitelerde Paylaş
Yahu güldürme beni .. Neyi kanıtladınız .. Sen kanıtın ne olduğunu bile bilmiyorsun .. Diyelim ki kuranda hiçbir çelişki ve yanlış yok .. Bu bile kuranın Allah'tan gelme olduğunu kanıtlamaz .. Zaten Allah'ın varlığı kanıtlanacak birşey değil .. Kanıt, deney ve gözlem ile olur .. Görülmeyen duyulmayan birşeyin kanıtı da olmaz .. Güya evrim teorisini yanlışlyorsunuz .. Peki gerekçeniz ne?? Evrim teorisi, ruhçuluktaki mükemmele ulaşma ile birbirine çok benziyor .. Eee şimdi yanlış olduğuna kanıt mı bu!! O zaman bende derim ki, sizin inancınız, yunan mitolojisine çok benziyor .. Onlarda da tanrı var, şeytan melek vs hepsi var .. Şimdi yunan mitolojisinde ki inançlar gerçek değilse, sizinkide değil o zaman.. Aman tanrım ne güzel bir kanıt oldu!!

Evrim teorisi hakkında bilgin varsa ve yanlışladığını düşünüyosan, açarsın bilimforumuna bir başlık ve kanıtlarını sunarsın .. Yok efendim, ruhçuluktakine çok benziyor, o zaman yanlış diyemezsin .. Dünyada var olan bir çok teori, tez, hipotez vs birbiriyle ilişki içindedir .. Ve birbirine benzeyen tezlerin olması çok çok doğal .. Eğer evrimin yanlış olduğunu düşünüyosan, yazarsın düşündüklerini, o kadar..

Yazılanları dikkatlice ve cımbızlamadan, çarpıtmadan okusaydın, Kuran'ın çelişkisiz olmasının, onun gerçekliğinin sayısız delilinden sadece biri olduğunu görürdün. Diğer delillerle birlikte tablonun nasıl tamamlandığını gösterdik.

İslam'ın gerçekliği tamamiyle kanıta dayanıyor. Kanıtlar da gözlemlere ve daha birçok doğrulayıcıya...

En az yerçekimi gücünün gerçekliği kadar somut ve objektif delillerden bahsediyoruz.

Birşeyin ispatlanabilmesi için illa gözle görülmesi gerekir gibi komedi bir cümleyi ancak cahiller, aklını işletmeyenler ve bilimden uzak insanlar kullanır.

Hurafe inançlarınızın yanlışlığını da çok yönlü sunuyoruz.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...