Jump to content

ATEİSTLER DE CENNETE GİDEBİLİYORMUŞ

Recommended Posts

12 sayfa boş yere tartışıyorsunuz,islam dininde yapılan iyiliklerin önemi yoktur,önemli olan allaha ve Muhammed'e imandır

Mesela Türkan Saylan kendisini ülkesine adamış idealist bir bilim insanı,ama anti islamik bir insan aynı zamanda,hangi müslüman bu kadının yaptığı onca iyiliğe karşılık cennete gidebileceğini söyleyebilir?

Bilim adamı yaratılısı aklı ile idarak edemiyorsa o kadar arastırmaya ragmen boşa aratırmıstır demektir ama yaptıgı iylikler azabını hafifletir fakat kötülügü yoksa bu adamın kötü olanı kimse yakamazzzzzzzzzz ama sen ben iyiyim deyip islama söversen bize söversen soyumuzu elden geçirirsen senin yaptıgın iyiligin hiçbir hayrı olmaz

Sitelerde Paylaş
  • İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 sayfa boş yere tartışıyorsunuz,islam dininde yapılan iyiliklerin önemi yoktur,önemli olan allaha ve Muhammed'e imandır

Mesela Türkan Saylan kendisini ülkesine adamış idealist bir bilim insanı,ama anti islamik bir insan aynı zamanda,hangi müslüman bu kadının yaptığı onca iyiliğe karşılık cennete gidebileceğini söyleyebilir?

Çok güzel bir soru. Biz müslümanlar hiçkimse için kafir öldü cehenneme gitti diye yorum yapamayız çünkü cehennem veya cennet babamızın malı değil.

Ali İmran 129 Göklerdeki her şey ve yerdeki her şey Allah’ındır. O, dilediğini bağışlar, dilediğine azab eder. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Sitelerde Paylaş
Bilim adamı yaratılısı aklı ile idarak edemiyorsa o kadar arastırmaya ragmen boşa aratırmıstır demektir ama yaptıgı iylikler azabını hafifletir fakat kötülügü yoksa bu adamın kötü olanı kimse yakamazzzzzzzzzz ama sen ben iyiyim deyip islama söversen bize söversen soyumuzu elden geçirirsen senin yaptıgın iyiligin hiçbir hayrı olmaz

Hala boş konuşuyorsunuz.

Kehf/105:

Onlar, Rablerinin âyetlerini ve Ona kavuşacaklarını inkar eden, böylece amelleri boşa çıkan, o yüzden de kıyamet gününde amelleri için bir terazi kurmayacağımız kimselerdir.

Ne cehennemde azap hafifletmesi , müslüman ölmezsen ne kadar iyi olursan ol , ne kadar kötü olursan ol aynıdır.

Sitelerde Paylaş
Ben ömrü boyunca iyilik ve dürüstlükten yana tavır almış ama şu an içinde bir yaratıcı inancı olmayan kişinin ölmeden evvel mutlaka yaratıcı ile buluşturulacağını söylüyorum, bunu ben demiyorum, kuran diyor.

Kuran böyle bir şey demiyor.,hadi diyelimki öyle diyor.Yaratıcıya inanmadan ölen milyonlarca insan var,demekki kuran bu konuda çuvallamış. Bak mesela türkiyeden örnek verelim.Aziz nesin ,adam açıkça ben ölünce bana dini merasim yapmayın dedi,yani yaratıcıya inanmadan öldü. Bu adam yaşarken kötü birisimi idi.?

Sitelerde Paylaş

iyi insan kötü insan diyoruz da bunları da biraz açalım...

birine bu iyi bir insandır demek için onun neler yapması gerekir...

bir çiçekle bahar olmaz bir iyilikle de hemen iyi insan olunmaz...

bir kötülükle de hemen kötü olunmaz...

önemli olan devamlı olmaktır...

iyiliğin en güzeli az da olsa devamlı olandır...

iyilikler yapa yapa insanlar artık bu iyi insandır derler...

iyi bir insan kötülük yaptığı anda iyi değildir...

yani o anda hala ona iyi yapıyorsun denmez..

bu kötülük eğer büyük bir kötülükse daha önceki iyiliklerini bile siler süpürür...

yani çok iyilikler yapan biri anne ve babasını boğarak öldürdüyse artık onun daha önce yaptığı iyilikler uçup gitmiştir...

hiç kimse bu adam anne babasını boğdu ama çiçekleri de sulardı filan demez...

işte bu tür büyük kötülüklere düşmek küfürdür...

iman kötülüklerden uzak durma halidir...

doğru dürüst anlamadan allaha peygambere sövmekte iyilik değildir...

allahı peygamberi doğru anlamamış olmak bir yere kadar mazur görülebilir...

ama sövmenin mazereti olmaz...

bunu cezası görülecektir...

ama kötülük edenlerin en hayırlısı kötülükten pişman olup vazgeçendir

Sitelerde Paylaş
Kuran böyle bir şey demiyor.,hadi diyelimki öyle diyor.Yaratıcıya inanmadan ölen milyonlarca insan var,demekki kuran bu konuda çuvallamış. Bak mesela türkiyeden örnek verelim.Aziz nesin ,adam açıkça ben ölünce bana dini merasim yapmayın dedi,yani yaratıcıya inanmadan öldü. Bu adam yaşarken kötü birisimi idi.?

Yaratıcıya inanmadan ölen milyonlarca insan var

ORDA Bİ DUR BAKALIM, ÖLÜM ANI BİZİM İÇİN PERDELİDİR. ÖLÜM ESNASINDA YANIMIZDAKİ İNSANIN BAŞINA NELER GELDİĞİNİ BİLEMEYİZ. KAFİR Mİ ÖLDÜ İMANLI MI ÖLDÜ BİZ YORUM YAPAMAYIZ.

83. Can boğaza dayandığı zaman

84. Ki o zaman siz (ölmek üzere olana) bakar durursunuz.

85. Biz ona sizden daha yakınız, fakat siz görmezsiniz.

tarihinde cubbeliali tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iyi birisi olabilir ölürken yaratıcı ile tanısma diyor sanırsam berguzar

Sitelerde Paylaş
Yaratıcıya inanmadan ölen milyonlarca insan var

ORDA Bİ DUR BAKALIM, ÖLÜM ANI BİZİM İÇİN PERDELİDİR. ÖLÜM ESNASINDA YANIMIZDAKİ İNSANIN BAŞINA NELER GELDİĞİNİ BİLEMEYİZ. KAFİR Mİ ÖLDÜ İMANLI MI ÖLDÜ BİZ YORUM YAPAMAYIZ.

Adamı deli etmeyin. Dünyada milyonlarca ateist yokmu. Dolayısıyla bunlar elbette imansız ölecek. Hem ölüm anında inansa ne değişecek ki.Allah ölüm esnasında firavun imanını kabul etmedi,ateistlere mi torpil yapacak?

Sitelerde Paylaş

Müslümanlardan bu değerli yazarın herhangi bir kötülüğü göstermelerini istiyorum

Araba yalakalık yapma derdine düşmüş yurdum insanı gurur duyması gereken değerli yazarlarını linç etti bu topraklarda,Aziz Nesin bütün dünyada saygı gören çok değerli bir yazardır

Sitelerde Paylaş
Müslümanlardan bu değerli yazarın herhangi bir kötülüğü göstermelerini istiyorum

Araba yalakalık yapma derdine düşmüş yurdum insanı gurur duyması gereken değerli yazarlarını linç etti bu topraklarda,Aziz Nesin bütün dünyada saygı gören çok değerli bir yazardır

araba yalakalık etmiyoruz peygamber efendimiz ne demiş Üstünlük takva yolundadır ister arap ol ister yahudi ister türk farketmez ben şahsen dini degerler kadar milli degerlerede deger veriyorum cocuklarıma asla arap ismi koymayacagım türk ismi koyacagım ne kadr dinimiz islam isede biz arap dğeiliz türküz milli degerlerimize sahip cıkmalıyız

Sitelerde Paylaş

Müslüman değilim, Aziz Nesin'i de çok severim. Ancak Sivas katliamı sonrası keşke gitmeseydim yerine

İyi ki gittim, saklı bir gerçek ortaya çıktı demek iyi bir söylem midir sevgili jadi?

İnsanların ölümüyle açığa çıkacak gerçek sonsuza kadar saklı kalsın.

Sitelerde Paylaş

Allahın keyfi bilir müslümanlara ve bizede bok yemek düşer bu konuda.

Not: Bakire ve huri olarak ölürseniz belki iş imkanı edinebilirsiniz cennette.

tarihinde Nearxthil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kimin imanla öldüğünü kimin imansız öldüğünü kimse bilemez. Bu sebeple sizin müslüman yada atesit yada her neyse olarak bildiğiniz kimsenin ecelinden önce neler yaşadığını bilemezsiniz. Bildiğini iddia eden varsa aklına şaşarım. Size o kadar söylüyoruz Allahın işlerine aklınız ermez diye. Bırakın bu çok bilmiş havalarını.

tarihinde BUKET tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kimin imanla öldüğünü kimin imansız öldüğünü kimse bilemez. Bu sebeple sizin müslüman yada atesit yada her neyse olarak bildiğiniz kimsenin ecelinden önce neler yaşadığını bilemezsiniz. Bildiğini iddia eden varsa aklına şaşarım. Size o kadar söylüyoruz Allahın işlerine aklınız ermez diye. Bırakın bu çok bilmiş havalarını.

Doğru haklısın arap putu allahın,akıllla mantıkla ne işi olabilir. Deli saçması.

Sitelerde Paylaş
Doğru haklısın arap putu allahın,akıllla mantıkla ne işi olabilir. Deli saçması.

Sen git benim açtığım MADDİ VE TUTARLI OLAN TANRI OLMAZ başlığını dikkatlice oku. Bak bakalım neymiş. Ufkun açılsın. Böyle ezbere ateist söylemlerle tartışmaktan kurtulursun. Biraz kafatasınızın içindeki beyni kullanın artık. Bilimin bulduklarını bile çarpıtıp kendi lehinize çeviriyorsunuz. Ama buna göz yumacak değiliz.

Sitelerde Paylaş
Müslüman değilim, Aziz Nesin'i de çok severim. Ancak Sivas katliamı sonrası keşke gitmeseydim yerine

İyi ki gittim, saklı bir gerçek ortaya çıktı demek iyi bir söylem midir sevgili jadi?

İnsanların ölümüyle açığa çıkacak gerçek sonsuza kadar saklı kalsın.

O gerçek eninde sonunda çıkacaktı sevgili hetero,zira Aziz Nesin o dönem Şeytan Ayetleri kitabını türkçeye çeviriyor ve gazetesinde yayınlıyordu

Müslümanlar bu kitabı değişik dillere tercüme eden yaklaşık 7-8 yazarı öldürdü,bir kaç tanesi Aziz Nesin gibi şans eseri kurtuldu

Ne yazpsaydı Aziz Nesin,bu vahşilerin tehditlerine boyunmu eğseydi,yoksa düşünce özgürlüğü adına mücale mi verseydi?Doğru olanı yapmadı mı sence?

Sitelerde Paylaş
O başlığa gereken yanıt verildi.. Ama yanıta karşın her hangi bir yanıt verilmedi :)

Doğru düzgün cevap verebilseydin cevabını alırdın. Oradan buradan laf salatası ve Aristo mantığı gevelemelerine cevap gereksiz. Aristo mantığının geçerli olduğunu sanacak kadar cahil değilsindir umarım.

tarihinde BUKET tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O gerçek eninde sonunda çıkacaktı sevgili hetero,zira Aziz Nesin o dönem Şeytan Ayetleri kitabını türkçeye çeviriyor ve gazetesinde yayınlıyordu

Müslümanlar bu kitabı değişik dillere tercüme eden yaklaşık 7-8 yazarı öldürdü,bir kaç tanesi Aziz Nesin gibi şans eseri kurtuldu

Ne yazpsaydı Aziz Nesin,bu vahşilerin tehditlerine boyunmu eğseydi,yoksa düşünce özgürlüğü adına mücale mi verseydi?Doğru olanı yapmadı mı sence?

Beni yanlış anladın sevgili jadi.

Aziz Nesin bana kalırsa hayatının her anında doğru olanı yapmıştı.

Ancak insanların hunharca katledilmesi ihtimali %99 olsa bile, kişi diğer % 1'lik ihtimalin gerçekleşmesini diler. Ben sadece bunu eleştiriyorum. Yani o gerçek keşke hiç ortaya çıkmasaydı, diyebilirdi.

Sitelerde Paylaş
Sen git benim açtığım MADDİ VE TUTARLI OLAN TANRI OLMAZ başlığını dikkatlice oku. Bak bakalım neymiş. Ufkun açılsın. Böyle ezbere ateist söylemlerle tartışmaktan kurtulursun. Biraz kafatasınızın içindeki beyni kullanın artık. Bilimin bulduklarını bile çarpıtıp kendi lehinize çeviriyorsunuz. Ama buna göz yumacak değiliz.

Sende beyin olsa idi, bir zamanlar inançsız iken tekrar arap masalına dönmezdin.

MADDİ VE TUTARLI OLAN TANRI OLMAZ

Bunu bizde biliyoruz zaten.Sadece arap putu değil,tüm tanrılar maddi (gerçek) olmayan hayal ürünüdür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...