Jump to content

ATEİSTLER DE CENNETE GİDEBİLİYORMUŞ

Recommended Posts

Beni yanlış anladın sevgili jadi.

Aziz Nesin bana kalırsa hayatının her anında doğru olanı yapmıştı.

Ancak insanların hunharca katledilmesi ihtimali %99 olsa bile, kişi diğer % 1'lik ihtimalin gerçekleşmesini diler. Ben sadece bunu eleştiriyorum. Yani o gerçek keşke hiç ortaya çıkmasaydı, diyebilirdi.

Bende diyorum ki eninde sonunda çıkacaktı,Aziz Nesin çok tehlikeli bir işe girişmişti,o kudurmuş topluluk cinayet işlemeden asla durulmayacaktı,Aziz Nesin'in de söylemek istediği bu

Bu olay sayesinde bu kitlenin ne kadar tehlikeli olduğu görülmüş oldu ve en azından önlem almanın ne kadar gerekli olduğu anlaşıldı

Sitelerde Paylaş
  • İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Trabzon Sven Goran Eriksson ile anlaşmak üzereymiş. Galatasaray'da Frank Rijkaard'ı getirdi.

Galatasaray Halil ile Hamite kancayı takmış. Galatasaray Atl.Madrid'in kalecisi Leo Franco ile anlaşma sağlamış.

Liverpool'dan Babel ile ilgileniliyormuş ayrıca. Barcelona'nın sarı yıldızı Gudjhonshen ile ilgileniyorlar.

Bu arada Mehmet Topuz işi ne olacak ?

Bjk'ye mi gidecek FB'ye mi?

Allah'ı görmeyen gözler kördür , kör.

Portakal tam elimize göre yaratılmış. 5 metre olsaydı yiyebilecekmiydiniz?

Bir iğnenin ustası olurda şu koca evrenin ustası olmaz mı?

O küçük beyinleriniz ile Allah'ı anlamaya çalışıp , inkar ediyorsunuz fakat ben Zeus'u o mercimek beynimle anlayıp inkar ettim.

Şu binaları yapan ustalar var ise şu koca ....

YETERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR.

Cennette , cehennemde sizin inancınızda , ikisi de sizin olsun.

Sitelerde Paylaş
Doğru düzgün cevap verebilseydin cevabını alırdın. Oradan buradan laf salatası ve Aristo mantığı gevelemelerine cevap gereksiz. Aristo mantığının geçerli olduğunu sanacak kadar cahil değilsindir umarım.

İyice zavallı olmaya başladın :)

Aristo mantığı kullanmışım.. Sen Aristo mantığının ne olduğu biliyormusun ki konuşuyorsun aptal..

Yazdığım iletide tutarsız veya hatalı yer varsa gösterirdin.. Madem hatalı bir mantık yürütme kullanmışım..

Günümüzde mantık önermeleri hangi mantıkla yapılıyor, yazsana şuraya :)

Senin gibi salaklarla ancak eğlenilir be güzelim.. Bunlar önemli konular, kafana takma sen.

Sitelerde Paylaş
Bunu bizde biliyoruz zaten.Sadece arap putu değil,tüm tanrılar maddi (gerçek) olmayan hayal ürünüdür.

Tanrıların hangisi o toplumlara güzellikler, yararlı maddi ve manevi eserler verebilmiş. Sadece avuntu, karışıklık, baskı, sömürü ve büyük sosyal düzensizlikler getirmiş. Çünkü insanın ürettiği Tanrılar ancak öyle olur.

Dünyada bir tek İslam dini insanı gerçekten yüceltir. Bir tek İslam dini dünyada da ihtişamlı medeniyetlerin kurulmasına yol açmıştır. Sen şimdi ihtişamdan kastıda anlamazsın. Tarih oku anlarsın belki. Ha bu arada bozulmuş olsalarda Hristiyanlık ve Yahudiliğinde İslam olduğunu unutma. Öğreneceksin bakalım uğraş biraz.

Sitelerde Paylaş
Tanrıların hangisi o toplumlara güzellikler, yararlı maddi ve manevi eserler verebilmiş. Sadece avuntu, karışıklık, baskı, sömürü ve büyük sosyal düzensizlikler getirmiş. Çünkü insanın ürettiği Tanrılar ancak öyle olur.

Dünyada bir tek İslam dini insanı gerçekten yüceltir. Bir tek İslam dini dünyada da ihtişamlı medeniyetlerin kurulmasına yol açmıştır. Sen şimdi ihtişamdan kastıda anlamazsın. Tarih oku anlarsın belki. Ha bu arada bozulmuş olsalarda Hristiyanlık ve Yahudiliğinde İslam olduğunu unutma. Öğreneceksin bakalım uğraş biraz.

Bence protestanların Tanrısı, İslamın Tanrısından daha iyi..

Bir Protestan ülkelerin refah seviyelerine bak, bir de İslam ülkelerinin :D

Harbiden öküzün önde gidenisin be güzelim.

Sitelerde Paylaş

Antik çağda Yunan medeniyeti , Sümerler bunları nasıl inkar edersin.

Zeus'un ihtişamlı kollarında yükselen Yunan medeniyetini?

Ne bilim yapmışlar , ne filozoflar çıkmış. Zeus olmasa bunlar olabilir miydi?

Bence olamazdı.

İslamın ellerden çıktığı belli. Kimsenin kimseye saygısı yok islam ülkelerinde , pislikten kırılıyor.

Ne kadar çalma , çırpma varsa İslam ülkelerinde.

Şeriat denen ceza sistemi ise tam evlere şenlik.

Hala Zeus'u inkar mı ediyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
Nisâ 139

(Medenî 92) Müminleri bırakıp da kafirleri dost edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar? Bilsinler ki bütün izzet yalnızca Allah'a aittir. T

Nisâ 144

(Medenî 92) Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kafirleri dost edinmeyin; (bunu yaparak) Allah'a, aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz

Tüm bu ayetlere rağmen bir müslüman ben ateistlerle dost olabilirim diyorsia ya takiyye yapan sahtekardır,yada allahın ayetlerini yalanlayan kafir.

evliya kelimesi ne zamandan beri dost oldu?

evliya edinmek ile arkadaş edinmek farklı şeyler...

tarihinde METE HAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Antik çağda Yunan medeniyeti , Sümerler bunları nasıl inkar edersin.

Zeus'un ihtişamlı kollarında yükselen Yunan medeniyetini?

Ne bilim yapmışlar , ne filozoflar çıkmış. Zeus olmasa bunlar olabilir miydi?

Bence olamazdı.

İslamın ellerden çıktığı belli. Kimsenin kimseye saygısı yok islam ülkelerinde , pislikten kırılıyor.

Ne kadar çalma , çırpma varsa İslam ülkelerinde.

Şeriat denen ceza sistemi ise tam evlere şenlik.

Hala Zeus'u inkar mı ediyorsunuz?

Felsefenin din kökenli olduğunu mu söylüyorsun şimdi sen? Ateistler duymasın. :)

Sümerlere gelince din ve inancın sosyal yaşantıya ciddi yön verdiği bir toplumdu onlar. Ayrıca İslamın Hz. Ademden beri var olduğunu hatırlatırım sana. Dinlerdeki benzer öğe ve kavramların sebebinin bu olması mümkündür.

İslam medeniyetleri deyince arapları anlaman tuhaf. Gelmiş geçmiş iki büyük İslam medeniyetini nasıl pas geçersin? Of çok ezbersiniz ve epey cahil.

Sitelerde Paylaş
Bence protestanların Tanrısı, İslamın Tanrısından daha iyi..

Bir Protestan ülkelerin refah seviyelerine bak, bir de İslam ülkelerinin :D

Harbiden öküzün önde gidenisin be güzelim.

:D medeniyet çaga ayak uydurmaktır ilimi iblimi insandna alacaksın ayrım yapmadan 1400 sene önceki gibi giyinirsen medeniyetini ilkelligini yansıtmıs olursun

Sitelerde Paylaş
12 sayfa boş yere tartışıyorsunuz,islam dininde yapılan iyiliklerin önemi yoktur,önemli olan allaha ve Muhammed'e imandır

Mesela Türkan Saylan kendisini ülkesine adamış idealist bir bilim insanı,ama anti islamik bir insan aynı zamanda,hangi müslüman bu kadının yaptığı onca iyiliğe karşılık cennete gidebileceğini söyleyebilir?

Türkan saylan dinsizmiydiki?

Sitelerde Paylaş
Felsefenin din kökenli olduğunu mu söylüyorsun şimdi sen? Ateistler duymasın. :)

Sümerlere gelince din ve inancın sosyal yaşantıya ciddi yön verdiği bir toplumdu onlar. Ayrıca İslamın Hz. Ademden beri var olduğunu hatırlatırım sana. Dinlerdeki benzer öğe ve kavramların sebebinin bu olması mümkündür.

İslam medeniyetleri deyince arapları anlaman tuhaf. Gelmiş geçmiş iki büyük İslam medeniyetini nasıl pas geçersin? Of çok ezbersiniz ve epey cahil.

Ben felsefe yazarak aslında sana oyun hazırlamıştım , güzelce de yemişsin.

Afiyet olsun.

Zeus'a tapan adam felsefe yapabilir , bilim adamı olabilir. Bu Zeus'un yüceliğini göstermez.

Müslüman olan bir adam çıkar felsefede çığır açar , bilim adamı olur.

Yahudilerin dünyaya son dönemdeki katkıları yadsınamaz bir gerçektir , bu Yahudiliği hak din mi yapar?

Veya 7 milyon yahudiyle 1.4 milyar müslüman baş edemiyor.

Bu Yahudileri üstün ırk yapar mı Tevrat'ta geçtiği gibi veya Yahudileri lanetledik diyen Allah'ınızı mat edermi?

Hristiyanların buluşları da İncil'e göreydi değil mi?

Sümerler de yazıyı din sayesinde buldular değil mi?

Dinle bilimi birbirini karıştırmayın. İnsanların başarılarını da dine mal etmeyin.

Asın , kesin diyen bir din bilime ne katkı yapabilir?

Buyur anlat bana.

Sitelerde Paylaş
Benim sana veya ateistlere yalakalık yapmam için bir tane neden göster bana bir tane...

İslam dinini şirin ve çelişkisiz gibi göstermek

ne alakası var?

böyle bir çabamız neden olsun..

islam dini zaten güçlüdür ve barış dinidir..

kimseye bir şey ispatlama çabamız yok yani..

tarihinde METE HAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ne alakası var?

böyle bir çabamız neden olsun..

islam dini zaten güçlüdür ve barış dinidir..

kimseye bir şey ispatlama çabamız yok yani..

o zaman gösterin hoşgörünüzü barışınızı,şeytan ayetleri filmi çekelim ha?

Sitelerde Paylaş

İslam'ın Ademden beri var olması sizin saçmalamalarınız.. Adem diye bir şey de yoktur.. Kendi inancınızı gerçek gibi göstermekten vazgeçin, epey komik duruma düşüyorsunuz :)

İslamın felsefi öğretilerinin hepsi, Antik Yunan ve Hint kökenlidir.. Hatta şu anda ki inançlarınız bile öyle..

2000 yıl gerinden geliyorsunuz :D

:D medeniyet çaga ayak uydurmaktır ilimi iblimi insandna alacaksın ayrım yapmadan 1400 sene önceki gibi giyinirsen medeniyetini ilkelligini yansıtmıs olursun

Çağa uydurmaktan söz edene bak hele :)

Bir siz çağa ayak uyduramadınız zaten.. Daha dün, ''Apollo Ay'a gitmedi.. Aslında o fotolar Nevada çölünde çekildi'' diye konu açan babamdı zaten..

Bsg ya :)

Sitelerde Paylaş
barışçıl insanlara karşı bu tavırmı sergilenmeli sence?

Ya barışçıl falan değiller işte,

Mesela bir adam çıkıp bu filmi çekmeye kalksa dünyada yüzlerce insan hayatını kaybetmek zorunda kalır ama neden?

Hristiyanlığı da eleştiren hatta çok afedersin t.şak geçen onlarca filim çekildi,hristiyanlar bu filmleri protesto ettiler ama kimseyi öldürmediler

Müslümanlar neden öldürüyor?Bu soruyu kendine sor

Sitelerde Paylaş
Ben felsefe yazarak aslında sana oyun hazırlamıştım , güzelce de yemişsin.

Afiyet olsun.

Zeus'a tapan adam felsefe yapabilir , bilim adamı olabilir. Bu Zeus'un yüceliğini göstermez.

Müslüman olan bir adam çıkar felsefede çığır açar , bilim adamı olur.

Yahudilerin dünyaya son dönemdeki katkıları yadsınamaz bir gerçektir , bu Yahudiliği hak din mi yapar?

Veya 7 milyon yahudiyle 1.4 milyar müslüman baş edemiyor.

Bu Yahudileri üstün ırk yapar mı Tevrat'ta geçtiği gibi veya Yahudileri lanetledik diyen Allah'ınızı mat edermi?

Hristiyanların buluşları da İncil'e göreydi değil mi?

Sümerler de yazıyı din sayesinde buldular değil mi?

Dinle bilimi birbirini karıştırmayın. İnsanların başarılarını da dine mal etmeyin.

Asın , kesin diyen bir din bilime ne katkı yapabilir?

Buyur anlat bana.

Bak bir ton önyargını ve başlıkla alakasız düşüncelerini yazıp durma. Benim başlıkla ilgili iddiam şuydu. Kimin imanlı kimin imansız öldüğü bilinmez. İnsanların amelleri ve niyetleri tümüyle açık olmaktan uzaktır. İşte şu iyiydi, şunu buldu bunu buldu şimdi cehennemlik mi lafları manasız. Hatta İslam ülkesinde yaşamayan bir insanın bile ömrünün son zamanlarını nasıl geçirdiğini bilemeyiz. Ancak İslam dinine göre inkarı ile ölenin durumu açıkça anlatılmış zaten. Ayrıca Hristiyanlık ve Yahudiliğinde hak din olduğunu unutmayalım. Tabii Hristiyanlıktaki üçleme hariç. Tek Yaratıcıya inanan Hristiyanlarda var.

Sitelerde Paylaş

Bu teistlerin bu tür tartışmalardaki haz duyguları şu : Aslında Ateistlerde içten içe cennete gitmek istiyor.

Ateistlerin Cennet'e inanmadığını bilmemelerine imkan yok ve Kuran'da ne kadar iyi olursan ol Allah'ı tanımadığın, kabul etmediğin sürece cennete gidemezsin. Cehhennemde sonsuza kadar tavuk kızartma olarak kalırsın. Bunun aksini iddiia eden kişi ya Kuran'a karşı geliyor yada tipik Ayet kıvırma (ki niye bu zahmete bizim için girildiğini bilmiyorum) işlemini gerçekleştiriyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...