Jump to content

ATEİSTLER DE CENNETE GİDEBİLİYORMUŞ

Recommended Posts

• İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hristiyanlığı da eleştiren hatta çok afedersin t.şak geçen onlarca filim çekildi,hristiyanlar bu filmleri protesto ettiler ama kimseyi öldürmediler

Yahu sen ne filminden söz ediyorsun, daha dün Muhammed'in karikatürlerini çizdiler diye konsoloslukları ateşe veren bizim barışçıl! Müslümanlarımız değil miydi??

Günlerce eylem yapan, yürüyüşler gerçekleştiren, bu haberin geçtiği her haber portalına nefret mesajlarını yazan bizim barışçıl! Müslümanlarımız değil miydi??

Karikatür bu yaa.. Kalemle çizilen, bildiğin resim yani.. İsa'nın vs. karikatürlerini her zaman çiziyorlar, hem Hristiyan ülkelerde hem de Türkiye'de..

Eğer İslam alehtarı bir film çekilse, bunlar gözle gördükleri her yeri ateşe verirler..

Ne de olsa İslam barışı!

Sitelerde Paylaş
Bak bir ton önyargını ve başlıkla alakasız düşüncelerini yazıp durma. Benim başlıkla ilgili iddiam şuydu. Kimin imanlı kimin imansız öldüğü bilinmez. İnsanların amelleri ve niyetleri tümüyle açık olmaktan uzaktır. İşte şu iyiydi, şunu buldu bunu buldu şimdi cehennemlik mi lafları manasız. Hatta İslam ülkesinde yaşamayan bir insanın bile ömrünün son zamanlarını nasıl geçirdiğini bilemeyiz. Ancak İslam dinine göre inkarı ile ölenin durumu açıkça anlatılmış zaten. Ayrıca Hristiyanlık ve Yahudiliğinde hak din olduğunu unutmayalım. Tabii Hristiyanlıktaki üçleme hariç. Tek Yaratıcıya inanan Hristiyanlarda var.

Arkadaşım geldin konuyu sen değiştirdin. Yok islam ülkeleri 200-300 sene çok iyiymişte falan filan.

Bu da Allah'ı kanıtlarmış.

Tek yaratıcıya inanan Hristiyanların olması senin Allah'ına inanıyor olduğu anlamına gelmez.

Allah'ına inanan müslüman olur. Namaz kılar , oruç tutar , kitabı Kuran'dır vs vs vs.

Herkes evinde tek köpek beslese , bende beslesem.

Herkesin evindeki köpek tek diye benim mi olacak?

Arkadaşım sen kimin imansız olup olmadığını tabiki bilemezsin. Ben sana ateistim demezsem müslümanım dersem. Müslüman göreceksin beni.

Allah'ın bilir senin inancına göre.

Burada ateist cehenneme gider mi diye tartışılıyor değil mi?

Allah'ına göre ateist , Allah'ına göre şirk koşan.

Buraya da tonlarca ayet yapıştırdık , tartıştık.

Daha ne ağzında laf geveliyorsun?

Sitelerde Paylaş
Kuran böyle bir şey demiyor.,hadi diyelimki öyle diyor.Yaratıcıya inanmadan ölen milyonlarca insan var,demekki kuran bu konuda çuvallamış. Bak mesela türkiyeden örnek verelim.Aziz nesin ,adam açıkça ben ölünce bana dini merasim yapmayın dedi,yani yaratıcıya inanmadan öldü. Bu adam yaşarken kötü birisimi idi.?

Aziz Nesinin hangi düşünce ile öldüğünü asla ama asla bilemezsin.

Ha illede inkar ile öldü diye varsayımda bulunursak, kuranda ayet açık.

Ama şu ayette açık.

Allah dilediğini affeder.

Önemli olan niyet ve yaptığın iyiliğin niteliğidir.

Ah bir anlasan...

Ya barışçıl falan değiller işte,

Mesela bir adam çıkıp bu filmi çekmeye kalksa dünyada yüzlerce insan hayatını kaybetmek zorunda kalır ama neden?

Hristiyanlığı da eleştiren hatta çok afedersin t.şak geçen onlarca filim çekildi,hristiyanlar bu filmleri protesto ettiler ama kimseyi öldürmediler

Müslümanlar neden öldürüyor?Bu soruyu kendine sor

Jadı,

Müslümanların geneline kuran ana dillerinde okutulmadığı için ayetlerden habersiz yaşarlar islamı. Ama hepsi de sünneti-hadisi sular seller gibi bilir ve bunu da din sayar, çünkü öyle dayatılmıştır.

Müslüman toplumların çoğunun düşünmeden hareket ettiklerini zaten kabul ediyoruz, hangi gerekçelerle sindirildiklerini de biliyoruz, bu islamın değil aslında dünyanın sorunu.

Gelelim senin soruna?

Bu hurafe dini uydurucuları cihadı senin anladığın gibi dayattıkları için maalesef bu insanlar katlediliyor.

Ama cihad hak/adalet/doğruluk için savaştır.

Karşıdaki senin gibi düşünmüyor diye öldürme hakkını vermez bu adil savaş...

Sitelerde Paylaş
8Pt;line-height:100%">Bak bir ton önyargını ve başlıkla alakasız düşüncelerini yazıp durma. Benim başlıkla ilgili iddiam şuydu. Kimin imanlı kimin imansız öldüğü bilinmez. İnsanların amelleri ve niyetleri tümüyle açık olmaktan uzaktır. İşte şu iyiydi, şunu buldu bunu buldu şimdi cehennemlik mi lafları manasız. Hatta İslam ülkesinde yaşamayan bir insanın bile ömrünün son zamanlarını nasıl geçirdiğini bilemeyiz. Ancak İslam dinine göre inkarı ile ölenin durumu açıkça anlatılmış zaten. Ayrıca Hristiyanlık ve Yahudiliğinde hak din olduğunu unutmayalım. Tabii Hristiyanlıktaki üçleme hariç. Tek Yaratıcıya inanan Hristiyanlarda var.

Gerzek bağlantı adam 50 yıl ateist olarak yaşamış, diyelim sonra bunamış 1 yıl müslüman olmuş.

Bunun önemi varmı ?

O zaman ateistlere burdan şunu diyelim ; Bütün hayatınız boyunca "Allah" ve "kuran" ı kabul etmeyin.

Ölmeden önce 1 kelimeyi şahadet getirin hem ya varsa ? mantığı ile hiç bir şey kaybetmezsiniz.

Hemde cennet garanti , azcık kavruk gideriz ama olsun.

Gerzek bağlantı, kapıdan kovuldun bacadan giriyorsun.

Git motorcuların sitesinde takıl yeter senden çektiğimiz.

Sitelerde Paylaş
Müslümanlar neden öldürüyor?Bu soruyu kendine sor

haydaa.....

kutsal değerlerime hakaret olursa gider mahkemeye verir,kanun, yollardan engellerim hatta manevi tazminat davası açarım...

kendime soru filan sormama gerek yok..

tarihinde METE HAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
haydaa.....

kutsal değerlerime hakaret olurca gider mahkemeye verir,kanun, yollardan engellerim hatta manevi tazminat davası açarım...

kendime soru filan sormama gerek yok..

Vaayy, modernite haa.. Büyüksün Haruncum :)

Ama modern anayasalar sizin kitabınızla örtüşmüyor yahu.. Siz her ne kadar çağa ayak uydurmaya çalışsanız da.

Sitelerde Paylaş
... Dünyada bir tek İslam dini insanı gerçekten yüceltir. Bir tek İslam dini dünyada da ihtişamlı medeniyetlerin kurulmasına yol açmıştır. Sen şimdi ihtişamdan kastıda anlamazsın. Tarih oku anlarsın belki. Ha bu arada bozulmuş olsalarda Hristiyanlık ve Yahudiliğinde İslam olduğunu unutma. Öğreneceksin bakalım uğraş biraz.

- İslam dini, insanı sübyancılığa sevkder,

- İslam dini, kendisinden olmayanı düşmen ilan eder,

- İslam dini, insanı öldürmeye sevkder,

- İslam dini düşünen insanların kafasını kesip derisini yüzer,

- İslam dini sormayı ve sorgulamayı yasak eder,

- İslam dini kayıtsız şartsız imanı emreder,

- İslam dini egemenliğin kayıtsız şartsız allahın olduğunu söyler,

- İslam dini demokrasinin amaç değil araç olduğunu söyler,

- İslam dini hem laik hem müslüman olunamayacağını söyler,

- İslam dini kadına hayvan muamelesini uygun görür,

- İslam dini peygamber geleneği olarak şeyhlere, dervişlere yapılacak pezoluğu meşru görür,

- İslam dini allah adı altında insanın insana kulluğunu emreder,

- İslam dini insanlık tarihinin yüz karasıdır,

- İslam dini insanın en bariz aşağılandığı inanç kurumudur,

- İslam dini medeniyetin, bilimin can düşmanıdır,

- İslam dini inananlarını bunları göremeyecek kadar aptallaştırıp insanlıktan çıkarır,

- İslam dini islam dinidir

Sitelerde Paylaş
Vaayy, modernite haa.. Büyüksün Haruncum :)

Ama modern anayasalar sizin kitabınızla örtüşmüyor yahu.. Siz her ne kadar çağa ayak uydurmaya çalışsanız da.

al işte gene başladık... :aggressive: :lol:

biz yumoş müslüman filan değiliz bikere bunu unutun..

yav sizi öldürüp öldürmememiz gerektiğine siz karar veriyorsunuz..

gerçek müslüman olup olmadığımızada siz karar veriyorsunuz..

bu ne yav :fool:

tarihinde METE HAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Jadı,

Müslümanların geneline kuran ana dillerinde okutulmadığı için ayetlerden habersiz yaşarlar islamı. Ama hepsi de sünneti-hadisi sular seller gibi bilir ve bunu da din sayar, çünkü öyle dayatılmıştır.

Müslüman toplumların çoğunun düşünmeden hareket ettiklerini zaten kabul ediyoruz, hangi gerekçelerle sindirildiklerini de biliyoruz, bu islamın değil aslında dünyanın sorunu.

Gelelim senin soruna?

Bu hurafe dini uydurucuları cihadı senin anladığın gibi dayattıkları için maalesef bu insanlar katlediliyor.

Ama cihad hak/adalet/doğruluk için savaştır.

Karşıdaki senin gibi düşünmüyor diye öldürme hakkını vermez bu adil savaş...

Hak adalet doğruluk için savaşmak nedir,islam toplumlarının hangisinde bu dediklerin var,onu geçtim kuranda şu saydıklarından eser varmı acaba?Kölelik sisteminin bile kaldıramayan,kadınları aşağılayan bir kitapta ne adaletinden söz edilebilir

Onu geç,aynı eleştirel ve hatta alaycı filmler diğer dinler için de çekildiği halde bu insanlar sadece protesto ediyor,çok rencide edici bir durum varsa en fazla hukuk yoluyla hakkını arıyorken müslümanlar neden öldürüyor?Bu tahammülsüzlük ve gözü dönmüşlük neden ve kuranın bu şiddette hiç mi payı yok?Böyle bişey nasıl mümkün olabilir?

Sadece islam dinini temize çıkarmak için koca bir hadis külliyatını çöpe atıyorsunuz,sanki bütün yobazlığın kaynağıymış gibi,oysa hadislerde aynı kuran gibi şiddete de teşvik eder,yeri gelir güzel mesajlarda verir.

İslam dini bir bütün olarak tahammülsüzdür.Ben bütün kutsal denen kitapları okudum ama öldükten sonra allahın kendine inanmayanlara nasıl işkence edeceğini anlattığı tek bir kitap bulamadım.Oysa kuranın büyük bir kısmında bu işkence yöntemleri ayrıntılarıyla anlatılmaktadır.İslam sevgi değil korku dinidir,inanırlarıda bu korkuyu dünyaya terör şeklinde yaymaktadır

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Anadilinde okutulmayan sizsiniz Berguzar hanım :)

Anadilinde okuyanlar ise Araplar.

Bu nasıl bir mantıkdır sangre, aşkolsun sana.

Tercüme denen bir olay biliyorsun değil mi?

Tercümeye itiraz edersen, aslını yansıtmaz dersen, çelişkiler koyarlar, ayetlerin yorumlarını değiştirir dersen bende sana derim ki.

Kötü niyet herkesin içinde vardır, o zaman siz de ana dilinizde olmayan hiçbir belgeye güvenmeyin, tercümeler kötü emellere alet edilebilir.

Bak bunu dersem ve sende yukarıda yazdığımı onaylarsan burda savunulan bazı gerçekler çöpe gider, biliyorsun değil mi?

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
al işte gene başladık... :aggressive: :lol:

biz yumoş müslüman filan değiliz bikere bunu unutun..

yav sizi öldürüp öldürmememiz gerektiğine siz karar veriyorsunuz..

gerçek müslüman olup olmadığımızada siz karar veriyorsunuz..

bu ne yav :fool:

Ben gerçeği arıyorum ve daha önceden bulduğum gerçekleri size gösteriyorum..

Sana yumoş Müslüman da demiyorum.. Sadece kafana uymayan bazı noktaları reddediyorsun, o kadar.. Sadece reddetmemeni söylüyorum..

Aynadaki görüntünüzden memnun değilseniz, bu sizin sorununuz tabii.

Sitelerde Paylaş
- İslam dini, insanı sübyancılığa sevkder,

- İslam dini, kendisinden olmayanı düşmen ilan eder,

- İslam dini, insanı öldürmeye sevkder,

- İslam dini düşünen insanların kafasını kesip derisini yüzer,

- İslam dini sormayı ve sorgulamayı yasak eder,

- İslam dini kayıtsız şartsız imanı emreder,

- İslam dini egemenliğin kayıtsız şartsız allahın olduğunu söyler,

- İslam dini demokrasinin amaç değil araç olduğunu söyler,

- İslam dini hem laik hem müslüman olunamayacağını söyler,

- İslam dini kadına hayvan muamelesini uygun görür,

- İslam dini peygamber geleneği olarak şeyhlere, dervişlere yapılacak pezoluğu meşru görür,

- İslam dini allah adı altında insanın insana kulluğunu emreder,

- İslam dini insanlık tarihinin yüz karasıdır,

- İslam dini insanın en bariz aşağılandığı inanç kurumudur,

- İslam dini medeniyetin, bilimin can düşmanıdır,

- İslam dini inananlarını bunları göremeyecek kadar aptallaştırıp insanlıktan çıkarır,

- İslam dini islam dinidir

Şüphem vardı artık kalmadı, seni çocukluğunda bir sakallı benzetmiş. Ama yanıldığın şu Darwin de sakallıydı.

Sitelerde Paylaş
Ben gerçeği arıyorum ve daha önceden bulduğum gerçekleri size gösteriyorum..

Sana yumoş Müslüman da demiyorum.. Sadece kafana uymayan bazı noktaları reddediyorsun, o kadar.. Sadece reddetmemeni söylüyorum..

Aynadaki görüntünüzden memnun değilseniz, bu sizin sorununuz tabii.

hayır yav reddetmiyorum..kuranın uygulanması konusunda mürşidim peygamber vekilleri olan evliyalardır....

Sitelerde Paylaş
Yahu Bağlantı salağına ciddi yanıt yazmayın.. Bu tür fikileri ve üslubu olan bir insanla ancak dalga geçilir.

Sangre;

Bağlantıya cevap vermiyorum zaten, ona laf anlatılamayacağını geç de olsa farkettim.

Yalnız bu kız içeriği boş olsa da etkileyici yazıyor. Bize ne kadar saçma ve aptalca da gelse yazılarını ciddiye alacak insanlar çıkabilir ( misafir olarak okuyanlardan) .

O yüzden ateist forum' da gönenli ali bile yazarsa onun yazdıkları saçmalıktır, bunu herkes biilir diyip geçmemek lazım.

"Burada müslümanlar sallar, ateistler cevap verir.Müslümanlar rezil olur. Misafirler okur dinden tiksinir, ateist olur"

Bilgehan buna benzer bir söz etmişti bu mantıkla yanıt veriyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...