Jump to content

ATEİSTLER DE CENNETE GİDEBİLİYORMUŞ

Recommended Posts

Kuran'da namazın olup olmadığını tartışmaya gerek yok, konu bu değil,

İslam'a göre Adem'den beri tevhid edilen tek din İslam'dır,

Ve sen önceki yazında Muhammed'den önce gelen peygamberlerin İslam'ı tevhid etmediğini ima ettin,

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

ya beni yanlış anlamışsın...

bende diyorumki.. ademden beri tevhid edilen tek bir din vardır..

hiç bir peygamber yeni bir din getirmemiştir....

allahın en başından beri var olan dinin adı islam ise... ben sunu demek istedim...

o islamla şuan islam diye bize yutturulan din aynı değil..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şu senin hep var olduğunu iddaa ettiğin ÖZ meselesine birde yaratılmayı istememiş hiç var olmayan ÖZleri ekledinya pes

bunları nerden öğrendin şaşıyorum

ateistin sana bana göresi yok hepsi tanrının olmadığını canlılığın tesadüfen bir yaratıcı olmadan gerçekleştiğini söyler bütün tanrıları inkar ederler

sor bakalım cenneti isteyen var mı içlerinde

?

matrixx bu bugunluk son mesajım... cumartesi devam ederiz...kısmet olursa

ya herkes istediği teoriyi idda edebilir... gerçekte iç dünyasında davranışlarına yön veren şeyleri... belki onlarda farkında dğeildir... ama bu benim haksız olduğumu göstermez..

2 cisi... bir tanrıyı inkar ediyorsun tamam...

buna itirazım yok.... ama sen nasıl olurda kendi özünü inkar ediyor ve bunu anlamakta zorlanıyorsun... anlamış değilim...

ateistide özünü inkar ediyor.... müslümanıda... gelde şimdi bu iki tip insanın gerçekte farklı olduğunu düşün.....

Sitelerde Paylaş

iletileri şaşkınlık içerisinde okudum..

hele bir de müslüman olduğunu iddia edenlerin iletilerini;

gaybı ancak Allah bilir..

bizlerin bilmesi gereken hususlar ise;iman, itaat ve ibadetler, Cennete gitmeye vesile, sebep kılındığı gibi; inkar, isyan ve günahlar da, Cehenneme gitmeye sebeptir..

konuyla ilgili ayetler sürüyle mevcut..

"Ama inkar edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlar, işte onlar ateşe atılacak olanlardır. Onlar orada sonsuza kadar kalacaklardır." (Bakara, 2/39)

"Allah iman edenlerin dostudur; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. İnkar edenlerin dostları ise Tağut'tur; onları aydınlıktan karanlıklara sokarlar. Bunlar cehenneme atılacak olanlardır. Onlar orada sonsuza kadar kalıcıdırlar." (Bakara, 2/257)

Sitelerde Paylaş
ya beni yanlış anlamışsın...

bende diyorumki.. ademden beri tevhid edilen tek bir din vardır..

hiç bir peygamber yeni bir din getirmemiştir....

allahın en başından beri var olan dinin adı islam ise... ben sunu demek istedim...

o islamla şuan islam diye bize yutturulan din aynı değil..

Haklısın iletini yanlış anlamışım,

Aslında orda hiçbirşey anlatmamışsın,

Yukarıdaki iletininde ondan aşağı kalır yanı yok..

Sitelerde Paylaş
allahın 5 vakit namaz emri yoktur... ramazan orucu yoktur aslında... bunalr muhammedden sonra kelimelerin anlamları çarpıtılarak uydurulmuş şeyler... yani dinler anayasa gibi başa gecen her hükümet çıkarı doğrultusunda değiştirip işine geldi hale sokmuştur...

örneğin.... namaz diye cevrilen kelime salattır aslı... salatın anlamıda bildiğimiz anlamda namaz değildir.... mesela

diyanet cevirisi ahzap 56:

Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber'e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selam edin

burda görüleceği üzere kuranda diğer salatları namaz diye ceviren diyanet ne hikmetse burda salat diye cevrimiş.... hadi biz burdaki salatıda namaz diye cevirelim... bakalım ne olacak..

işe bak melekler ve allah muhammede namaz kılıyorlarmışş..... tabi bu yemeyeceği için diyanet burdaki salatı namaz diye cevirmiyor... salat diye bırakmış..

bilmem anlatabildimmmi...

sunu açıkca söyleyim.... yahudilikte hristiyanlıkve islamın 3 ündede ortak olmayan hiç bir ibadet bilinki sonradan uydurulmuştur..... allahın dini bir tane....... ramazan orucu sadece islamda varsa bilinki bu arapların sonradan uydurduğu birşey.... aslında hepsi için elimde yeteri kadar kanıt var...

isteyene uzun uzun yazarım

dinin direği olan namaz bütün peygamberlere ve onların ümmetlerine farz kılınmış bir ibadettir..

oruç ve zekat da aynı şekilde yalnızca İslam dinine değil vahye dayalı diğer dinlerede farz kılınmıştır..

"Yâ Rabbi, beni ve benim neslimden olanları namaz da devamlı kıl. EyRabbimiz, duamı kabul buyur."(İbrahim 40.)

"Onlar dediler ki: 'Ey Şuayb, atalarımızın taptıklarını terk edip mallarımız hakkında dilediğimizi yapmaktan vazgeçmemizi sana namazın mı emrediyor?"(Hûd 87)

"Ey imân edenler! Oruç, sizden evvelki ümmetlere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı. Tâ ki, günahtan sakınıp takvaya eresiniz."(Bakara 183)

bu arada değinmeden geçemeyeceğim;

-Müslüman mısınız?

tarihinde elanur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elanur oruç ve namaz hiçde dediğin gibi dinin direği değildir ce sadece vahye dayalı dinlerde yoktur..

Budizm i ele alırsan bir din değil felsefedir.

Budizmde Tanrı kavramı da yoktur..

Ama gel gör ki namaz kılarlar ve oruç tutarlar..

Hatta şakır şakır tesbih çekerler..

Yine Hindularda namaz ve oruç mevcuttur..

Zaten Türkçede kullanılan namaz kelimesi Hintçedir.

Bir çeşit selam demek olup namas de şeklinde söylenir..

Sana dua ediyorum anlamına gelir..

Bütün bu dediğim dinlerde ne vahiy mevcuttur ne peygamber...

Çzellikle namazda yere kapanmak arkaik bir tapınma biçimidir..

Sitelerde Paylaş
Elanur oruç ve namaz hiçde dediğin gibi dinin direği değildir ce sadece vahye dayalı dinlerde yoktur..

Budizm i ele alırsan bir din değil felsefedir.

Budizmde Tanrı kavramı da yoktur..

Ama gel gör ki namaz kılarlar ve oruç tutarlar..

Hatta şakır şakır tesbih çekerler..

Yine Hindularda namaz ve oruç mevcuttur..

Zaten Türkçede kullanılan namaz kelimesi Hintçedir.

Bir çeşit selam demek olup namas de şeklinde söylenir..

Sana dua ediyorum anlamına gelir..

Bütün bu dediğim dinlerde ne vahiy mevcuttur ne peygamber...

Çzellikle namazda yere kapanmak arkaik bir tapınma biçimidir..

Mohammed

Budizm hak katından gönderilen bir din değildir..

dediğin gibi bir din değildir..

bir bakıma yandaşlarınız sayılırlar..

kısacası budizm putperest bir anlayış üzerine kurulmuş, müşrik bir dindir..

ve bu anlayışla yetişen budist rahiplerde hayatlarını budaya adayarak,hayatlarını ibadetle geçirirler..

tarihinde elanur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
iletileri şaşkınlık içerisinde okudum..

hele bir de müslüman olduğunu iddia edenlerin iletilerini;

gaybı ancak Allah bilir..

bizlerin bilmesi gereken hususlar ise;iman, itaat ve ibadetler, Cennete gitmeye vesile, sebep kılındığı gibi; inkar, isyan ve günahlar da, Cehenneme gitmeye sebeptir..

Her müslümanın her konuda aynı düşündüğünü mü sanıyorsun ki şaşırıyorsun?

Sıradan bir müslüman olsan şaşırmakta haklı olabilirsin. Ama sen internette çeşitliliği görmüş birisin. Bütün hadislere inanan var, hadislerin bir kısmına inanan var, hadislerin hiçbirine inanmayıp sadece Kur'an'a inanan var, sadece Kur'an'a inanıp Kur'an'daki cennet-cehennem, salat gibi kavramların müteşabih olduğunu söyleyenler var, evrim teorisine inanan müslümanlar var, vahdet-i vücudçu müslümanlar var, peygamberlerin vahiy değil ilham aldığını, Tanrıdan esinlendiğini, her söylediklerinin, yazdıklarının Tanrıdan olmadığını söyleyen müslümanlar var, dahası benim gibi agnostik müslümanlar var. :lol:

Elinde bir kanıtın yok, Allah'tan bir belgen yok, şahidin yok, sadece inanç içindesin, bilimsel bir teorin yok. Ama harfi harfine bir insanın yazdıklarına inanabiliyorsun.

Asıl şaşılacak olan seninki..

Öte yandan birileri çıkıyor. (Gavs ve Bergüzar şart değil) Diyor ki;

"Tanrı varsa eğer ki varolduğuna inanıyoruz.

Ölümden sonra yaşam varsa eğer ki varolmasını umuyor, inanıyoruz.

Öyleyse Tanrı, ölümden sonra hakedenleri cennet denilen bilmediğimiz ama güzel yaşam ortamlarında mükafatlandırabilir.

Haketmeyenleri ise cehennem denilen bilmediğimiz kötü yaşam ortamlarında cezalandırabilir.

Haketmek, inanmak ve inanmamakla ilgili olamaz. Haketmek insan olmak, insanca davranmak, kötülük yapmamak, zalim-zorba, hakyiyen olmamakla ilgilidir.

O yüzden inansın ya da inanmasın hakedenler mükafatlandırılmalıdır ki Tanrı da öyle yapar."

Bu açıdan bakıldığında inanmayan insan, aynı zamanda iyi insansa eğer;

İnanandan daha çok hakediyordur. Çünkü:

İnanan, ölüm ve cehennem korkusu, cennet sevdası ile iyilik yolunda olabilir.

Ama inanmayan, ne cennet aşkına ne cehennem korkusuna, sadece dünya ve insanlık için iyilik yolundadır. Bir mükafat beklemeden kötülükten uzaktır.

Yani, birilerini "Şunları şunları yapmazsan sana şunu vereceğim" diyerek uslandırıyorsunuz. (Onlar dindarlardır.)

Ama birilerine ise birşeyler vermeye gerek yok, onlar zaten iyisini yapıyor.

(İşte onlar iyi ateistler ya da agnostiklerdir.)

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kim demiş bunu? kim demişse islam dinini bilmeyen bi müslümanmış kesin.iyi insan eğer iyi olmak kadar zekası var ise yaratıcıya inanacak kadarda zekası vardır.bu tür şeyler bahane değil.ateistler cennete gidecek diye bi olay yok.varsa göstersinler kuran da varmı diye.kuranın hepsini biliyorum kesinlikle böyle bi ayet yok.

kosovalı düşünsene bana sana verdiklerinden daha fazla huri veriyorlarmış.

o zaman seni görmek isterdim. :lol:

Sitelerde Paylaş
kosovalı düşünsene bana sana verdiklerinden daha fazla huri veriyorlarmış.

o zaman seni görmek isterdim. :lol:

böyle olmasını gönülden temenni ederim.ben haset bi insan değilim yani. ;)

Sitelerde Paylaş
Cennette ne işim var ya, tüm ünlüler cehennemde :P

kısa ve net=hadi canım yeme bizi.

içindeki duygu ve korkuları bu sitede bastırmaya çalışan ateist sayısı az değil...resmen ateistliği yenileme çabaları bu.

Sitelerde Paylaş

berguzar & gavs sahip çıkmaya çalıştığınız her ne ise islam değil herhalde ? saçamalmayın bence daha fazla !

ALLAH AKLETTİĞİN ÖLÇÜDE VAR . . !

EĞER SEN AKLEDEMİYORSAN YOK OLDUĞUNUN İSPATI İLE GELME BANA, SAKIN VAR OLDUĞUNUN İSPATI İLEDE

GİTMEYESİN BAŞKASINA AKLEDEMİYORSAN ...

Sitelerde Paylaş
Bak imzandan yola çıkayım o zaman , tüm ünlüler cehennemde ama , ATA'mız Mustafa Kemal cennette olacaktır yeterli mi...

dostum komik olma!

atatürk cehennemin en alt tabakalarından birinde olacak.

adam allahın kanunlarıyla yönetilen bi ülkeye

bunlar işe yaramaz deyip batılı kafirlerin kanunlarını getirdi.

atadan büyük kafir mi olur? ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...