Jump to content

ATEİSTLER DE CENNETE GİDEBİLİYORMUŞ

Recommended Posts

Allaha kulluk nasıl biliyormusun?

İnsanı sevmek, attığı her adımda insan için, iyilik için hareket etme, kimseyi inancından dolayı küçük görmemek, herkesin bir olduğunu bilmek ve bu yönde insanlarla iyiliğe yönelik ilişkilerde bulunmak, yardımlaşmak, ayağı takılıp bi yeri kesilmesin diye yerdeki cam parçasını alıp çöpe atmak, yemediği ekmeği kuşlara vermek, ihtiyacından fazlasını olmayanlara dağıtmak, evinde suyu çok parası olsa bile şakır şakır harcamamak, benim olsun herkesin de olsun demek, daha sayayım mı?

Islam'a gore Gandi, Dalai Lama gibileri cennetlik yani..

Gandi musluman degildi, Dalai Lama bir yaraticinin varligina inanmiyor..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ve bu anlayışla yetişen budist rahiplerde hayatlarını budaya adayarak,hayatlarını ibadetle geçirirler..

Yanlisiniz var. Hayatlarini budaya adamazlar, ulasmak istedikleri mevkii budalik'tir ve bunu bu yasamlarinda degil, caglar ile olculern bir surede yapmaya calisirlar (yeniden dogacaklarini dusundukleri icin)

Bu mertebeye ulasmanin yolunu ise sinirsiz sevgi ve sefkat, ve baskalarinin acisini ustlenme gibi metodlar olarak gorurler.

Islam, hiristiyanlik veya yahudilikten cok daha insancil bir dindir. Hatta karsilastirilamaz bile.

Ornegin muslumanlari mutlu ediyorsa ve insanliga yararli ise muslumanlarin Allah'a inanmalarini tercih ederler..

"Herkez budist olsun, en dogru yol budizm" diye bir saplantilari yoktur

Sitelerde Paylaş
Öte yandan birileri çıkıyor. (Gavs ve Bergüzar şart değil) Diyor ki;

"Tanrı varsa eğer ki varolduğuna inanıyoruz.

Ölümden sonra yaşam varsa eğer ki varolmasını umuyor, inanıyoruz.

Öyleyse Tanrı, ölümden sonra hakedenleri cennet denilen bilmediğimiz ama güzel yaşam ortamlarında mükafatlandırabilir.

Haketmeyenleri ise cehennem denilen bilmediğimiz kötü yaşam ortamlarında cezalandırabilir.

Haketmek, inanmak ve inanmamakla ilgili olamaz. Haketmek insan olmak, insanca davranmak, kötülük yapmamak, zalim-zorba, hakyiyen olmamakla ilgilidir.

O yüzden inansın ya da inanmasın hakedenler mükafatlandırılmalıdır ki Tanrı da öyle yapar."

Bende bunun dogrulugunu umuyorum ancak musluman degilim.

Hem musluman olup hem bunlara inanilabilecegine inanmiyorum

Sitelerde Paylaş
"Ama inkar edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlar, işte onlar ateşe atılacak olanlardır. Onlar orada sonsuza kadar kalacaklardır." (Bakara, 2/39)

"Allah iman edenlerin dostudur; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. İnkar edenlerin dostları ise Tağut'tur; onları aydınlıktan karanlıklara sokarlar. Bunlar cehenneme atılacak olanlardır. Onlar orada sonsuza kadar kalıcıdırlar." (Bakara, 2/257)

sayın berquzar bu ayetleri nasıl yorumlarsınız?

Öte yandan birileri çıkıyor. (Gavs ve Bergüzar şart değil) Diyor ki;

"Tanrı varsa eğer ki varolduğuna inanıyoruz.

Ölümden sonra yaşam varsa eğer ki varolmasını umuyor, inanıyoruz.

Öyleyse Tanrı, ölümden sonra hakedenleri cennet denilen bilmediğimiz ama güzel yaşam ortamlarında mükafatlandırabilir.

Haketmeyenleri ise cehennem denilen bilmediğimiz kötü yaşam ortamlarında cezalandırabilir.

Haketmek, inanmak ve inanmamakla ilgili olamaz. Haketmek insan olmak, insanca davranmak, kötülük yapmamak, zalim-zorba, hakyiyen olmamakla ilgilidir.

O yüzden inansın ya da inanmasın hakedenler mükafatlandırılmalıdır ki Tanrı da öyle yapar."

Bu açıdan bakıldığında inanmayan insan, aynı zamanda iyi insansa eğer;

İnanandan daha çok hakediyordur. Çünkü:

İnanan, ölüm ve cehennem korkusu, cennet sevdası ile iyilik yolunda olabilir.

Ama inanmayan, ne cennet aşkına ne cehennem korkusuna, sadece dünya ve insanlık için iyilik yolundadır. Bir mükafat beklemeden kötülükten uzaktır.

Yani, birilerini "Şunları şunları yapmazsan sana şunu vereceğim" diyerek uslandırıyorsunuz. (Onlar dindarlardır.)

Ama birilerine ise birşeyler vermeye gerek yok, onlar zaten iyisini yapıyor.

(İşte onlar iyi ateistler ya da agnostiklerdir.)

sayın pante tabiki sizin tanrı modeliniz doğru olabilir

ama bunu savunanlar aynı zamanda kurana inananlar

çelişki burdan kaynaklanmakta

Ateistlerin cennette ve cehennemde olma gibi bir derdi yoktur..Saçma sapan bir konu... <_<

Ateistlerin hayatı ve dünyayı cennete çevirme gibi bir derdi olabilir ancak...

ateistlerin cennete gitme derdi yok ama

müslümanların ateistleri cehenneme götürme derdi var(dı)

konu kendi aralarında çelişki yaşadıkları için önemli

Sitelerde Paylaş

bütün iletileri okudum benim anladıgım kadarı ile edip yüksel den esinlenen ve hadisleri red eden

bazı modern musluman arkadaşlarımız bize jest yapmaya calışmışlar

yani cennete sizde girebilirsiniz kapılar herkese (ateistlere) acık tartışmaya gerek yok ;)

yok kardeşim ben istemiyorum eger cennet ve cehenem diye bir yer varsa

alaha her gün 5 vakit yalakalık edip cennete girmektense isyan edip cehenneme girmeyi tercih ederim

böylesi daha onurlu

not = cehennem okadarda kötü bir yerdegil siz yanlış anlamışsınız ordaki ateş insanları yakmak icin degil etrafında halay cekmek icin tutuşturulmuş ben şahsen cehennemde ateş başında şarkı

söylemeyi düşünüyorum

SICAK COK SICAK DAHADA SICAK OLACAK BU GECE BU GECEEEEEE :P

Sitelerde Paylaş
"Ama inkar edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlar, işte onlar ateşe atılacak olanlardır. Onlar orada sonsuza kadar kalacaklardır." (Bakara, 2/39)

"Allah iman edenlerin dostudur; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. İnkar edenlerin dostları ise Tağut'tur; onları aydınlıktan karanlıklara sokarlar. Bunlar cehenneme atılacak olanlardır. Onlar orada sonsuza kadar kalıcıdırlar." (Bakara, 2/257)

sayın berquzar bu ayetleri nasıl yorumlarsınız?

matrixx soruyu berguzara sormuşsun... ama ondan önce ben cevap vermek istedim....

Ama inkar edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlar, işte onlar ateşe atılacak olanlardır....................bakara, 2/39

allahın ayetlerini inkar eden herkes bana görede cehenneme gidecektir....lakin burdaki ayetlerden kasıt... milletin anladığı anlamda değil ... şöyleki... yaratıcının ayetlerine örnek vermem gerekirse... mesela; her canlının eninde sonunda öleceği gerçeği bir ayettir.... bu gerçeği inkar eden biri istediği kadar çırpınsın... ama bu gerçeği değiştiremez... anca bunu inkar edip.. kendini kandırıp boş hayallerin peşine düşebilir...

şimdi sana soruyorum... kendini ateist olarak tanımlayan biri... yer yüzündeki... kendi dail her canlının öleceği gerçeğini görüp kabulleniyorsa.... yaratıcının ayetini inkar mı etmiş oluyor..... bence hayır... oda yaratıcının ayetini kabul ediyor...ve hayatını ona göre şekillendiriyordur..

Sitelerde Paylaş
matrixx soruyu berguzara sormuşsun... ama ondan önce ben cevap vermek istedim....

Ama inkar edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlar, işte onlar ateşe atılacak olanlardır....................bakara, 2/39

allahın ayetlerini inkar eden herkes bana görede cehenneme gidecektir....lakin burdaki ayetlerden kasıt... milletin anladığı anlamda değil ... şöyleki... yaratıcının ayetlerine örnek vermem gerekirse... mesela; her canlının eninde sonunda öleceği gerçeği bir ayettir.... bu gerçeği inkar eden biri istediği kadar çırpınsın... ama bu gerçeği değiştiremez... anca bunu inkar edip.. kendini kandırıp boş hayallerin peşine düşebilir...

şimdi sana soruyorum... kendini ateist olarak tanımlayan biri... yer yüzündeki... kendi dail her canlının öleceği gerçeğini görüp kabulleniyorsa.... yaratıcının ayetini inkar mı etmiş oluyor..... bence hayır... oda yaratıcının ayetini kabul ediyor...ve hayatını ona göre şekillendiriyordur..

Ya beni güldürme,kim ölmeyeceğini söyleyebilir, bu gerçeği inkar edenler cehenneme gidecekse boş kalıcak demektir

Ama cinlerden insanlardan doldurucam diyo

Bide şu emaneti sınanmayı cehennem riskini almayı isteyenlerle istemeyenleri bi açıklada biraz daha güleyim

Sitelerde Paylaş
Ya beni güldürme,kim ölmeyeceğini söyleyebilir, bu gerçeği inkar edenler cehenneme gidecekse boş kalıcak demektir

Ama cinlerden insanlardan doldurucam diyo

Bide şu emaneti sınanmayı cehennem riskini almayı isteyenlerle istemeyenleri bi açıklada biraz daha güleyim

ya asıl sen saflık edip beni güldürme.... etrafına baksana... kim bir gün ölecekmiş gibi davranıyor... millet sanki hiç ölmeyecekmiş gibi davranıyor çabalıyor..... sen milletin ağzındaki sözlere bakma... yaşam tarzlarına bak.... millet başkasının ölebileceğini belki kabulleniyor ama kendisininde bir gün öleceği gerçeğini görmüyor yada bunu hayatına hiç sokmuyor..... millet ölümden kaçmak için neler yapıyor.... şimdi sen mi bunların bu gerçeği kabullendiğini idda ediyorsun .... pes yani..

Sitelerde Paylaş
ya asıl sen saflık edip beni güldürme.... etrafına baksana... kim bir gün ölecekmiş gibi davranıyor... millet sanki hiç ölmeyecekmiş gibi davranıyor çabalıyor..... sen milletin ağzındaki sözlere bakma... yaşam tarzlarına bak.... millet başkasının ölebileceğini belki kabulleniyor ama kendisininde bir gün öleceği gerçeğini görmüyor yada bunu hayatına hiç sokmuyor..... millet ölümden kaçmak için neler yapıyor.... şimdi sen mi bunların bu gerçeği kabullendiğini idda ediyorsun .... pes yani..

Yahu arkadaşım bir gün öleceğini kabul etmek başka, bunu hayat felsefesi edinerek yaşamak başka

Sen bir gün öleceğini inkar etmekten bahsettin ,kimse sonsuza kadar dünyada kalıcağını iddaa etmez.

Birde aklıma geldi dinde hiç ölmeyecekmiş gibi dünyada çalış,yarın ölecekmiş gibi ahirete derler nasıl olacaksa ikisi bir arada

Sitelerde Paylaş

Ali Bulaç

36- Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara karşı büyüklenenler, işte onlar ateşin arkadaşlarıdır; onda sonsuz olarak kalacaklardır.

Diyanet Vakfı

36. Ayetlerimizi yalanlayanlar ve büyüklenip onlardan yüz çevirenler var ya, işte onlar ateş ehlidir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.

Edip Yüksel

7:36 Büyüklük taslayarak ayetlerimizi yalanlayanlar ise ateş halkıdır; orada ebedi kalıcıdırlar.

Elmalılı Hamdi Yazır

36-Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara inanmayı kibirlerine yediremeyenler ise cehennemin sakinleridir ve sonsuza dek orada kalacaklardır.

Süleyman Ateş

36. Ayetlerimizi yalanlayıp onları kabule tenezzül etmeyenlere gelince, onlar da ateş halkıdır; onlar orada sürekli kalacaklardır.

Yaşar Nuri Öztürk

36 Ayetlerimizi yalanlayıp onlar karşısında burun kıvıranlara gelince, bunlar ateşin dostlarıdır. Sürekli kalacaklardır onun içinde.

bana göre kuranın en yalancı ayeti ali imran 185 muhammed burda iy sallamış bakmış herkes ölüyor

ulan bunu ayete yazayım nasılsa ölmeyen kimse yok yalanlarımda ortaya cıkmaz demiş

birgün tıp ölümsüzlügü keşfederse ozaman görürüz alisinide imranınıda :lol:

Sitelerde Paylaş

ya sende milletin din adına söylenen herşeyi dinin kendisi giib algılayıp onunla dini sorgulamaya çalışıyorsun...

atatürkün söylediği idda edilen bir çok söz var

allah bilir kaçı gerçekten ona ait..

her neyse bu soruların cevabı bana göre kolay

ama islam üzerine tartışmaktan yerine birazda ateizim üzerine konuşmak istiyourm..

ateizmin eleştirisi diye bir başlık açtım... hacı karşılık verdi ben biraz ordan yazısacam..istersen sende oraya gel

Sitelerde Paylaş
Ali Bulaç

36- Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara karşı büyüklenenler, işte onlar ateşin arkadaşlarıdır; onda sonsuz olarak kalacaklardır.

Diyanet Vakfı

36. Ayetlerimizi yalanlayanlar ve büyüklenip onlardan yüz çevirenler var ya, işte onlar ateş ehlidir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.

Edip Yüksel

7:36 Büyüklük taslayarak ayetlerimizi yalanlayanlar ise ateş halkıdır; orada ebedi kalıcıdırlar.

Elmalılı Hamdi Yazır

36-Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara inanmayı kibirlerine yediremeyenler ise cehennemin sakinleridir ve sonsuza dek orada kalacaklardır.

Süleyman Ateş

36. Ayetlerimizi yalanlayıp onları kabule tenezzül etmeyenlere gelince, onlar da ateş halkıdır; onlar orada sürekli kalacaklardır.

Yaşar Nuri Öztürk

36 Ayetlerimizi yalanlayıp onlar karşısında burun kıvıranlara gelince, bunlar ateşin dostlarıdır. Sürekli kalacaklardır onun içinde.

bana göre kuranın en yalancı ayeti ali imran 185 muhammed burda iy sallamış bakmış herkes ölüyor

ulan bunu ayete yazayım nasılsa ölmeyen kimse yok yalanlarımda ortaya cıkmaz demiş

birgün tıp ölümsüzlügü keşfederse ozaman görürüz alisinide imranınıda :lol:

Sana helal olsun

Üşenipte bu ayetleri araştırmadım ciddi ciddi ateislerinde cennete gidebileceğini tartışıyoruz

Sitelerde Paylaş
Sana helal olsun

Üşenipte bu ayetleri araştırmadım ciddi ciddi ateislerinde cennete gidebileceğini tartışıyoruz

yok kardeş cennete gidemiyecegimiz kesin ben cehennemi hak etmeye calışıyorum

keh keh hatta zuhahha vede hahaha cok güldüm yahu :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
allahın 5 vakit namaz emri yoktur... ramazan orucu yoktur aslında... bunalr muhammedden sonra kelimelerin anlamları çarpıtılarak uydurulmuş şeyler... yani dinler anayasa gibi başa gecen her hükümet çıkarı doğrultusunda değiştirip işine geldi hale sokmuştur...

örneğin.... namaz diye cevrilen kelime salattır aslı... salatın anlamıda bildiğimiz anlamda namaz değildir.... mesela

diyanet cevirisi ahzap 56:

Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber'e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selam edin

burda görüleceği üzere kuranda diğer salatları namaz diye ceviren diyanet ne hikmetse burda salat diye cevrimiş.... hadi biz burdaki salatıda namaz diye cevirelim... bakalım ne olacak..

işe bak melekler ve allah muhammede namaz kılıyorlarmışş..... tabi bu yemeyeceği için diyanet burdaki salatı namaz diye cevirmiyor... salat diye bırakmış..

bilmem anlatabildimmmi...

sunu açıkca söyleyim.... yahudilikte hristiyanlıkve islamın 3 ündede ortak olmayan hiç bir ibadet bilinki sonradan uydurulmuştur..... allahın dini bir tane....... ramazan orucu sadece islamda varsa bilinki bu arapların sonradan uydurduğu birşey.... aslında hepsi için elimde yeteri kadar kanıt var...

isteyene uzun uzun yazarım

KUR’AN DA NAMAZ İLE İLGİLİ AYETLER

2 Bakara Suresi

3- Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (Allah yolunda) harcarlar.

43- Hem namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin.

45- Bir de sabırla, namazla yardım isteyin. Şüphesiz bu, (Allah'a) saygılı olanlardan başkasına ağır gelir.

83- Hani bir vakitler İsrailoğulları'ndan şöylece mîsak (kesin bir söz) almıştık: Allah'dan başkasına tapmayacaksınız, ana-babaya iyilik, yakınlığı olanlara, öksüzlere, çaresizlere de iyilik yapacaksınız, insanlara güzellikle söz söyleyecek, namazı kılacak, zekatı vereceksiniz. Sonra çok azınız müstesna olmak üzere sözünüzden döndünüz, hâlâ da dönüyorsunuz.

110- Siz namazı hakkıyle kılmaya bakın ve zekatı verin! Kendi nefsiniz için her ne hayır yaparsanız, Allah katında onu bulursunuz. Muhakkak ki, Allah bütün yaptıklarınızı görmektedir.

153- Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım isteyin. Şüphe yok ki Allah, sabredenlerle beraberdir.

177- Yüzlerinizi bazan doğu, bazan batı tarafına çevirmeniz erginlik değildir. Fakat eren o kimselerdir ki, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitaba ve bütün peygamberlere iman edip, yakınlığı olanlara, öksüzlere, yoksullara, yolda kalmışa, dilenenlere ve esirleri kurtarmaya seve seve mal verirler. Namazı kılarlar, zekatı verirler. Bir de andlaştıkları zaman sözlerini yerine getirenler, hele sıkıntı ve hastalık durumlarında ve harbin şiddetli zamanında sabır ve kararlılık gösterenler var ya, işte doğru olanlar da bunlardır, korunanlar da bunlardır.

238-Namazlara ve orta namaza devam edin. Gönülden boyun eğerek Allah için namaza durun.

239-Eğer bir korku hâlindeyseniz, yaya veya binekte iken kılın, (korkudan) emin olduğunuz zaman da bilmediğiniz şeyleri size öğrettiği şekilde Allah'ı zikredin (namazlarınızı yine her zamanki gibi huşû ile kılın).

277- İman edip iyi işler yapan, namazı dosdoğru kılıp zekatı verenlerin Rabbleri katında elbette mükafatları vardır. Onlara hiçbir korku olmadığı gibi, onlar mahzun da olmazlar.

3 Ali İmran Suresi

42 - Hani melekler: "Ey Meryem! Allah seni seçti, seni tertemiz yarattı ve seni dünya kadınlarına üstün kıldı. 43- Ey Meryem! Rabbine gönülden boyun eğ, secde et, rüku' edenlerle beraber rüku' et" demişlerdi.

4 Nisa Suresi

43- Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın. Cünüb iken de yolcu olanlar müstesna gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta olur, veya yolculukta bulunursanız veyahut biriniz abdest bozmaktan gelince veya cinsî münasebette bulunup, su da bulamazsanız o zaman tertemiz bir toprak ile teyemmüm edin. Niyetle yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz ki Allah çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.

EY iman edenler! Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, sakınıp korunasınız diye, size de farz kılındı.

— Bakara, 183

ORUÇ günleri sayılıdır. Hasta veya yolcu olanlarınız, o günlerin sayısınca, başka günlerde oruç tutar. Orucu güçlükle tutabilenler ise,1 fidye olarak yoksul doyururlar. Ama kim fazladan bir hayır işlerse, bu onun için daha hayırlı olur. Oruç tutmanız ise, bir bilseniz, sizin için daha da hayırlıdır.

— Bakara, 184

1 Ne vaktinde tutmaya, ne de kazaya gücü yetişmeyen, oruçla takatini tüketecek olan yaşlılar için, tutamadığı her oruç için bir yoksul doyurmaktan ibaret bir fidye vardır. Gerçi bu âyetteki alellezîne yutîkunehû ibaresi üzerinde çeşitli yorumlar yapılmıştır. Bazıları, bunu, “gücü yetenlerin fıtır sadakası vermesi” şeklinde anlamışsa da, âyette geçen “fidye” kelimesi bu iddiayı açıkta bırakmaktadır. Diğer bazıları da, önceleri dileyenin oruç tuttuğunu, dileyenin de oruç yerine fidye verdiğini, ancak izleyen âyetin bu uygulamayı neshettiğini söylemişlerdir. Ancak, Elmalılı, Sahabe arasında, bu âyetin neshedilmediğine ve oruca gücü yetmeyen yaşlılar hakkında inmiş olduğuna dair, “hilâfı rivayet edilmeyen bir icmâ” bulunduğunu söylemekte; hattâ, Peygamberimizin hizmetinde bulunmuş olan Hz. Enes’in, yüz yaşını aşkın bir halde iken orucunu tutamayıp yoksul doyurarak bu âyetin hükmünü uygulamış olduğunu hatırlatmaktadır.

O RAMAZAN ayı ki, insanları doğru yola ileten, apaçık hidayet delillerini içeren ve doğru ile yanlışı ayırt eden Kur’ân onda indirildi. Bu aya erişenleriniz orucunu tutsun. Hasta veya yolcu olanlar ise, o günlerin sayısınca, başka günlerde oruç tutar. Allah sizin için kolaylık diler, güçlük dilemez. Bir de, oruç günlerini tamamlamanızı ve size hidayet nasip ettiği için Allah’ı herşeyden büyük tanımanızı diler ki, siz de böylece şükretmiş olursunuz. — Bakara, 185

İstersen daha birçok ayet yazabılırım sana.Allah kullarını kendısıne ıbadet etsın ve sukretsın dıye yaratmıştır.Inandık deyıpte bırakılıp ımtahana cekılmeyeceğini zanneden ınsan yanılmıştır.İbadet olmazsa ınancın ınandırıcılığı olmaz sevgılı kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Sayın berquzar bu ayetler varken nasıl ateistinde cennete gidebileceğini söylersiniz?

Ali Bulaç

Diyanet Vakfı

Edip Yüksel

Elmalılı Hamdi Yazır

Süleyman Ateş

Yaşar Nuri Öztürk

"Allah iman edenlerin dostudur; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. İnkar edenlerin dostları ise Tağut'tur; onları aydınlıktan karanlıklara sokarlar. Bunlar cehenneme atılacak olanlardır. Onlar orada sonsuza kadar kalıcıdırlar." (Bakara, 2/257

Sitelerde Paylaş
Sayın berquzar bu ayetler varken nasıl ateistinde cennete gidebileceğini söylersiniz?

Ali Bulaç

Diyanet Vakfı

Edip Yüksel

Elmalılı Hamdi Yazır

Süleyman Ateş

Yaşar Nuri Öztürk

"Allah iman edenlerin dostudur; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. İnkar edenlerin dostları ise Tağut'tur; onları aydınlıktan karanlıklara sokarlar. Bunlar cehenneme atılacak olanlardır. Onlar orada sonsuza kadar kalıcıdırlar." (Bakara, 2/257

Şimdi kısa cevap vereyim, yarın uzun uzun yazarım:

Ayetlerden yüz çevirmek, yalanlamak demek neymiş bi bakalım.

Bir müslüman var ve çok zengin, istifçi, oysa ki Allah zekat diyor ama vermiyor, yada çok az vererek korkusunu bastırmak için veriyor..

Ve bir ateist var, o da çok zengin, ama yardımsever, sırf insanlara faydalı olmak onu mutlu ettiği için yapıyor bunu..

Şimdi sen düşün bakalım, ayetlerden yüz çeviren kim?

İyi akşamlar...

Sitelerde Paylaş

bir müslümanın zekat vermemesi kendi kusurudur.belkide bu şekilde dinden çıkmıştır farkında olmadan.

yani bir müslümanın kusurlu olması başka bi ateisti cennetlik yapmaz.

bir kusur başka bi kusuru kapatamaz.inkar en büyük kusurdur.

Sitelerde Paylaş
Şimdi kısa cevap vereyim, yarın uzun uzun yazarım:

Ayetlerden yüz çevirmek, yalanlamak demek neymiş bi bakalım.

Bir müslüman var ve çok zengin, istifçi, oysa ki Allah zekat diyor ama vermiyor, yada çok az vererek korkusunu bastırmak için veriyor..

Ve bir ateist var, o da çok zengin, ama yardımsever, sırf insanlara faydalı olmak onu mutlu ettiği için yapıyor bunu..

Şimdi sen düşün bakalım, ayetlerden yüz çeviren kim?

İyi akşamlar...

Sayın berquzar fazla zorluyorsun,işin içinden nasıl çıkacaksın merak ediyorum

En basiti Allah'ın varlığının geçtiği ayetleri inkar ediyorlar

Sen zekatı ele almışsın,daha öncede açıkladım

Ateist insanları sevdiği için yardım yapar,Allah rızasını gözetmediğinden bu zekat olarak değerlendirilemez

Allah'tan bağımsız duyulan sevgi kurana göre şirktir

Sitelerde Paylaş

Sevgili Arkadaşlar:

Burada gözden kaçırdığınız en büyük olay şudur;

Bu kadar dürüst ve erdemli olacaksınız, tabiattan yana, insandan yana, canlıdan yana tavır içinde yaşayacaksınız ve Tanrı inancınız olmayacak ve sırf bu yüzden cehenneme gideceksiniz.

Bu, var olan Tanrıya hakarettir, şöyle ki, kendi istediği şekilde yaşayan birini neden ölmeden önce kendinden mahrum şekilde katına alıp cehennemine koysun ki?

Umarım anlaşılabilmiştir demek istediğim.

Sevgiyle kalınız...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...