Jump to content

ATEİSTLER DE CENNETE GİDEBİLİYORMUŞ

Recommended Posts

• İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bunu halen daha tartışmak ne derece mantıklı,asıl bu tartışılır.

kuran ve hadislerin allahının tek derdi itaatir.

inananlar bile olayı hafife alırlarsa ve şüphe içinde olurlarsa gidecekleri yer cehennemdir.

onun dışında dünyanın en ahlaklı insanı bile olsanız allahı tanıyıp,

indirdiklerine inanmazsanız gideceğiniz yer ebedi olan cehennemdir.

bununla birlikte bize cenneti layık görebilen arkadaşımız gavsa

ve ablalığını ispatlayan bergüzar ablamıza teşekkürü borç bilirim.

bu arada yağcılarda inecek falan yok. :lol:

Sitelerde Paylaş
Şimdi kısa cevap vereyim, yarın uzun uzun yazarım:

Ayetlerden yüz çevirmek, yalanlamak demek neymiş bi bakalım.

Bir müslüman var ve çok zengin, istifçi, oysa ki Allah zekat diyor ama vermiyor, yada çok az vererek korkusunu bastırmak için veriyor..

Ve bir ateist var, o da çok zengin, ama yardımsever, sırf insanlara faydalı olmak onu mutlu ettiği için yapıyor bunu..

Şimdi sen düşün bakalım, ayetlerden yüz çeviren kim?

İyi akşamlar...

sayın betguzar hanım..

Eşhedü en La İlahe İlallah ve Eşhedü Enne Muhammeden abduhu verResülü. deyince ne anlıyorsunuz.. sakın yanlış anlamayın insanlara tebliğ etmek istiyorsunuz ancak lütfen islam ahkamını çiğnemden yapın yani birilerine dini beyendreceğim diye hükümlerini çiğnemeyin La İlahe İlallah demeyen Hz. resulun nübüvvetini benimsemeyen hiç bir insan oğlu allahın hak olan vaadine yanaşamıyacaktır gidecekleri yer çetin hesapların verileceği çok azaplı günde Anneniin çocuğundan kaçacağı günde belli olacak ki yerleri belli zaten; allaha inanmayanların . . onları inandırmak için lütfen haddi aşanlardan olmayın !

zira şahsım adına söyliyeyim 6 ay öncesi salih bir şekilde islamın içindeyken iman ettim bu dine ,bana sizin yaklaşımız şekilinde gelinseydi büyük ihtimal iman etmezdim !

siz her ne kadarda isteseniz ne kadar da dua etseniz onlar at gözlüklerini takmışlardır iman etmezler . zira etmiş olsa hz. resulun dedesi iman ederdi.

salıcakla kalın . . .

Sitelerde Paylaş
Bu, var olan Tanrıya hakarettir, şöyle ki, kendi istediği şekilde yaşayan birini neden ölmeden önce kendinden mahrum şekilde katına alıp cehennemine koysun ki?

Evet bencede niye cehenneme koysun ki?

Ama koyuyor işte!

Daha önce bir iletimde müslümanların büyük çoğunluğunun farkında olmasalarda "deist" olduklarını söylemiştim.

Sende bunun tipik bir örneğisin,

Çünkü İslam Tanrısını beğenmeyip, kendi Tanrını yaratmışsın.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Arkadaşlar:

Burada gözden kaçırdığınız en büyük olay şudur;

Bu kadar dürüst ve erdemli olacaksınız, tabiattan yana, insandan yana, canlıdan yana tavır içinde yaşayacaksınız ve Tanrı inancınız olmayacak ve sırf bu yüzden cehenneme gideceksiniz.

Bu, var olan Tanrıya hakarettir, şöyle ki, kendi istediği şekilde yaşayan birini neden ölmeden önce kendinden mahrum şekilde katına alıp cehennemine koysun ki?

Umarım anlaşılabilmiştir demek istediğim.

Sevgiyle kalınız...

Sayın berquzar

Mevzuya en başından böyle yaklaşsaydınız konu uzamazdı.

Eğer kendi istediği şekilde yaşayan birine ölmeden önce hidayet nasip edip inanmasını sağlar,kişi imanlı olarak son nefesini verirse cennete gidebilir.

Son nefes müslüman geçinenler içinde belirleyici olacaktır.Sözde Allah'a inandığını söyleyipte her kötülüğü yapan,cehennemde cezasını çektikten sonra

sonsuz cennete gidecek mantığı katiyen yanlıştır.Sözde müslümanlar zayıf imanları sonucu son nefesinde şeytanın oyunuyla imansız giderler.

Malesef sizinde inançsız olarak son nefesini veren ateistler için ,cehenneme gideceklerini belirten ayetleri inkar etmeniz sizi dinden çıkarmaktadır.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Arkadaşlar:

Bu kadar dürüst ve erdemli olacaksınız, tabiattan yana, insandan yana, canlıdan yana tavır içinde yaşayacaksınız ve Tanrı inancınız olmayacak ve sırf bu yüzden cehenneme gideceksiniz.

Sevgiyle kalınız...

abla şuan farkında olmadan sende inkarcı olmak üzeresin.çünkü Kuran ayetlerine karşı çıkıyor,kafana göre ahkam kesiyorsun.Kuran`da hüküm bellidir.Allah insan ve cinlerden inkarcı/diğer zalim ve günahkarları cehennem ile dolduracaktır çünkü bu sözü Allah demektedir.sende diyorsunki böyle demek Allah`a hakarettir vs.

Allah`ın hükmü değişmez.bu nedenle kimseye şirin gözükmek için böyle sözler söyleme burda.mazallah milleti kurtariyim derken kendin dinden çıkacaksın.

iyi temennilerde bulunmak farklıdır,racon kesmek faklıdır.sen resmen racon kesiyorsun...

şöyle diyebilirsin=Allah burdaki tüm ateistlere hidayet nasip etsin/ Allah affetsin vs vs.

valla abla bunlar Kuran`ın değişmez hükümleri..

saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili Arkadaşlar:

Sevgiyle kalınız...

Dinler zaten Tanriya hakarettir iste bu yuzden..

Sitelerde Paylaş
Dinler zaten Tanriya hakarettir iste bu yuzden..

Allah gökleri yerleri ve ikisi arasındakileri boşu boşuna yaratmamıştır.ceza ve mükafatın olması çok doğal..iki yol var.isteyen cehennem yolu,isteyen cennet yolunu seçer.

Sitelerde Paylaş

Kur’an’a göre “cennete gidebilmek” için en önemli şart islamı kabul ederek müslüman olmaktır, dünyamızda bu kadar çeşitli insan, çeşitli kültür ve yaşam şartları olduğunu bile bile Arap kurallarını bütün dünya insanlarına dayatmak elbette mantıksızlıktır

Kur'an'a göre tek din islamdır ve başka din kattiyen kabul edilmeyecektir...İslamdan haberi olup da (yani kendisine tebliğ gelip de) Muhammed'in gerçek peygamber Kur'an'ın ise Tanrı sözü olduğunu kabul etmeyen yani kısaca müslüman olmayanlar sonsuza kadar cehennemde çatır çatır yanacak...

Üstelik Kur'an, cehennemde uygulanacak işkence yöntemlerini de açıkça anlatır....Mesela cehennemde kafirlerin (kafir=Muhammed'i ve Kur'an'ı kabul etmeyenler) derilerinin eritileceğinden ve eritildikçe yenileriyle değiştirip tekrar eritileceğinden bahsedilir.Ayrıca cehennemde kaynar su dökmelerden ateş toplarından..vs bahsedilir.

Yani Muhammed'i ve Kur'an'ı inkar eden milyarlarca ateistin, hristiyanın, Hindu’nun, paganın, Buddhist’in, Yahudi’nin ve bu dinlerin ermişlerinin azizlerinin ne kadar iyi insanlar olurlarsa olsunlar, cehennemde toplu halde "derileri eritilecek"...Çünkü bu insanlar islamdan haberdar oldukları halde Kur'an'ın Tanrı sözü olduğuna inanmıyor (dolayısıyla inkar ediyor),Muhammed'i sahte peygamber olarak görüyor, İsa'nın Tanrı olduğuna inanıyor ona Tanrı oğlu diyor,diğerleri başka Tanrılara inanıyor ve Kur'an'da "en büyük küfür" kabul edilen ve kişiler direkt cehenneme gönderecek herşeye inanıyorlar...

Gerçekten de "apaçık" olan Kur'an'dan kanıtları görelim:

"KEHF 103 - De ki: Amelleri en çok boşa gidenleri size bildirelim mi?

KEHF 104 - Onların dünya hayatında çalışmaları boşa gitmiştir.OYSA GÜZEL İŞLER YAPTIKLARINI SANIYORLARDI

KEHF 105 - İşte onlar, Rabblerinin âyetlerini ve O'nun huzuruna çıkacaklarını inkâr etmişlerdir de BU YÜZDEN İYİLİK ALTINDA YAPTIKLARI BÜTÜN AMELLERİ BOŞA GİTMİŞTİR. Artık kıyamet günü onlar için hiçbir ölçü tutturmayız.

KEHF 106 - İşte böyle, onların cezaları cehennemdir. Çünkü inkâr etmişler ve benim âyetlerimi, peygamberlerimi alaya almışlardır.

Bakara 217:

" Sana haram ayda savaşmayı soruyorlar. De ki: “O ayda savaş büyük bir günahtır. Allah’ın yolundan alıkoymak, onu inkar etmek, Mescid-i Haram’ın ziyaretine engel olmak ve halkını oradan çıkarmak Allah katında daha büyük günahtır. Zulüm ve baskı ise adam öldürmekten daha büyüktür. Onlar, güç yetirebilseler, sizi dininizden döndürünceye kadar sizinle savaşmaya devam ederler. Sizden kim dininden döner de kafir olarak ölürse öylelerin bütün yapıp ettikleri dünyada da, ahirette de boşa gitmiştir. Bunlar cehennemliklerdir, orada sürekli kalacaklardır. "

Tevbe 17:" Müşrikler kendi inkârlarına kendileri şahit olup dururlarken Allah'ın mescidlerini imar etmeleri mümkün değildir. Onların bütün yaptıkları boşa gitmiştir. Ve onlar ateş içinde ebedi olarak kalacaklardır"

Ali İmran 20: "Seninle tartışmaya girişirlerse, de ki: “Ben, bana uyanlarla birlikte kendi özümü Allah’a teslim ettim.” Kendilerine kitap verilenlere ve ümmîlere de ki: “Siz de İslâm’ı kabul ettiniz mi?” Eğer İslâm’a girerlerse hidayete ermiş olurlar. Yok, eğer yüz çevirirlerse sana düşen şey ancak tebliğ etmektir. Allah kullarını hakkıyla görendir."

21:Allah’ın âyetlerini inkar edenler, Peygamberleri haksız yere öldürenler, insanlardan adaleti emredenleri öldürenler var ya, onları elem dolu bir azap ile müjdele. 22. Onlar, amelleri, dünyada da, ahirette de boşa gitmiş kimselerdir. Onların hiç yardımcıları da yoktur. "

ARAF 147 - Âyetlerimizi ve ahiretteki karşılaşmayı inkâr edenlerin amelleri hepten boşa gitmiştir. Çekecekleri ceza kendi yaptıklarından başkası mı olacaktır? "

Yani kişi ne kadar iyilik yaparsa yapsın, ne kadar iyi bir insan olursa olsun eğer "doğru" imana(islam) gelmezse Kur'an'ın deyişiyle "İYİLİK ADI ALTINDA YAPTIKLARI AMELLERİ BOŞA GİDER SONSUZA KADAR CEHENNEME ATILIR" .İnsanların kalbi, gönlünün güzelliği, yaptıkları, düşünüp hissetikleri, yaşamı, kültürü...Hiçbiri değil ama tek önemli olan Muhammed’in MS 600’lü yıllarda Arabistan’da kurduğu dine inanmak.

Sağ duyu ve mantık ile düşündüğümüzde, böyle bir mantık ve dar bir yaklaşımın, evrenin yüce ve kutsal yaratıcısına ait olamayacağını anlamak zor değildir.

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bence iş insan olmakta bitiyor.. gerçekten iyi niyetli biriysen ve insanlara zarar vermiyorsan sorun yok.. yok namaz kılmıyor yok oruç tutmuyor yok kitaba inanmıoyor .. geçin bunları ya müslümanların çoğu sırf cennete gidicem de güzel güzel huriler görücem diye fakire fukaraya zekat veriyordur .. halbuki ben bi fakire para verirken cennete gidecem diye değil içimden geldiği için veririm..vicdan meselesi yani çıkar meselesi değil!

Sitelerde Paylaş
Sayın berquzar

Mevzuya en başından böyle yaklaşsaydınız konu uzamazdı.

Eğer kendi istediği şekilde yaşayan birine ölmeden önce hidayet nasip edip inanmasını sağlar,kişi imanlı olarak son nefesini verirse cennete gidebilir.

Son nefes müslüman geçinenler içinde belirleyici olacaktır.Sözde Allah'a inandığını söyleyipte her kötülüğü yapan,cehennemde cezasını çektikten sonra

sonsuz cennete gidecek mantığı katiyen yanlıştır.Sözde müslümanlar zayıf imanları sonucu son nefesinde şeytanın oyunuyla imansız giderler.

Malesef sizinde inançsız olarak son nefesini veren ateistler için ,cehenneme gideceklerini belirten ayetleri inkar etmeniz sizi dinden çıkarmaktadır.

Sevgili Arkadaşlar ve matrixx;

Bakıyorum burda herkes Allahlığa soyunmuş,ancak konuyu anlamakla beraber güzel bir noktaya, benim varmak istediğim noktaya gelmişsin.

Evet ayetler açıkca ortada duruyor, ancak kimin ne olacağını, herkes sonunun ne olacağını biliyor mu? Bugün inandığınız değerlerle bunu söylüyorsunuz.

Ben kimsenin son nefesinde nasıl öleceğini bilemem, kendiminkini bile, hiçbir ayeti de inkar filan etmiş değilim. Ancak iman ediyorum deyipte başka türlü yaşayanla, Allaha inanmıyorum deyipte iyi olanların durumlarına kurandan anladığım kadarıyla kendimce yorumlardır benim yaptıklarım ve kuranın mantığıyla baktığım zaman bunun doğru olduğunu görüyorum. Çünkü akıldan çıkarılmaması gereken tek gerçek şudur.

Allah söze değil, öze bakar...

Sevgiyle kalasınız...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sakın amcası olmasın..

evet haklısın.. yanılmışım.

Bakıyorum burda herkes Allahlığa soyunmuş,ancak konuyu anlamakla beraber güzel bir noktaya, benim varmak istediğim noktaya gelmişsin.

Evet ayetler açıkca ortada duruyor, ancak kimin ne olacağını, herkes sonunun ne olacağını biliyor mu? Bugün inandığınız değerlerle bunu söylüyorsunuz.

Ben kimsenin son nefesinde nasıl öleceğini bilemem, kendiminkini bile, hiçbir ayeti de inkar filan etmiş değilim. Ancak iman ediyorum deyipte başka türlü yaşayanla, Allaha inanmıyorum deyipte iyi olanların durumlarına kurandan anladığım kadarıyla kendimce yorumlardır benim yaptıklarım ve kuranın mantığıyla baktığım zaman bunun doğru olduğunu görüyorum. Çünkü akıldan çıkarılmaması gereken tek gerçek şudur.

Sevgiyle kalasınız...

vay be şaşıyorum şimdi meğerse müslüman müctehitler vede alimler bunca sene yanılmışler islamı anlayamaışlar hata ve hatta hz. resul bile kendi getirdiği dini anlayamamış sizn bakış açınıza göre.. vaybe yazık. demek bizim size tabii olmamız gerkiyormuş . . sizden bir şeh istirham edeceğim berguzar hanım yüksel ilminizden istifade edebilmek adına Kelimeu-i tevhidi vede şehadeti ayarı ayrı açıklaya bilirmisiniz . .

Sitelerde Paylaş

Sevgiyle kalasınız...

Sayın berquzar

Konuya açıklık getirmek bakımından,benim anladığım gibi ateistlerinde son nefesinde imanlı gidenlerden mi bahsediyorsun

yoksa hala tanrıya inançsız olarak ölenlerinde gidebileceğini iddaa ediyorsun

Yukarıdaki iletilerdeki ayetler son derece açık yorum gerektirmiyor.

Sitelerde Paylaş
evet haklısın.. yanılmışım.

vay be şaşıyorum şimdi meğerse müslüman müctehitler vede alimler bunca sene yanılmışler islamı anlayamaışlar hata ve hatta hz. resul bile kendi getirdiği dini anlayamamış sizn bakış açınıza göre.. vaybe yazık. demek bizim size tabii olmamız gerkiyormuş . . sizden bir şeh istirham edeceğim berguzar hanım yüksel ilminizden istifade edebilmek adına Kelimeu-i tevhidi vede şehadeti ayarı ayrı açıklaya bilirmisiniz . .

Sevgili arkadaşım:

Ben fetva vermiyorum, fetvayı kuran vermiştir, herkes de çıkarımını kurana göre yapar. Bu yüzden ben kendi anladığımı ortaya koyarım, sen kendi anladığını ortaya koyarsın.

Kuranın hitabı açıktır, ey akıl sahipleri der, yani herkes kendi aklı nispetince alımını alır. Kelime-i şehadeti kuranın hiçbir yerinde bulamazsınız, bakara ayetine baktığınız zamanda bulacağınız şudur.

285-Peygamber, Rabbinden ne indirildiyse ona iman etti, müminler de. Hepsi, Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve: "Peygamberleri arasında hiçbir ayırım yapmayız." diye Peygamberlerine inandılar ve: "İşittik ve boyun eğdik, bağışlamanızı dileriz, ey Rabbimiz! Dönüş sanadır!" dediler.

Yani sadece son peygambere değil, bütün peygambelere imana çağırır, aslına imana çağırdığı peygamberler değildir, onlar sadece elçi ve uyarıcıdır, kendine çağırır. Bu yüzden kuranda sadece peygamberi yücelten bir ayet bulamazsınız.

Zaten Hz. Muhammed de yeni bir din getirmemiştir, dünya yaratıldığından beri var olan tevhid inancı yani tek Tanrı inancı dönem dönem toplumların yozlaşması sonucu peygamberler aracılığı ile Allah tarafından güncelleştirilmiştir. Bu yüzden ben Hz. Muhammede ne kadar yakınsam, Hz. İsaya da, Musaya da, İbrahime de, İshaka da o kadar yakınım. Önce bunu bir belirleyelim.

Sonra geçelim asıl konumuza.

Allah bizden yeryüzünde ne istiyor, niye varız diye düşünelip kurana öyle bakalım.

Böyle baktığım zaman ben bunu görüyorum, sen başka birşey görüyor olabilirsin, ona birşey diyemem.

Peki ben sana birşey sorayım, Avustralyada doğmuş ve ölmüş, Peygamberin adını dahi duymamış bir aborjinin durumu ne olacak? Sen tabi müslüman bir ülkede doğduğun için kendini şanslı görebilirsin ancak yeryüzüne yaydığın zaman ve mezhep-hadis-gelenek dinini, yani uydurulmuş dini uyguladığın zaman gerçekten kuranın tam neresindesin bunu kestirebiliyormusun?

Hem yaratıcının çok merhametli ve şefkatli olduğunu savunun, hemde sizin gibi düşünmeyenleri cehenneme atacak deyip kendinizi nemalandırmaya çalışın, bu çok vicdansızca.

Kuran bütün kainata hitap eder, almak isteyen de istediği kadarını alır, kuran kimsenin tekelinde değildir...

Selametle...

Sitelerde Paylaş
Sayın berquzar

Konuya açıklık getirmek bakımından,benim anladığım gibi ateistlerinde son nefesinde imanlı gidenlerden mi bahsediyorsun

yoksa hala tanrıya inançsız olarak ölenlerinde gidebileceğini iddaa ediyorsun

Yukarıdaki iletilerdeki ayetler son derece açık yorum gerektirmiyor.

Sevgili matrixx;

Açık açık yazdım ancak anlaşılmayan yerler var sanıyorum. Bir insan yeryüzünde dürüst ve erdemli yaşamışsa, hep iyilikten yana, canlıdan yana tavır sergilemişse ve şu an bir Tanrı inancı yoksa, ben diyorum ki, o Tanrı kişiyi kendine iman etmemiş olarak katına alıp cehenneme atmaz, bu Tanrının vasfına aykırı.

Akılla düşünmeye çalışıyorum. Beni hiç tanımamış ama benim her dediğimi yapmış, ben ona eninde sonunda kendimi kendi yöntemimle tanıtır ve yanıma alırım.

Bu yüzden kimsenin özünü bilemeyeceğime göre şu an yeryüzünde kimseyi cennetlik-cehennemlik diye ayıramam, buna hakkım da yoktur, yetkim de yoktur, haddim de değildir. Çünkü ben Tanrı değilim. Ancak elimdeki rehbere bakarak, kainatı okumaya çalışarak, kuranı sadece belli bir coğrafyaya değil de dünyaya yayarak bunları görebiliyorum. Çünkü kuran belli bir coğrafyaya değil yeryüzüne hitap eder...

Diyeceklerim budur...

Selametle...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...