Jump to content

KUR'AN'IN İÇİNE GİRDİĞİ ÇIKMAZ

Recommended Posts

Kur'an Muhammed tarafından yazılmış bir kitaptır.

Muhammed Kur'an'ın Allah'ın sözleri olduğunu iddia etmektedir ama, içeriğindeki her kelime Muhammed'in iki dudağı arasından çıkmıştır.

Kur'an'da çelişkiler vardır.

Yanlışlar vardır.

Küfürler vardır.

Muhammed'in cinsel yaşamına değinen ayetler vardır.

Kur'an'ın asla değişmeyeceğini, Allah'ın Kur'an'ı koruduğunu ileri süren ayetler vardır.

Üstüne üstelik Kur'an apaçık inmiş bir kitaptır...

Bir kitabın değişmemesi ve apaçık olması ne demektir?

Bu iddialarla Kur'an'ın içeriğinin hem asla değişmeyeceği, hem de herkes tarafından kolaylıkla anlaşılacağı ifade edilmektedir.

Öyle ise Kur'an anlaşıldığı gibi bir anlama sahip bir kitaptır.

Alegori değildir.

Küfürler, çelişkiler ve yanlışlar Kur'an'ın değiştirilemez öğeleridir.

Bu haliyle Kur'an bir çıkmaza girmiştir.

Değiştirilemez. Yeniden yorumlanamaz.

Ayetler bir çok Müslüman'ın teşebbüs ettiği gibi, 1400 yıl sonra yapılan bilimsel gözlemlerle açıklanamaz.

Kur'an bir çıkmaza girmiştir..

Daha doğrusu Kur'an, Muhammed tarafından bir çıkmaza itilmiştir..

Muhammed Kur'an'ı yazarken bu hususlara hiç dikkat etmemiştir.

O Kur'an'ı, günlük siyasetini yürütmek için yazmış, rahat ve zengin bir yaşam sürdürmeye çalışmıştır.

Gerisi umurunda değildir..

Muhammed'den sonra gelen halifeler de kendi refahlarından başka bir şey düşünmemişler, yeterince anlaşılmayan İslam'ı kendilerine göre pratik etmişler ve Kur'an'ı kendi sapkın amaçlarına uygun bir şekilde yorumlamışlardır.

Sonunda işte bu acıklı duruma gelinmiştir.

Kur'an'ı yenilemek, yeniden yorumlamak mümkün değildir.

İslam'ı Kur'an yüzünden girdiği çıkmaz sokaktan kimse kurtaramaz..

Bu sapık ve ilkel din batmaya mahkumdur..

Buna eminiz..

Emin olmadığımız bu yok olmak sürecinin nasıl olacağı ve ne kadar zaman alacağıdır..

Biz bu süreci hızlandırmaya çalışıyoruz.. Ve diyoruz ki........

Not a moment too soon.............

HACI

Sitelerde Paylaş

O yüzdenmi işinizi gücünüzü bırakıp Kur'an ile uraşıp duruyorsunuz... Ah zavallı mahluklar...

Siz idrak edemiyorsunuz diye milletide kendin gibi mi sandın...

Şimdi bir avuç tohumu toprağa attığında içinden bazıları illa ki öürüyecektir.. Siz o çürüyen tohumlardansınız.. Kendi kapasite ve istidat eksikliğinizden dolayı çürümüş beyinleriniz toprağın üstündeki güneşi ve yeşili göremiyor...

Bunu ancak bedenen toprağa girdiğinizde anlıyacaksınız ama iş işten geçmiş olacak...

Sitelerde Paylaş
O yüzdenmi işinizi gücünüzü bırakıp Kur'an ile uraşıp duruyorsunuz... Ah zavallı mahluklar...

Siz idrak edemiyorsunuz diye milletide kendin gibi mi sandın...

Şimdi bir avuç tohumu toprağa attığında içinden bazıları illa ki öürüyecektir.. Siz o çürüyen tohumlardansınız.. Kendi kapasite ve istidat eksikliğinizden dolayı çürümüş beyinleriniz toprağın üstündeki güneşi ve yeşili göremiyor...

Bunu ancak bedenen toprağa girdiğinizde anlıyacaksınız ama iş işten geçmiş olacak...

Hani bizim aciz aklımız o büyük allahınızın varlığını bile anlamaya yetmiyor ya kusura bakmayacaksınız artk..

Sizin kafa fıldır fıldır çalışıyor bakıyorum.. Sonunuz ateizm mi ne :D

Sitelerde Paylaş
....

Bu haliyle Kur'an bir çıkmaza girmiştir.

Değiştirilemez. Yeniden yorumlanamaz.

....

Belirttiğiniz gibi değiştirilemeyen ayetler insanları çıkmaza sokabilir. Fakat bunun üstesinden gelebilecek yöntemler geliştirilmiştir. Ayetlerin anlamını çarpıtarak & parantez sistemlerini kullanarak. Ayrıca kelime haznesini geliştirmek için bazı uyanık yöntemlerde vardır. Mesela güneş "kendi yolunda gider" der Muhammed, bizimkilerde o yolu "yörünge" yaparlar. Bu kısa bir kelime değiştirmesi. Şimdi anlam çarpıtlasına bakacaksak derler ki, o ayette güneşin yolu dünya etrafındaki doğudan batıya gidişi değildir derler. Güneş hakkındaki diğer ayetler o ayetin nasıl bir anlam içerdiğini apaçık yazmaktadır aslında. İşte, değiştirilemeyen ayetler ve kurallar konusunda en iyi çözüm onları çarpıtmaktır. Eğer kur'an yok olacaksa Muhammed'in apta l zekasından kaynaklanan "değiştirilemez" kuralıdır. Değiştirilemiyorsa çarpıtıp modern bilime ayak uydurursun olur biter.

Zaman süratle ilerliyor. Milletlerin, toplumlarin, kisilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayislari bile degisiyor. Böyle bir dünyada, asla degismeyecek hükümler getirdigini iddia etmek, aklin ve ilmin gelismesini inkâr etmek olur...” Mustafa Kemal ATATÜRK.

Zecal.

Sitelerde Paylaş
"Ayetlerin anlamı" dediğin şey ne? Bunun nesnel bir ölçümü var mı? "Her kesin anlaması gereken anlam" biraz totolojik oldu ama böyle bir şey var mı? Varsa, bir ayeti örnek olarak kullanıp gösterirsen, memnun olurum.

Rexino,

Ayetlerin anlamı dediğim şeyi umarım anlamışsın. Yoksa çok şaşırırım. Ben kur'an'da geçen kavramları bir araya getirip anlam bütünlüğü kurmaya çalışıyorum ve Muhammed'in düşüncesinde kurduğu modeli çıkarmaya çalışıyorum. Bu konunun nesnel bir ölçütünü bulmak, o kelimeleri yada nesneleri içeren başka bir ayete bakmak, aralarında anlam bütünlüğü kurmak ve yorumlamaktır. Burada örnek verip hacının konusunu maffetmek istemiyorum. Benim profilimden açtığım bir konuyu bul ve bak istersen. "Kur'an'dan gök tasvirleri "diye. Ben o konuda sadece ayetleri toparladım. Ne anlatmak istediğini kendiniz çıkarırsınız sayın Rex.

Zecal.

Sitelerde Paylaş
Belirttiğiniz gibi değiştirilemeyen ayetler insanları çıkmaza sokabilir. Fakat bunun üstesinden gelebilecek yöntemler geliştirilmiştir. Ayetlerin anlamını çarpıtarak & parantez sistemlerini kullanarak. Ayrıca kelime haznesini geliştirmek için bazı uyanık yöntemlerde vardır. Mesela güneş "kendi yolunda gider" der Muhammed, bizimkilerde o yolu "yörünge" yaparlar. Bu kısa bir kelime değiştirmesi. Şimdi anlam çarpıtlasına bakacaksak derler ki, o ayette güneşin yolu dünya etrafındaki doğudan batıya gidişi değildir derler. Güneş hakkındaki diğer ayetler o ayetin nasıl bir anlam içerdiğini apaçık yazmaktadır aslında. İşte, değiştirilemeyen ayetler ve kurallar konusunda en iyi çözüm onları çarpıtmaktır. Eğer kur'an yok olacaksa Muhammed'in apta l zekasından kaynaklanan "değiştirilemez" kuralıdır. Değiştirilemiyorsa çarpıtıp modern bilime ayak uydurursun olur biter.

Zaman süratle ilerliyor. Milletlerin, toplumlarin, kisilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayislari bile degisiyor. Böyle bir dünyada, asla degismeyecek hükümler getirdigini iddia etmek, aklin ve ilmin gelismesini inkâr etmek olur...” Mustafa Kemal ATATÜRK.

Zecal.

Yaptıkları da bu değil mi zaten.

Çarpıtmak..

Ama nereye kadar!

Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış..

İslam için yatsı gelmedi mi?

Sitelerde Paylaş

kuran degismemistir masalina bile ben kendi adima inanmiyorum.nerden bileceksin 1000 sene evvel degistirdiler ve kurana bu kitap degistirilmemistir ve degismiyecektir diye ilave etmediklerini??

adamlarin hayatlarinin yalan oldugunu zaten cok iyi biliyoruz hadislere sahih hadis emin olmayan hadis diye bolduler simdi sacma sapan hadisleri gorunce bu hadis uydurmadir diyebiliyorlar.1400 sene boyunce gelebilen hic bir problem yaratmayan hadis muhammedin saklabanligini modern tib ve bilim anlayisiyla rezil edince bi anda uydurma hadi oluyor ama asla bu peygamber uydurma bir peygamber olarak kabul edilmiyor nedense.

kitaplarina yorunge ,ebriyo ,atomlari dahil etmedilermi?modern bilim gelistikce kuranin bir kelimesi "7"anlama gelen kelimelerini degistirerek upgrade ettiklerini saniyorlar.

isin ozu kurani anlatigi sacma hikayelrle degil her kelimenin ardinda ne anlam gizlenmis mantigiyla okuduklari icin veya oyle okumaya yonlendirildikleri icin anlayamiyorlar.

aslinda cok basit ey peygamber sana mehirlerini odedigin kadinlar yada kendini sana hibe eden kadinlar amcanin kizlari dayinin kizlari teyzelerinin kizlarini helal kildik diyen bir kitaba tekmeyi vurabilecek mantik yurutebilmek.

ama beyni islamin sapik felsefesiyle yikanmis biri asla bu sacmaliklari objektif bir gozle goremez.

islamin bilincli insan mantigini algilamasini degistiren beyin yikamasindan insanlari kurtaramadigimiz surece islam dunya uzerinden kaldirilamaz cunku bunlar kurani degistirecekler nerde bir delik bulsalar kelime degisikligiyle onuda tikayacaklar.

islam insanlarinin gorememesinin sebebi gozlerinin bozuk olsu degil islamin onlara baska yerlere bakmalarini emretmesidir. probleme bakmassan problemi goremessin.

insanlarin aradigi seyleri yanlis yerlerde aradigini anlamasi bence uzun yillar surecektir.

Sitelerde Paylaş
Rexino,

Ayetlerin anlamı dediğim şeyi umarım anlamışsın. Yoksa çok şaşırırım. Ben kur'an'da geçen kavramları bir araya getirip anlam bütünlüğü kurmaya çalışıyorum ve Muhammed'in düşüncesinde kurduğu modeli çıkarmaya çalışıyorum. Bu konunun nesnel bir ölçütünü bulmak, o kelimeleri yada nesneleri içeren başka bir ayete bakmak, aralarında anlam bütünlüğü kurmak ve yorumlamaktır. Burada örnek verip hacının konusunu maffetmek istemiyorum. Benim profilimden açtığım bir konuyu bul ve bak istersen. "Kur'an'dan gök tasvirleri "diye. Ben o konuda sadece ayetleri toparladım. Ne anlatmak istediğini kendiniz çıkarırsınız sayın Rex.

Zecal.

Zecal,

Sen benim dediğimi anlamadın; her ayet için nesnel - her okurun kabul etmek zorunda olduğu, aksi takdirde bizi okurun yanlış anladığı sonucuna varmaya zorlayan - "anlam" sözkonusu mu? Ahmetin anladığı mı doğru, Mehmetin anladığı mı? Buna nasıl kararverebiliriz?

Sitelerde Paylaş
- her okurun kabul etmek zorunda olduğu, aksi takdirde bizi okurun yanlış anladığı sonucuna varmaya zorlayan -

Rexino,

Yukarda bende bunu belirttim zaten. Tek bir ayeti ele alır onu tartışırsak anlam bütünlüğünü kaybederiz. Bunu doğru yoldan yakalamak için o kelimelerin ya da anlamarın geçtiği diğer ayetlere bakmak zorundayız. Bilimsel konuları üzerine yazılan ayetler içinse, bilimin elde ettiği bulgular ile karşılaştırmalıyız. Herzaman söylelerim, eğer bu kitap kabul edilecekse; sadece tek bir ayete bakarak bu yapılmamamlı, sadece bilimsel verilerle uyuşan ayet göz önünde bulundurulup bu yapılmamalı. Dolayısıyla, kitabı baştan sona okuyup, değerlendirip bir yargıya varılmalı. Vardığımız yargılar doğrultusunda bizden hariç diğer kişilerin yargısıda göz önünde bulundurulmalı. Bizim bulduğumuz sonuçlar ile diğer kişilerin sonuçları çelişiyor ise, bunun biraz daha araştırıp, diğer kaynaklardan yararlanılmalı. Eğer bir uzlaşma noktasına varılamıyor ise, bunun sebebi subjektif düşüncelerin objektife yansımasıdır. Genel olarak yapılan hatalardan biriside budur. Zaten olayın bu kadar karmaşıklaşmasının temeli de budur. Her kafadan bir ses çıkıyor. Karşılıklı iki kişi, "Din yalnızca kur'an'dır" diyor. Fakat birisi Kur'an'da evrim vardır diyor, bir diğer ise evrim, "ruhçuluğun uydurmasıdır" diyor. Bunun örneklerini sende yaşadın bu forumda. İşte, ben bunu lugattaki çelişik anlatımlara ve anlam bütünlüğünün yazar tarafından tam oluşturulamamasına bağlıyorum. Kitabın yazarı kötü ise ne yapabilirsin ki? İki cümleyi bir araya getirip kurgulayacak kadar zekası yok bu yazarın. Diğer bir konumda ise yaptığı en büyük hatadan bahsettim Rex. "Kur'an nasıl yanlışlanabilir" diye. Oradaki safsatayı gördün değil mi? Ne hissettin peki? Böyle bir yazarın insanlara katacağı bilgiden ne bekleyebilirsin ki?! :-)

Zecal.

Sitelerde Paylaş
Kur'an Muhammed tarafından yazılmış bir kitaptır.

Muhammed Kur'an'ın Allah'ın sözleri olduğunu iddia etmektedir ama, içeriğindeki her kelime Muhammed'in iki dudağı arasından çıkmıştır.

Kur'an'da çelişkiler vardır.

Yanlışlar vardır.

Küfürler vardır.

hacı diyelim bu dediklerinin hepsi doğru..

peki senin inandığın şeyler bizi nereye götürüyor

madem allah yok...

airet yok.. cennet yok cehennem yok .... o zaman iyi yi kötüyü... bu kadar niye sorguluyorsunuz...

evrendeki en üstün yaratık insansan bir tanrıda yoksa... ve her insanda eninde sonunda cürüyüp toprak olacaksa

bu kadar adaletten dem vurmanın... anlamı ne

herkesin yaptığı yanına kar kalacaksa.... daha neyi tartışıyoruz... bırakta herkes ettiği halttı yesin

bu sürekli müslümanları eleştirmek için öne sürdüğünüz... 7 yaşındaki kız cocuğuna tecavüz olayını... bide size soruyorum

madem tanrı yok... o kız cocuğunun yaşadığı ızdırabı siz nasıl dindireceksiniz..

yada hadi şimdi iktidara geçtiniz haksızlık yapana ceza verdiniz... peki geçmişte haksızlık yapıp ettiği yanına kar kalarak ölenlere nasıl bir ceza vereceksiniz.......

Sitelerde Paylaş
hacı diyelim bu dediklerinin hepsi doğru..

peki senin inandığın şeyler bizi nereye götürüyor

madem allah yok...

airet yok.. cennet yok cehennem yok .... o zaman iyi yi kötüyü... bu kadar niye sorguluyorsunuz...

evrendeki en üstün yaratık insansan bir tanrıda yoksa... ve her insanda eninde sonunda cürüyüp toprak olacaksa

bu kadar adaletten dem vurmanın... anlamı ne

herkesin yaptığı yanına kar kalacaksa.... daha neyi tartışıyoruz... bırakta herkes ettiği halttı yesin

bu sürekli müslümanları eleştirmek için öne sürdüğünüz... 7 yaşındaki kız cocuğuna tecavüz olayını... bide size soruyorum

madem tanrı yok... o kız cocuğunun yaşadığı ızdırabı siz nasıl dindireceksiniz..

yada hadi şimdi iktidara geçtiniz haksızlık yapana ceza verdiniz... peki geçmişte haksızlık yapıp ettiği yanına kar kalarak ölenlere nasıl bir ceza vereceksiniz.......

Dinin varlık nedeni geçmişte suç işleyenleri cezalandırmak değildir.

İslam'ın varlık nedeni dünyada adaletin tecelli etmesini sağlamak olsaydı, bu adalet adil olarak uygulanırdı.

Şeriatın adaletinin çağdaş anlayışla bağdaşmadığını Müslüman'ların çoğu da biliyor.

Ekmek çakan bir hırsızın elinin kesilmesi ne kadar vahşi değil mi?

Ya da aldatan bir kadının recmi..

Şunu kabul etmek zorundasınız..

Bu dünyada adaleti dinle sağlayamazsınız.

Adaleti öteki dünyaya terketmek ise, sizi teselli edebilir ama, bu bir züğürt tesellisidir.

Bu dünyada yasalarla bile adaleti tam olarak sağlamak mümkün değildir.

Size kimse dindar olmayın demiyor..

Ama dindar olmak için kendinize bir kılıf hazırlamak zorunda da değilsiniz.

İnanın.. Ama başkalarının inanç veya inançsızlığına müdahale etmeyin...

Bizim sizden bütün istediğimiz budur.

Biz dinlerle ilgili eksiklikleri, yanlışları ortaya koyup, insanca ve özgür yaşamayı destekliyoruz.

Din insanları birleştirmiyor. Toplumları bölüyor..

Özellikle İslam dini, ilkel ilkeleri ve antik felsefesi ile insanlığa en ufak bir katkıda bulunmuyor..

Bize İslam'ın insanlığa yararlı tek bir ilkesini söyleyebilir misiniz?

Sitelerde Paylaş

muhammede peygamberlik yetkisini veren güçler insanlığın onbinlerce yılda biriktirdiği ahlaki ve hakiki ve aynı zamanda üst boyut öznelerinin

o zamana göre bir tür derlemesiydi.

Kabenin öneminide yadsıyamayız demekki yer yüzünde bazı önemli noktalar her zamanda üst boyut öznelerince

elde tutulmalı.

Ortadaki büyük iki yüzlülüğün ve insanı çıldırtacak derecedeki mantıksızlıkların sebebi bu.

Gerisi IQ ve zeka sorunudur.

benim tüm derdim bu üst boyut öznelerine bizim haklı olduğumuzu ikna etmek,herkes yanlış yapabilir tanrılar bile

bazıları için birler ve onlar basamağının değişimi yeterliyken bazıları için binler basamağı önemli olabiliyor

kimseden korkumuz yok

Sitelerde Paylaş
Dinin varlık nedeni geçmişte suç işleyenleri cezalandırmak değildir.

İslam'ın varlık nedeni dünyada adaletin tecelli etmesini sağlamak olsaydı, bu adalet adil olarak uygulanırdı.

Şeriatın adaletinin çağdaş anlayışla bağdaşmadığını Müslüman'ların çoğu da biliyor.

Ekmek çakan bir hırsızın elinin kesilmesi ne kadar vahşi değil mi?

Ya da aldatan bir kadının recmi..

bence vahşi değil..

aldatan kadınlar yüzünden toplumsal çöküşler hat safhadadır..

ortalık böyle kadınların başı boş psikopatlaşmış çocukları ile doludur..

ulan madem sevişmeye meraklısın ne diye gidip sürüyle çocuk yapıyon..

onca çocuğu ortalığa salıyon..

hırsızın elinin kesilmesi de hoş..kolundaki bileziği alabilmek için kestikleri kadın kollarına saysınlar..

Şunu kabul etmek zorundasınız..

Bu dünyada adaleti dinle sağlayamazsınız.

Adaleti öteki dünyaya terketmek ise, sizi teselli edebilir ama, bu bir züğürt tesellisidir.

Bu dünyada yasalarla bile adaleti tam olarak sağlamak mümkün değildir.

altını çizdiğim cümlen senin nasıl bir beyin yapısına sahip olduğunu gayet estetik bir biçimde yansıtıyor

Size kimse dindar olmayın demiyor..

Ama dindar olmak için kendinize bir kılıf hazırlamak zorunda da değilsiniz.

İnanın.. Ama başkalarının inanç veya inançsızlığına müdahale etmeyin...

Bizim sizden bütün istediğimiz budur.

kim sana müdahale etmiş..

müdahale edilen biri varsa o da müslümanlardır..

sen önce şapka kanunu sonrasında şapka takmadıkları için doğranan müslümanların hesabını ver..

hümanizm kisvesine bürünen vampirleri oynama bize

Biz dinlerle ilgili eksiklikleri, yanlışları ortaya koyup, insanca ve özgür yaşamayı destekliyoruz.

Din insanları birleştirmiyor. Toplumları bölüyor..

Özellikle İslam dini, ilkel ilkeleri ve antik felsefesi ile insanlığa en ufak bir katkıda bulunmuyor..

Bize İslam'ın insanlığa yararlı tek bir ilkesini söyleyebilir misiniz?

inançlılar ateistlerden çok daha özgürdür..

özgürlüğü ''hoplayıp zıplamak'' olarak ezberleyen zavallı ateistler bunu anlayamaz..

islamın insanlığa yaptığı en büyük katkı huşu duygusudur..

tüm insanlığın farkında olmadan aradığı şeyi tattırmıştır..

zaten islamın vaadettiği şey de bundan başkası değildir.

dinlerin en büyük vaadi budur..

dinlerin sana sancısız nasıl sıçılabileceğini öğretmesini bekliyorsan daha çok beklersin..

tarihinde OHM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
muhammede peygamberlik yetkisini veren güçler insanlığın onbinlerce yılda biriktirdiği ahlaki ve hakiki ve aynı zamanda üst boyut öznelerinin

o zamana göre bir tür derlemesiydi.

Kabenin öneminide yadsıyamayız demekki yer yüzünde bazı önemli noktalar her zamanda üst boyut öznelerince

elde tutulmalı.

Ortadaki büyük iki yüzlülüğün ve insanı çıldırtacak derecedeki mantıksızlıkların sebebi bu.

Gerisi IQ ve zeka sorunudur.

benim tüm derdim bu üst boyut öznelerine bizim haklı olduğumuzu ikna etmek,herkes yanlış yapabilir tanrılar bile

bazıları için birler ve onlar basamağının değişimi yeterliyken bazıları için binler basamağı önemli olabiliyor

kimseden korkumuz yok

kimseden korkun yok mu?

keh keh keh..

evrimsel süreçte diğer insanlardan daha ileri gitmişsin anlaşılan..

sizi gidi Darwin in torpilli çocukları sizi.

darwin amcanıza rica etseniz bizim IQ muzu da yükseltebilirler mi acaba..

tarihinde OHM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kimseden korkun yok mu?

keh keh keh..

evrimsel süreçte diğer insanlardan daha ileri gitmişsin anlaşılan..

sizi gidi Darwin in torpilli çocukları sizi.

darwin amcanıza rica etseniz bizim IQ muzu da yükseltebilirler mi acaba..

benim işim darvinle değil tanrıyla onunlada çatışmak yerine

sevişyorum.

Sitelerde Paylaş

@OHM

Kuran'da "zina" yapan bekarlar için yüz sopa vurma cezası var.

Erkekler için 4 tane kadına kadar evlenmek serbest.

Kadın dövmek serbest.

Cariyelik ve kölelik kavramı var.Yeri ve göğü caart diye birdenbire ayıran Allah nedense köleliği kaldıramamış/kaldırmamıştır.

Kuran'da Arapları uyarmak için gönderildiği söyleniyor.

Kuran'da Muhammed'in cinsel hayatından bahsediliyor.

Kuran'da Arap Putu El-İlah Muhammed'e kadın pazarlıyor.

Ve siz 21. YY'da hala gelip bu Muhammed'in peygamber olduğuna,Arap Putu El-İlah'a inanıyorsunuz.

Bari deizmi savunun,düzen vardır diyin,ama gelip bu ayet denen saçmalıkları okuduktan sonra Muhammed peygamberdir demeyin.

---

Sitelerde Paylaş
benim işim darvinle değil tanrıyla onunlada çatışmak yerine

sevişyorum.

olamayan biriyle sevişmek masturbasyon demektir cicim..

ben sana gerçek bir sevişmeden bahsediyorum..

Sitelerde Paylaş
@OHM

Kuran'da "zina" yapan bekarlar için yüz sopa vurma cezası var.

Erkekler için 4 tane kadına kadar evlenmek serbest.

Kadın dövmek serbest.

Cariyelik ve kölelik kavramı var.Yeri ve göğü caart diye birdenbire ayıran Allah nedense köleliği kaldıramamış/kaldırmamıştır.

Kuran'da Arapları uyarmak için gönderildiği söyleniyor.

Kuran'da Muhammed'in cinsel hayatından bahsediliyor.

Kuran'da Arap Putu El-İlah Muhammed'e kadın pazarlıyor.

Ve siz 21. YY'da hala gelip bu Muhammed'in peygamber olduğuna,Arap Putu El-İlah'a inanıyorsunuz.

Bari deizmi savunun,düzen vardır diyin,ama gelip bu ayet denen saçmalıkları okuduktan sonra Muhammed peygamberdir demeyin.

---

ohm kadar başına taş düşsün emi..

ulan aynı konularda yazı yazmaktan gına geldi..

bıktım şu çömez ateistlerden..

ulan bu muhammedin kıçından ve hortumundan başka bir yeri yok mu?

muhammedin kıçından bir saniye bile ayrılamayan zavallılar..

belliki muhammedin osuruğu çok tatlı..

siz varya şu şeriatçılardan zerre kadar farklı değilsiniz..

Atatürk subay kadınlarının kollarını ve yakalarını açmalarını isterdi..

bunu duyan şeriatçılar bastılar yaygarayı...Atatürk arkadaşlarının karılarına sulanıyor dediler.....

siz de aynen bunlar gibisiniz..

atatürkün hayatına bütünlük içinde bakamayan zavallı şeriatçılar gibisiniz..

ne zaman öğreneceksiniz ulan muhammedin hayatına bütünsel yaklaşabilmeyi..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...