Jump to content

Bir Öneri ve Forumdaki Genel Seviye

Recommended Posts

lütfen önden inceleyin hangilerinin neden dolayı yazamadıkları hakkında da her türlü bilgiye sahibim mesela içlerinden görüştüklerimin çoğu zaman problemini aşamıyorlar o kadar, verilecek güzel bilgileri varsa verip işlerine bakarlar.

Efendim dikkat ederseniz "otobüs durağı kıssası"ndaki aynı strateji: verilecek güzel bilgileri varsa... Verilecek güzel bilgileri yoksa, yazmıyorlar. Ne diyelim efendim, öyle olsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Yok efendim, ben aslında Karg ülkelerinin en büyük yüksek rahibesi anlamına gelen adı ile, tüm güçleri eline alan, Tanrıkral'ın kendisinin bile emir veremediği, Atuan Mezarlarının Tek Rahibesi'ne sesleniyordum. Üstünüze alınmayın.

Selam ederim

AF BUYUR ne diyon

ulan birisi şü yazının mealini yapsada anlasam ne dedigini

küfretmemiştir inşallah :huh:

Sitelerde Paylaş

Genel seviyeyi bozmadıktan sonra

her üye açılan başlıklar altında fikrini

ve kendini ifade edebilmeli.

Seviyeyi düşürmesinden kaygılanılan

üye için ise hemen forumdan

atmak yerine uyarı, geçici ceza uygulanabilir,

ki bütün sabrımızla buna gayret gösteriyor ve bundan

şikayet etmiyoruz.

Ayrica, diğer üyeler de içeriksiz buldukları

iletilere cevap vermedikleri takdirde asgari

bir seviye zaten kendiliğinden oluşur.

Öte yandan, ben de dahil, bir çok üye

maalesef(!) yeterince elit olamadığından,

elitist bir tavır itici olmaktan başka bir işe yaramayacağı

gibi, soğuk ve içtenlikten uzak bir ortam yaratacaktır.

sevgiler

Sitelerde Paylaş

Genel seviyeyi bozmadıktan sonra

her üye açılan başlıklar altında fikrini

ve kendini ifade edebilmeli.

sag olasın ablam bende bunu anlatmaya calışıyorum insanları belli kalıplara cekmeye calışırsak

kendilerini ifade edemezler cünkü o kalıbın adamı degiller birilerini istedigimiz yöne cekemeyiz

ha ben demiyorumki forumun kalitesi düşsün herkes langır lungur konuşsun elbeteki beli bir seviye olacak ama bunu abartmıyalım (geyik yapılıyor) yav yapılır ne var bunda cevap verecen diye

silahmı dayıyorlar kafana geyik fazla (sabote) olursa butona basar haber verirsin

yöneticiler gerekeni yapıyorlar ilada birilerini kovmakmı lazım

not=rexino sana naim hoca f gülennin arkadaşları dedim sen kırkıncının ismini iletine kattın

kırkıncı üslübü bozuk bir adamdır herkesi tepeler ben ondan üslüp dersi almadım

adam nasıl tepelenir onun dersini aldım ahada sana nokta virgülde koyayımmı :lol:

Sitelerde Paylaş

Rexino aslında haklı konular mod onaylı olabilir tabi modlar konuları şöel hafiften inceleyip her gün böel bakabilcek admin ve moderaasyon sistemi doğru dürüst olmalı.

Sitelerde Paylaş

Sonuçta hepimizin burda yaptığı fikir alışverişidir.

Otomobil forumlarında, LPG dönüşüm kitiyle ilgili sohbetlerde sataşma ve küfür yok. Ya da şiir forumlarında herkesin bi İngiliz beyefendisi numarasını kuşanıp kibar takılması normal, böyle forumlarda görültü de yok.. Herkes alabildiğine centilmen, zaten ileti sayısı ne kadarki, ayda en fazla yirmi.. Bir köpeğin kıçı kadar sıkıcı...

Ama böyle fikir forumlarında herşey söylenir, Timur Selçuğu çoğunuz tanırsınız, müzisyen bir grup Selçuk'un babasına ait besteleri farklı bir tonlamayla okuyunca, Selçuk Küplere binmiş, canlı yayına telefonla bağlanmış ve ağzına gelen küfürleri sıralamıştı. Diyeceğim kuyruğa basılınca insanın vereceği defansif tepki her zaman olacaktır..

Laf yetiştirmenin önemli olduğu böylesi forumarda bu başlığa konu olan malzemeyi tartışmak anlamsız..

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

derin ilim sahibi mustazaf önderleriyle çantacı necmi abi arasında ne gibi bir sorun olabilirdiki

ama vardı işte.çantacı necmi abi soruna teknik bir yolla ve ikna yöntemiyle yaklaşıyordu,mustazaflarsa

hala istila ve cizye mantığının hüngür boyutuyla bakıyorlardı.şanlı ve zitilesi geçmişlerine gönderme yapa yapa

bıkmamışlardı ve 2008 yılında hala şanlı ve görkemli aynı zamandada zitilesi geçmişlerine gönderme yapıyorlardı

ama arka plandaki derin köhneleşme ve çelişme iki tarafında gözlerine görünmüyordu ne hikmetse.

bu derin köhneleşme ve çelişmenin farkına varan bazı taraflarsa belki döt korkusu belkide

insan hakları demokrasi kişisel hak ve hürriyetlere saygı yine dolaylı ve son derece taraflı

olarak haklı olduğundan %100 emin sessizce yıllarca mücadele ettiler,ünlü olma kaygısı taşımadan

tamam kullar elbet tanrının kulları.kimsenin itiraz ettiği yok ama bizim kafamızda bu fikirler

belirdikten sonra işin çok zor,düzenin matrix vari bir düzense kuralları yeniden yazman lazım

başka çıkışın yok.(sözüm tanrıya)

diğer tüm yollar bize haram diye düşünyorum.

konuyla ilgili ilgisiz anlık arkadaşlar

Sitelerde Paylaş

rexino

kendi adıma konuşiyim.seviye dersen herkesin seviyesine iniyorum.sen çok yüksek bir seviyedemisin sanki dersen hayır!! seviyelerine çıktığım insanlarda oluyor.sonuç itibariyle kendi adıma sorun yaşamıorum.çünkü dalga geçenle aynı seviyede bende dalga geçiyorum.bende aşıyorum haddimi yani kişiye göre değişen hem ahlak seviyem,hemde anlayışım var..şimdiye kadar bir başlık açmadım.sadece açılan başlıklara yorum yaptım.arkadaşlara bir yönde katılıyorum çünkü gereksiz insan bu forumda aslında nekadar gereksiz bir kişi olduğunu kendi anlıyor,başkalarının anlatmasına gerek kalmadan.ama bir yana sende haklısın diğer arkadaşlar gibi,rahatsız olmakta haklısın çok küfrediyolar dalga geçiyolar çok rahatsız oluyoruz haliyle..sen hangi taraftasın diceksin ,vallahi farketmez çünkü her insanın uslubuna göre konuşmasını bilirim,her anlamda ahlakımıda geliştirmişimdir ayıptır demesi :D oyüzden benim için farketmez.ben ortama uyarım bu foruma öylesine gelmedim..bilmıorum ne düşündün?ne kimseyi haksız üzerim nede üzülürüm..

Sitelerde Paylaş
Evet bazıları aforizmalar isimli kendilerini ön plana çıkaran dandik başlıklarınla ve hacı üstada özenip yazılarının sonlarının isimlerinin kısaltmalarını koyarak seviyeli oldukları iddiasındadırlar. Arada bir Kosovalı nikli arkadaşa laf giydirmekle seviyeyi arttırdığını iddialarını da sürdürmektedirler.

Niyetlerini o günden beri anladığım bu ve benzeri kindar üyeler şimdi düşündüğüm gibi moderatörlüğe soyunmuşlardır.

Bu tip arkadaşlar forumun bu zayıf durumundaki halinden bile kendilerine menfaat çıkaracak kadar düşkündürler.

Beni veya Rexi'yi (Rexi üstadı da kendine malzeme yapacak kadar pişkince!) mod yapın isteği masum görünen başından beridir planlanan bir oyundur. Bu durumda bile kendi gemimi kurtarayım anlayışında olduklarının bile farkında değildirler.

Ateistforum bu zayıf halinle bile buna kanmayacak ve Zec. (..............) gibilerinin modluğuna ihtiyaç duymayacaktır.

Çünkü daha düşmedi.

düzenleme: keklik

Kesinlikle katılıyorum.

Aslında temel sorun: insanlık tarihi kadar eski olan komplex..

Sitelerde Paylaş

Sanal alemde bile sivrilme ve kendini kültürlü gösterme arzusu birilerinde takıntı haline gelmiş..

Tavsiyem şahısların bu takıntıları kendiliğinden aşmaları zira zaman içinde silinmeyen bir davranış olarak genlere kazınabiliyor..

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aynı şeyi düşünüyorum da adamlar hızlarını aldıkları zaman arabı falan da geçiyorlar. Ben bu forumda bulunduğum süre içerisinde hakarete uğramamış bir millete rastlamadım.

Aztekler olabilir..

Ben ediimi hemen bir kufur azteklere? yazik olmasin

Sitelerde Paylaş
Aztekler olabilir..

Ben ediimi hemen bir kufur azteklere? yazik olmasin

Onlara göre zaten Aztekler Türk. O yüzden küfür etmiyorlar onlara. Ama Arabından Çinlisine, Yahudisinden Ermenisine, Yunanından Zencisine, Rusundan Çingenesine kadar herkese sövüldü bu forumda. Biri gelse kendilerine sövse k.çlarını yırta yırta bağırırlar. Halbuki insan kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmamalı. Hele hele söz konusu şey insan hakları ise böyle kamuya açık yerlerde idari birimler bu tip şeylerin yapılmasına asla izin vermemeli.

Sitelerde Paylaş

Jadı ile bir konuda iletilerimiz alt alta geldi.

Bir müslüman foruma üye olmuş -adı lazım değil-, hemen ardından bir admin'den "ensendeyim" diye bir özel mesaj gelmiş.

Yeni üyelere gönderilen bir "hoşgeldiniz" mesajı gibi.

Forumumuza hoşgeldiniz, ensenizdeyiz... :)

Şaka gibi, güldüm çok, çünkü aynı foruma ben de üye olmuştum ve o admin benim de ensemdeydi, daha ilk mesajım olmadan.

Şaka gibi...

Bir diğer sistem de şu şekilde oluyor: Yine bir müslü forum vardı. Orada da iletilerin onaylanması gerekiyor, sizin önerdiğiniz gibi. İşte Kuran mucizesi şöyledir böyledir konuları, bunlara güzelce bir cevap döşeniyorum. Ayetli hadisli, uzun uzun açıklıyorum...

İçimde bir kıpırtı, sanırım yarın onaylanacak, değil mi?

Yarın bir bakıyorum, yayınlanan ileti sayısı 2 adet

İleti1: Ödevimi yaptım, teşekkür ederim.

İleti2: Allah siz gibi nur yüzlülerden razı olsun hocam...

E nooldu bizim iletilere? Döşenmiştik halbuki iki paragraf, hadisli ayetli fıkıhlı kelamlı...

Yok.

Şimdi siz de ateistforumu bu hale getirmek istiyorsunuz ya.

Bir seçkincilik, bir onaycılık, bir elitizm falan.

Olmaz, yemezler.

Çünkü özgürlükleri kazanmak zor, teslim etmek kolaydır, forum adminlerinin de bu tür şeyleri anaylayacağını düşünmüyorum hiç...

Sitelerde Paylaş
Evet, bir üçüncü konu da imla. Ben yabancıyım ama türkçeyi doğru-düzgün kullanmak için elimden geleni yapıyorum. Hatamız çoktur muhtemelen ama en azından "nokta-büyük harf" konusunu esgeçmiyoruz.

- Yeni cümleye başlarken büyük harfle başlayın.

- Cümle bittiğinde nokta ile bitirin.

- Nokta ile başlayacağınız bir sonraki cümle arasında bir "space" boşluk bırakın.

- "Sen de" ile "sende" arasında fark vardır.

Evet en önemli noktalardan birisi de bu. Bir çok üye imla kurallarına dikkat etmiyor. Türkçeyi iyice berbat hale getiriyorlar, bunu ya kasıtlı olarak yapıyorlar yada cahillikten. Beş dakikada yazdıkları bir iletiyi altı dakikada özenli bir şeklide yazarlarsa böyle kirlilik olmaz. Bu tür iletileri okumak hiç zevkli olmuyor ve insanı tiksindiriyor.

Ek olarak

-W ve Q harfi kullanılmamalıdır.

-Yazışmalarda lan diye hitap edilmemelidir.

-İngilizce ve Arapça kelimeler yerine Türkçe kelimeler kullanmaya özen gösterilmelidir.

-Cümle kısaltılarak değil tam haliyle yazılmalıdır.

-Gerekmedikçe kelle işareti konulmamalıdır.

Ama bir konu daha var; müslümanlık adı altında araplara saldırmak. En iğrendiğim, nefret ettiğim tür de budur benim. Öbürleri açık yapıyor, ne var ne yok söylüyor ama bunlar ahlaksızlığın iki katını yapıyorlar. Teşhir etmek gerek!

Müslümanlık adı altında Araplara saldırılmıyor. Müslümanlık arap dini ve kültürü olduğu için elbette ki Araplara tepki veriyoruz. Onların gelenekleri bize ters, ahlak dışı ve vahşice geliyor.

İslam evrensel değil sadece Araplara has olduğu için onları eleştirmemiz doğal.

Köken olarak arap olabilirsiniz. Ama arap kültürüyle yaşamıyor ve onu benimsemiyorsanız arap sayılmazsınız. Arap ve islam ayrılmaz bir bütündür. Din arabındır. Bu bir gerçek.

Sitelerde Paylaş

Rexino

Bu sorunların hepsini biliyoruz..

Ama şekle önem veren bir forum olmak da istemiyoruz.

Bunlar şekilsel kusurlar.. Yüzeyel kusurlar..

Önemleri de yüzeyel olmalı..

Burada Türkçe ana dili olmayanlar yazıyor..

Türkçe'yi iyi bilmeyenler yazıyor..

Bırak yazsınlar..

Kürtler de yazsın, ırkçılar da.....

Aşırıya kaçmamaları koşulu ile her düşünce ve inanca yer vermeliyiz.

Burası özgür bir forum..

Yazılanları gereğinden fazla kısıtladığımız an, özgür bir forum olmaktan çıkarız.

Irkçılık yapan kişinin bunu nasıl yaptığı çok önemli..

Aşırı bir şekilde mi yapıyor, yoksa yumuşak ve kendine göre bir mantığı mı var?

Aşırı her eğilime karşıyız..

O din de olabilir, politik bir görüş de, ırkçılık da..

Biz hiç bir zaman şekle önem vermedik.

Ve vermemeliyiz de..

Ne kadar sapkın olurlarsa olsunlar, her türlü inanç ve düşünce belirtilebilmelidir.

Çünkü onların belirtilememesi demek, olmadıkları anlamına gelmez.

Bazıları o kadar sapkındır ki, biz bile belirtilmelerine izin vermeyebiliriz.

Onların ne olduklarını az çok biliyoruz..

Onları sınıflandırmaya ve yeni kurallarla onları dışlamaya gerek yok.

Ateistforumun altı yıldan uzun bir geçmişi ve geleneği var..

Onu devam ettirmemiz çok önemli..

Bu konuyu daha önce aramızda tartıştık ve yeni kurallarla forumu kısıtlamaya hayır dedik..

If it isn't broke, don't fix it der Amerikalılar..

Bu argo belki ma doğru bir tümcedir..

HACI

Sitelerde Paylaş

Irkçılık bir tür politik görüş değildir Hacı. Irkçılık bir suçtur. İnsanları doğarken seçme şansları olmayan bir şey ile yargılayıp küçümsemek, hakaret etmek bir suçtur. Bence bu suça iştirak edenler de suçludur. Bu forumda bu işi kimlerin yaptığı gayet iyi biliniyor ama yaptırım uygulanmıyor. Forumda haklarını savunacak bir Çinlinin olmayışı bu suçu hafifletmez. İnsanlık namına gereken yapılmalıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...