Jump to content

euro 2008 başlıyor

Recommended Posts

Birde yokmu şu müslümanlar maç sırasında Allah yardım etdi dua edelim Allah yardımcımız olsun Allahın izniyle Allah büyükdür demeleri Allahın işi gücü yok sizin maçlarınızda yardım ecedek merak etmeyin Allahda orada Müslümanları kesin yardım etmiyor yoksa her maç öncesi Suudi Marşında La ilahe illalah Muhammeden resullalah diye okuyan milli takımını Almanyada 8 gol yenmesini ve en güçsüz takım olmasını engellerdi. şimdiye kadarda hiç bir müslüman ülkesi Turnuvalarda başarılı olamamış.Ayırca Müslümanlar futboldan daha önemli olaylarda oluyor Dünyada değil mi Müslümanlar eziliyor küçük görülüyor onlarla biraz Dua etsenizde Allahınızda onlarla ilginese.

tarihinde Presc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 149
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

otoriteler almanyadan yana, ama bana göre romanya süpriz yapabilir. çekler ve hırvatlar sağlam kapanıyor, oyunu kilitleyebiliyorlar ve uzun oyuncularla hava toplarına hakimler. iddiada hırvatlar kupayı alır dedim, tabi hayırlısı :P

ben futboldan çok anlamam ama, duyduğum kadarıyla bir teori var:

bu turnuvada rüzgar sağlam kapanan kapanan takımlardan yana esmiyor.

dünya kupasını sağlam kapanarak alan İtalya hollanda'dan 3 yedi

avrupa kupasını sağlam kapanarak alan Yunanistan erken elendi.

çek portekizden 3 yedi (ve bizden de)

yani artık geçelim bunları, teori çok kere ispatlandı

artık risk alan, hücum eden, güzel oynayan takımların devri...

Sitelerde Paylaş
Birde yokmu şu müslümanlar maç sırasında Allah yardım etdi dua edelim Allah yardımcımız olsun Allahın izniyle Allah büyükdür demeleri Allahın işi gücü yok sizin maçlarınızda yardım ecedek merak etmeyin Allahda orada Müslümanları kesin yardım etmiyor yoksa her maç öncesi Suudi Marşında La ilahe illalah Muhammeden resullalah diye okuyan milli takımını Almanyada 8 gol yenmesini ve en güçsüz takım olmasını engellerdi. şimdiye kadarda hiç bir müslüman ülkesi Turnuvalarda başarılı olamamış.Ayırca Müslümanlar futboldan daha önemli olaylarda oluyor Dünyada değil mi Müslümanlar eziliyor küçük görülüyor onlarla biraz Dua etsenizde Allahınızda onlarla ilginese.

iyi çalışmayana, kazanacağına yürekten İNANMAYANA Allah yardım etmez. Allah gökte yardım edeceği insanları dinine göre seçen sakallı bir ilah değildir. İslami ifadeyle imanın kalbe inmesi gerek... Bunu hollandalı da yapabilir, portekizli de ve özellikle Türk de...

tarihinde templet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Barış,

Söylemek istediğim şu..

Futbolda 3 ihtimal dışında birşey çıkmaz..Yani olmayacak bir sonuca inanmıyorsun..

Hatta akşamki ihtimal ikiyede düşmüştü..

Ya çekler eleyecekti Ya türkler..Japonların eleyeceğine inanıyorum demezsin:)Çünkü ortada öyle bir seçenek yok..

Uzun lafın kısası bir din inancı ile hayatta varolan şeylerin gerçekleşeceğine inanıp motive olmak başkadır..

Selam..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Korkarım biz futboldaki bu başarımızı abartıyoruz.

Alt tarafı bu bir futbol oyunu...

Yaşam mücadelesinda başarılı olmak anlamına gelmiyor.

Sorunlarımızı futboldaki başarılarımızla çözemeyiz.

Elbette sevinelim ve bu başarımızla gurur duyalım..

Ama bir yerde bunun bir oyun olduğunu unutmayalım...

HACI

Sitelerde Paylaş

Amerikalilarin gozunde Panama kadar adimiz yok.

Hindiyiz biz. Hindi..

Daha once de ceyrek finale ciktik, dunya ucuncusu olduk, ama hala "Hindi" muamelesi goruyoruz futbol cahillerinden..

tarihinde Obi-wan Gyatso tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Terim basın toplantısında Tuncay Şanlı için istatistikleri altüst ediyor demişti. Ben de gidip istatistiklere bakayım demiştim. Tuncay'ın adına pek rastlayamadım ama maşallah Hamit Altıntop neredeyse her istatistikte üstlerdeydi. Böylece Terim'in takımın durumundan ne kadar bihaber olduğunu da anlamış oldum.

Bizim takım çeyrek finale çıktıysa biraz da Fatih Terim gölgelemeyi bıraktığı içindir. Çılgın Romen Diyojen'ler imparator'a (Terim) "Gölge etme başka ihsan istemeyiz" dediler özetle.

Bizim millet matematik fukarası ya, bakalım Ateistforum'da bu istatistiklerle ve takımın içinde bulundugu garabetlerle ne kadar ilgili diye bir soru sordum. Konuya (Futbol'a)ilgi duymayanları tenzih ederek söylüyorum, ateistforum'un "yurdumun ateist forumu" olma olasılığını azaltacak bir yanıt alabildiğimi söylemek zor.

Sitelerde Paylaş
Uefa'da yayınlanan istatistiklere baktınız mı hiç?!

Bir futbolcumuz pek çok istatistiğe göre üst sıralarda ve bir tanesinde de birinci.

Sessiz sedaszı oynunu oynuyor.

Ben de hayranlıkla seyrediyorum kendisini....

Hangi futbolcumuz?

Servet mi acaba?

Sitelerde Paylaş

Hamit'i gerçek mevkisine alınca, 2-0'da 3-2'ye geldi maç. 3 asistide Hamit yaptı. Ayrıca en iyi Halil'le anlaşabiliyorum diye daha önce kiminle oynaması gerektiği konusunda mesajı vermişti. Fatih'e rağmen çeyrek finaldeyiz. Ama oynadığı futbol açısından 8 takım içinde en kötüsüyüz. 4 yıl önce Yunanistan, rezil futboluyla kupayı almıştı. Acaba tarih tekerrür edermi? Çok zor.

Sitelerde Paylaş
Hamit'i gerçek mevkisine alınca, 2-0'da 3-2'ye geldi maç. 3 asistide Hamit yaptı. Ayrıca en iyi Halil'le anlaşabiliyorum diye daha önce kiminle oynaması gerektiği konusunda mesajı vermişti. Fatih'e rağmen çeyrek finaldeyiz. Ama oynadığı futbol açısından 8 takım içinde en kötüsüyüz. 4 yıl önce Yunanistan, rezil futboluyla kupayı almıştı. Acaba tarih tekerrür edermi? Çok zor.

Yunanistanin futboluyla bizimkini karsilastirmak haksizlik olur.

Biz turnuvada su ana kadar tum dunyaya zevk verdik.

Daha bugun konustugum bir amerikali arkadasim "Turkiye beni imanli (believer) yapti" dedi :)

Dengesiz olabiliriz ama turnuvanin olay takimiyiz.

Hamit hakkindaki dusuncelerine katiliyorum. Ayrica Tuncayinda haksiz yere elestirildigini dusunuyorum. Isvicreye attigimiz ikinci golde kontrpiyede kalmis olmasina ragmen cok cevik bir bicimde topu Ardanin onune atti, en onemlisi Ardanin orada oldugunu biliyordu.

Futbolumuz bunu bile yapamayanlarla dolu. Emre yapmazdi mesela.. topu ayaginda tutardi.

O yuzden Fatih Terimin futbolcu seciminide begeniyorum.. yapmasi gerekeni yapan oyuncular var sahada, basit ve "aklin yolu bir" sekline oynayan.

Bu yuzden ataklarimiz verimli oluyor.

Ama dedigim gibi, cok dengesiziz..

Hirvatistani yenebiliriz de, fark ta yiyebiliriz..

Sitelerde Paylaş

Evet takımın istatistikler acısından en iyisi Hamit.

Servet, Hamit, Arda, Nihat dörtlüsü Sabri ve Tuncay ile de desteklenince goller gelmeye başladı.

Terim en azından bu kurguyu kafasında yapabildi ki bu takımı bir araya getirdi. Kaç senedir takımın başında bunu çoktan görmesi gerekirdi.

Sitelerde Paylaş

Ister Tanri deyin, ister "will of the force" deyin.. O olmasaydi bu maci kazanamazdik..

Tanri'nin ne oldugunu bilmiyorum, dinleri onun yolladigina inanmiyorum ama mac boyunca surekli dua ettim..

Boyle birsey olamaz..

Mac boyunca heyecandan tir tir titredim, 28 yasindayim ama kaldiramiyorum bu heyecani artik.. benim dedemde mac seyrederken heyecandan olmustu.. beyin kanamasindan.. fanatik fenerbahceliydi, ben galatasarayli.. hakanin 87.nci dakkada attigi gol..

tarihinde Obi-wan Gyatso tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ister Tanri deyin, ister "will of the force" deyin.. O olmasaydi bu maci kazanamazdik..

Tanri'nin ne oldugunu bilmiyorum, dinleri onun yolladigina inanmiyorum ama mac boyunca surekli dua ettim..

Boyle birsey olamaz..

Mac boyunca heyecandan tir tir titredim, 28 yasindayim ama kaldiramiyorum bu heyecani artik.. benim dedemde mac seyrederken heyecandan olmustu.. beyin kanamasindan.. fanatik fenerbahceliydi, gen galatasarayli.. hakanin 87.nci dakkada attigi gol..

Sanırım en iyi zanatkarından muska yapmışlar..

Bu arada deden için başın sağolsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...