Jump to content

Ölümden sonra hayat olmadığına emin olsam intihar ederdim

Recommended Posts

Siz ateistlere hayret ediyorum.Hiç mi başınız ağrımıyor?

O acıyı hissederken yaşadığınız güzel anların bir değeri kalıyormu?

Yada sevdiğiniz birini kaybettiğinizde hissettiğiniz acıya değermi yaşamak?

Yada bu kahrolası düzendeki adaletsizlikleri görüp öfkelenmeye,mide bulantısına...

Sonsuz huzurlu uyku varken,bu dünyanın acılarına,haksızlıklarına,çirkinliklerine neden tahammül ediyorsunuz?

Ne maddi ne manevi hiçbir sıkıntım olmamasına rağmen,ölümden sonra hayat olmadığına emin olsam,

sırf tecavüz edilen,işkence gören çocukların ruhumda yarattığı acıya katlanmamak için sonsuz uykuyu tercih ederim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 219
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateist değilim ama cevap vermek istedim..

İntahar etmek herkesin harcı değil.. Harcı değil derken bunun iyi birşey olduğunu söylemiyorum..

İnsanlar umutlarıyla vardır.. İlerde şöyle olsa da böyle olsada diye umut bağlarla hayata.. Bu umutlar kaybolduğunda intahar ederler.. Demekki umutlar tükenmemiş..

Sitelerde Paylaş

Yada bu kahrolası düzendeki adaletsizlikleri görüp öfkelenmeye,mide bulantısına...

Sonsuz huzurlu uyku varken,bu dünyanın acılarına,haksızlıklarına,çirkinliklerine neden tahammül ediyorsunuz?

Ne maddi ne manevi hiçbir sıkıntım olmamasına rağmen,ölümden sonra hayat olmadığına emin olsam,

sırf tecavüz edilen,işkence gören çocukların ruhumda yarattığı acıya katlanmamak için sonsuz uykuyu tercih ederim.

benim için acıyı sevinci güzellikleri zorlukları bu dünyada yaşamak

uydurma cennet veya cehenmemi düşünmekten daha önemli en azından

yaşadığım her şey gerçek...kafamın seninkinden daha rahat olduğu kesin

en azından cennete hurileri cehennemde işkenceyi düşünüp kendimi

kasmıyorum.

Sitelerde Paylaş

kasmıyorum.

Katılıyorum..

Fakat şunu söylemek istiyorum matrix felsefesine göre bu yaşadıklarımızda gerçek değil/olmayabilir..

Yinede cennet/cehennem den daha inandırıcı ha ne dersin?? :)

Sitelerde Paylaş

kasmıyorum.

Kafanın benden daha rahat olmasının sebebi muhtemelen,kendinden başkasını düşünmediğindendir.

Sokakta yürürken çirkin anlamsız boş bakan gözleri görmek bile beni kahreder.

Sitelerde Paylaş

Ancak zayıf,korkak ve aciz insanlar sorumluluktan kaçarak intihara başvururlar.İnsanlar adaletsizlikleri görüp öfkelenmek veya ilahi adalet beklemek yerine bunlara karşı koymalıdırlar.İntihar etmek yerine adaletsizliklere karşı koyarken ölmeyi yeğlerim.Yaşamak sevdiğim birini kaybettiğimde hissetiğim acı da dahil olmak üzere herşeye değer.Sadece olgun bir yaşa gelince hayatta kendine amaç edinmek önemli.Sizin gibi tecavüz edilen çocuklara üzülüp,ilahi adalet beklemek yerine buna karşı koymayı yeğlerim.Siz bizi anlayamazsınız çünkü hayatınızda ateist olmadınız.Fakat bizler müslümanlık evresinden geçtiğimiz için sizi gayet iyi anlıyoruz.

Peki senin o Arap putu neden işkence görüp öldürülen çocuklara göz yumuyor?

Sitelerde Paylaş
Ancak zayıf,korkak ve aciz insanlar sorumluluktan kaçarak intihara başvururlar.İnsanlar adaletsizlikleri görüp öfkelenmek veya ilahi adalet beklemek yerine bunlara karşı koymalıdırlar.İntihar etmek yerine adaletsizliklere karşı koyarken ölmeyi yeğlerim.Yaşamak sevdiğim birini kaybettiğimde hissetiğim acı da dahil olmak üzere herşeye değer.Sadece olgun bir yaşa gelince hayatta kendine amaç edinmek önemli.Sizin gibi tecavüz edilen çocuklara üzülüp,ilahi adalet beklemek yerine buna karşı koymayı yeğlerim.Siz bizi anlayamazsınız çünkü hayatınızda ateist olmadınız.Fakat bizler müslümanlık evresinden geçtiğimiz için sizi gayet iyi anlıyoruz.

Ancak zayıf korkak ve aciz insanların sorumluluktan kaçarak intahara başvurduklarını söylemişsin.. Bu çok kesin bi ifade olmuş..

Ama öyle şeyler oluyor ki ne acizlik ne sorumluluk ne korkaklık hiçbirşey düşünmüyor insan..

O yüzden bu kadar genel ve sert bi ifade yanlış olur diye düşünüyorum..

Sitelerde Paylaş
Kafanın benden daha rahat olmasının sebebi muhtemelen,kendinden başkasını düşünmediğindendir.

Sokakta yürürken çirkin anlamsız boş bakan gözleri görmek bile beni kahreder.

Yanılıyorsun.Marksist,devrimciler ve solcular genelde ateisttir.Onlar gerektiğinde canlarını inandıkları değerler uğruna seve seve vermişlerdir.Mahir Çayan,Deniz Gezmiş,Sinan Cemgil vs.

Bunlar ateistti.Ama ölüme korkmadan gittiler,sırf inandıkları değerler uğruna.Ateistler başkalarını düşünmüyor demek mantık hatasıdır.Asıl ateistler başkalarını düşünenler.Ben de inandığım değerler uğruna seve seve canımı veririm.

Turan Dursun'u örnek alalım.İslam'ı eleştiren bir sürü kitabı var.Neden bunları yazma gereği duydu?İnsanları aydınlatmak ve düşünmeye sevk etmek için.Belki bir şerefsiz tarafından vurulacağını tahmin ediyordu.O da inandığı,savunduğu fikirler uğruna canını verdi.

Lenin,Mao,Ho Chi Minh,Atatürk,Che,Fidel... Bunlar da dinsiz,ateistti.Fakat ülkelerini,insanlığın ortak değerlerini kendilerinden

daha fazla düşünüyorlardı.Gerektiğinde canını seve seve vermeye hazırdılar/verdilerde.

Sitelerde Paylaş

Gücün neye yetebilirki,bu b.ktan düzeni değiştirmekte.Bush'un yaptıklarının yanına kar kalacağını düşünmek bile insanı çıldırtmaya yeter.

Sevdiğin birini kaybettiğinde bir daha göremeyeceğini düşünmenin acısını aşık olmadıysan anlayamazsın.

Bende senin gibi adaletsiz bir tanrı görüyorum.Ama umudumu kaybetmedim.Sen eminsen bu adaletsizlikleri değiştiremeyeceğine göre katlanmamalısın.

Sitelerde Paylaş
Yanılıyorsun.Marksist,devrimciler ve solcular genelde ateisttir.Onlar gerektiğinde canlarını inandıkları değerler uğruna seve seve vermişlerdir.Mahir Çayan,Deniz Gezmiş,Sinan Cemgil vs.

Bunlar ateistti.Ama ölüme korkmadan gittiler,sırf inandıkları değerler uğruna.Ateistler başkalarını düşünmüyor demek mantık hatasıdır.Asıl ateistler başkalarını düşünenler.Ben de inandığım değerler uğruna seve seve canımı veririm.

Turan Dursun'u örnek alalım.İslam'ı eleştiren bir sürü kitabı var.Neden bunları yazma gereği duydu?İnsanları aydınlatmak ve düşünmeye sevk etmek için.Belki bir şerefsiz tarafından vurulacağını tahmin ediyordu.O da inandığı,savunduğu fikirler uğruna canını verdi.

Lenin,Mao,Ho Chi Minh,Atatürk,Che,Fidel... Bunlar da dinsiz,ateistti.Fakat ülkelerini,insanlığın ortak değerlerini kendilerinden

daha fazla düşünüyorlardı.Gerektiğinde canını seve seve vermeye hazırdılar/verdilerde.

Neden anlamıyorsun?Bu saydığın isimler amaçları için öldüde ne oldu?

Düzeni değiştirebilirlermi?Yada değiştirildiğini farzedelim,adaletli bir dünya düşü kuralım.

Güneş sisteminin bile bir sonu var.Kimse bu isimleri hatırlamayacak bile.

Bir amacın değerli olması için sonsuzluğu içermesi gerekir.

Sitelerde Paylaş

Nedenki hayattan zevk alan bir ateisttim. Günlerim cok yogun geciyor bazen 24 saat az bile geliyor. Dinden kurtuldugumdan beri daha gercekciyim. Bana ihtiyaci olanlar var onlar icin yasiyorum manevi bir cok seyi karsilikli yapmak bence basitliktir. Intihar en basit sey. Hic aklima bile gelmedi.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Neden anlamıyorsun?Bu saydığın isimler amaçları için öldüde ne oldu?

Düzeni değiştirebilirlermi?Yada değiştirildiğini farzedelim,adaletli bir dünya düşü kuralım.

Güneş sisteminin bile bir sonu var.Kimse bu isimleri hatırlamayacak bile.

Bir amacın değerli olması için sonsuzluğu içermesi gerekir.

Ben sana ölünce ne olup olmadığını göstermek istemedim.

Benim amacım ateistlerin başkalarını düşündüğünü yani bencil bir yaşam sürmediklerini göstermekti.

Ölünce ne değişti konusu apayrı bir konu!!

Sitelerde Paylaş
Gücün neye yetebilirki,bu b.ktan düzeni değiştirmekte.Bush'un yaptıklarının yanına kar kalacağını düşünmek bile insanı çıldırtmaya yeter.

Sevdiğin birini kaybettiğinde bir daha göremeyeceğini düşünmenin acısını aşık olmadıysan anlayamazsın.

Bende senin gibi adaletsiz bir tanrı görüyorum.Ama umudumu kaybetmedim.Sen eminsen bu adaletsizlikleri değiştiremeyeceğine göre katlanmamalısın.

Bir kişi,tek başına yırtık dondan çıkar gibi hiçbir şey yapamaz.

İnsanlara dini,adaletli bir tanrı kavramını reddettirdikten sonra insanları adaletin ancak bu dünyada sağlanabileceğine ikna ettikten sonra çok şey değişir.Bir insan ne kadar eğitimli olursa yapılan haksızlıklara o kadar cevap verir.Bu nedenle ilk hedefimiz eğitim olmalı.Ancak böyle adaletsiz bir düzen değişir.

Sitelerde Paylaş
Ben sana ölünce ne olup olmadığını göstermek istemedim.

Benim amacım ateistlerin başkalarını düşündüğünü yani bencil bir yaşam sürmediklerini göstermekti.

Ölünce ne değişti konusu apayrı bir konu!!

Bende ateislerin geneli için kullanmadım,embriyonike cevabımdı.

Müslümanlar tüm bu acılara ,haksızlıklara tanrının adaletiyle düzene oturtacağına inandığı için katlanır.

Ateistlerin bu acılara katlanma sebebini anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş

durumunu cok benmerkezci/cıkarcı bakısla degerlendiriyorsun. madem acı var, niye gogus gereyim diyorsun. acılara karsı gelcek birseyin beklentisine kapılmıssın, sanki birisi(tanrı) cıkıp herseyin karsılıgı oldugunu gercekten sana gostermis gibi -_-

oncelikle kendini "olumden sonrası"na inandırıp, sonra bu bakıstan hareketle, baskaların farklı olan dusuncelerini -yanlısmıscasına- yorumlamaya kalkısıyorsun

begen yada begenme; zaten "olumden sonra"sı diye bir sey oldugunu bilmiyorsun, ama biliyormus gibi yasıyorsun

Sitelerde Paylaş
durumunu cok benmerkezci/cıkarcı bakısla degerlendiriyorsun. madem acı var, niye gogus gereyim diyorsun. acılara karsı gelcek birseyin beklentisine kapılmıssın, sanki birisi(tanrı) cıkıp herseyin karsılıgı oldugunu gercekten sana gostermis gibi -_-

oncelikle kendini "olumden sonrası"na inandırıp, sonra bu bakıstan hareketle, baskaların farklı olan dusuncelerini -yanlısmıscasına- yorumlamaya kalkısıyorsun

begen yada begenme; zaten "olumden sonra"sı diye bir sey oldugunu bilmiyorsun, ama biliyormus gibi yasıyorsun

İletilerimi dikkatli okumuyorsun galiba

Bildiğimi söylemedim emin değilim dedim

Emin olan sizlerin bakış açısıyla baktığımda,

korku,acı,öfke dolu bu dünyanız anlamsız geliyo

Sitelerde Paylaş
İletilerimi dikkatli okumuyorsun galiba

Bildiğimi söylemedim emin değilim dedim

Emin olan sizlerin bakış açısıyla baktığımda,

korku,acı,öfke dolu bu dünyanız anlamsız geliyo

neden anlamsız olsun acı öfke korku vs.vs

dünyanın gerçekleri bunları kabullenip

iyi yönlerini yaşayıp zorluklarla mücadele

etmek gerekmiyormu zorluklarla mücadele

yerine öbür tarafa gitmek ne derece mantıklı

öbür tarafın (bence öbür taraf yok) bu dünyadan

iyi olduğu ne malum ?

Sitelerde Paylaş

Organ bağışı yapmayı unutma.. Şu anda hastanelerde acil organ bekleyen yığınla insan var..

En azından senin ölümün bazı haksızlıkları ortadan kaldırır... ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...