Jump to content

Ölümden sonra hayat olmadığına emin olsam intihar ederdim

Recommended Posts

ben intahara karşıyım.İntihar ne dine nede mantığa uyan birşey değildir..

Tecavüze uğrayan,İşkence gören çocukları düşünüp intihar ediceğine onlardan birine şevkat elini uzatsan maddi manevi destek olsan daha iyi değilmidir?

Gücün neye yetebilirki,bu b.ktan düzeni değiştirmekte.Bush'un yaptıklarının yanına kar kalacağını düşünmek bile insanı çıldırtmaya yeter.

Bush gibilerin cezası ahirete ertelenmiştir hiç şüphen olmasın dostum ;)

tarihinde Mucadele tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 219
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne maddi ne manevi hiçbir sıkıntım olmamasına rağmen,ölümden sonra hayat olmadığına emin olsam,

sırf tecavüz edilen,işkence gören çocukların ruhumda yarattığı acıya katlanmamak için sonsuz uykuyu tercih ederim.

belliki her zaman yaptığın gibi gevezelik olsun diye konuşuyorsun.

ayrıca özgür iradenin olmadığını söyleyen birinin intihar etmeyi istemek yerine şartların olgunlaşmasını beklemesi :lol:daha samimi bir davranış olurdu.

tarihinde xzer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
belkide biz anlayamıyoruzdur

aramızdaki fark benim hala umudum olması

anlayamadığımsa emin olan sizlerin değersiz bir hayat uğruna

en küçük bir baş ağrısına bile nasıl katlandığınız

Evet bencede biz anlayamıyoruz Tyler.

Aksaklık bizde.

Dünyanın adaletsizliğine eyvallah çekip mutlu yaşıyan tesadüfçü(bencil) olmaktansa,Boş bir adalet beklentisi olmak daha anlamlı.

Bunu çıkarcılık gören ateist dünyadaki nimetleri iç edip yediği sorfraya tükürdüğünden habersizdir.

Sitelerde Paylaş

Zaman içerisinde insanın fikirleri gerçekten değişiyormuş...bende intihar etmezdim :D

Ama yaşamaya değer bir şey olacağından değil ...ölmeye değer birşey olmayacağından etmezdim.

Ateistsen mutlak adalet aramak aşırı duygusal olmak imkansız.

Birde inananlara çıkarcı demeseler.

Sitelerde Paylaş
Siz ateistlere hayret ediyorum.Hiç mi başınız ağrımıyor?

O acıyı hissederken yaşadığınız güzel anların bir değeri kalıyormu?

Yada sevdiğiniz birini kaybettiğinizde hissettiğiniz acıya değermi yaşamak?

Yada bu kahrolası düzendeki adaletsizlikleri görüp öfkelenmeye,mide bulantısına...

Sonsuz huzurlu uyku varken,bu dünyanın acılarına,haksızlıklarına,çirkinliklerine neden tahammül ediyorsunuz?

Ne maddi ne manevi hiçbir sıkıntım olmamasına rağmen,ölümden sonra hayat olmadığına emin olsam,

sırf tecavüz edilen,işkence gören çocukların ruhumda yarattığı acıya katlanmamak için sonsuz uykuyu tercih ederim.

Yahudılerde kendılerını allahın sevgılılerı ve onlardan başka kımsenın cennete giremeyeceğini sanır.Allah ise onlara hitaben der ki ;

Madem iddianızda doğrusunuz o halde ölümü neden istemıyorsunuz ?

Öyle ya madem direkt cennete giriş vizenız var bu dunyanın acılarına neden katlanasınız gebertın kendınızı girin biran önce cennete.

Yemezler nerde ? Varmı cesareti olan yok tabıkı.Yoksa hafıften cehennem korkusumu var ne :lol:

Sitelerde Paylaş

Kendim için öngördüğüm yaşamı sonlandırma biçimimi açıklamak istiyorum.

Son Türkiye tatilimde de , annemin olduğu akraba toplantısında da açıkladım.

Hayret çığlıklarını görmeliydiniz. :unsure:

Hayattan keyif almadığım bir an gelecektir. İhtiyarlık , henüz tedavisi bulunamamış hastalık gibi şeyler...

Narkozla güzel bir müzik eşliğinde yavaş yavaş uyutulduktan sonra ...

Hayatımın sonlandırılmasını ve işe yarar organlarımın , fakire fukaraya takılmasını planlıyorum.

Ama organlarım HACI , HOCA ya gitmemeli.. Boşa sürünsünler istemiyorum.

Kalan parçalarımın da , yakılıp , Göcekte bir koya savrulmasını istiyorum.

Parasını şimdiden ayırdığım bir meblağ ile de , dostlarım , bir party de buluşacaklar.

Muhtemelen küllerimin denize savrulduğu gün...

Yazılarımdan , fotoğraflarımdan ve videolardan oluşan bir gösteri ile birlikte...

Rakı - Roka - Balığın baş yemek olduğu , sazlı sözlü bir eylence düzenlenmesi..

Herkesin gece sonunda gülerek evlerinin yolunu tuttuğu bir veda party si düzenlenmesini istiyorum.

Cenaze namazı , kuran , dua , ve mevlit gibi şeyleri asla istemiyorum.

Bunun yapılabilmesi için de vasiyetimi yazdım.

Tüm dostlar davetlidir... :P

Sitelerde Paylaş

>>> Dinimizde intihar etmek haramdır.

Eee, sen haram diye intihar etmezken, yahudi neden etsin? Yahudiler içinde intihar haram (bkz: Hakimler..) Eee, hazır bekleyip cennete gitmek varken neden kendilerini öldürüp cehenneme gitsinler?

Eğer yahudilere "neden ölümü istemiyorsunuz.." diye soran allah, yahudilere intiharı yasaklayan allah ise, bu iş iyice absürt bir şey oluyor zaten..

Sitelerde Paylaş

Tyler, ölümün bir son olduğunu söyleyen birisi bile kolayca intihar edemez. Çünkü yaşama içgüdüsü çok baskındır genellikle. Kaldı ki dinlerin anlattığı ahirete tabii inanmıyoruz. Ancak ölüm bir yokoluştur diye konuşan bir insanın içinde bile küçüçükte olsa bir acaba vardır. Belki başka türlü bir devam etme olabilir düşüncesi, yani ölümün gizemi düşüncesi vardır. Ne yapalım bizler insanız, dünyada neler görsek ve yaşasakta, belirli ve belirsiz olsa da umutla umutsuzluk, acı ile sevinç arasında gider gelir dururuz. Dengemizi zaman zaman kaybeder, sonra yine ve hatta yeniden kurarız. Bu bizim yolumuz. Yeter ki hastalıklı dengesizliklerimiz olmasın. O çok zor işte.

Bazı duyduğum ve gördüğüm acı olaylar karşısında yada bazen insanlarda gördüğüm gizli korkunç yüzler karşısında, şuracıkta ölecek kadar sarsıldığımı bilirim. Ama mücadele denilen şey işte. Eğer bir kaç saatte kendini toparlıyorsan sağlıklısındır. Sonra madem dünyada bu kadar korkunç şeyler var, üzerine gideyim deyip, gidip özellikle bu tür şeylerle ilgilenmekte bir şey. Yani artık bir yerde kanıksıyorsun. Biliyorsun ki canavarlığın her çeşidi bir şekilde var. Bunu kabul etmek yüreğini kanatsa da alışıyorsun. Zaman zaman güzel şeylere odaklanarak o kanamayı onarıyorsun. Zor ama mücadele etmek güzel. İnsana kendini aşma duygusu veriyor.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte gerçek bu... Bir insan ateist te olsa; Ahirete inanmasada yaradılıştan ve yaradıcıdan gelen ve içimize yerleştirilen o duygu... Yani gerçek manada aslında kimse ölümü bir son olarak kabul etmez... En azından bunu hissetmez... Dili ile zikr etsede, inat ile inkar etsede aslında içinde bir yerlerde hep ölümün bir son olmadığı inancı vardır.. İnsanı ayakta tutan ve yaşatan da bu duygudur...

İslamiyetin ve imanın verdiği bu inanç her insanın içinde biryerlerde var... İstediğiniz kadar aksini söylesenizde; sizde ölüm ile yok olmıyacağınızın farkındasınız....

tarihinde Mask tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İşte gerçek bu... Bir insan ateist te olsa; Ahirete inanmasada yaradılıştan ve yaradıcıdan gelen ve içimize yerleştirilen o duygu... Yani gerçek manada aslında kimse ölümü bir son olarak kabul etmez... En azından bunu hissetmez... Dili ile zikr etsede, inat ile inkar etsede aslında içinde bir yerlerde hep ölümün bir son olmadığı inancı vardır.. İnsanı ayakta tutan ve yaşatan da bu duygudur...

İslamiyetin ve imanın verdiği bu inanç her insanın içinde biryerlerde var... İstediğiniz kadar aksini söylesenizde; sizde ölüm ile yok olmıyacağınızın farkındasınız....

Ne o ,

Çölde su bulmuş gibi sevinmiş siniz.

Hayırdır.

Ölümden sonra madde nin devam ettiğini biliyoruz. Atomlarımız çeşitli forumlarda yer almaya devam edecek.

Ama bilinç olmayacağı için de , merak edilecek bişey olmayacak.

Arkadaşımızın merak etmesi ise kendisini bağlar.

Sizde ahanda birisi korktu , yada merak etti diye , Allahın varlığını yada islamın doğruluğunu mu teyit etmiş oldunuz.

Ne kadar da korkuyorsunuz bu ateistlerden.

Yada onların savlarının doğru olmasından.

Bu müslümanları en çok sevindirecek şey ise , bir ateistin Tanrı ya inanmaya başlaması yada.

Ölümden korkması..

Bunlardan medet ummaya başlamışsınız...

Bu bile bir ilerleme..

Korkmayın ateistlerden.. ve ateizimden..

Sitelerde Paylaş

Yada bu kahrolası düzendeki adaletsizlikleri görüp öfkelenmeye,mide bulantısına...

Sonsuz huzurlu uyku varken,bu dünyanın acılarına,haksızlıklarına,çirkinliklerine neden tahammül ediyorsunuz?

Yanlışşşşş ! Asıl ölümden sonra sonsuz ve mükemmel bir hayatın olacağına inananların hayatlarına son verip bir an önce o çok özledikleri öteki dünyaya göçmeyi istemeleri gerekir. Ölümden sonra hayat olmadığına inananlar ise yaşama sımsıkı sarılıp, onu ellerinden geldiğince değerlendirmeye çalışırlar.

Nehrin karşı yakasının daha güzel, daha verimli olduğunu görürsen, suya atlayıp karşıya geçmek istersin. Ama karşı yakada hiç bir b.k olmadığını bilsen, kıçını kaldırıp da karşıya geçmek için hiç zahmet etmezsin.

Biz bu dünyadaki haksızlıklara, çirkinliklere tahammül edemediğimiz için bas bas bağırıyoruz. İnananlar ise, "Allah böyle uygun görmüş," deyip sorumluluktan sıyrılıp rahatlayabilirler. Ne de olsa her şey Allah'tan değil mi?

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable

hayır bu dünyayı bırakmıycaz.. bu bizim savaşımız.. savaşıcaz..

bırakmıycaz.. sen o tecavüz edilen çocuğu görüp Tanrı'ya küfür ediceğini

git o çocuğu kurtarmanın yollarını ara.. neden Tanrı da kilitlenip kalıyosun

sana bişi dicem.. eskiden hiç takılmıyodun ama müslümandın..

peki şimdi ne oldu.. yine ona takılıyosun.. sana bir şey diycemmm..

farzetki tümmm bunlar harbiden bir yamyamlıktan öteye gitmeyen şeyler..

neden şöyle düşünmüyorsun insanlar inanmak istiyor.. insanlık inanmaya ihtiyaç duyuyor..

sen bireyselk olarak bundan kurtulabilirsin ama kitle buna ihtiyaç duyar...

anla.. inanmak senin ruhunu dinlendirir.. anla bunu .. kendine küfrediyorsun.. neden bu inançtan kurtulmya çalışıyosun çözüm bu değil sana yemin ediyorum..

çözüm sadece kendi yüm düşünce sisteminle barış içinde olmak.. bırak sen de kendi istediğin gibi inan..

müslümanım de.. deşme yaranı.. müslümanım de.. ama onlar gibi inanmıyorum de.. müslüman olunca illa peygamberin ayağına yapışıp öpmek mi gerekiyor..

Sitelerde Paylaş
Peki bunu neden müslümanlar yapmaz? Mesela sen, neden kafana bir kurşun sıkıvermiyorsun?

Muslumanlar için durum farklıdır.Muslumanız diye kesınkez cenneti hak edıcez demek değildir.Onun kararını allah bılır.Bu yönuyle bıle muslumanların ne kadar adaletlı oldukları farkedılebılır.Peygamberımız dahi cennetı hak ettim diyemıyecekken geçerli olan allahın sözüdür.Bizler yahudıler gıbı ınsanlığa tepeden bakmayız,farklı ırk ve dındekı ınsanları aşağılamayız.Çünkü biliriz kı kafırde gün gelır musluman olabılır.

Allahın merhamet ve bağışlaması tüm ınsanlık için geçerlı ıken, allahın cennetıne alacağı kulunun kurtuluşunu da o verir.Yeter kı o merhametten faydalanmasını bılmelı.

Sitelerde Paylaş

Senin psikolojik sorunların mı var ? tanrın olmadan yaşayamıyor musun sen ? bağımlılık yapan ilaç gibi olduğunu kanıtlıyorsun dinlerin yeniden. neyse bırak burada haklı olup olmadığımı. ama:

Bir defa geldiğim bu "bilinç" seviyesini niye kaybetmek isteyeyim ? "Ben" dediğim bu zevki ne olursa olsun niye kaybetmek isteyeyim ? Kötü şeyler oluyor evet ama niye insanları sevmeyi keseyim ? Sevmeye niye devam etmeyeyim ? Niye sevdiklerimi üzeyim ?

Kusura bakma ama, ben mutlu bir ateistim, hem de çok mutlu. Arkadaşlarım, ailem hepsini seviyorum, onlar da beni. Hayatım düzenli, herşey tıkırında vs. Eee intihar etmek için deli mi olmak lazım, yoksa dinci mi ?

Sitelerde Paylaş

Saçma sapan varsayımlarda bulunma. Sen ne anlarsın benim gibi bir ateistin ne hissedeceğinden ? Sofuluktan çıkabildin mi hiç ? Ateist oldun mu hiç ? Ne anlarsın ? Ben sofuydum ateist oldum ama ? Seni iyi anlarım. Gözlerinin ne denli kör olduğunu senden daha iyi "görürüm" ben.

İslamiyet ve iman vermez o inancı. Yaşamda bulduğun sevginin gücü verir yalnızca, senin çöl dinin değil. Bilim adamı mısın sen böyle yüzlerce araştırma yapmış gibi konuşup altına imzanı atıyorsun ? Müslüman olduğu anladık tamam ama bari yalancı olma.

Sitelerde Paylaş

sacma bir baslık sana ne ki bizim hislerimizden asıl ben musluman olsam muslumanların savastıgı yerlere gidip sehit olurum sonsuz bir hayata kavusurum hemde sorgusuz sualsiz ne duruyorsunuz o zaman gercekten inanmiyormusunuz? ama sizin o gelismis kıvırtma yeteneginizle bunada cevap verirsiniz degilmi?

Sitelerde Paylaş
Ne o ,

Çölde su bulmuş gibi sevinmiş siniz.

Hayırdır.

Ölümden sonra madde nin devam ettiğini biliyoruz. Atomlarımız çeşitli forumlarda yer almaya devam edecek.

Ama bilinç olmayacağı için de , merak edilecek bişey olmayacak.

Arkadaşımızın merak etmesi ise kendisini bağlar.

Sizde ahanda birisi korktu , yada merak etti diye , Allahın varlığını yada islamın doğruluğunu mu teyit etmiş oldunuz.

Ne kadar da korkuyorsunuz bu ateistlerden.

Yada onların savlarının doğru olmasından.

Bu müslümanları en çok sevindirecek şey ise , bir ateistin Tanrı ya inanmaya başlaması yada.

Ölümden korkması..

Bunlardan medet ummaya başlamışsınız...

Bu bile bir ilerleme..

Korkmayın ateistlerden.. ve ateizimden..

Benim üzerimden yorum olmuş bir yerde bu. Ben Tanrıya inanmaya falan başlamadım. Ölüm gerçeğini kabul edemeyerek böyle şeyler söylüyorda değilim. Mask ın işte doğru yol budur demesine de katılıyor değilim. Çünkü o İslama gönderme yapıyor.

Gelelim size. Aman ne güzel doğayı, insanı ve her şeyi çözüvermişsiniz. Nede çok şey biliyor muşsunuz siz öyle. Arkadaşım her şeyi biliyormuş gibi car car car konuşma. Bu Türklerin kestirmeci bakış açılarına da hasta oluyorum. Ne kraldan kralcı milletiz biz ya. Bir şeyi bellediniz mi kör kazın bellediği gibi bellersiniz. Esnek düşünmek, yeni bakış açıları oluşturmak hiç işinize gelmez. Ondan sonra ne varsa gider bizden gayrısı bulur, bizde aval salak bakar kalırız. Sığ milletiz sığ.

Bir düşün bakalım, her şey bu kadar basit olabilir mi? Bu kadar basit olsa idi, çözmek bu kadar zor mu olurdu? Bu kadar kestirme yorumlarla milletin aklını karıştırıyorsunuz, sonra da kimse size kolay kolay inanmıyor, itiraz ediyor tabii. Ateizmin söyledikleri temelinde mantıklıdır. Ancak bir yere kadar güzel güzel giden bu dünya görüşü, her şeyi ben bilirim, işte olay budur ve bu kadardır dediği yerde çamura saplanır. İş öyle değil. Bilmediğini kabul edecek. Yok öyle bilmeden biliyorum demek. Bilim bilmediği şeyleri kabul ediyor ama klasik ateistler kabul etmiyor. Ne o sen ve senin gibiler bilimden daha çok mu biliyorsunuz yoksa? Hadi ordan. Ahkam kesip milleti ateizmden faydalanmaktan alıkoymayın, sevimsiz olmayın. İnsanlara anlamsız madde yığını olduklarını söyleyip durmayın. Karşınıdaki aptal mı buna inansın. Kendinde insani bir derinlik görmüyor muki buna inansın. Bu şekilde konuşarak sadece insanların sizi daha çok kaale almamasını sağlıyorsunuz. Kafası çalışan insanları dinden döndürmek kolaydır. Çünkü olay o kadar zor bir iş değil. Ama o insanı gerçekten bilinçlendirmek çok zordur. Hem boşlukta kalan insan, bir süre sonra gider gene dine sarılır. Bir çeşit değil ki bu İslam. Daha ne anlatımları var. Modernize yaklaşımlarla nasıl bir İslam anlatılıyor orada burada, gider yapışır birine o insan. Olmadı başka bir inanca yapışır. Önemli olan bilgili ve bilinçli insandır. Yani artık inancın ne olduğunu kavramış insan önemlidir. Ancak inancı terk etmek demek, insanı ve evreni anlamsız madde yığını olarak görmek demek değildir. Başka bir tuhaflıkta başlı başına budur zaten. Ha işin gerçeği nedir? Bilmiyoruz, bilmediğini kabul etmek o kadar zor değil. Ama tabii çoğu insana zor gelir. E buda başka bir olgunluk işte. Ama şunu unutmayın ki tüm buluşlar ve yeni yaklaşımlar bilmediğini kabul etmekle başlar. Anlat anlat bir hal oldum. Usandım şu milletin katı düşüncelerinden.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...