Jump to content

Denizlerin Birbirine Karışmaması

Recommended Posts

• İleti 271
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

El İlah senden razı olsun İsla.. Senin gibi daha Müslüman lazım bu siteye.. Malum ben senin için yazmıyorum.. Bu siteyi kayıt olmadan okuyan binlerce insan var. Ben onlar için yazıyorum. Senin gibi hayal dünyasında yüzen Müslümanların cevapları sayesinde millet kıyaslama yapabiliyor.. Şu ana kadar Kuran ayetlerine dayalı laf etmiş değilsin. Sana ezbere öğretilmiş doğruluğu Al İlahe emanet hikayelerden başka yaptığın bir şey yok..

Bu arada bana hala tatlı su mercanı bulacaksın, unutma...

Sitelerde Paylaş

Power hala utanmadan DENİZLERİN KARIŞMAMASI ile ilgili bilimsel delil istiyorsun dimi ? Sana şu ana kadar verilen linklerden 100 sayfalık bir anksiklopedi çıkardı eminim..

Allahınız ne diyor ayette: Tatlı suda da mercan yetişir diyor... Tatlı su mercanları ver mı? YOK

VAR

tarihinde antiateist! tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu konuda dragonla mesajlaşmıştım. Kendisine başvurabilirsin. Şuanlık elimizde bir site yok. Sadece biyoloji kitapları var.

Sevgili antiateist, ancak henüz bir sonuca ulaşamamıştık. Arkadaş'tan henüz cevap gelmedi anlaşılan. Gelse, bahsettiğin canlının bilimsel literatürdeki adını şimdiye kadar yayınlardın diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Ben farkli bir yonden ele alicam bu ayetleri.

Simdi bahsedilen iki deniz diyelim ki Akdeniz ve Atlas Okyanusu olsun Islamcilarin dedigi gibi. Bu iki denizin sularinin karistigini biliyoruz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Strait_of_Gib...low_and_outflow

Bu iki denizin suyunun farkli tuz oranlarina sahip oldugunu Muhammed zamaninda veya ondan once yasamis insanlarin farketmemesi mumkun degil. Tatlarina bakip birinin birinden daha tuzlu olduguna zaten kanaat getirmislerdir. Isin ilginc olan kismi bilim yokken buna nasil bir aciklama getirdikleridir. Iki suyun temas halinde olmalarina ragmen farkli ozelliklere sahip olmalarina o zamanki insanlar nasil bir aciklama getirmis olabilirler ki? Tabi ki de bu iki suyun bir nedenden dolayi (ilahi bir duvar) birbiriyle karismadiklarini dusunmus olmalilar. Fakat biz biliyoruz ki bu iki deniz birbiriyle karisiyor ve baska fiziksel olaylar nedeniyle kendi tuzluluk oranlarini koruyorlar. Yani Muhammed'in bahsettigi gibi iki deniz, karismadiklarindan dolayi degil karismanin etkisini o zamanlar bilinemeyecek kadar kompleks fiziksel diger etmenler kompanse ettigi icin kendi ozelliklerini koruyorlar. Muhammed kendi zamaninda yasamis hicbir kimseden bir gram fazla bir sey bilmiyordu gordugunuz gibi.

Yani birakin bu ayetin bir mucize olmasini; bu ayet tek basina Kuran'in, Muhammed'in sagdan soldan duyup eklemeler yaptigi bir hikaye kitabi oldugunun kanitidir.

Sitelerde Paylaş
Yani birakin bu ayetin bir mucize olmasini; bu ayet tek basina Kuran'in, Muhammed'in sagdan soldan duyup eklemeler yaptigi bir hikaye kitabi oldugunun kanitidir.

Olayın özü budur. Sagan güzel açıklamış....

Kur'an'daki bütün ayetlerin kendilerine göre bir varlık nedeni ve hepsinin henüz bilinmeyen ve belki de asla bilinmeyecek olan bir kaynağı vardır.

Kur'an'ı kimse yazmamıştır. Halkın kollektif bilincinin ürünü olup, çeşitli dedikodu, rivayet ve masallardan yüzlerce yıl içinde bir araya getirilen bir kitaptır.

Bu bağlamda Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı önemini yitiriyor.

Çünkü kesin olarak biliniyor ki Kur'an Muhammed'le ilgili bir kitap değildir.

Aslında İslam'la bile ilgili olmayan bir kutsal kitaptır Kur'An.

İslam'ın başlangıcı Kur'an'ın başlangıcından farklıdır.

İkisi çok sonraları bir araya getirilmişlerdir.

Muhammed adının aslında İsa demek olduğuna inanılmaktadır.

İslam'ın başlangıcı, Hristiyanlıktan ayrılan bir külttür.

Arada bir bunları sizlere hatırlatacak fırsatlar doğuyor..

Onları kaçırmak istemiyorum.

Sitelerde Paylaş
BANA İLGİNC GELEN KURAN IKI DENIZIN BIRLESMEDIGINI NERDEN BILIYOR VE BUNU YAZIYOR O ZAMAN KUVVETI BILMEZLERDI KI NASIL BILINMIS VE YAZILMIS BU BANA BIRI ACIKLAYA BILIR MI

kuran herşeyi yaratan Allahın sözleridir.bu olayı yaratan Allahın sözlerinden oluşan kuranda açıklanmasından doğal ne olabilir?

youendırsteeend :crazy:

Sitelerde Paylaş

ateistlerin yaptigi en haksizca ve sinsice saldiri inanalari bilime aykiri bulup butun bilimsel verileri babalarinin mali gibi el koymaya calismaktadir...oysaki bizim dedigimiz elbette dunya ve evrende olusan kanunlarin bir isleyis sekli vardir ama bu kanunlari koyan allahtir....bu kanunlari arastirip nasil isledigini anlamaya calismak ve anladiginda bu kanun allah isi degil diyorlar cunku yobazlik yapiyor yaratilisi sihirbazlik gibi saniyorlar...bilimsel verileri herkes kendi felsefesinde degerlendirir..denizlerin karismamasida allahin yarattigi bir kanunla olmustur...eskiden bunun nasil olundugu bilinmiyordu ama simdi nasil oldugu cözulmustur...nasil oldugu ögrendik diye degisen bir sey yok...kanunu koyan hala allahtir..baska bir ayette dikkat cekmek istiyorum..Kıyame

(4) Evet bizim, onun parmak uçlarını bile düzenlemeye gücümüz yeter. ayeti ilk bakista inanmiyanlar icin kuranin sacma oldugunu ispatlamak icin cok guzel bir malzeme oldugu sanilmis...allah tekrar diriliste niye cok kompleks olan organlari degilde digerlerine göre cok basit olan parmak uclarina dikkat cekiyor deniliyordu...19 yy herkesin bir parmak ucu oldugu ortaya cikinca kuranin allah kelami oldugu bir daha ispatlanmis oldu....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...