Jump to content

Denizlerin Birbirine Karışmaması

Recommended Posts

• İleti 271
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

denizlerin birbirine karışmamasının kanıtı denizler arasındaki tuzluluk farkları ve herdenizdeki suyun özelliklerine göre farklı türden canlıların yaşaması buna kanıttır.eğer karışsa idi sular heryerde tuzluluk oranı aynı olurdu...ve her denizin özellikleri aynı olacağından yaşayan canlı türleri deniz deniz hemen hemen aynı olcaktı heryerde aynı çeşit canlılar mevcut olacaktı çeşitlilik olmicaktı buda allahın bir hikmetiki bu sayede çesit çeşit canlılar yaşaya biliyorlar...

tarihinde hakyolcusu54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hala vıdı vıdı ediyorsunuz.. Öyle kırpıp kırpıp ayet verirseniz her türlü mucizeye nail olursunuz..

Birbirleriyle kavuşmak üzere iki denizi salıverdi. İkisi arasında bir engel vardır; birbirlerinin sınırını geçmezler. (Rahman Suresi, 19-20)

İyide bu ayetin başı ve kıçı var...

18. O hâlde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

19. Suları acı ve tatlı olan iki denizi salıvermiştir; birbirine kavuşuyorlar.

20. Fakat aralarında bir engel vardır, birbirine geçip karışmıyorlar.

21. O hâlde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

Allahınız ne diyor ayette: Tatlı suda da mercan yetişir diyor... Tatlı su mercanları ver mı? YOK

Hem sen onu bunu bırakta bu Allah bu surede neden sürekli aynı şeyleri onlarca kez tekrarlıyor.. Şiirsel olsun diye mi? Kafiye uydurmak için mi ? Cidden neden?

Sitelerde Paylaş

HAKYOLCUSU burdaki insanlara ne anlatıyorsun birader.anlamaları imkansız.çünkü yersiz bi gurur içindeler.kalpleri kaskatı olmuş.bilim gerçeklerini bile inkar edip denizler birbirine karışır diyolar.bu insanlar inanmazlar birader.imkansızzzzzz yani.naptıkları belli değil bu arkadaşların.tesadüften geldik tesadüfe gidiyoz diyolar.bu tesadüflermi sizi mutlu edecek arkadaşlar.kainatta tesadüf diye birşey yok.olamazda.japonların yaptıkları robotları görmüşsünüzdür böyle insan gibi hareket eden.bu robotlar tesadüfenmi oldu yoksa onları yapan bi japon mühendis varmı.azıcık aklınızı çalıştırıp bu yersiz gururdan vazgeçseniz ozaman bu dediğim robotlardan üstün olan insanında tesadüfen olamayacağını kavrardınız.ama kime diyorumki ya.

Sitelerde Paylaş
allah sizin kalplerinize mühür vurduğu için anlamak istemiyorsunuz.denizler birbirine karışmaz.bilim bunu ispatlamış ve bu 1400 yıl öncede kuranda bildirilmiştir.siz bilim adamlarından dahamı iyi bileceksiniz

Senin kafanda mühür var.

Bilim adamı dediğinde H.Y ve saz arkadaşları galiba. :lol:

Haritalandırmada kullanılan yoğunluk çizgilerini duvar zannediyorsunuz. :lol:

Cebelitarık boğazında dip ve yüzey akıntıları ortalama olarak 1000000m³/s dir.

http://en.wikipedia.org/wiki/Strait_of_Gib...low_and_outflow

tarihinde power tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

pover sen iyimisin birader.bilmi inkar eden siz ateist arkadaşlar değilmisiniz.ama denizler karışmıyo diyor resmen.sen ta cebeli tarık boğazını kattın bu işe.bak arkadaş bu denizlerin karışmama olayı harun yahya nın teorisi değildir.çarpıtma şimdi olayı.senin kafanmı iyi ya.alkollümüsün.? :-)))))))))

Sitelerde Paylaş
pover sen iyimisin birader.bilmi inkar eden siz ateist arkadaşlar değilmisiniz.ama denizler karışmıyo diyor resmen.sen ta cebeli tarık boğazını kattın bu işe.bak arkadaş bu denizlerin karışmama olayı harun yahya nın teorisi değildir.çarpıtma şimdi olayı.senin kafanmı iyi ya.alkollümüsün.? :-)))))))))

O bilim adamının yazısını as buraya.

Öğrenelim hangi deniz karışmıyor.

Yaygara yapmaktan başka bir şey yaptığınız yok.

:lol:

Sitelerde Paylaş

Ne kotu bir durum. Imamin biri, bilim adamlari boyle soyledi dedigi zaman, oyle olmadigini gostersek bile "hayir aga, imam boyle dedi, oyleyse dogrudur" diye israr ediyorlar. Yazik yaa, iyice uyusmus bunlarin beyinleri.

Isin aci yani, dinciler bile bilim adamlarini kullanarak, dinlerini kurtarmaya calisiyorlar.

Sitelerde Paylaş
ATEİST cim hadi biz bilmi kanıt gösteriyoruz.siz neyi kanıt göstereceksiniz?????????

Bilimsel delillerini göster.Bir yazı getir.Nerede kanıtın yok.

Ben sana deney resmide getirdim.Cebelitarık çok öne sürüldüğü için onun hakkında da bilgi verdim.

İstanbul boğazı ile çanakkale boğazlarındada durum aynı.

Kuran ALLAH sözü diye tutturmuşsunuz. :lol:

Sitelerde Paylaş

Evet Kuran ayetlerinde tatlı ve tuzlu su diyor. O ayetleride yazdım... Tekrar yazıyorum. Ben vahiy alıp yazmıyorum ayrıyetten bu ayetleri. Diyanet işlerinin çevirisi. Bir derdin varsa onlara danış, bana değil..

Diyanet İşleri Meali

Rahman-19 Acı ve tatlı sulu iki denizi birbirine kavuşmamak üzere salıvermiştir.

Elmalılı Hamdi Yazır

Rahman-19 (Acı ve tatlı) iki denizi salıverdi birbirine kavuşuyorlar.

Sitelerde Paylaş

BİLİMSEL DELİL ÇOK ATEİSTCİM. : <MÜMİNUN SURESİ 12:Andolsun, Biz insanı, süzme bir çamurdan yarattık.> yapılan araştırmalar toprakta maddelerin<karbon,hidrojen,okjizen,azot.fosfor.kükürt> insandada olduğunu göstermiştir

Sitelerde Paylaş
BİLİMSEL DELİL ÇOK ATEİSTCİM. : <MÜMİNUN SURESİ 12:Andolsun, Biz insanı, süzme bir çamurdan yarattık.> yapılan araştırmalar toprakta maddelerin<karbon,hidrojen,okjizen,azot.fosfor.kükürt> insandada olduğunu göstermiştir

isla kardes biz o noktayi geceli cok oldu. sen istersen konustugumuz konulara ve eski arsivlere bir goz at, fikrin olsun, bize yetis oradan sonra muhabbete baslayalim. Boyle cort diye orta yerinden pek hos olmuyor. Ayni seyleri 2253469534951. kere tekrar etmek takdir edersin ki zor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...