Jump to content

Recommended Posts

Merhaba!

Dönüp dolaşıp yine aynı yere geliyorum!

EYLEM

Bu sözcük, susturulmuş toplumların pısırık fertlerini ürkütmektedir. Biliyorum! Bu bağlamda; "Asıl hedefimiz Korkaklar değil midir? " demek zorundayım.

Cesur ve yürekli dostlara sesleniyorum; Somut çalışmalara başlayalım!

Diyanet İşleri Başkanlığı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü

Başbakanlık

TBMM

MEB

Adalet Bakanlığı

TRT

Saydığım bu devlet kurumlarını mahkemeye verelim! Uyaralım! Din saçmalığına kanmadığımızı bildirelim! Haksız uygulamalarına son vermelerini sağlayalım! Akılcı bir toplum yaratalım!

Yıllardır yazıyoruz. Hep aynı şeyleri yazıyoruz.

Sonuç ?

Eyleme geçelim dostlar!

Eylem Zamanı !!!

BC

Sitelerde Paylaş
  • İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Timur köylüye bir fil hediye eder. Fakat köylü filin masraflarıyla başa çıkamaz. Hepsi, gidip Timurla konuşalım fili geri verelim der. Nasrettin Hoca başta, Timur'un huzuruna çıkarlar. Ama köylü Timur'dan korkup sıvışır. Nasrettin hoca arkasına bir bakar, kimse yok. Timur'un karşısında tek başına. Hoca, Timur'a, fil yalnız kalmasın, bir fil daha verin der. Timur, bir fil daha verir. Çıkışta köylü, ne yaptın hoca halletinmi der. Hoca, Timur bir fil daha verdi der. Köylü feryat figan eder ama hoca, siz beni yalnız bırakırsanız bende böyle yaparım der.

EYLEME geçerken hoca gibi tek kala kalmayında.

Sitelerde Paylaş

Her kesim aynı şeyi söylüyor; Böyle gelmiş, böyle gitmeyecek... Hadi bakalım...

Burdan ve günümüzdeki gelişmelerden çıkardığım sonuç şudur; Türkiyede sistem çökmüş... Adalet, Hukuk ve Kanunlar tümüyle yenilenmeli...

Sitelerde Paylaş

Cesur ve yürekli dostlara sesleniyorum;

Her nedense bu cümlemi herkes es geçmiş! İlginç! : )

Kosovalı! Tavsiyelerini kendine sakla, lütfen!

Beni tanıyor musun? Neler yaptıklarımı biliyor musun da beni hayalperestlikle suçluyorsun? Dincilerin baştan sona hayalperest olduklarını görmüyorsun anlaşılan.

Evet, bana durduk yerde bulaşan yok! Ancak insanlığın ırzına geçiliyor o kadar! Devlet katlarındaki dinci havayı tümüyle indirmek gerekiyor. Başka bir amacım yoktur!

BC

Sitelerde Paylaş
Bizim toplumumuzdaki ateist sayısı bence agnostikleri ve gizleyenleri de hesaba katarsak % 10 civarında (benim gözlemim ve tahminim) ama eyleme geçerek ne gibi bir sonuç bekliyorsunuz, somut istekleriniz neler?

İspatlanamayan ifadeler devlet tarafından okunmasın!

İnanmayanlar devletçe aşağılanmasınlar!

Körpe beyinler devlet eliyle köreltilmesinler!

Cılkı çıkmış din kültürü devletçe beslenmesin!

BC

Sitelerde Paylaş

Sevdiğim tek lider diyebileceğim Mahatma Gandhi'nin bu konuya uygun olduğunu düşündüğüm bir sözünü aktarmak istiyorum.

Önce seni yok sayarlar,

Sonra sana gülerler,

Ardından seninle savaşırlar,

Ve sonunda sen kazanırsın.

Bizim durumumuz için, eyleme geçmekten çok pasif direnişi benimsemenin daha olumlu sonuçlar vereceği düşüncesindeyim.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Beautiful Chaos, hosgeldin :)

Epeydir yoksun ortalikta.

Eylem gibi bir etkinlikten once orgutlenip varligimizi ve sesimizi duyurma girisimi olmali. Yani yasal olmak!...

Turkiye'de dinsiz goruste olan kisiler bir sekilde orgutlenebilir mi acaba?

Cunku bu sadece bir dusunce bicimi. "Ben inanmiyorum" diyebilmek ve dinleri, inanclari (hakaret etmeden, sovmeden, saldirmadan) ozgurce ve medenice elestirebilmek insanlarin dogal hakki olmali.

En azindan oncelikle topluma bu haktan bahsedilmeli.

Bir cok gelismis ulkelerde din karsiti dernekler mevcut.

Ama soz konusu "Islam" oldugunda durum degisiyor.

Musluman ulkelerde yok mu dinsiz bireyler?

Var elbette. Ama sorun bunlarin orgutlenmesinde, dusunce ve ifade ozgurluklerinin aciklanmasinda degil. Sorun Islam'da.

Dunya'da irili ufakli yuzlerce binlerce din var, ama bugun yeryuzunde hic bir din Islam kadar, elestiriye, sorgulamaya, soverek, katlederek cevap veren bir din. Bugun her turlu elestiriye kanla, olumle, tehditle cevap veren bir din Islam.

Islamci kesime karsi "hadi buyrun tartisalim, herseyi masaya yatiralim" dedigimizde karsimizda bir iki medeni musluman gorebiliriz, ama diger tarafa baktigimizda ellerinde kilic, benzin bidonu ne bulduysa kosarak gelen ana avrat soven, agzi kopuklu cehalet kitlesini goruruz.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ediyorum, FreeWill! Merhaba!

İslam dini son derece faşist bir kurum olarak tanımlanabilir.

Bir an önce def edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Örgütlenebiliriz. Hiçbir bir sakınca görmüyorum.

Dincilerden korkarak yaşayacaksam… hiç yaşamayım!

Ben onurum ile bu ömrümü tamamlamak istiyorum.

Sevgilerle

BC

Sitelerde Paylaş
içindeki eylem dürtüsünün tohumu belli oldu.

sana müslümanlardan daha çok acıyorum.

Kendi önyargılı, peşin fikirli tutumuna acısaydın daha isabetli olurdu!

Dernek binasını Muhammedciler basmış... Hepimizi öldürecekler... Polis seyirci... Millet alkış tutuyor....

Eline silah almaz mısın?

Devlet, tetikçilerine dernek üyelerinin listesini veriyor... caniler seni beni vuracaklar.....

Eline silah almaz mısın?

BC

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...