Jump to content

Ensest neden ahlaksızlıktır?

Recommended Posts

Sana duyduğum saygıların hepsini geri alıyorum: Onun için "Hadi ordan, haspa!"

Aman sen bana saygı duyma.

Bana benim gibiler lazım. Böyle ne düşündüğünü bilmeyen, cahil, ateist olunca bir halt olunduğunu zannedenlerle hiçbir zaman işim olmadı. Ben senin gibilere saygı duyuyor muyum ki sizden isteyeyim.

Aman bana saygı falan duymayın. Bana berrak düşünebilen, zeki insan lazım.

Fantezilerin de üslubun da 5. sınıf. Biraz da kıt tabii, söylemeden edemeyeceğim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 410
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sorum üzerine annenizle sevişmeyi düşünmeden önce bunun iğrenç olduğunu nasıl anladınız da bana o soruyu sordunuz peki?

Elli kere söyledim, bir kez daha söyleyeyim;

akrabalarla sevişmenin uygun olduğunu düşünmüyorum, bunu da aynı sizin gibi bu leş düzen içinde yaşamış olduğum için yapıyorum. Ama bu leş düzenin milyonlarca yıldır sürdüğünü de düşünmüyorum. Tıpkı sizin de düşünmediğiniz gibi.

Ensest yasağı sandığınız gibi milyon yıldır yok, birkaç bin yıllık bir durum. Zaten öyle olmasa en eski tarihsel metinlerde böyle bir yasak olurdu. İki dakikanızı ayırıp araştırırsanız anadolu topraklarında oğluyla evlenen kraliçelerin olduğunu da görürsünüz. Gerçi kraliçe olmak gerekmiyor ama garibanların tarihini yazan yokmuş o zaman.

Toplum değişince her şey değişir.

Değişiklikler de yeni toplumun ihtiyaçlarına göre yapılır.

Bu kadar basit.

Hem ana-baba ayrı olunca akrabalık kalkmıyor ortadan, zaten onun için üreyebiliyor insan.

Yanılıyorsunuz...

Her konuda hem de..

Ben size akrabalarınızla sevişmeyi uygun bulduğunuzu telkin eden bir şeyler yazmadım.

Sadece size grafik bir örnek verdim. O sizi perişan etti. Ne yazacağınızı şaşırdınız.

Bu tepkinizden ben yanlış olduğunuzu anladığınız sonucu çıkardım.

Yanlış olduğunuzu anladınız ama onu kabul etmekte zorlanıyorsunuz.

Bunun için de saldırıya geçtiniz.

Ensest yasağı diye bir yasak yok zaten. O elbette son birkaç yüzyılın eseri.

Biz doğada mevcut ensestten kaçınma olayından bahsediyoruz.

Aklını kullanan insan bir takım gelenekler geliştirerek ensest yapabilir de, yapmayabilir de.

Bu durum beni ilgilendirmiyor. Ben doğal bir içgüdüden bahsediyorum.

Ensest doğal seçilimle elimine edilmeye çalışılan bir ilişkidir.

Yararlı zararlı yönlerine değinmeye gerek bile duymadım.

Çünkü doğal olarak mevcut bir ilişki değil. Ya da ender karşılaşılan bir ilişki.. Bir kural değil.

Sitelerde Paylaş

Sunnilesmis anadolu halki, bazi dini azinlik toplumlara geleneksel bir rituel anlaminda "mum sondu" oynamak gibi iftiralarda bulunmuslardir. Bazi uyelerin bu konuda asiri reaksiyon gostermesini ben buna bagliyorum. Hassasiyetleri digerlerinden hayvanligindan kaynaklaniyor acikcasi

Sitelerde Paylaş

Tanımak için,

kokluyorduk değil mi?

Gerçekten pes.

Kopmuşsunuz siz.

Genetik profile bakmanız yeter.

Aynı çevreyi, yuvayı paylaşan hayvanların birbirlerini koku ile tanımaları size garip gelebilir.

Ama o da bir gerçek.

Hayvanlar belki de bizim henüz bilmediğimiz çeşitli davranışları tanıyarak birbirlerini tanıyabilirler.

Evet ben koptum.

Sizin yazılarınıza kopuyorum..

Sitelerde Paylaş

Sunnilesmis anadolu halki, bazi dini azinlik toplumlara geleneksel bir rituel anlaminda "mum sondu" oynamak gibi iftiralarda bulunmuslardir. Bazi uyelerin bu konuda asiri reaksiyon gostermesini ben buna bagliyorum. Hassasiyetleri digerlerinden hayvanligindan kaynaklaniyor acikcasi

Tebrik ederim jadı.

Şu dinlerden uzaklaşmayı başaramdığınız sürece biz hep böyle dolanıp duracağız, birbirimizi yiyeceğiz.

Sana son günlerde kızıyordum, hatta tatlı acı dalga geçiriyordum ama ilk kez düş kırıklığına uğradım.

Bu denli ilkel düşünebileceğini hiç tahmin etmemiştim.

Bir müslüman gibi...

Bu konuda kişisel olarak hassas falan değilim. Hassasiyetim, ensestin ne olduğunu ve nasıl yaşandığını, insanlara neler yaşattığını iyi bilmekten ötesi değil. Sadece ve sadece bilimsel baktığım, ahlakla hiçbir zaman ilişkilendirmediğim, sorulduğunda da hislerimi belirtmekten hiç çekinmediğim bir konudur ensest.

Ben iyiden iyiye kişiselleşen bu tartışmadan ayrılıyorum.

Herkese kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsunuz...

Her konuda hem de..

Ben size akrabalarınızla sevişmeyi uygun bulduğunuzu telkin eden bir şeyler yazmadım.

Sadece size grafik bir örnek verdim. O sizi perişan etti. Ne yazacağınızı şaşırdınız.

Bu tepkinizden ben yanlış olduğunuzu anladığınız sonucu çıkardım.

Yanlış olduğunuzu anladınız ama onu kabul etmekte zorlanıyorsunuz.

Bunun için de saldırıya geçtiniz.

Ensest yasağı diye bir yasak yok zaten. O elbette son birkaç yüzyılın eseri.

Biz doğada mevcut ensestten kaçınma olayından bahsediyoruz.

Aklını kullanan insan bir takım gelenekler geliştirerek ensest yapabilir de, yapmayabilir de.

Bu durum beni ilgilendirmiyor. Ben doğal bir içgüdüden bahsediyorum.

Ensest doğal seçilimle elimine edilmeye çalışılan bir ilişkidir.

Yararlı zararlı yönlerine değinmeye gerek bile duymadım.

Çünkü doğal olarak mevcut bir ilişki değil. Ya da ender karşılaşılan bir ilişki.. Bir kural değil.

Dostum perişan falan olduğum yok.

O kadar saçma sapan şeyler söylüyorsun ki ne diyeceğimi şaşıyorum.

Yahu çok basit bir soru sordum yukarıda.

Dedim ki "bir gün kimse kimsenin kim olduğunu bilmezse nasıl ayırt edecekler akrabalarını". bu da size "O zaman da koklayacak mısınız?"

Doğal seçilimin ensestle derdi olduğunu nereden çıkardınız onu da bilmiyorum, kendisiyle konuşmuş olabileceğiniz geliyor aklıma.

Bilim her şeyden önce şüphedir. Siz şüphelenmiyorsunuz, dolayısıyla yaptığınız şey ne oluyor?

Ama koku meselesi çok iyiymiş.

Hayvansal güdülerimizi geliştirelim, lazım olabillir.

Ama onlardan kurtulmaktı derdimiz, hani evriliyorduk ya.

Sayenizde evrimin evrilmediğini de öğrendik.

Yüce gök razı olsun sizden.

Yobazlık budur beyim, her şeyi bilmek dolayısıyla öğrenmemek.

Sitelerde Paylaş

Tebrik ederim jadı.

Şu dinlerden uzaklaşmayı başaramdığınız sürece biz hep böyle dolanıp duracağız, birbirimizi yiyeceğiz.

Sana son günlerde kızıyordum, hatta tatlı acı dalga geçiriyordum ama ilk kez düş kırıklığına uğradım.

Bu denli ilkel düşünebileceğini hiç tahmin etmemiştim.

Bir müslüman gibi...

Bu konuda kişisel olarak hassas falan değilim. Hassasiyetim, ensestin ne olduğunu ve nasıl yaşandığını, insanlara neler yaşattığını iyi bilmekten ötesi değil. Sadece ve sadece bilimsel baktığım, ahlakla hiçbir zaman ilişkilendirmediğim, sorulduğunda da hislerimi belirtmekten hiç çekinmediğim bir konudur ensest.

Ben iyiden iyiye kişiselleşen bu tartışmadan ayrılıyorum.

Herkese kolay gelsin.

Bu insanlar yuzyillarca Alevi oldugunuz icin ensest yaptiginizi soyleyip durdular. Simdi de ateist oldugunuz icin yapacaginizi ima etmeye calisiyorlar. Bu kadar tepki duymanin nedeni bu. Istirmar edilen cocuklar ve gucsuz aile bireylerini disarada tutarak soyluyorum ki, iki yetiskin ensest yasiyorsa bu seni hic alakadar etmez, ahlaksizlik olarak da degerlendirilemez. Senle alakasi yok bunun zaten

Sitelerde Paylaş

Genetik profile bakmanız yeter.

Aynı çevreyi, yuvayı paylaşan hayvanların birbirlerini koku ile tanımaları size garip gelebilir.

Ama o da bir gerçek.

Hayvanlar belki de bizim henüz bilmediğimiz çeşitli davranışları tanıyarak birbirlerini tanıyabilirler.

Evet ben koptum.

Sizin yazılarınıza kopuyorum..

Dostum hayvanların ulvi özelliklerini ve bunları neden geliştirdiklerini bırakın da siz koklayarak tanıyor musunuz akrabalarınızı ondan haber verin.

Hep kıvırtma, hep kişiselleştirme.

Tıp diye bi' şey var artık.

Gidersin öğrenirsin genetiğini menetiğini. Zararsa sevişmezsin.

Hem insanlar hep akraba, tavsiyem her ihtimale karşı sevişmeden önce rapor alman.

Ne olur ne olmaz. Tesadüf edebilir.

Ama size göre tesadüf bile yoktur.

Evrim işini bilir.

Yanlış yapmaz.

Çıkmaza girmez.

Dimdirek gider.

Yoksa böylesi mükemmel bir bedene sahip olabilir miydik?

Dincilerden farkınız ne, doğal seçilime tapmak mı?

Bu durumda herhangi bir tanrı daha sempatik geldi bana.

Sitelerde Paylaş

İşte şu sözlerin, ateist bilince henüz ulaşmamış olduğunu, şu veya bu türden bir isyan sonucu, mensubu olduğun dinden pırtlamış olduğunu ve o küçücük aklına uygun bir din bulduğun an bu sefer de o yöne pırtlayacağını gösteriyor. İnsanları sadece dinsel değil, cinsel tercihleri nedeniyle de düşman ilan edebiliyorsun ve önemlisi, kendi cinsel tercihin dışındakilerin hepsini sapık-kafir olarak görüyorsun. Aleviyken sünnileri, müslümanken gayrımüslimleri de böyle gördüğüne şüphem kalmadı. Şimdi deistsin, teistleri hırpalamaya çalışıyor, bir yandan da ateistlere göz kırpıyorsun. Bağlantı, tek gözünü kırpıyordu, sen iki gözünü... Madem bu kadar yavşaktın, "bize uzak Allah'a yakın olun, gidip sapıklığınızı bizden uzakta yaşayın" diyordun, aynı şeyi müslümanlara, hıristiyanlara veya genel anlamda (senin inançların dışında kalan) diğer inanırlara niye demiyorsun; ne bok yemeye burada ateist-moderatör kimliğiyle atıp tutuyorsun?

Arkadaşlar, kim bu salak yahu?

Ben hayatımda deist, teist, şu bu olmadım. Bütün bu iletisi boyunca hem teistlere hem de ateistlere göz kırpıp durduğumu, iki tarafı da bir şekilde elde tutmaya çalıştığımı çünkü her an birine kayma olasılığım bulunduğunu söyleyip durmuş.

Ben de ne anlatıyor, deli midir nedir filan dedim ama, deist olduğumu söylüyormuş meğer. Bağlantı'dan falan da bahsetmiş manyak.

Al işte..

Böyle manyaklarla uğraşıyoruz burada. Bir yığın da yorum yapmış..

Bilsem bu deliyi ciddiye alır da cevap yazar mıydım?

Allah yar ve yardımcısı olsun...

Bu fantezileri de hangi akılla yazdığı ortada.

Sitelerde Paylaş

Dostum hayvanların ulvi özelliklerini ve bunları neden geliştirdiklerini bırakın da siz koklayarak tanıyor musunuz akrabalarınızı ondan haber verin.

Hep kıvırtma, hep kişiselleştirme.

Tıp diye bi' şey var artık.

Gidersin öğrenirsin genetiğini menetiğini. Zararsa sevişmezsin.

Hem insanlar hep akraba, tavsiyem her ihtimale karşı sevişmeden önce rapor alman.

Ne olur ne olmaz. Tesadüf edebilir.

Ama size göre tesadüf bile yoktur.

Evrim işini bilir.

Yanlış yapmaz.

Çıkmaza girmez.

Dimdirek gider.

Yoksa böylesi mükemmel bir bedene sahip olabilir miydik?

Dincilerden farkınız ne, doğal seçilime tapmak mı?

Bu durumda herhangi bir tanrı daha sempatik geldi bana.

Tıp benim mesleğim.

Kıvırtan da sensin.. Saçmalayan da..

İnsanlar koku algısı çok güçlü hayvanlar değil.

Diğer hayvanlarda koku hissi insan denen hayvandan çok daha kuvvetlidir.

Bazı hayvanlar birbirlerini kokuları ile tanırlar.

Hayvanların çoğu kendilerine ait olmayan yavruları beslemezler ve yavrularını kokuları ile tanırlar.

İnsan ise görerek tanımayı yeğler. Çünkü görme duyusu çok daha kuvvetlidir.

Sizin kardeşlerinizi nasıl tanıdığınızı bilmiyorum.

Kaç his kaldı geride.. Dokunma ve tadma..

Belki tadlarına bakıyorsunuzdur...

Keeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş

Evrim insan insan olalı beri körkütük değil.

Artık o'na yardımcı oluyor insan.

Tıp biliminin geldiği noktayı kimse küçümsemesin.

Çok uzak olmayan bir gelecekte şimdiki insanla ilgisi olmayan yeni şeyler "töreyebilir", şaşmayasınız.

Çok "şükür ki" milyarlarca yıl evrimin "doğru" yolu bulmasını beklemeyecek "doğa".

Bir yerlerde yanlış yapılırsa yine yükü o yüklenir, kimse tırsmasın.

Gidin tahlil yaptırın, uymazsa çocuk yapmayın. Koklamanın modası geçti.

Ama üç kuruşluk hayatınızı yobazlara bakım zindan etmeyin kendinize.

Evrim yolunu bulur, zorlamaya devam.

Sitelerde Paylaş

Tıp benim mesleğim.

Kıvırtan da sensin.. Saçmalayan da..

İnsanlar koku algısı çok güçlü hayvanlar değil.

Diğer hayvanlarda koku hissi insan denen hayvandan çok daha kuvvetlidir.

Bazı hayvanlar birbirlerini kokuları ile tanırlar.

Hayvanların çoğu kendilerine ait olmayan yavruları beslemezler ve yavrularını kokuları ile tanırlar.

İnsan ise görerek tanımayı yeğler. Çünkü görme duyusu çok daha kuvvetlidir.

Sizin kardeşlerinizi nasıl tanıdığınızı bilmiyorum.

Kaç his kaldı geride.. Dokunma ve tadma..

Belki tadlarına bakıyorsunuzdur...

Keeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Hangi yüzyıldan kaldınız bilmiyorum ama eğer kardeşinize aşık olursanız ve o'ndan çocuğunuz olsun istiyorsanız kendi çalıştığınız kliniğe giderek mahsuru var mı, yok mu öğrenebilirsiniz.

5 duyu olayı baya eskidi.

MRI falan çıktı, daha derinleri görebiliyor insan, hem de hala gözüyle.

Gidin DNA testi yaptırın ve keyfinize bakın.

Sırf evrimsel bahanelerle yobazlığınızın üzerini örtmeye çalışmayın.

Mesela kan uyuşmazlığınız da olabilir sevdiceğinizle, onun da çaresi var.

Test yaptırıyorsunuz, problem varsa hallediyorlar.

2011 yılındayız.

Hazretiniz Muhammed öleli hayli oldu.

Ahlak diyorsanız, ne ahlakıymış derim.

İğrenç diyorsanız, sevişmeyin derim.

Din diyorsanız, alla başka keder vermesin derim.

Kim saçmalıyor, ben mi, sen mi, bilim mi?

tarihinde gestep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsteyen istediğini yapsın, ben şahsen onaylamıyorum ama ensestliğin doğal seçilimle elendiğini okudum.

Güçlü gen karışımı şart, dolayısıyla da bırakın ensestliği; akraba olmayan biriyle evlilik tercihimdir.

En anlamlı yorum da sizden gelmiş. Her şeyi bıraktım da o avatar ile bu sözleri yan yana görmek bile halden hale sokucu.

Çok yaşa emi.

Sitelerde Paylaş

Devamli bu ensest mevzusunu gundeme getiren muslumanlara kuzen evliligi soruldugunda mavi ekran verirler zaten.

Aslinda mum sondu iftirasi aleviler disinda bazi dinsel azinliklara daha atilmistir ama bunlarin hepsi gunumuzde yok olmus. Aklima ilk gelen grup sabetaycilar mesela. Yani bu gercektende geleneksel bir anadolu iftirasi.

Son yirmi yilda aleviler guclenip seslerini duyurmaya basladiktan sonra sunniler bu iddayi ayan beyan dile getiremez oldular. Sanirim o yuzden simdiki yeni hedefleri ateistler

Sitelerde Paylaş

Müslümanların ahlakını kerteriz belleyenler ateist takılıyorsa her şey müstahaktır onlara.

Adamlar da soruyor işte "niye" diye.

Sen de "evrim falan" diyorsun.

Birileri de "tıp ilerlerdi, yardımcı olmak lazım o'na" deyince olay tamam oluyor.

Kendinize ahlak edinin, soran olunca da burada var deyin.

Tıpkı "soranların" dediği gibi.

Farkınız belli olsun, nasıl farksa artık.

keh keh mohohoo.

Sitelerde Paylaş

Hangi yüzyıldan kaldınız bilmiyorum ama eğer kardeşinize aşık olursanız ve o'ndan çocuğunuz olsun istiyorsanız kendi çalıştığınız kliniğe giderek mahsuru var mı, yok mu öğrenebilirsiniz.

5 duyu olayı baya eskidi.

MRI falan çıktı, daha derinleri görebiliyor insan, hem de hala gözüyle.

Gidin DNA testi yaptırın ve keyfinize bakın.

Sırf evrimsel bahanelerle yobazlığınızın üzerini örtmeye çalışmayın.

Mesela kan uyuşmazlığınız da olabilir sevdiceğinizle, onun da çaresi var.

Test yaptırıyorsunuz, problem varsa hallediyorlar.

2011 yılındayız.

Hazretiniz Muhammed öleli hayli oldu.

Ahlak diyorsanız, ne ahlakıymış derim.

İğrenç diyorsanız, sevişmeyin derim.

Din diyorsanız, alla başka keder vermesin derim.

Kim saçmalıyor, ben mi, sen mi, bilim mi?

Sen kafayı yemişsin..

Sana IQ testi yapalım.

Ciddiye alınacak biri değilsin.

Senin gibilerle uğraşmam ben...

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...