Jump to content

Ensest neden ahlaksızlıktır?

Recommended Posts

Sen de bir iletiyi doğru oku be kardeşim. Aynı şeyleri başkaları yazınca onaylıyorsun ama.

Evrimin amacından bahsetmiyor, ensesti reddetmemizin, kullandığımız mekanizmaların bir amacı var diyor.

Öyle evrimleşmişiz işte. Nesini anlamıyorsun da evrim hakkında bunca yıldır yazıp çizen insanlara böyle acayip şeyler sorabiliyorsun, hayret.

"Evrimin bir amacı mı var?" Soruya bak.

Bu sadece kötü niyet.

Kimi onaylamışım.

Evrimin amacı falan yoktur.

Nedendir bilinmez canlanmış maddeye laf anlatan bir mekanizma değildir evrim.

Öyle diyen Allah'a inansın daha iyi.

Evrim'in amacı mı var?

Allah'ın amacı mı var?

İnsan'ın amacı mı var?

Hayat'ın amacı mı var?

Bu soruların birine bile evet diyen anlatsın da öğrenelim amaç neymiş.

İstenen sorudan başlanabilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 410
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ulan dümbük, kime bir şeyler yapıldığı herkesin iletisinden belli. Forumun kuralları mı var ki ahkam kesiyorsun, boynuzlu eşek?

Gitmezsem ipimi çekecekmiş. Çekmezsen ebeni ...

Sen ateist falan değilsin. Hiçbir ateist senin yazdığın o zırvaları yazmaz, ince ince hesaplayıp günlerce işlemez, ateiste senin yaptığın gibi saldırmaz, müslüman zihniyetiyle de öyle sapıkça bel altı çalışmaz.

İlk sıkıştığı anda, daha ilk iletide bana alevilikten falan sözetmeye başlamış.

Konumuz da ensest.

Ateistlere tabu dersi vermeye kalkan, ateistliklerini ölçmek için geldiğini açıkça beyan eden büyük ateiste de bakın siz!..

Ahlaksız herif.

Atılıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Kimi onaylamışım.

Evrimin amacı falan yoktur.

Nedendir bilinmez canlanmış maddeye laf anlatan bir mekanizma değildir evrim.

Öyle diyen Allah'a inansın daha iyi.

Evrim'in amacı mı var?

Allah'ın amacı mı var?

İnsan'ın amacı mı var?

Hayat'ın amacı mı var?

Bu soruların birine bile evet diyen anlatsın da öğrenelim amaç neymiş.

İstenen sorudan başlanabilir.

Arkadaşım sen iyi misin? Aklın yerinde mi?

Evrimin amacı mı var gibi ucube bir soruyu soran sensin. Sana yazılan iletiyi artık nasıl okuduysan, Hacı'nın bahsettiği şeyi anlamamış bu ucube soruyu yöneltmişsin.

Sitelerde Paylaş

Ben biz üstünüz demiyorum.

Ben tam olarak şunu diyorum ve bu da doğru.

- Homo sapiens sapiens, bu gezegen üzerinde farkındalığa sahip olan ve bu farkındalığını kendi isteğiyle kendine veya canlı-cansız başka varlıklara odaklayabilen tek tür.

Yani özetle, kendi farkındalığına da, başka varlıklara da gözlemci olabiliyor.

Bu farktır.

Üstünlük veya aşağılık gibi bir skalaya koymuyorum bunu.

Ama bu çok sıradışı ve avantajlı bir özelliktir.

Bu olduğu sürece "bilişsel" kategorileri diğerleriyle aynı yapamazsın.

Öncelikle iddianızı kanıtlamalısınız. Gezegendeki kendisini fark etmiş tek tür olduğumuzu yani.

Neyse,

Doğru olduğunu kabul edeyim hatrın için.

Bu avantaj bu kafayla mı bizi "ileriye" götürecek.

6 milyar insan var ve geldiğimiz nokta 3000 sene öncesinden 1 milim bile ilerisi değil.

Nasıl avantaj bu.

"Ahlak, seçilim, doğa" diyerek mi gelişeceğiz.

Bunları diyerek ancak pinekler, birbirimizi yeriz dostum.

Evrim çalışsın diye beklersek 5 milyar yıl daha bekleriz, bir yerden sonra insiyatif almak şart.

Ama ahlaksal vehimlerle olacak şey değil bu.

Cesaret gerek.

Bir yerde yanlış yaparsak evrim zaten duruyor yerinde, devreye girer.

Girmez, kırmayalım keratayı demenin neresini kime anlatacaksın.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım sen iyi misin? Aklın yerinde mi?

Evrimin amacı mı var gibi ucube bir soruyu soran sensin. Sana yazılan iletiyi artık nasıl okuduysan, Hacı'nın bahsettiği şeyi anlamamış bu ucube soruyu yöneltmişsin.

hacı şunu demiş;

Doğada ensest çeşitki mekanizmalarla önleniyor.

Demek ki bunun bir nedeni var..

Değil mi?

Doğanın ensesti önlemesinin nedeni ne?

Ya da sade bazı canlılarda bunu önlemesinin nedeni ne?

Böyle bi' şey yok.

Ensest yapıp üremeyi sürdüremiyorsa kaybolur gider zaten o tür.

Ensest yapmayanlar hayatta kalıyor diye bi şey de yok. Öyle olsa ilk önce insan yok olurdu.

İnsanın yüzbinlerce yıl ensest takıldığını bilmiyorsan sana da pes.

En önce dinler kabul eder bunu.

Hacı'nın bahsettiği neden neymiş anlat öğrenelim.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle iddianızı kanıtlamalısınız. Gezegendeki kendisini fark etmiş tek tür olduğumuzu yani.

Neyse,

Doğru olduğunu kabul edeyim hatrın için.

Bu avantaj bu kafayla mı bizi "ileriye" götürecek.

6 milyar insan var ve geldiğimiz nokta 3000 sene öncesinden 1 milim bile ilerisi değil.

Nasıl avantaj bu.

"Ahlak, seçilim, doğa" diyerek mi gelişeceğiz.

Bunları diyerek ancak pinekler, birbirimizi yeriz dostum.

Evrim çalışsın diye beklersek 5 milyar yıl daha bekleriz, bir yerden sonra insiyatif almak şart.

Ama ahlaksal vehimlerle olacak şey değil bu.

Cesaret gerek.

Bir yerde yanlış yaparsak evrim zaten duruyor yerinde, devreye girer.

Girmez, kırmayalım keratayı demenin neresini kime anlatacaksın.

Sen de sanki bilmez gibi konuşuyon yahu.

Kılıçlar vardı şunun şurasında 200 yıl önce bu dünyada.

O kılıçlara kadar da dogma örtüsü yoğundu.

Şimdi dogma örtüsü yokediliyor.

Şu anda dogmalardan özerk sayılabilecek tek kurum Biyoloji üzerine olan yerler.

Fizik de dahil olmak üzere halen daha dogma maniplasyonunda.

Devletler dogma rüzgarlarıyla yönetiliyor.

Daha insan hakları denen şey bile tam idrak edilemedi.

Bu kadar yavşağı adam etmek imkansız.

Ben hepsine deli raporu verilsin istiyorum.

Afrika kıtasını da komple çevirip oraya taşıyalım diyorum (belki etkileşimle yeni daha zeki bir insan türü çıkar)

Sen gelmişsin delilerin ortalığı dağıttığı oda için bana soru soruyorsun.

Ben baştan diyorum zaten.

Bu a.q. delileri ayak bağı oluyorlar, bir boka yaramıyorlar diye.

Ateist ahlakın ve ateist algının dünyaya şu ana kadar verdiği zerre zarar yoktur.

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başa saralım diyorsun yani?

Doğada, ya da direkt insanı ele alalım, insan da ensest gibi bir çiftleşme yöntemi olmasaydı zaten bugün sözediyor olamazdık.

Doğanın, bunu önlemek için bizi, birtakım mekanizmalar geliştirmek zorunda bıraktığını konuşuyor olmazdık.

Sorunun yanıtı içinde.

Ama kafan mı karışık nedir, yine de soruyorsun.

Ayrıca ensest, sizin o "amanın da niye ahlaksızlıkmış?" dediğiniz türden kullanıldığı falan yok zaten. Tüm dünyada pek azdır, parmakla sayılacak kadar deyip duruyoruz. Bir yerde oluyor ve o zaten duyuluyor hemen.

Yani insanın zaten böyle bir genel eğilim yok.

Siz daha neyi soruyorsunuz, neyin peşine düştünüz de millete saldırıyorsunuz, onu da anlamadım.

Ensest, bilinen ve karşılaşılan anlamıyla büyük sorundur, yaradır.

Eşine az rastlanır üç beş kişi için harcadığınız şu enerjiyi o mağdurlar için harcasanız epeyce bir yararı olurdu belki.

Gören de birilerini kurtarıyorsunuz, bir şeyler yapıyorsunuz falan zannedecek.

Sitelerde Paylaş

Sen de sanki bilmez gibi konuşuyon yahu.

Kılıçlar vardı şunun şurasında 200 yıl önce bu dünyada.

O kılıçlara kadar da dogma örtüsü yoğundu.

Şimdi dogma örtüsü yokediliyor.

Şu anda dogmalardan özerk sayılabilecek tek kurum Biyoloji üzerine olan yerler.

Fizik de dahil olmak üzere halen daha dogma maniplasyonunda.

Devletler dogma rüzgarlarıyla yönetiliyor.

Daha insan hakları denen şey bile tam idrak edilemedi.

Bu kadar yavşağı adam etmek imkansız.

Ben hepsine deli raporu verilsin istiyorum.

Afrika kıtasını da komple çevirip oraya taşıyalım diyorum (belki etkileşimle yeni daha zeki bir insan türü çıkar)

Sen gelmişsin delilerin ortalığı dağıttığı oda için bana soru soruyorsun.

Ben baştan diyorum zaten.

Bu a.q. delileri ayak bağı oluyorlar, bir boka yaramıyorlar diye.

Ateist ahlakın ve ateist algının dünyaya şu ana kadar verdiği zerre zarar yoktur.

Ateist ahlakın ve ateist algının dünyaya vereceği zarar nolacak peki.

Kendi dogmamızı yarattığımızın farkında değil misin?

Tek eksiğimiz tapınmak.

Muhafazakarlık almış yürümüş.

Saçma sapan dinci sorularına bile yanıtımız yok.

Kıvırmaktan bel kalmadı.

Ama haklıyız, üretimi kim yapıyorsa dünyayı da o yönetir.

Biz de cari ahlak anlayışında kendimize yer açacağız diye debelenip dururuz.

"İnsan kopyalamak ahlaki mi?", "kurbağa kesmek ahlaki mi?", "kedi beslemek ahlaki mi" diye düşünüp duruyoruz.

İyi de o ahlak kimin ahlakı?

O da mı doğadan?

Yüzleşme zamanı geldi de geçti bile.

Sitelerde Paylaş

Başa saralım diyorsun yani?

Doğada, ya da direkt insanı ele alalım, insan da ensest gibi bir çiftleşme yöntemi olmasaydı zaten bugün sözediyor olamazdık.

Doğanın, bunu önlemek için bizi, birtakım mekanizmalar geliştirmek zorunda bıraktığını konuşuyor olmazdık.

Sorunun yanıtı içinde.

Ama kafan mı karışık nedir, yine de soruyorsun.

Ayrıca ensest, sizin o "amanın da niye ahlaksızlıkmış?" dediğiniz türden kullanıldığı falan yok zaten. Tüm dünyada pek azdır, parmakla sayılacak kadar deyip duruyoruz. Bir yerde oluyor ve o zaten duyuluyor hemen.

Yani insanın zaten böyle bir genel eğilim yok.

Siz daha neyi soruyorsunuz, neyin peşine düştünüz de millete saldırıyorsunuz, onu da anlamadım.

Ensest, bilinen ve karşılaşılan anlamıyla büyük sorundur, yaradır.

Eşine az rastlanır üç beş kişi için harcadığınız şu enerjiyi o mağdurlar için harcasanız epeyce bir yararı olurdu belki.

Gören de birilerini kurtarıyorsunuz, bir şeyler yapıyorsunuz falan zannedecek.

Hangi mekanizmayı geliştirmiş doğa?

Hacı'nın bahsettiği koklaşma mekanizmasını mı?

Böyle şey yok arkadaşım.

Belki de insan o ensest birleşmelerin sonucu oluşan anormallikler sayesinde bilinç kazandı.

Var mı bunun olmadığına dair bir delil.

Mutasyondan bahsedip "normal olan bu" demek de ne demek oluyor.

Evrim'in kuralı yoktur.

Kural gibi görünenler de sen öyle görüyorsun diye öyle görünüyor.

Mekanizmaymış, sesli güldüm.

Sitelerde Paylaş

Valla sabahtan beri kırk kere yazılmış şeyleri, sırf seni ikna etmek gibi saçma bir amaç güderek yeni baştan yazacak veya yazılmış iletileri derleyecek falan değilim.

Sen otur ve gül. Bir zahmet kendi haline gül ama.

Kendi kendine birtakım sorular veya vardığın yargılar üzerinden yeni sorular yöneltiyorsun.

Kimsenin sana sormadığı, söylemediği şeyleri uyduruyor ve sonra da öyle söylenmiş gibi yönlendiriyorsun.

"Evrimin amacı vardır" saçmalığını geçtik, şimdi onu "kural" yaptık.

Sen takıl böyle..

Sitelerde Paylaş

Ateist ahlakın ve ateist algının dünyaya vereceği zarar nolacak peki.

Kendi dogmamızı yarattığımızın farkında değil misin?

Tek eksiğimiz tapınmak.

Muhafazakarlık almış yürümüş.

Saçma sapan dinci sorularına bile yanıtımız yok.

Kıvırmaktan bel kalmadı.

Ama haklıyız, üretimi kim yapıyorsa dünyayı da o yönetir.

Biz de cari ahlak anlayışında kendimize yer açacağız diye debelenip dururuz.

"İnsan kopyalamak ahlaki mi?", "kurbağa kesmek ahlaki mi?", "kedi beslemek ahlaki mi" diye düşünüp duruyoruz.

İyi de o ahlak kimin ahlakı?

O da mı doğadan?

Yüzleşme zamanı geldi de geçti bile.

Katılmıyorum.

Benim eski yazılarımda var.

Etiğin kaynağı bilgi.

Az bilgi veya hisler demek bir şeye küçük açılardan bakmak demek (örneğin 30 derecelik pasta dilimi gibi)

Çok bilgi demek, bir şeye büyük açılardan bakmak demek (360 derecelik açıya ulaşılamaz çoğu şey için ancak evrensel doğru ve yanlışın kesinliğe yaklaşması için 180 dereceyi yukarı geçmesi yeterli o söz konusu şeye bakışımız için elimizde bulundurduğumuz bilgi)

Tapınma vs olmaz.

Bu hikaye.

Ancak bilgiye itaate karşı değilim.

Hatta devlet sistemlerinin bilgiye itaate dayalı olmasının tek doğru olduğunu düşünüyorum.

(Güçlü) Pozitif Ateistler bu tür küçük hesapları aşmış adamlardır.

Sorun yaşanmaz.

Sorun olursa bilginin şablonu sorunun üstüne oturtulur ve çözülür o sorun.

Sen fakrında değilsin ama bu dünyanın tek ayıkları ateistler.

Ve sen gelmiş alkollü bir sürücüyle ayık adamın kaza yapma riskini aynı yapıyorsun. :)

Saçma bu.

yersiz bir endişe.

Olanlar basit.

Ateizm yıllarca çoğu toplum alanından kılıç zoruyla baskı kurularak dışarı atılmıştı.

Şimdi giriyor.

Hem de başka bir şeyin etiketi altında değil, safkan olarak kendisi nasılsa o şekilde giriyor.

Bu senin gördüğün farklılıklar da ateizmin sarmaşıklarının yolu üzerindeki değişik şeylere sarılma biçimi.

Bu biçimler şimdilik gelişigüzel ama, bahçivanlar arkadan geliyor düzeltmeye.

Olay bu.

Boşuna başka yerlere çekme.

Sitelerde Paylaş

Ensest iliski eger anna baba kardes'den bahsediyorsaniz hemen her toplumda dinlerden bagimsiz olarak yasaktir ve ahlaksizlik olarak nitelendiriliyor. Eger kuzenler arasinda ise kimi yerlerde bu da ensest'e dahil kimi yerlerde degil, turkiye'de de ozellik bazi bolgelerde kuzen ve yakin akraba evlilikleri cok goruluyor. Belki tanimlar biraz daha netlestirilmeli, ensest iliskiden ne anliyoruz, limiti hangi akrabalikla iliskilendiriyor? ayrica musluman ulkelerde ensest'in daha yaygin olmasinin nedeni sadece adem ile havva yuzunden ensest iliskilerin normal olmasi degil belki ama bu kadar baski altindaki cevrede insanlarin ensest'e yonelmeleri olsa gerek.

Sitelerde Paylaş

hacı şunu demiş;

Doğada ensest çeşitki mekanizmalarla önleniyor.

Demek ki bunun bir nedeni var..

Değil mi?

Doğanın ensesti önlemesinin nedeni ne?

Ya da sade bazı canlılarda bunu önlemesinin nedeni ne?

Böyle bi' şey yok.

Ensest yapıp üremeyi sürdüremiyorsa kaybolur gider zaten o tür.

Ensest yapmayanlar hayatta kalıyor diye bi şey de yok. Öyle olsa ilk önce insan yok olurdu.

İnsanın yüzbinlerce yıl ensest takıldığını bilmiyorsan sana da pes.

En önce dinler kabul eder bunu.

Hacı'nın bahsettiği neden neymiş anlat öğrenelim.

Böyle birşeyler var da sana tavsiye edip etmemeyi düşünüyorum.

Okuma yazman var tabii de, onları anlayarak yaptığına emin değilim.

Yine de kaynağı veriyorum.

Evolutionary Medicine

Wenda R. Trevathan, E.O.Smith, James J. McKenna

Chapter 7: Incest avoidance: Clinical implications of the Evolutionary Perspective

by Mark T. Erickson

Page 165.

Reference page: 176.

Hayvanlarda neden ensestin olmadığı genişçe açıklanıyor.

İnsanlara atıfta bulunuluyor.

İngilizce bilen meraklılarına hararetle tavsiye edilir.

Sitelerde Paylaş

Hayvanlar aleminde ensestin olmamasi bunun ahlaksiz oldugu anlamina mi geliyor yani?

Bu baslikta soylemek istedigim son sey su olacak. Anlasildigi uzere muslumanlar, ozellikle anadoluda yasayanlar, kendi dinlerine inanmayan insanlar hakkinda "bu allaha inanmadigina gore kesin anasini da becerir" dusuncesine sahipler. Hristiyan ve yahudiler "ehli kitap" kategorisine girer ve ikinci sinif insan olarak muslumanlarla birlikte yasamalarina izin verilir. Bu yuzden ayni saldiriya maruz kalmamislardir. Ama bu ayricaliklari olmasaydi bir saniye tereddut edilmeyecekti

Bu foruma gelip, temcit pilavi gibi "madem allaha inanmiyorsun, o zaman sen kizinla yatarsin" diyen zihniyetle mum sondu iddasini ortaya atan zihniyet birebir aynidir. Bu tatsiz durumdan muzdarip olan toplum bireyleri ise ensestin bilimsel olarak ahlaksizlik oldugunu ispatlamak icin kendilerini perisan ediyorlar

Sitelerde Paylaş

Hayvanlar aleminde ensestin olmamasi bunun ahlaksiz oldugu anlamina mi geliyor yani?

Bu baslikta soylemek istedigim son sey su olacak. Anlasildigi uzere muslumanlar, ozellikle anadoluda yasayanlar, kendi dinlerine inanmayan insanlar hakkinda "bu allaha inanmadigina gore kesin anasini da becerir" dusuncesine sahipler. Hristiyan ve yahudiler "ehli kitap" kategorisine girer ve ikinci sinif insan olarak muslumanlarla birlikte yasamalarina izin verilir. Bu yuzden ayni saldiriya maruz kalmamislardir. Ama bu ayricaliklari olmasaydi bir saniye tereddut edilmeyecekti

Bu foruma gelip, temcit pilavi gibi "madem allaha inanmiyorsun, o zaman sen kizinla yatarsin" diyen zihniyetle mum sondu iddasini ortaya atan zihniyet birebir aynidir. Bu tatsiz durumdan muzdarip olan toplum bireyleri ise ensestin bilimsel olarak ahlaksizlik oldugunu ispatlamak icin kendilerini perisan ediyorlar

Bireysel özgürlüğü, hakları vs bırak bir kenara.

Şöyle bir soru kalsın ortada.

Sen güneş sistemi gibi sana bağlı 100 bin gezegenin tam merkezindesin. Elinle kolunla.

O 100 bin gezegenin her birinin adları da yemek yemek, zıplamak, dans etmek, yerde yuvarlanmak, kafa üstü durmak, extacy almak, kitap okumak vs vs diye devam ediyor adları. Bir tanesinin adı da "ensest yapmak"

Buna senin elini uzatıp da elma gibi eline almanın olasılığı dans etmek veya kitap okumakla aynı mı?

Eşit dereceye mi sahip?

Sitelerde Paylaş

Böyle birşeyler var da sana tavsiye edip etmemeyi düşünüyorum.

Okuma yazman var tabii de, onları anlayarak yaptığına emin değilim.

Yine de kaynağı veriyorum.

Evolutionary Medicine

Wenda R. Trevathan, E.O.Smith, James J. McKenna

Chapter 7: Incest avoidance: Clinical implications of the Evolutionary Perspective

by Mark T. Erickson

Page 165.

Reference page: 176.

Hayvanlarda neden ensestin olmadığı genişçe açıklanıyor.

İnsanlara atıfta bulunuluyor.

İngilizce bilen meraklılarına hararetle tavsiye edilir.

Tamam dostum, sen yazılmış her şeyi okuyup dolayısıyla her şeyi öğrenmiş birisin.

Anladığın şey herkes tarafından anlaşılsın istiyorsun doğal olarak.

Anladığının dışında anlaşılmış şeyler tabii ki de anlayışsızlıktandır.

Evrimsel bir süreç sonuç olarak, haklısın(!); yok olup gideceğiz allah'ının izniyle.

Rahmet dilersin gerimizden.

Umarım günü gelip ensesten kaçınmak için koklamak zorunda kalırsan nezle olmamış olursun da kardeşinle ilişki yaşamazsın. Yoksa kim gidip tahlil yaptıracak hastahaneye "bir sıkıntı olur mu" diye.

İğrenç, düşünsenize "Hacı koku alamıyor ve akrabasıyla sevişiyor" mide bulandırıcı.

Gerçi o'nun herhangi biriyle bile sevişmesini düşünmek tüm bedenimi bulandırıyor ya neyse.

Buradaki müslümanlar ve ateistler kesin olarak cinsellikten tiksiniyor; evrim bahane, ahlak şahane.

Cinsellikten tiksinenlere tavsiye gelsin o zaman.

Playboy

Ekim 1968

Kapaktan başlayın. Anlaşılmayan yer olursa en yakın caminin imanına baş vurun.

Müslüman ahlakıyla ateist takılmak çok güzel.

Ama gün gelecek önce bu yobaz ateistlerin çocukları reddedecek o ahlakı.

Hiç şüphem yok.

Sitelerde Paylaş

Ateistler hani aklınız özgürdü? Ahlakı terk ettiğiniz zaman belki bir adım daha atabilirsiniz. Yok gayler normal değilmiş, yok ensest ahlaksızlıkmış. Neyin normal olduğuna böyle ucuz yargılarla karar vermek çok şahane bir şey. Ahlaksal olay yoktur, kendinizi kandırmayın. Olay tamamen psikolojik olduğu için alan da satan da razı olabilir.

Sitelerde Paylaş

Ateistler hani aklınız özgürdü? Ahlakı terk ettiğiniz zaman belki bir adım daha atabilirsiniz. Yok gayler normal değilmiş, yok ensest ahlaksızlıkmış. Neyin normal olduğuna böyle ucuz yargılarla karar vermek çok şahane bir şey. Ahlaksal olay yoktur, kendinizi kandırmayın. Olay tamamen psikolojik olduğu için alan da satan da razı olabilir.

Arkadaş,

Aklın özgürlüğünü yanlış yerde arıyorsun.

Ateizm akıl özgürlüğü veya aklın kontrolsüz bir şekilde kendi başına bırakılması değildir.

Yahu Bilime bak bilime.

Bilim saf Ateist algı üzerine oturmuş bir kavramdır.

Ensest bir tercih meselesidir. Hem de hiç aklı kullanmayı zerre kadar gerektiren bir aktivite de değildir.

Senin dediğin şöyle bir şey:

- Doğada gidip pozisyon alıp, osurmak doğru mudur yanlış mıdır?

Millet burada bilgi temelli olarak sana "Oğlum ne saçmalıyon, deli misin nesin sen?" diyor.

Sen de olayı alıyorsun "Hani aklınız özgürdü? Doğada gidip osurmayı tabu yaptınız! Yazı size" vs yazıyorsun.

Böyle saçma şey mi olur yahu?

Aklın ve düşüncenin özgürlüğünü böyle şeylere indirgemeyin.

Sitelerde Paylaş

Arkadaş,

Aklın özgürlüğünü yanlış yerde arıyorsun.

Ateizm akıl özgürlüğü veya aklın kontrolsüz bir şekilde kendi başına bırakılması değildir.

Yahu Bilime bak bilime.

Bilim saf Ateist algı üzerine oturmuş bir kavramdır.

Ensest bir tercih meselesidir. Hem de hiç aklı kullanmayı zerre kadar gerektiren bir aktivite de değildir.

Senin dediğin şöyle bir şey:

- Doğada gidip pozisyon alıp, osurmak doğru mudur yanlış mıdır?

Millet burada bilgi temelli olarak sana "Oğlum ne saçmalıyon, deli misin nesin sen?" diyor.

Sen de olayı alıyorsun "Hani aklınız özgürdü? Doğada gidip osurmayı tabu yaptınız! Yazı size" vs yazıyorsun.

Böyle saçma şey mi olur yahu?

Aklın ve düşüncenin özgürlüğünü böyle şeylere indirgemeyin.

Böyle saçma şey olmaz tabii ama bizim ateistler değişik biraz. Ahlakçı.

Ben onların İslam'a çok fazla maruz kaldıklarını ve tepkisel olrak ahlak takıntılı olduklarını düşünüyorum.

Bilgi ve bilimle pek işleri yok, varsa yoksa ahlak, özgürlük..

Çok baskı altında kalmışlar sanırım.

Ateist olunca da her şeyi birden ahlaka bağlamaya, sen "bu meselenin ahlakla ilgisi en küçük bir ilgisi yoktur, ensest ahlasızlık değildir, ensesti reddetme nedenlerimiz tamamen bilimseldir ve sosyal bir yasa ve daha sonraları tabu olarka yaşama girmiştir" deyip dur..

Ahlakçılar bunlar.

Bir arkadaşım bu işe "hadis kültürüdür bu" dedi dün akşam.

Müthiş bir tespit.

Kafalarında bir senaryo yaratıyorlar, onun üzerinden seni sorgulamaya başlıyorlar, hüküm vermeni istiyorlar ve biçtikleri role uygun davranmadığını görünce de sinirliyorlar. İstedikleri yanıtları vermeli, çizdikleri o kısır daireden çıkmamalısın onlara göre. Hani müslümanların "Peygamber efendimiz bir gün...." diye başlayan senaryolarla gelmesi ve seni ona hapsetmek istemesi gibi..

Ahlakçıdır bunlar.

Akılları hala özgür değil. İlginç olarak, tepki göstermeleri ve seni mahkum etmeye çalışmak için bin dereden su getirip sürekli dinlerden bahsetmeleri de bundan.

Onun için boşver. Anlatamazsın.

Ahlakçı bunlar.

Sorsan şimdi benim, senin, Hacı'nın veerdiği yanıtların içinde nerede ahlaktan sözedilmiş, ahlakla bu işin uzak yakın ilişkisi olmadığını söyleyenler kimlermiş, gösterin diye, susar kalırlar.

Bu defa yeni saçmalıklar, yeni iftiralar okuyacaklardır.

Gestep'in Hacı'ya yazdığı şu son iğrenç iletiye bir bak, her şeyi açıkça göreceksin mesela.

Veya Jadı'nın saçmalıklarına.

Tipik ahlakçılar. Bütün taktikleri de müslüman taktiği.

Tükür ve kenardan izle. Temizlendi mi? Bir daha tükür..

Bu böyle sonsuza dek sürer gider...

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...