Jump to content

Ensest neden ahlaksızlıktır?

Recommended Posts

Evlilikleri sonucu ozurlu yada genetik bir hastaliga sahip olan butun ciftleri cezalandiralim bence. Evrimsel olarak en ustun yavruyu elde edecekleri esi bulamamis ve cok buyuk ahlaksizlik yapmislar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 410
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

itiraf mi?

Evet ya.

Böylece kendi ağzınla ahlakın üretim tarzı ile değil bilimsel düşünce yhetkinliğiyle, yani kültürel etmenlerle belirlendiğini söylemiş oldun.

Biraz çalıştırabilsen saksını sen de anlayacaksın.

Gerçi salağa yatmayacağın ne malum.

NE kadar dengesiz olduğunu bilmiyor muyuz?

Sitelerde Paylaş

Evet ya.

Böylece kendi ağzınla ahlakın üretim tarzı ile değil bilimsel düşünce yhetkinliğiyle, yani kültürel etmenlerle belirlendiğini söylemiş oldun.

Biraz çalıştırabilsen saksını sen de anlayacaksın.

Gerçi salağa yatmayacağın ne malum.

NE kadar dengesiz olduğunu bilmiyor muyuz?

yazik ya

Sitelerde Paylaş

Evet..Ben kendimin annemle, kardeşlerimle çiftleşme hayalini son derece iğrenç buluyorum.

Siz bulmuyorsanız sizin sorununuz..

Ensesti iğrenç bulmadığınızı ileri süren sizsiniz.

Benim tavrım iğrenç ise, işlediğim konuda sizin tavrınızla bağdaşmadığı için iğrenç..

Ensesti iğrenç bulmam size iğrenç geliyor.

Ensest konusunda o kadar liberal davranıyorsunuz ki, terbiye kavramından ne anladığınızı bilmek çok zor.

Size göre ben terbiyesizim. Çünkü sizin gururunuzu zedeledim.

Öyle olsun.

Buna memnun oldum.

Dostum siz benim hiçbir şeyimi zedeleyemezsiniz.

Yapmakta olduğunuz şeyin söylemiş olduğunuz şeyle ilgisiz olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Ama maalesef anlatamıyorum.

İğrenç bulma konusuna geri dönecek olursak;

hayvan olduğunuz için iğrenç bulduğunuzu söylediydiniz.

Bende size insan olmak için hayvan gibi davranmak gerekmiyor dedim.

Ve size sordum "annenizle çiftleşmeyi hayal ettiniz mi" diye.

Siz ise başka bir soruya cevap verdiniz, hangi soru olduğunu bilmiyorum.

Böyle laf döndürerek neyi ispat edeceksiniz.

Ensest ürünü olmadığınızı mı?

İnsan evriminde ensest yok mu diyorsunuz?

Hangi narkotik maddeyi kullanıyorsanız yazın ki ara sıra faydalanalım.

Yobazlık sade allah'a veya başka tanrıya inanmak değildir, değişime karşı çıkmaktır.

Dindarlara da onun için yobaz deriz. Tanrıya taptıkları için değil.

Değişime direndikleri için yani.

Aman dikkat;

Değişelim, gidip akrabalarımızla sevişelim dediğim yok.

Söylediğim bir şeye ahlaki nedenlerle ya da hayvansal içgüdülerle karşı çıkmamak gerektiği.

Siz sanıyorsanız ki bu düzen hep böyle devam edecek yobazın önde gidenisiniz.

İstediğiniz kadar da gidin, bakalım nereye varacaksınız.

Sitelerde Paylaş

Terbiyesizlik falan yapmamış. En basit, en doğal testi uygula demiş. Koku, iğrenme falan dedik ya?

Bizleri büyütürken anne ya da babamız ya da çevremiz, ensest konusunda özel bir eğitim vermezler. "Ensest kötüdür, kardeşe dokunulmaz, babayla bunlar bunlar yapılmaz" demeyiz çocuklara. Yaptığımız tek şey onları doğru ve sağlıklı yönlendirmektir, konuşmadan.

Kız ve erkek çocuklarımızı küçük yaşta birbirlerinden ayırır, ayrı odalarda uyuturuz. Anne babalara böyle yapmalarını söyleriz. Basit ahlaki kaygılar nedeniyle değildir bütün bunlar.

Bunlara rağmen, yani çoluk çocuk bir arada yatıp kalkan ailelerin çok olmasına rağmen gönüllü enseste rastlanmaz. Daha doğrusu parmakla sayılacak kadar azdır tüm dünyada.

Niye kız ve erkekleri birbirinden ayırıyorsunuz?

Koklayınca çözemiyorlar mı mevzuyu?

Çözenler var ama hayvanlar aleminde.

Sizin iğrenç bulduğunuz şey bizatihi ilişkinin kendisi bayım.

Ensest falan değil.

Bunu neden yaptığınızı ise kendinize soracaksınız.

Kim korkuttuysa onunla hesaplaşacaksınız.

Sitelerde Paylaş

Dostum siz benim hiçbir şeyimi zedeleyemezsiniz.

Yapmakta olduğunuz şeyin söylemiş olduğunuz şeyle ilgisiz olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Ama maalesef anlatamıyorum.

İğrenç bulma konusuna geri dönecek olursak;

hayvan olduğunuz için iğrenç bulduğunuzu söylediydiniz.

Bende size insan olmak için hayvan gibi davranmak gerekmiyor dedim.

Ve size sordum "annenizle çiftleşmeyi hayal ettiniz mi" diye.

Siz ise başka bir soruya cevap verdiniz, hangi soru olduğunu bilmiyorum.

Böyle laf döndürerek neyi ispat edeceksiniz.

Ensest ürünü olmadığınızı mı?

İnsan evriminde ensest yok mu diyorsunuz?

Hangi narkotik maddeyi kullanıyorsanız yazın ki ara sıra faydalanalım.

Yobazlık sade allah'a veya başka tanrıya inanmak değildir, değişime karşı çıkmaktır.

Dindarlara da onun için yobaz deriz. Tanrıya taptıkları için değil.

Değişime direndikleri için yani.

Aman dikkat;

Değişelim, gidip akrabalarımızla sevişelim dediğim yok.

Söylediğim bir şeye ahlaki nedenlerle ya da hayvansal içgüdülerle karşı çıkmamak gerektiği.

Siz sanıyorsanız ki bu düzen hep böyle devam edecek yobazın önde gidenisiniz.

İstediğiniz kadar da gidin, bakalım nereye varacaksınız.

Anlaşıldı.. Kaşarlısınız. Bunu tahmin etmiştim.

Ensest konusunda bu kadar liberal düşünen birisi için bu normal.

İnsanın evriminde ensestin olmadığını düşünmüyorum.

Biliyorum.

İnsanlarda ensest aslında çok sonraları bir gelenek halinde ortaya çıkmıştır.

Ülkemizde oldukça yaygındır.

Hala, amca, dayı ve teyze çocukları ile evlilik son derece yaygındır.

Onlar da bir tür ensesttir.

Ayrıca Doğu Anadoluda baba-kız arasında ensest, yaygın değilse bile, nadir değildir.

İnsanlar evrilirken, diğer hayvanlar gibi, ensestten kaçınmışlardır.

Bunu sizin gibi bilinçli olarak değil, içgüdüsel olarak yapmışlardır.

Hayvanlarda ensest yapmama içgüdüsü vardır.

Bu bilimsel bir gerçek.

Annemle çiftleşmeyi sizin sorunuz üzerine hayal ettim.

Ve çok iğrenç buldum.

Bu şimdi sizin sorununuz oldu.. Siz nasıl buluyorsunuz annenizle çiftleşmeyi? İğrenç mi, değil mi?

Milyonlarca yıldır süre gelen bu düzen, milyonlarca yıl daha devam edecektir.

Sitelerde Paylaş

Siz burda tartışan kullanıcıların hepsi bence boşa konuşuyor .

Bir taraf çıkıp bence ensest ahlaksızlıktır ve tanlıştır diyor . Eeee ne oluyor ? Sizin yakınınızdaki biri ( yakından kasıt arkadaş yada herhangi bir tanıdık işte ) çıkıpta ben kızkardeşimle veya erkek kardeşimle veya annemle veya babamla ilişki yaşıyorum dese ne yapabilirsiniz ?

Kişisel görüşlerinize göre durum yanlış olabilir ama bu görüş yalnızca ama yalnızca "Bana kalırsa" dan ibaret kalmalıdır .

Ama nedense bu türde aykırı konularda herkes kişisel görüşünü dikte etme çabasına giriyor ve bir süre sonra tartışmanın b.ku çıkıyor . Bu başlığınki de bu güne kadar nasıl çıkmamış hayret .

Biyolojik olarak özgürce karar alabilme olgunluğuna sahip her birey istediği türde ilişki yaşayabilir . Tek taraflı olmamak şartıyla tabi .

Sitelerde Paylaş

Niye kız ve erkekleri birbirinden ayırıyorsunuz?

Koklayınca çözemiyorlar mı mevzuyu?

Çözenler var ama hayvanlar aleminde.

Sizin iğrenç bulduğunuz şey bizatihi ilişkinin kendisi bayım.

Ensest falan değil.

Bunu neden yaptığınızı ise kendinize soracaksınız.

Kim korkuttuysa onunla hesaplaşacaksınız.

Evrimden bahsettin, cevabını verdik. Şimdi kişisel, saçma sapan saldırılara başladın.

Beni kimse korkutmadı da, siz epeyce takılıp kalmışsınız. Hala da çözememişsiniz bu son derece basit konuyu.

Alıntıladığın iletimdeki son cümlem buradaki soruna yanıt veriyor zaten.

Çocuk büyütürken risk almak istemeyiz, bilimcilerin bize yapmamız gerektiğini söylediği basit şeyleri yaparız.

Kız ve oğlan çocuklar genel olrak ayrı odalarda yatarlar, yatırılmalıdırlar. Farklı cinslerdir çünkü. Onların küçük, masum cinsel oyunlar oynamalarını mümkün olduğunca minimize etmeye çalışırız ki birbirlerine zarar vermesinler.

İnanılır gibi değil.

Ne acayip şeyler açıklamak zorunda kalıyoruz koca koca insanlara..

Herkes ahlakla bozmuş.

Ben ensesti iğrenç bulmanın ötesinde, sapıklık olarak niteliyorum zaten.

İğrençlik de ne ki..

Ve sana da hesap vermeyi hiç düşünmüyorum doğrusu.

Sitelerde Paylaş

Yazık.

Bu mu delil.

Milyarlarca yıllık evrim içinde ensest yok mu?

Yani insanın insan olmasında ensest hiç mi çalışmadı?

Şahidiniz kim?

Karalar mı, denizler mi?

Ensesti tanımak çok kolay.

Ensest bir istisna.. Kural değil.

Olsaydı yaşam bildiğimiz şekilde devam edemezdi.

Bu konuda çok sayıda bilimsel makale var.

Yukarda yazdığım İngilizce tümceyi Google da arayın.

Onun için yazdım zaten.

Sitelerde Paylaş

Karsit fikirlerden olanlara "kasar" gibi cinsel asagilama iceren hakaretler yagdirmak ulkemizde bazi kesimler tarafindan cok yaygin olarak kullaniliyor. Kadin haklari desek mangalda kul birakmazlar hos

Sitelerde Paylaş

Karsit fikirlerden olanlara "kasar" gibi cinsel asagilama iceren hakaretler yagdirmak ulkemizde bazi kesimler tarafindan cok yaygin olarak kullaniliyor. Kadin haklari desek mangalda kul birakmazlar hos

Ben kadın haklarına inanmıyorum. O en büyük yalanlardan biri....

Neden kadın hakları olsun?

O zaman erkek hakları da olur, değil mi?

Benim bildiğim yalnız insan hakları vardır. Ben yalnız insan haklarına saygı duyarım.

Sitelerde Paylaş

Çekip gideceğini söylediğin için bu abuk sabuk fantezilerini ve bildik tatikleri kullarak insanları sıkıştıracağını zannettiğini ifaden eden iletilerini, kendi adıma görmezden gelmeye çalıştım. Okudum ama. Bilhassa teyze ve yeğen ilişkisini onaylatmak için yazdığın epeyce baştan çıkarıcı fantezine bir ara takıldım ama niyet okumaktan hoşlanmadığım için dokunmadım...

IFeelGood, ben senin için niyet okumaya bir kalkarsam, sırf şu başlıktaki iletilerini ve SORULAN SORUYA (!) VERDİĞİN CEVAPLAR (?)'ı ardarda sıralar, senin bilinçaltından dışa vurmak için tüm benliğini zorlayan ama bunu bastırmak için alabildiğine gayret sarfedip, utanç ve korku içinde debelenip duran bir sapık olduğun sonucuna da varabilirim ki, bunu yapmayacağım. Niyetim, ateist olduğunu söyleyen bazı kişilerin namus anlayışını değil, ateist kimliğini sorgulamaktır.

...Burada ateist olduğunu söyleyip ateistlere pislik atma çabası içinde olduğunu görmemek mümkün değil.

Tahrik etme çabaların boş...

Körler sağırlar, birbirini ağırlar moduna öylesine girmişsin ki, şu kısımda hem körleri, hem sağırları ağırlıyorsun. İşin hakikaten zor.

...Ateist misin yoksa ateistçilik oynayarak ateistlere kendi silahlarıyla saldırmaya çalışan pis bir inanır mısın, bilmiyorum. Umurumda da değil...

Benim kim (?) olduğumu bilen, bilir! Ama bu kısımda da körlere "Pis!" diyerek bir tarafı küstürüyorsun. Sağırlar alınmaz zaten. Kör ve sağır olmayanlar (ateistler) da, ne dediğimi görüp duyuyorlar, anlıyorlar da ve eminim onlar tahrik olmaz, aksine bir yanlış anlaşılma varsa onu telafi veyahut da bir yanlışım varsa onu düzeltme yoluna giderler. "Ben osurmadım, ben osurmadım!" diye bas bas bağırmazlar.

... Bu forumda ensest defalarca tartışıldı. Herkes defalarca yazdı. Ensest, insanın reddettiği bir ilişki türü. Biyolojik olarak reddetmiş. Zaten pek temiz olmayan genetik havuza yaptığı kötü katkı, insanın ensest yapmamasına neden olmuş, bunun için de çeşitli yöntemler geliştirmiş. Koku, şu, bu.. Bu başlıkta da diğerlerinde de var...

Ama sen nedense hepsinde de, "Ben osurmadım, ben osurmadım!" diye bağırmaktan öte gitmemişsin. Kaldı ki ilgili bu başlıkta da, "Genetik havuza kötü katkı yapmak ahlaksızlık mıdır?" diye sorulmamış ki, "Ensest neden ahlaksızlıktır?" diye sorulmuş. Sen ne yanıt vermişsin, bak bakayım?

... Ensest, ahlak konusu dışındadır. Ahlaksızlık demek yetersizdir, konunun anlaşılmamasına neden olup bilimsel temelini gölgelemektedir.

Senin gibi ahlak takıntılı tipler ne söylediklerini bilmeyen cahiller oldukları için de, "amanın da siz nasıl ateistlersiniz, tabularınız var" diye saldırır durur...

İnsanın ahlaksızlık olarak kabul ettiği bir şeyi ahlak konusu dışında görmesi ne menem bir şeydir? Dahası benim saldırdığım ateist(!)ler değil, (konumuz açısından, ensestin biyolojik sıkıntılarını görüp bunu doğaüstü bir güce atfederek yadsıyan ilkel benliği hala taşımakta olan ve) kendini ateist sanıp böyle lanse etmeye çalışan tabucu sözde ateistlerdir. Sorduğum soruya hiçbir bilimsel gerekçe getirmeksizin, düşmanını yakaladığın yerde öldürme, el ve ayaklarını çapraz kesme, bulunduğu yerden sürme hırsıyla saldırmanı neyle açıklamamı beklersin? Ahlak takıntısına gelince de, nasıl ki kanun ve nizamlar bağlayıcı etkenlerse, bunlar kadar olmasa da toplumun bazı değer yargıları da bağlayıcıdır benim için. Ama ben hem ateist kimliğin ardına saklanıp, hem de ordan cihad etme, birilerine yalanacağım diye akla ve bilime aykırı söylemlerde bulunma takıyyesini sergilemeyi de ahlaksızlık olarak görüyorum.

... Ensestin, iki yetişkin arasında rıza karşılığı yapılması durumu, tüm dünya da çok ender rastlanan bir iştir, zaten kimse de onlara karışmaz. Türkiye'de de yasalar karışmaz, onları yargılamaz vs. Toplum hoş görür veya görmez, o ayrı...

Tüm dünyada çok ender rastlandığı sonucuna nerden vardın? Cevabı hemen aşağıda...

... Ben de elbette onaylamıyor ve hoş görmüyorum kendi içimde "bize uzak Allah'a yakın olun, gidip sapıklığınızı bizden uzakta yaşayın" diyorum...

İşte şu sözlerin, ateist bilince henüz ulaşmamış olduğunu, şu veya bu türden bir isyan sonucu, mensubu olduğun dinden pırtlamış olduğunu ve o küçücük aklına uygun bir din bulduğun an bu sefer de o yöne pırtlayacağını gösteriyor. İnsanları sadece dinsel değil, cinsel tercihleri nedeniyle de düşman ilan edebiliyorsun ve önemlisi, kendi cinsel tercihin dışındakilerin hepsini sapık-kafir olarak görüyorsun. Aleviyken sünnileri, müslümanken gayrımüslimleri de böyle gördüğüne şüphem kalmadı. Şimdi deistsin, teistleri hırpalamaya çalışıyor, bir yandan da ateistlere göz kırpıyorsun. Bağlantı, tek gözünü kırpıyordu, sen iki gözünü... Madem bu kadar yavşaktın, "bize uzak Allah'a yakın olun, gidip sapıklığınızı bizden uzakta yaşayın" diyordun, aynı şeyi müslümanlara, hıristiyanlara veya genel anlamda (senin inançların dışında kalan) diğer inanırlara niye demiyorsun; ne bok yemeye burada ateist-moderatör kimliğiyle atıp tutuyorsun?

Tabii bir takım yasalarca da engelleniyorlarsa da, ensestin tüm dünyada çok ender yaşandığına olan inancın da zaten, o insanların senin inancın gereği senden uzak, allahlarına (?) yakın olma kaygıları nedeniyle kendilerini açığa çıkarmıyor olmaları olamaz, değil mi?

... Hemen bütün ahlaki olguların (ensest gibi evrensel olanlardan sözediyorum) bilimsel bir temeli vardır. İnsan ensesti biyolojik olarak reddetmiş, daha sonra da sosyal yaşam içine "ahlak" olarak yansımıştır bu red. Ahlak, bir savunma mekanizmasıdır. İnsanlığın sosyal yaşam içinde aldığı bir ek önlemdir. Çünkü ensest kötüdür, zararlıdır, yanlıştır. Temel iç güdümüz üremektir ama, onu da en sağlam şekilde yapabilmektir

Geri kalan laf salatası, fantezidir....

Ensesti ahlaksızlık, sapıklık olarak görüp değerlendirmenin gerekçeleri bunlar mı cidden? Anladığım kadarıyla, evet! Ve yine söyleminden anladığım kadarıyla sen yaşamını temel iç güdülerine göre düzenleyen bir insansısın çünkü. Madem öyle bir şeyler buldun, insan bir sorar "Bakın bir şeyler buldum, evrensellik, bilimsellik falan yazıyor üstünde, kim kaybetmiş?" diye. Evrensellikten ve bilimselikten bahsedene bak!

... Ensest tüm dünyada küçük çocukların ya da hanedeki zayıf kişinin istismar edilmesi biçiminde kendini gösterir.

Sizin ensesti böyle yarım yamalak bilgiyle savunur durumda olmanız, o insanların bu sapıklığı sürdürmelerine, kendilerini kendi içlerinde haklı görmelerine bile neden olacaktır...

Ama insanda beyin gelişmemişse, cüheladan biriyse, gocunduğu yara üzerinden gider sürekli. Çıkar ve istismarın olmadığı bir durum söz konusu denmesine rağmen, ısrarla küçük çocuklardan, zayıf kişilerden (çıkar ve istismardan) bahsetmenin altında ne yatıyor acaba?

... Ateistleri sapık fantezilerinize alet emeye kalkmayın. Yazdıklarınız rezalet. Öyle ince noktalardan vurduğunuzu sanıyorunuz ki...

İnce nokta dediğin, sen ve senin gibi kendini ateist diye tanımlayıp, şu veya bu inanca saldıran ama kendi içindeki inancı görmezden gelen, kabul etmeyen hasta ruhluların tabusu kadar geniş bir satıhtır, nokta değil. Sen daha kendi tabularından kurtulamamışsın, başkalarının inancını ne bok yemeye tenkit edip duruyorsun?

... Tereciye tere satıyorsunuz...

Zurnanın zırt deliği bu mu yoksa, IFeelGood? Tüm iletin boyunca, sorduğum soruya yanıt vermek yerine, senin gibi bir gerizekalının anlamasını kolaylaştırmak ve kıvırma payını daraltmak için yazmış olduğum senaryoyu bile benim fantezim olarak değerlendirmen ve ısrarla suiistimal ve çıkar durumlarının olmadığını belirtmeme rağmen sürekli bunların varlığından dem vurman, zayıflığından mı yoksa çocukluğunda uğradığın aile için cinsel taciz vakasından mı kaynaklanmakta diye sormadan edemiyorum. Senin tereci kimliğini, ensestle ilgili "Çok çirkin, iğrenç, sapıklık, ahlaksızlık" dışında bir değerlendirme yapamıyor olmanı da göz önüne alacak olursak ensest mağduru biri olduğun şeklinde yorumlayabilir miyim?

... Bu forum ensesti savunmaz, savunulmasına da izin vermez. Hele de ateistleri kullanarak...

Hadi ordan allahın Zübüğü! Bulduğun üç beş cahil cühela teistin hem nalına hem mıhına vurmaktan başka ne halt yiyorsun? Forum adına konuşabilirsin tabii, ama forumdaki diğer tüm ateistler adına, en azından şu başlıkta görüldüğü üzere Anibal gibi, Turan gibi ateistler adına konuşamazsın. Eminim ki onlar senden çok ama çok daha dürüst olarak ensest ilişkiden uzak düşünüp yaşıyorlardır, çünkü ateist kimliklerinde samimiler. Sen ise atezimin Zübüğüsün!

Sen, şu alıntı yaptığım iletinde ve özellikle kararttığım kısımlarda görüleceği üzere, "Bak, Kur'an'da şu saçmalık var" dendiğinde ağzı köpürerek, "Seni ana-bacı bilmez zındık seni!" diye saldıran bir müslümanın ateizme yansımasısın, yüz karasısın, IFeelGood! Benim kim olduğumu (derken gerçek kimliğimi), hem burada hem Facebook'ta yazan ateist-teist herkes biliyor. Onun için madem bu kadar ritüel takıntın var, benim ateist kimliğimi destursuz ağzına alma, çarpılırsın!

Sana duyduğum saygıların hepsini geri alıyorum: Onun için "Hadi ordan, haspa!"

NOT: Ensest ilişkiyi asla düşünmedim, yaşamadım, yaşama arzusunu hissedeceğim bir durumla da karşılaşmadım. Ancak aklı başında iki yetişkinin, arada bir çıkar ve suiistimal durumu veya bu olayın yarattığı bir mağduriyet durumu da yoksa bu türden bir ilişki yaşıyor olmalarını ahlaksızlık olarak değerlendirmiyorum. Bunu da kendi düşüncemi ifade babında arzedeyim.

Sitelerde Paylaş

Ben kadın haklarına inanmıyorum. O en büyük yalanlardan biri....

Neden kadın hakları olsun?

O zaman erkek hakları da olur, değil mi?

Benim bildiğim yalnız insan hakları vardır. Ben yalnız insan haklarına saygı duyarım.

Inanmadigin degerler hakkinda atip tutma bir daha o zaman

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anlaşıldı.. Kaşarlısınız. Bunu tahmin etmiştim.

Ensest konusunda bu kadar liberal düşünen birisi için bu normal.

İnsanın evriminde ensestin olmadığını düşünmüyorum.

Biliyorum.

İnsanlarda ensest aslında çok sonraları bir gelenek halinde ortaya çıkmıştır.

Ülkemizde oldukça yaygındır.

Hala, amca, dayı ve teyze çocukları ile evlilik son derece yaygındır.

Onlar da bir tür ensesttir.

Ayrıca Doğu Anadoluda baba-kız arasında ensest, yaygın değilse bile, nadir değildir.

İnsanlar evrilirken, diğer hayvanlar gibi, ensestten kaçınmışlardır.

Bunu sizin gibi bilinçli olarak değil, içgüdüsel olarak yapmışlardır.

Hayvanlarda ensest yapmama içgüdüsü vardır.

Bu bilimsel bir gerçek.

Annemle çiftleşmeyi sizin sorunuz üzerine hayal ettim.

Ve çok iğrenç buldum.

Bu şimdi sizin sorununuz oldu.. Siz nasıl buluyorsunuz annenizle çiftleşmeyi? İğrenç mi, değil mi?

Milyonlarca yıldır süre gelen bu düzen, milyonlarca yıl daha devam edecektir.

Sorum üzerine annenizle sevişmeyi düşünmeden önce bunun iğrenç olduğunu nasıl anladınız da bana o soruyu sordunuz peki?

Elli kere söyledim, bir kez daha söyleyeyim;

akrabalarla sevişmenin uygun olduğunu düşünmüyorum, bunu da aynı sizin gibi bu leş düzen içinde yaşamış olduğum için yapıyorum. Ama bu leş düzenin milyonlarca yıldır sürdüğünü de düşünmüyorum. Tıpkı sizin de düşünmediğiniz gibi.

Ensest yasağı sandığınız gibi milyon yıldır yok, birkaç bin yıllık bir durum. Zaten öyle olmasa en eski tarihsel metinlerde böyle bir yasak olurdu. İki dakikanızı ayırıp araştırırsanız anadolu topraklarında oğluyla evlenen kraliçelerin olduğunu da görürsünüz. Gerçi kraliçe olmak gerekmiyor ama garibanların tarihini yazan yokmuş o zaman.

Toplum değişince her şey değişir.

Değişiklikler de yeni toplumun ihtiyaçlarına göre yapılır.

Bu kadar basit.

Hem ana-baba ayrı olunca akrabalık kalkmıyor ortadan, zaten onun için üreyebiliyor insan.

Sitelerde Paylaş

Ensesti tanımak çok kolay.

Ensest bir istisna.. Kural değil.

Olsaydı yaşam bildiğimiz şekilde devam edemezdi.

Bu konuda çok sayıda bilimsel makale var.

Yukarda yazdığım İngilizce tümceyi Google da arayın.

Onun için yazdım zaten.

Tanımak için,

kokluyorduk değil mi?

Gerçekten pes.

Kopmuşsunuz siz.

Sitelerde Paylaş

Sorum üzerine annenizle sevişmeyi düşünmeden önce bunun iğrenç olduğunu nasıl anladınız da bana o soruyu sordunuz peki?

Elli kere söyledim, bir kez daha söyleyeyim;

akrabalarla sevişmenin uygun olduğunu düşünmüyorum, bunu da aynı sizin gibi bu leş düzen içinde yaşamış olduğum için yapıyorum. Ama bu leş düzenin milyonlarca yıldır sürdüğünü de düşünmüyorum. Tıpkı sizin de düşünmediğiniz gibi.

Ensest yasağı sandığınız gibi milyon yıldır yok, birkaç bin yıllık bir durum. Zaten öyle olmasa en eski tarihsel metinlerde böyle bir yasak olurdu. İki dakikanızı ayırıp araştırırsanız anadolu topraklarında oğluyla evlenen kraliçelerin olduğunu da görürsünüz. Gerçi kraliçe olmak gerekmiyor ama garibanların tarihini yazan yokmuş o zaman.

Toplum değişince her şey değişir.

Değişiklikler de yeni toplumun ihtiyaçlarına göre yapılır.

Bu kadar basit.

Hem ana-baba ayrı olunca akrabalık kalkmıyor ortadan, zaten onun için üreyebiliyor insan.

O dev piramitleri dikmis eski Misir uygarliginda firavunlar oz kardesleri ile evlenirlerdi

Sitelerde Paylaş

Bana ne senin kim olduğundan?

Gelmişsin, uzun uzun bir yığın abuk sabuk fanteziyi ustaca kaleme almışsın, ateistleri zayıf yerlerinden yakalamaya çalışıp enseste karşı duranları ateist olmamakla suçlamışsın.

Sen kimsin yahu?

Otorite misin sen? Ahlak otoritesi misin?

Ateistlerin müslümanlara ensest konusunda getirdiği eleştirileri püskürtmeye çalışmaktan başka bir şey yapmamışsın.

Kimsin ki sen?

Enseste nasıl baktığımıza mı bağlı bizim ateizmimiz? Sen bu forumu, buradaki ateistler ne sanmıştın?

Ensestin ahlakla ilişkisi olmadığını bile bilmeyecek kadar zır cahil, kötü niyetli birisin.

Hakaretlerini de sana olduğu gibi iade ediyorum. Pislik olduğunu düşünüyorum, evet.

Kaleme aldığın o fantezilere bakarak sana bir bilinçaltı okurum?

Aptal. Cahilin önde gideni seni..

Üç gündür şu başlıktan ayrılmadın, ateistlere demediğini bırakmadın. Müslüman bozuntusu, ahlakçı ateistler sizi..

Ateist olduk ya, her şeye OK!

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...