Jump to content

Ensest neden ahlaksızlıktır?

Recommended Posts

• İleti 410
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hep cinsel kimligimi hedef alan ve bunu kullanarak asagilamaya calisan soylemler. Bahsi gecen musluman ateistlere guzel bir ornek teskil etmis

Seni aşağılayan ben değilim.Sen kendi kendini aşağılıyorsun..Aşağılamak deme istersen.Çünkü hiç insan kendisini aşağılar mı?..Bu güne kadar yazdığın mesajlara dönüp bakarsan kendini ne şekilde lanse ettiğini görürsün.Cinsel kimliğini ne şekilde kullandığın veya kullanacağın seni bağlar.Ben de seni yazılarından tanıyorum..Yoksa herhangi bir münasebetimiz yok tabii..

Sitelerde Paylaş

Seni aşağılayan ben değilim.Sen kendi kendini aşağılıyorsun..Aşağılamak deme istersen.Çünkü hiç insan kendisini aşağılar mı?..Bu güne kadar yazdığın mesajlara dönüp bakarsan kendini ne şekilde lanse ettiğini görürsün.Cinsel kimliğini ne şekilde kullandığın veya kullanacağın seni bağlar.Ben de seni yazılarından tanıyorum..Yoksa herhangi bir münasebetimiz yok tabii..

Hoşgeldin placebo özledik ^_^

Sitelerde Paylaş

Fikirlerimi onaylamak zorunda degilsin ama bu dusuncen "saci uzun akli kisa", "elinin hamuruyla anlamayacagi islere karisma" tarzinda tezahur etmis ki bu senin tipik bir feodal ateist oldugunun en net gostergesi

Sitelerde Paylaş

Verdiğim yanıtı iğrenç bulduysan onula sevişmezsin olur biter. Ya da kokla istersen, belki hoşuna gider ama yine de sevişme!

Kendi oğluyla evlenip kraliçe olan kadınlar yaşadı bu topraklarda hem de 3000 sene önce. Bu da demek ki sade o değildi bunu yapan, yapabilir miydi böyle bir gelenek olmasa? İnsanın kurduğu düzeni değişmez doğa kanunu sanmak bi' acayip. Tek değişmez kanun değişimdir. Değişmeyen şey o'dur yani. Gerisi değişir hacılar.

Şimdi:

Ahlakınızı alın, başınıza çalın.

Benim 9 yaşındaki kızla gerdeğe girenin alla'ına tapınanlardan alacağım ders yok bayım.

Ahlak değişir.

Ahlakını değiştiremeyenler şimdi ahlaklı sayılsalar bile o zaman ahlaksızın önde gideni olacaklardır.

Yemişim ahlakınızı.

Olanı olacak olanla karıştırıp bunu kafasındakine delil sayanların ahlakı da bana gelmez.

Buyursunlar yok etsinler, ama bilsinler ki; yobazlıkla mücadele yobazların ahlakıyla yapılmaz.

Ahlakmış, sevsinler.

Ahlaktan sözeden senden başkası değil, ahlak bekçisi seni.

Aklını ahlakla bozmuş cahil sürüsü..

Evrimsel (dolayısıyla bilimsel) açıklamayı kabul edip etmemek de ayrı hoşluk tabii.

Ama hemen söyleyeyim, bilim sizin keyfinize göre karar vermez, sizi de zerre kadar takmaz.

Ben evrim mevrim anlamam, evrimsel açıklamayı da kabul etmem, ahlaki bakarım diyorsun yani..

Bu arada, ateistin ahlakı hukuktur. Ahlakla toplumları kontrol edemezsin. Senin gibi ahlak takıntılı cahiller, durmaları gereken yeri bilmeyebilir çünkü.

Onun için bu ahlak takıntısından ivedilikle kurtulun derim.

Sitelerde Paylaş

Ahlaktan sözeden senden başkası değil, ahlak bekçisi seni.

Aklını ahlakla bozmuş cahil sürüsü..

Evrimsel (dolayısıyla bilimsel) açıklamayı kabul edip etmemek de ayrı hoşluk tabii.

Ama hemen söyleyeyim, bilim sizin keyfinize göre karar vermez, sizi de zerre kadar takmaz.

Ben evrim mevrim anlamam, evrimsel açıklamayı da kabul etmem, ahlaki bakarım diyorsun yani..

Bu arada, ateistin ahlakı hukuktur. Ahlakla toplumları kontrol edemezsin. Senin gibi ahlak takıntılı cahiller, durmaları gereken yeri bilmeyebilir çünkü.

Onun için bu ahlak takıntısından ivedilikle kurtulun derim.

Bu yazıyı yönelttiğin gibiler hep geliyor bu foruma ve troll olarak atılıyorlar.

Bir insanda fikir ayrılığı olabilir ama alaycı bir şekilde söylemez, kişiselleştirmez.

Mesela avatarımla alay etti, ben kendisine sataşmadım bile.

N'apalım öyleyse biz de sessiz kalmayız.

Sitelerde Paylaş

Fikirlerimi onaylamak zorunda degilsin ama bu dusuncen "saci uzun akli kisa", "elinin hamuruyla anlamayacagi islere karisma" tarzinda tezahur etmis ki bu senin tipik bir feodal ateist oldugunun en net gostergesi

Bana maganda dedin,öküz dedin,feodal dedin...Meğer daha hiç tanımıyomuşsun ?..Atıp tutmana devam et sen..

İlahi..Çok komiksin..

Arada zerath kardeşime de hoşbulduk diyeyim..

Sitelerde Paylaş

Bana maganda dedin,öküz dedin,feodal dedin...Meğer daha hiç tanımıyomuşsun ?..Atıp tutmana devam et sen..

İlahi..Çok komiksin..

Arada zerath kardeşime de hoşbulduk diyeyim..

Ben sana okuz dedikten sende bana manda deseydin itiraz edemezdim. Ama git oje sur sen ne anlarsin demek senin cinsiyetci oldugunu gosteriyor. Birkac ileti oncesinde haci ile tartistigimiz bir mevzuydu bu o yuzden cuk oturdu aslinda

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben sana okuz dedikten sende bana manda deseydin itiraz edemezdim. Ama git oje sure sen ne anlarsin demek senin cinsiyetci oldugunu gosteriyor. Birkac ileti oncesinde haci ile tartistigimiz bir mevzuydu bu o yuzden cuk oturdu aslinda

Evet iletini gördüm inadına yazdım..Bunu hep yaparım.Yapıcam da..

Neyse keselim geyiği artık..

Sitelerde Paylaş

ucuncu kisi olarak bana dusmez belki ama soylemeden yapamayacagim, manda deseydi de sen nasil bir kadina manda dersin, iste ne kadar feodal oldugun belli demez miydin acaba?

Yoo demezdim, tahrik eden bendim neticede

Sitelerde Paylaş

Bu yazıyı yönelttiğin gibiler hep geliyor bu foruma ve troll olarak atılıyorlar.

Bir insanda fikir ayrılığı olabilir ama alaycı bir şekilde söylemez, kişiselleştirmez.

Mesela avatarımla alay etti, ben kendisine sataşmadım bile.

N'apalım öyleyse biz de sessiz kalmayız.

Bu tür insanların kendilerine ait tek bir fikirleri bile yok. Olması da zor.

Her yeni tanıştıkları fikre o sıra kapılır, ardılını öncülünü o anda unuturlar. Takılır kalırlar kısacası, birileri de karşı çıkınca sadece bel altı çalışır, terbiyesizleşirler. Ya da şirretliği ve utanmazlığı ele alır, yalana başvururlar.

Ahlakla bozmuşlar ama ahlakın da ne olduğunu bilmiyor, türlü ahlaksızlıklarla insanlara saldırıyorlar.

Sırılsıklam kompleks hepsi. Üç kuruşluk bilgileri de yok.

Hiç takma. Sadece tanı.:)

Öyle çok rastlayacaksın ki bunlara...

Sitelerde Paylaş

Başlıkta ki tüm yazılanları okuyamadım.Herkes ayrı telden çalmış..

Hesapta ateistler bu konuyla sıkıştırılmaya, iki ucu boklu değnek şeklinde ellerine tutuşturulmaya çalışılmış..

Ama işin aslı öyle değil..Bazı ateist beğenmez arkadaşların düşünce şekli sadece yanılgıdan ve yanıltmaktan başka bir amaç taşımıyor..

Ahlaktan dem vurulmuşken değinmeden geçmeyeyim..Ateistler genel anlamda bilimsel ahlakı savunurlar..Yasaların çoğu o beğenmediğiniz ateist düşünce baz alınarak yazılır.Yani bilimsel bakış açısına göre.. Teoloji kokan yasalar benimsenmez.Tehlikelidir.Korkutur..(korkulan türden yasalar için bakınız AKP) Yarın bir gün böyle iyi giderken, birden generallerin çember sakallı ,kadınların çarşaflı ,4 kadının yasal olarak alınıp satıldığını duyarsanız anlarsınız ne demek istediğimi..

Her neyse..Konuya dönersek tabii ki ateistlerin de bir ahlakı olmakla beraber ensest'e ahlaksal açıdan bakmazlar..Ama hoş değildir tabii böyle bir manzaraya bu yy da kabullenir bir bakış açısıyla bakmak...Ensest çok eski yy lar'da kalmış, bilimden ve genetik konusundan nasibi olmayan ,kapalı ve küçük toplumlar tarafından kullanılmış bir yöntem veya yaşanmış aşklar veya mal, veya yönetimin aile içinde kalması için bir düzeni olarak bakabiliriz konuya...Ama pek tabii bu tarz bir yaşam bu yy lar da artık savunulabilinecek şey değil ..Çocukların moron doğmasından tutun da toplum tarafından hoş görülmeyen,onaylanmayan, aile sefkati ile şehvetin karıştığı kötü duran bir tablo..Artık sinir hücrelerimiz beynimiz evrildi..Değiştik ve ilerledik..Bilimsel araştırmalar neticesinde daha da ilerleyeceğiz ve diğer yy lar'da kaçınılmaz olarak başka doğrular da edineceğiz..Bunları yine non teist bilim adamları benimseyecekler ve uygulayacaklar..Ama geriye dönmek asla olmayacak..Statükoculuk ateistler arasında prim görmez..

Biraz da insanların ve sıradan halkın ahlağa,ensest'e v.s.ye nasıl baktığıyla alakalı araştırmalara bakalım..Genlerin duyguları nasıl çalıştırdığı ve zarar verenden nasıl uzak tuttuğuyla ilgili belki bir fikir edinilebilir..

Ahlakın temelindeki ruhsal etmenleri araştıran bilim insanlarının araştırma sonuçları , ahlaki değer yargılarının uzun bir düşünce sürecinden çok, "sezgilerin" ürünü olduğunu doğruluyor. .Söz gelimi, "kendi çocuğunu öldürmek doğru değildir" türü değerlendirmelerin tıpkı tiksinme duygusu gibi beyinde evrildiğine, "ölüm cezası yanlıştır" türü yargıların da toplumsallaşma süreci içinde zamanla evrildiğine parmak basıyor. Yapılan incelemeler derin düşünce sürecinin ahlaki değer yargılarının oluşmasında yalnızca kısıtlı bir rolü olduğu görüşünü destekliyor..(Örneğin ceza hukuku tasarlanırken).

İnsanlara biri kız öteki erkek iki kardeşin çadırda tatil yaparken ensest cinsel ilişkiyi aralarında denemeye karar verdikleri bir senaryo sunuluyor. Ama her iki taraf da korunduğundan, sakat çocuk doğurmak gibi bir olasılık söz konusu değil. İlk denemenin ardından her ikisi de normal yaşamlarına dönecek ve olay ruhsal açıdan hiç birinde olumsuz bir etki yaratmayacak.

Ama gelin görün ki bu senaryo karşısında irkiliyorlar. Ne var ki birçok kişi yalnızca irkilmekle kalmayıp tiksinti verici buluyor..bazıları da bunun ahlaki açıdan tümden yanlış olduğunu öne sürüyor ve olayı tu kaka ilan ediyor... Bu kişilere neden öyle düşündükleri sorulduğunda da, genellikle elle tutulur bir açıklamaları olmadığını, ancak içlerindeki sesin onlara bunun yanlış olduğunu söylediğini getirmekle yetiniyorlar...Örnek olarak Hacı'nın bazı iletilerine bakarsanız ensest'i tiksinti verici bulduğunu okursunuz..Ama neden olduğunu sorarsanız, açıklaması tiksinti verici bulduğunu söylemektan daha kolay olmayacaktır..

Gelişimsel ruhbilim uzmanları,çoğu ahlaki olarak değerlendirdiklerimizin herhangi bir mantığa dayanmadığına, bunların doğuştan(genetik)var olduklarına ve toplumsallaşma süreci içinde edinilmiş olduklarına parmak basıyor.Akıl yürütmenin, temel bir unsur olmasa bile, karar verme sürecinde yine de önemli bir yere sahip diyorlar..

Deneylerden bazıları içimizdeki tiksinti duygusunun ahlaki değerlere nasıl etki ettiğini inceliyor...Örneğin, fırına verilmeye hazır bir piliçle cinsel ilişkiye girmek gibi tiksinti verici bir edim bile kimi zaman değerinden yitirip, ahlaki açıdan ancak yakışık kalmaz bir davranış biçiminde algılanabiliyor..Veya mesela başka bir tiksinti duygusunu ele alalım... Sokakta küflenmiş, ya da kokuşmuş bir yiyeceğe rastladığımızda, muhtemelen mikroplar bulaşmıştır bu yüzden tehlikeli olabilir diye düşünmek yerine, ilk tepkimiz genellikle ondan iğrenmek ve bir yana fırlatmak oluyor..Ruhbilimciler görsel algılamadan dilin kavranmasına dek uzanan bir dizi ruhsal alanda bilinçsiz, hızlı süreçlerin önemini giderek fark etmeye başlıyorlar...

Duyguların ağırlıkta olduğu düzeneklerin evrimsel biyologlar tarafından geniş bir araştırmasının yapılıyor olması sevindirici ..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

IFeelGood ve Zerdüşt,

neyin kafasını yaşıyorsanız söyleyin de biz de kafayı güzelleştirelim.

Öncelikle üyelik tarihime bakacaksınız, ondan sonra zırvalayacaksınız.

Kim kimden sonra gelmiş buralara habarınız olacak.

Kapiş...

Şimdi tek tek gidelim, aynı kafanın değşik yönleri olabiliryor, "doğal".

Zerdüşt efendi enseste karşı ama değşitirmeden önce kullandığı avatardaki elemanın ensest geçmişini bilmiyor, ya da o konu hakkındaki fikirlerini.

Zortlatma yap ama tekesini yap. Böyle zort oluyor, osuruktan yani. Ayrıca yenilediği avatarı da çıkaramadım, yine aynı şahıssa önce okusun sonra sıvasın ki manalandıralım dediğini.

IFeelGood efendi ise ne diyor ben analamayor, ne diyorsun gerçekten?

Ahlakla bozmuşum öyle mi?

Öyleyse yanılıyorsun.

Bilim de taptığım şey değil, her söylediği doğru da değil. Zaten öyle olsa adına bilim denmezdi. İlim denirdi mesel.

Saçma sapan laflar söyleyince 9 yaşındaki kızla sevişmenin ensesten evla olduğu fikri oluşmuyor, zaten lafla fikir oluşmaz; madde gerek.

9 yaşındaki kızla sevişip ondan çocuk fırtlatmak çok daha sağlıksızdır ve dünyadaki 1 milyar özürlü nüfusunun nedenlerinden biri de bu fırtlatmadır azizim.

Gelelim ne dediğime,

ahlak değişir demişim, niye demişim?

Toplumsal gereklilikler değişir biliyorum da ondan.

2000 sene öncenin ihtiyaçlarına göre şekillenmiş bir aile yapısı ile sonsuza kadar gidilemez diyorum. Bunu da bilimsel olarak söylüyorum.

Cari aile yapısı kapitalizmin bile ihtiyaçlarını karşılamazken ve insafsızca leşe dönüştürülürken neyin ahlakıymış bu.

O ahlak değişecek, ağlasanız da, yırtınsanız da değişecek.

Ya insan değiştirecek ya da "doğa".

İşleri "doğaya" bırakınca neler oluyor biliyoruz.

En bilinen örneği de dinazorlar, bak bakalım etrafında tek tanesi var mı?

Değşieceğiz bayım, hemi de öyle böyle değil.

Buna mani olmaya değil sizin alla'ınız, tüm alla'lar toplansa güç yetiremez

Ben rahatım, her şey olabilirir diyorum.

Siz rahatsızsınız hiçbir bok olmaz diyorsunuz.

Banane,

yırtın, yırttırın.

Çok da tın...

tarihinde gestep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam hala ahlak zırvası okuyor.:)

Ahlaki doğrular değişince ensest de serbest olacakmış, şimdiden alışmalıymışız.:)

Bütün mesele ahlaktaymış yani. Bilime de tapmamalıymışız, bilim yanılabilir bir şeymiş.

En sağlam referans ahlakmış tabii.

Şaka gibi...

Ahlakçı cahiller deyince de suç oluyor.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood ve Zerdüşt,

neyin kafasını yaşıyorsanız söyleyin de biz de kafayı güzelleştirelim.

Öncelikle üyelik tarihime bakacaksınız, ondan sonra zırvalayacaksınız.

Kim kimden sonra gelmiş buralara habarınız olacak.

Kapiş...

Şimdi tek tek gidelim, aynı kafanın değşik yönleri olabiliryor, "doğal".

Zerdüşt efendi enseste karşı ama değşitirmeden önce kullandığı avatardaki elemanın ensest geçmişini bilmiyor, ya da o konu hakkındaki fikirlerini.

Zortlatma yap ama tekesini yap. Böyle zort oluyor, osuruktan yani. Ayrıca yenilediği avatarı da çıkaramadım, yine aynı şahıssa önce okusun sonra sıvasın ki manalandıralım dediğini.

Nietzsche'nin sadece fikirleri beni ilgilendirir, hoşuma gider okurum.

Nietzsche zaten herkes kendi yolunu çizsin der.

Bunun dışında kendi ahlak kuralımı da kendim koyarım, ensestlik konusunda görüşümü söyledim.

Yeterli oldu mu ?

Sitelerde Paylaş

Adam hala ahlak zırvası okuyor.:)

Ahlaki doğrular değişince ensest de serbest olacakmış, şimdiden alışmalıymışız.:)

Bütün mesele ahlaktaymış yani. Bilime de tapmamalıymışız, bilim yanılabilir bir şeymiş.

En sağlam referans ahlakmış tabii.

Şaka gibi...

Ahlakçı cahiller deyince de suç oluyor.

Dostum benim yazdıklarmı okuğuna emin misin?

"Ahlak" derken, 9 yaşında gerdek eylemeye ya da ensest yapılmasına hukuki kılıf diktiğimi mi sanıyorsun?

"Osman" diyelim o zaman. Oldu mu?

Hay alla, gördün değil mi?

Kime ne anlatıyorum?

Sitelerde Paylaş

Nietzsche'nin sadece fikirleri beni ilgilendirir, hoşuma gider okurum.

Nietzsche zaten herkes kendi yolunu çizsin der.

Bunun dışında kendi ahlak kuralımı da kendim koyarım, ensestlik konusunda görüşümü söyledim.

Yeterli oldu mu ?

Fikirlerle idare et o zaman, laf sokacağım diye kendini yırtma.

Hem leş leş konuşup cevabı alınca "banane" demek de ne demek oluyor.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...