Jump to content

Ensest neden ahlaksızlıktır?

Recommended Posts

Bu bir teori.. Tahmin.. Ve aslında bir spekülasyon.

Olur veya olmaz.

Biz bunu aşıyoruz.

Kimse ensest yapmak için izin verilmesi gerekir diye bir iddiada bulunmadı.

Ensest kanunlarla yasak olsa da, o kanunları zorlamak mümkün değil.

Aile nasıl değişir?

Evvela onu düşün...

Ve nitekim aile kavramı Batı'da değişiyor.

Bizde bile zaten çağdaş aile kavramı geçerli değil. Birden fazla karı almaktan bahsediyoruz.

Bu değişikliklerin enseste nasıl yansıyacağını düşünüyorsun?

Aslında düşünmeden iddia ediyorsun.

Peki bize açıkla.. Aile kavramının değişmesi enseste nasıl yansıyacak?

100 kere yazdım sorunun yanıtını.

Dediğim şu,

günün birinde kimse kimsenin kim olduğunu bilmediğinde ensesti engellemek mümkün olmaz.

Bunun komplikasyonlarını önlemenin de bilimin görevi olduğunu söyledim.

Dikkat,

insan kurbanından insan öldürmenin en büyük suç sayıldığı yere geldi insanlık.

Yarın kimsenin kimseyi tanımadığı bir toplum yapısına kavuşmayacaşını kim garanti eder.

O vakit iğrenme duygumuz mu devreye girecek yoksa tıp bilimi mi?

Bunu neden anlamamak için ısrar ediyorsunuz da benim ailemle sevişmek için sizden icazet istediğimi düşünüyorsunuz?

Lütfen gidin aile'nin nereden nereye geldiğini ve bunun hangi toplumsal, tıbbi ya da evrimsel demiyorum, zorumlulukların sonucu olduğunu öğrenin.

Göreceksiniz ki her şey değişir.

Dinler değişmiş, hani o en "yüce" değerler sistemi, aile mi değişmeyecek.

Değişecek.

Korkunun ecele faydası yok.

Ama o günlerde kimsenin çocuğu sakat doğmayacak, hem belki çocuk bile olmaz, kim bilir.

tarihinde gestep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 410
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Değersiz, tahrik edici ve suçlayıcı, ancak bir geri zekalının yazacağı bir yazı.

Cevaba gerek yok. Çünkü cevap verecek gerçeklerle alakası yok.

Tahriklere kapılmasın kimse..

Bu adam herkese bu şekilde davranırsa, burada daha fazla yazamaz zaten.

Kurallarımızı aşmaya başladı..

İyi de dostum daha önce bu konuları rahatlıkla konuşabiliyorduk seninle, unuttun galiba.

Neyse, korkmana gerek yok.

Aynen devam.

Sitelerde Paylaş

Genetik bilimi diye bir şey var arkadaşım. O günler geldiğinde artık kara kaşına, kara gözüne bakıp eş seçmek yerine genetik haritasına bakıp istediğin özelliklerin olup olmadığına göre eş seçeceksin. Yaptığın yorumlar über saçma.

Hangi günün geleceği belli olmaz.

Eş seçecekmiş, hadi ya.

Pazara mı gideceksin, markete mi?

Sitelerde Paylaş

Dediklerin doğru. Yeni gelen bilgi ve deneyim ile etkileşime geçip kendine bir doğru yol çizersin. Bu çizdiğin, deneyiminden yararlanarak ortaya koyduğun uygulamalar ve anlayış senin otorite alanının içerisindedir ve diğer insanlar da eğer senin fikirlerini ve deneyimlerini paylaşıyorlarsa senin otorite alanına dahil olurlar ve bir topluluk olursunuz. Deneyimler de -ki bilimsel veya değil- ahlakınızı ve klişelerinizi meydana getirir. Ardından da din gelir zaten.

Eğer bilimsel verilerle oluşmuş pozitivist bir ahlakı savunuyorsan ardından da buna uygun bir tinsellik gelecektir. Bu kaçınılmazdır. Çünkü her halükarda bir yol çizilmektedir.

Buna insanlarda otorite diyebilirsin.

Ancak bilgiyi toplama, işleme ve sentezleyerek akıllarımızı besleme kurumları (bilim) böyle çalışmıyor.

Yani sen ne kadar tüm evrende otorite ilan et, astığım astık kestiğim kestik ahlak dikte etmeye çalış, bu yaptığın yukarıdaki kurumları etkileyemez.

Senin ahlakın 3x5'i 4 yapalım seviyesine ulaşsa da, matematik bilimi bu ahlaktan etkilenmez.

Matematik biliminin ahlak duvarını içeri geçmek için 2x2 = 4 yaparak gideceksin.

Bu da bilimin değişmez bir ahlakı ve kuralları olduğunu kanıtlıyor.

Hatta bunun kopyalanarak soyut kavramlara indirgenebileceğinin kanıtı da var ortada.

Hukuk.

Hukuk dediğimiz şey o kurumların genelinden sentezlenen bir ahlak.

Çoğu kuralı insanlar kendine yontsa da (toplumlar devletler arası hukuk farkı) genel ilkeler vardır onlar değişmez.

Ortada zaten bir ahlak var.

Bu ahlak seni onu bunu ateist yapmış bir ahlak.

Şimdi bilimin kendine has ahlakı olmasaydı ve senin dediğin gibi değişkenliklere dayalı olsaydı herşey senin o bilincin nasıl ateist olacaktı? :)

Demek bir yol izledi.

Etrafındaki yüzbinlerce yoldan farklı ve katışıksız bir yol.

Al işte.

Ahlak bu.

Senin ateist olup çıkman da bunun kanıtı :)

Sitelerde Paylaş

Hangi günün geleceği belli olmaz.

Eş seçecekmiş, hadi ya.

Pazara mı gideceksin, markete mi?

Ne sanıyordun? Bitecek bu romantizm merak etme. Bir de siparişe uygun DNA ve sperm üretimi yapan firmaların olduğu günleri düşün. Bu kadarı sana yeter, daha fazla düşünme devrelerine yazık olmasın.

Sitelerde Paylaş

100 kere yazdım sorunun yanıtını.

Dediğim şu,

günün birinde kimse kimsenin kim olduğunu bilmediğinde ensesti engellemek mümkün olmaz.

Bunun komplikasyonlarını önlemenin de bilimin görevi olduğunu söyledim.

Dikkat,

insan kurbanından insan öldürmenin en büyük suç sayıldığı yere geldi insanlık.

Yarın kimsenin kimseyi tanımadığı bir toplum yapısına kavuşmayacaşını kim garanti eder.

O vakit iğrenme duygumuz mu devreye girecek yoksa tıp bilimi mi?

Bunu neden anlamamak için ısrar ediyorsunuz da benim ailemle sevişmek için sizden icazet istediğimi düşünüyorsunuz?

Lütfen gidin aile'nin nereden nereye geldiğini ve bunun hangi toplumsal, tıbbi ya da evrimsel demiyorum, zorumlulukların sonucu olduğunu öğrenin.

Göreceksiniz ki her şey değişir.

Dinler değişmiş, hani o en "yüce" değerler sistemi, aile mi değişmeyecek.

Değişecek.

Korkunun ecele faydası yok.

Ama o günler de kimsenin çocuğu sakat olmayacak hem belki çocuk bile olmaz, kim bilir.

Sana salaksın diyoruz da inanmıyorsun.

Bre kafasız.. Kimin kim olduğunun bilinmediği bir zamanda ensesti engellemek mümkün olmazmış...

Bre gafil. Şimdi bile ensesti engellemek mümkün değil.

O zaman ki nasıl bir fantezi zamansa, ensestin iğrençliği ve doğa dışı olması değişmeyecek.

Değişecek tek değişgen, aynı babadan ve farklı annelerden olan kardeşlerin birbirlerini tanımamaları.

Bu ensestin kabul göreceği anlamına mı geliyor bre meczup.

Bütün olay kanunlara değil, tesadüflere terkediliyor.

Bugün bile böyle bir senaryo düşünülebilir ve arada mutlaka gerçekleşiyordur.

Aileyi değiştiriyorsun ama, onu bile beceremiyorsun.

Kaldı ki aile kavramı toplumun zoru ile ortaya çıkar.

İnsanları evlenmeye toplum zorlar.

Secerenin bilinmesi toplumun isteğidir. Seceresi bilinenlerde oluşan insan toplumu daha güçlüdür.

Ama bu değişebilir. Batıda artık secere aranmıyor.

Bizim piç dediklerimiz president bile olabiliyorlar.

Tesadüflere bağlı ensest doğada oldukça enderdir.

İnsanların ilerde bu kadar bilinçsiz bir toplum oluşturacaklarına inanıyoran yanılıyorsun.

Bu olmayacak..

Ensest her zaman insanlar için ender bir sapkınlık olmaya devam edecek.

Sitelerde Paylaş

Dostum kusura bakma ama "iğrenç" yazının sadece başını okuyabildim.

Ben annemle sevişmek için senden izin mi istiyorum burada.

Diyorum ki şartlar değişince aile de değişir.

Aile değişince ensest diye şeyden bahsedilemez.

Bunu anlamıyor saçma sapan fantezilerini yazıyorsun buraya.

Sanki yaptığım ya da yapmayı düşündüğüm şeyi meşrulaştırmaya çalışıyormuşum gibi davranmak müslümanlara özgü de değilmiş, bu forumda bunu anladım.

Soru şu,

bir gün kimin kim olduğu tespit edilemeyince neye ensest diyeceksin?

O gün gelmez demekle kurtulamazsın,

ahlak fakiri arkadaşım.

Ne izni?

İzni benden değil, toplumdan istiyorsun. Kurgumuza verdiğin yanıt o. Ben de diyorum ki eğer istersen toplum bilmez, duyamaz, sen de hesap vermek zorunda kalmazsın.

Ensest, doğası gereği aile içinde yaşanıyor zaten, öyle değil mi?

Daha en başta, sayfalar önce dedim ki, eğer evrimsel süreçte insan, genlerini sağlıklı aktarmak, nesli sağlam devam ettirmek konusunda ensestten herhangi bir zarar görmeyecek şekilde evrimleşirse, herkes ensest yapar, ahlak filan diyerek zırvalamaz kimse.

Kaç milyon yıl sonra olur, veya olur mu olmaz mı bilemeyiz. Bunlar saçma sapan öngörü çalışmaları. Evrim öngörülemez.

Sen ahlakçısın arkadaşım.

Dibine kadar ahlakçısın. Sana göstermek istediğim şey de tam olarak buydu.

Neden yapamıyorsun ensesti? Engel yok ki?

Demek ki mesele, ahlaki filan değil. Dön ve o iletimi tekrar oku.

Altında kaldığın tek şey var, o da kendi ahlak temelli bakış açın.

Kendine bile açıklayamadığın bir şeyi savunduyorsun günlerdir. Açıklayamazsın çünkü yanlış yerde arıyorsun.

Bilesin ki seni ciddiye aldığımız için değil, sessiz okurlar objektif olarak görebilsinler diye yazdık bunca yazıyı.

Sitelerde Paylaş

Ne sanıyordun? Bitecek bu romantizm merak etme. Bir de siparişe uygun DNA ve sperm üretimi yapan firmaların olduğu günleri düşün. Bu kadarı sana yeter, daha fazla düşünme devrelerine yazık olmasın.

heheeh.

Dünlerde yani insan kurban edilen zamanlarda biri çıkıp "bir gün insan öldürmek en büyük suç olacak" deseydi, über saçma bir şey söylemiş olurdu değil mi?

Ama kargo fantezin de güzelmiş, geliştirilebilir.

Mesel akrabansa mezkur spermden iğrenirsin, böylece ensestten kaçınmış olursun.

Çok iyi.

Israrla ve yüzsüzce ne dediğimi anlamamaya devam eden tüm dostlara selam olsun.

Ne diyebilirim, atezim cehaleti alır, eşeklik baki kalır.

heehehe.

Sitelerde Paylaş

Şimdi ateistler de "bilimsel ahlak"ı savunarak başka bir "Te" nosyonunu içselleştiriyorlar. Ben A-"te"ist birinden hiç bir ahlaki, pragmatist ve pozitivist öngörüyü ve önermeyi kabul etmemesini beklerim. Aksi takdirde Ateizm de bir din haline gelebilir.

Tamamen saçmalamışsınız..Bakın önce bilimsel ahlak nedir onu anlayınız..Bol bol cümle içinde kullanıyorsunuz ama anlamı hakkında bir bilginiz olmasa gerek..

Nedir kardeşim bu bilimsel ahlak dediğimiz zırva ;

Bilim ahlakı bilim adamının ahlakıdır daha çok..Bilim canlı olmadığından sadece bir kavram olduğundan buna anlam yüklenemez.Bilim adamına ahlak yüklenir ve yüklenmelidir..Bilim adamı bilimsel araştırma yapmadan evvel kişiliğini labaratuvar odasının kapısında bırakmalıdır..Dinini kişiliğini dışarıda bırakmadan araştırma yapamaz..Tanrının,dininin, kişiliğinin,inançlarının etkisi altında kalmadan araştırma yapmak ve insanlara gerçekleri, sadece gerçekleri anlatmak zorundadır..Bu bilimin kurallarından birisidir..Araştırmacı önce bunları okur, kabul eder ondan sonra araştırmalarına başlar...Bilim yapmanın bir çok kuralı vardır...Öyle her önüne gelene araştırma izni verilmez..Her araştırmaya prim verilmez..Literatüre giremez..

Bu kurallar içinde ahlak barındırırlar bir nevi ..Etki ve tesir altında kalmadan sadece gerçekler olmazsa bilim denen şey de olmaz...Aynen dinin kirletildiği gibi kirletilir bilim. Din ve doğmaların insanların hayatına müdahale etmesine sebebiyet verir..Bilim şakaya gelmez.Herkes bilim adamı olamaz.Mistik paranoyaklıklarla bilimin dinde boğulması suretiyle bilim yapılamaz..Gerçekler lazım..Yoksa at izi it izine karışır...Ahlağın büyüğü tam da bu nokta da olmalıdır...

Tamamen deneylediğini anlatacaksın.Güvenilir olmak zorundasın..Gördüğün gibi bizden o sebeple bilim adamı pek çıkmıyor.. Muhakkak içine yabancı bir madde karıştırmadan edemiyorlar..Allah var oldu mu bilim olamıyor..Etki altında kalıyolar..

Demek bilimsel ahlak çok önemliymiş..

Sitelerde Paylaş

Ne izni?

İzni benden değil, toplumdan istiyorsun. Kurgumuza verdiğin yanıt o. Ben de diyorum ki eğer istersen toplum bilmez, duyamaz, sen de hesap vermek zorunda kalmazsın.

Ensest, doğası gereği aile içinde yaşanıyor zaten, öyle değil mi?

Deha en başta, sayfalar önce dedim ki, eğer evrimsel süreçte insan, genlerini sağlıklı aktarmak, nesli sağlam devam ettirmek konusunda ensestten herhangi bir zarar görmeyecek şekilde evrimleşirse, herkes ensest yapar, ahlak filan diyerek zırvalamaz kimse.

Kaç milyon yıl sonra olur, veya olur mu olmaz mı bilemeyiz. Bunlar saçma sapan öngörü çalışmaları. Evrim öngörülemez.

Sen ahlakçısın arkadaşım.

Dibine kadar ahlakçısın. Sana göstermek istediğim şey de tam olarak buydu.

Neden yapamıyorsun ensesti? Engel yok ki?

Demek ki mesele, ahlaki filan değil.

Dön ve o iletimi tekrar oku. Altında kaldığın tek şey var, o da kendi ahlak temelli bakış açın.

Kendine bile açıklayamadığın bir şeyi savunduyorsun günlerdir. Açıklayamazsın çünkü yanlış yerde arıyorsun.

Bilesin ki seni ciddiye aldığımız için değil, sessiz okurlar objektif olarak görebilsinler diye yazdık bunca yazıyı.

Kusura bakma ama yine okumadım yazının ilk iki satırından sonrasını. Ben okuyayım diye yazıyorsun ama diğer arkadaşlar faydalansın.

Kimseden izin istediğim yok beyim.

Size göre hiçbir şey değişmeyecek, çünkü bazınıza göre alla, bazınıza göre evrim engel oluyor şeylerin olmasına.

Ben de yok öyle şey diyorum.

Ama siz hala ailemle sevişmek istediğimi söylüyorsunuz.

Belki de suçluluk hissediyordurum değil mi, ya da yeni bir cemaat kuracağımdır da mürit toplamaya çalışıyorumdur. En uygun yer de burası zaten. İmansız ya buradakiler, her yola gelirler. Ya şeytan, gördün di mi sana papucunu ters giydirenleri.

Tabii ki de bunların önünde secde etmeeycektin.

Her şeref sahibi varlık ya da yokluk gibi.

Sana da afaram IFeelGood.

Aynen devam.

Sitelerde Paylaş

Buna insanlarda otorite diyebilirsin.

Ancak bilgiyi toplama, işleme ve sentezleyerek akıllarımızı besleme kurumları (bilim) böyle çalışmıyor.

Yani sen ne kadar tüm evrende otorite ilan et, astığım astık kestiğim kestik ahlak dikte etmeye çalış, bu yaptığın yukarıdaki kurumları etkileyemez.

Senin ahlakın 3x5'i 4 yapalım seviyesine ulaşsa da, matematik bilimi bu ahlaktan etkilenmez.

Matematik biliminin ahlak duvarını içeri geçmek için 2x2 = 4 yaparak gideceksin.

Bu da bilimin değişmez bir ahlakı ve kuralları olduğunu kanıtlıyor.

Hatta bunun kopyalanarak soyut kavramlara indirgenebileceğinin kanıtı da var ortada.

Hukuk.

Hukuk dediğimiz şey o kurumların genelinden sentezlenen bir ahlak.

Çoğu kuralı insanlar kendine yontsa da (toplumlar devletler arası hukuk farkı) genel ilkeler vardır onlar değişmez.

Ortada zaten bir ahlak var.

Bu ahlak seni onu bunu ateist yapmış bir ahlak.

Şimdi bilimin kendine has ahlakı olmasaydı ve senin dediğin gibi değişkenliklere dayalı olsaydı herşey senin o bilincin nasıl ateist olacaktı? :)

Demek bir yol izledi.

Etrafındaki yüzbinlerce yoldan farklı ve katışıksız bir yol.

Al işte.

Ahlak bu.

Senin ateist olup çıkman da bunun kanıtı :)

Senin de otorite anlayışın diğerleri gibi bir yanlış anlamadan ibaret sanırım. Otorite baskı demek değildir. Daha ziyade "author" kelimesinden geldiği için beyan edilmiş bir fikir veya nosyonu ifade eder. Örnek veriyorum, bizler ateistiz ve ateistliğimiz bir makro-fikriyattır. Bizim otoritemizin dahilinde müslümanlar barınamazlar çünkü aynı fikri bağları paylaşmıyoruz. Otoriteden kastım böyle bir şey.

Matematiğin ya da bilimin ahlakı olmaz çünkü matematik ve bilim somut verilerdir, sadece orada dururlar. Hiç bir yorum içermezler. İnsan gelir ve bunu yorumlar, işte o zaman bir ahlak sistemine oturtur. Bilimsel ahlak da budur.

Eğer bilime bakarak kendine bir takım pratik uygulamalar yaratıyorsan ve bunlara uygun yaşıyorsan ahlakın vardır.

Çünkü bilim zaten bir otoritedir. İnsanlara neyin doğru, neyin yanlış olduğu söyler. Ve eğer birisinin doğruları ve yanlışları varsa ahlakı da vardır.

Beni ateist yapan şey de bilimin dayattığı gerçeklik değildi. Dinlerin dayattığı otoritenin benim fikriyatıma ters olmasıydı. Ben hiç bir şeyin kesin olarak bilinemeyeceğini savunan biriyim zaten. Benim için asla kesin gerçekler yoktur. Bize gerçekliğin olduğunu söyleyen kesinlikle insan algısıdır.

İnsan algısı değiştiğinde gerçeklik de değişir. 2x2=4. Bu bir gerçekliktir evet. Ama bu gerçeklik ancak bizim algımız ile var olabilir. 2x2=5 olabileceği kondisyonlar algı tarafından realize edilebilir. Kimyasal maddeler algıyı değiştirdiği için gerçeklik anlayışınız da değişir.

Sitelerde Paylaş

Tamamen saçmalamışsınız..Bakın önce bilimsel ahlak nedir onu anlayınız..Bol bol cümle içinde kullanıyorsunuz ama anlamı hakkında bir bilginiz olmasa gerek..

Nedir kardeşim bu bilimsel ahlak dediğimiz zırva ;

Bilim ahlakı bilim adamının ahlakıdır daha çok..Bilim canlı olmadığından sadece bir kavram olduğundan buna anlam yüklenemez.Bilim adamına ahlak yüklenir ve yüklenmelidir..Bilim adamı bilimsel araştırma yapmadan evvel kişiliğini labaratuvar odasının kapısında bırakmalıdır..Dinini kişiliğini dışarıda bırakmadan araştırma yapamaz..Tanrının,dininin, kişiliğinin,inançlarının etkisi altında kalmadan araştırma yapmak ve insanlara gerçekleri, sadece gerçekleri anlatmak zorundadır..Bu bilimin kurallarından birisidir..Araştırmacı önce bunları okur, kabul eder ondan sonra araştırmalarına başlar...Bilim yapmanın bir çok kuralı vardır...Öyle her önüne gelene araştırma izni verilmez..Her araştırmaya prim verilmez..Literatüre giremez..

Bu kurallar içinde ahlak barındırırlar bir nevi ..Etki ve tesir altında kalmadan sadece gerçekler olmazsa bilim denen şey de olmaz...Aynen dinin kirletildiği gibi kirletilir bilim. Din ve doğmaların insanların hayatına müdahale etmesine sebebiyet verir..Bilim şakaya gelmez.Herkes bilim adamı olamaz.Mistik paranoyaklıklarla bilimin dinde boğulması suretiyle bilim yapılamaz..Gerçekler lazım..Yoksa at izi it izine karışır...Ahlağın büyüğü tam da bu nokta da olmalıdır...

Tamamen deneylediğini anlatacaksın.Güvenilir olmak zorundasın..Gördüğün gibi bizden o sebeple bilim adamı pek çıkmıyor.. Muhakkak içine yabancı bir madde karıştırmadan edemiyorlar..Allah var oldu mu bilim olamıyor..Etki altında kalıyolar..

Demek bilimsel ahlak çok önemliymiş..

Yani? Bilimsel ahlak da diğer ahlakların yaptığı gibi "-meli" ve "-malı" getirmiyor mu davranışlara? Neyin propagandasını yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ama siz hala ailemle sevişmek istediğimi söylüyorsunuz.

Belki de suçluluk hissediyordurum değil mi, ya da yeni bir cemaat kuracağımdır da mürit toplamaya çalışıyorumdur. En

Eğer bu iddianı kanıtlamazsan, seni nerede böyle suçladığımı göstermezsen seni bu pis iftirayı atmak ve kanıtlayamamak nedeniyle uzaklaştıracağım.

Bu kadar ahlaksızlık yeter.

Sana, senin izninle, senin inisiyatifine bırakarak bir soru sordum, sen de soruyu "yerinde" bulduğunu belirterek yanıtladın.

Yanıtlarını yetersiz buldum, nedenlerini de belirttim. Kurgu üzerindeki kişi sen değildin tabii ki, senin adın bir simgeydi.

Çok ahlaksız bir ahlakçısın. Gerçek bir müslüman ahlakıyla donanmışsın çünkü. Derhal iftira atıp mazluma yatıyor, duygu sömürüsü yapan bir arabeskçiye dönüşüyorsun.

Şimdi kanıtlamanı bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

heheeh.

Dünlerde yani insan kurban edilen zamanlarda biri çıkıp "bir gün insan öldürmek en büyük suç olacak" deseydi, über saçma bir şey söylemiş olurdu değil mi?

Ama kargo fantezin de güzelmiş, geliştirilebilir.

Mesel akrabansa mezkur spermden iğrenirsin, böylece ensestten kaçınmış olursun.

Çok iyi.

Israrla ve yüzsüzce ne dediğimi anlamamaya devam eden tüm dostlara selam olsun.

Ne diyebilirim, atezim cehaleti alır, eşeklik baki kalır.

heehehe.

Senin ne demek istediğin belli. Kimin eli kimin cebinde belli olmadığı bir ortamdan bahsediyorsun. Ama yaptığın şey ters anakronizm. Bugün şartlarıyla nasıl geçmiş tahlil edilemezse aynı şekilde geleceği de bugünün şartlarıyla analiz edemezsin.

Somut verilerle DNA'nın okunabildiği günlerde artık akrabalılığın bir önemi kalmayacak. Çünkü seçeceğin eşin DNA'sıyla seninkinin nasıl bir sonuç ortaya çıkaracağını görme imkanın olacağı için bilinçli olarak, genetik dejenerasyona yol açacak birleşmeleri eleyebileceksin.

tarihinde Barricade tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer bu iddianı kanıtlamazsan, seni nerede böyle suçladığımı göstermezsen seni bu pis iftirayı atmak ve kanıtlayamamak nedeniyle uzaklaştıracağım.

Bu kadar ahlaksızlık yeter.

Sana, senin izninle, senin inisiyatifine bırakarak bir soru sordum, sen de soruyu "yerinde" bulduğunu belirterek yanıtladın.

Yanıtlarını yetersiz buldum, nedenlerini de belirttim. Kurgu üzerindeki kişi sen değildin tabii ki, senin adın bir simgeydi.

Çok ahlaksız bir ahlakçısın. Gerçek bir müslüman ahlakıyla donanmışsın çünkü. Derhal iftira atıp mazluma yatıyor, duygu sömürüsü yapan bir arabeskçiye dönüşüyorsun.

Şimdi kanıtlamanı bekliyorum.

Yahu kurgu demişsin de senin sorduğun soru kurgu değil miydi?

Bu nasıl kafa.

Uzaklaştır, uzaklaştırmazsan hatrım kalır.

Kendini ne sanıyorsun acep.

Beddua da et istersen.

Bana ahlaksız diyene de bak sen hele.

Sen söyle bakalım annenle oral seks yapmaktan seni alı koyan şey ne ve neden?

Kurgu olmasın.

Elle tutulsun, gözle görülsün.

Terbiyesiz herif seni.

Sitelerde Paylaş

Senin ne demek istediğin belli. Kimin eli kimin cebinde belli olmadığı bir ortamdan bahsediyorsun. Ama yaptığın şey ters anakronizm. Bugün şartlarıyla nasıl geçmiş tahlil edilemezse aynı şekilde geleceği de bugünün şartlarıyla analiz edemezsin.

Somut verilerle DNA'nın okunabildiği günlerde artık akrabalılığın bir önemi kalmayacak. Çünkü seçeceğin eşin DNA'sıyla seninkinin nasıl bir sonuç ortaya çıkaracağını görme imkanın olacağı için bilinçli olarak, genetik dejenerasyona yol açacak birleşmeleri eleyebileceksin.

Alla razı olsun.

Ne de güzel analmışsın ve ne de güzel karşı görüş sunmuşsun.

Ağzım dilim kurudu.

Sitelerde Paylaş

Yahu kurgu demişsin de senin sorduğun soru kurgu değil miydi?

Bu nasıl kafa.

Uzaklaştır, uzaklaştırmazsan hatrım kalır.

Kendini ne sanıyorsun acep.

Beddua da et istersen.

Bana ahlaksız diyene de bak sen hele.

Sen söyle bakalım annenle oral seks yapmaktan seni alı koyan şey ne ve neden?

Kurgu olmasın.

Elle tutulsun, gözle görülsün.

Terbiyesiz herif seni.

O bir kadın hocu.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...