Jump to content

Ensest neden ahlaksızlıktır?

Recommended Posts

Ben dünyada yaşıyorum.. Ama eminim sen kafandaki bir hayal aleminde yaşıyorsun..

Bir şeyin doğal olması, iyi, makul, kabul edilebilir olmasını gerektirmez.. İşte senin bir diğer cehaletin.. "Doğal" nedir, bir fikrin var mı? Buyur, bir yaz bakalım..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 410
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben dünyada yaşıyorum.. Ama eminim sen kafandaki bir hayal aleminde yaşıyorsun..

Bir şeyin doğal olması, iyi, makul, kabul edilebilir olmasını gerektirmez.. İşte senin bir diğer cehaletin.. "Doğal" nedir, bir fikrin var mı? Buyur, bir yaz bakalım..

ahlak kurallarına uyan herşey doğaldır bu kadar basit..

diğer kural dışı şeyler doğal değildir,resmen sapıklıktır...

ama şuda varki,midesi teneke olmuş insanlar,herşeyi doğal olarak görür..

Sitelerde Paylaş

Sanane o adamlar öyle yaşıyorlarsa

sanane o adamlar hristiyanlığı kilisiye tıktılarsa

sanane musluman80 o adamlar dinlerini sağda solda kullanmadan siyaset yapıp meclisin içine sokmuyorlarsa

istedikleri gibi yaşayıp bir hayal ürününün sesini dinlemiyorlarsa

seni hiç ilgilendirmezler

ve bunun için hakarete gerek yok!

Sitelerde Paylaş

Ensest iliski kuran tur yok olur gider.

Evrim mekanizmasinda enseste yer yoktur.

Cunku mutasyonlarin olabilmesi icin mumkun oldugu kadar cesitlilik gereklidir.

Ayni genler surekli birbirleri ile urerse o tur degisen kosullara ayak uyduramaz boylece yok olur.

Bu kadar.

O yuzden ensest bizim icgudulerimize gore ters gelir. Bocek yemek gibi :)

Ensest "yapmayanlar" yasamini surdurur, o yuzden gelecek nesillerde e"nsest iliskide bulunmama gudusu olusur"

tarihinde Obi-wan Gyatso tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> ahlak kurallarına uyan herşey doğaldır bu kadar basit..

Böyle bir doğal tanımı yok kosovalı..

Ahlak diyede de bir şey yok.. Kafandan bir şey uydurup, bu ahlak kuralıdır deyip, mevzuları o kurala göre iyi/kötü diyemezsin.. Ama konu bu değil..

Senin doğal dediğin şeyin ne olduğunu bilemdiğin söylemiştik. Git ara bul, cahillikten biraz olsun sıyrıl, moron..

Sitelerde Paylaş
yanılıyorsun..islam dininde ensest ilişki yasaklanmıştır.

Adem ile havvanın ve onun çocuklarının tomurcuklarından gelmedik mi biz?

aksini iddia edemezsin edersen şaşarsın

ve hepimiz kardeş değilmiyiz

%100 değişime uğramadan bugüne gelen varlıklarmışız

o zaman dünyada gördüğün bütün ilişki ensest

bunuda başlatan islam.

ha sen diyorsan allah genetik yapımızı değiştirip bizim kardeş olmamızı engelledi

canımı sıkılmış ?

Sitelerde Paylaş
ha sen diyorsan allah genetik yapımızı değiştirip bizim kardeş olmamızı engelledi

aynen bunu diyecektimm...

islam dininde ensest yasaktır zaten.. adem in çocuklarının evlenmesi ise çok doğaldır..gidipte bi maymunla ilişkiye girecek halleri yoktuya..

insanın genetik yapılarının daha sonradan değişmesi,Alah ın ensest ilişkiyi yasakladığını gösterir.

zaten ilk başta a,kabil in kendi ikiziyle evlenmesine izin vermeyişide bunun bi kanıtıdır.

Sitelerde Paylaş

Böyle bir doğal tanımı yok kosovalı..

Ahlak diyede de bir şey yok.. Kafandan bir şey uydurup, bu ahlak kuralıdır deyip, mevzuları o kurala göre iyi/kötü diyemezsin.. Ama konu bu değil..

Senin doğal dediğin şeyin ne olduğunu bilemdiğin söylemiştik. Git ara bul, cahillikten biraz olsun sıyrıl, moron..

kardeşim ben seni çözdümm..

sen. islam ve toplum kurallarını yok edip, keyfine göre yaşamak isteyen birisin...

şu işe bak ya..ben ensest sapıklıktır diyorum,adam beni cahillikle suçluyor. :angry:

Sanane o adamlar öyle yaşıyorlarsa

sanane o adamlar hristiyanlığı kilisiye tıktılarsa

sanane musluman80 o adamlar dinlerini sağda solda kullanmadan siyaset yapıp meclisin içine sokmuyorlarsa

istedikleri gibi yaşayıp bir hayal ürününün sesini dinlemiyorlarsa

seni hiç ilgilendirmezler

ve bunun için hakarete gerek yok!

bu eşcinsel ve hristiyan yalakalığının sebebini anlamış değilim? :o:blink:

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
aynen bunu diyecektimm...

islam dininde ensest yasaktır zaten.. adem in çocuklarının evlenmesi ise çok doğaldır..gidipte bi maymunla ilişkiye girecek halleri yoktuya..

E Allah iki cift, yuz cift adem-havva yaratirdi, boylece kardeslerin birbirini seyetmesine luzum kalmazdi..

Yaratamazmiydi birden fazla ademhavva?

Sitelerde Paylaş

>>> Ayni genler surekli birbirleri ile urerse o tur degisen kosullara ayak uyduramaz boylece yok olur.

Böyle bir kural yok.. Bunları nerden çıkarıyorsunuz, anlamış değilim.. Bilir bilmez konuşup millete yanlış bilgi vermeyin..

Doğada, ensest vardır. Hatta öyleki, bazı türler sadece ve sadece ensest yapar.. İncir haşeresi böceklerin üzerinde yaşayan bir bit türü, sadece ve sadece kendi kardeşleri ile çiftleşir. Ve genetik kodunda hiç çekinik gen yoktur..

Sorun koşullara ayak uyduramamak değil, çekinik genler olarak kalan bozuk genlerin gün ışığına çıkacak olmasıdır. Müslüman, bilhassa nurcu angutların sayıkladığı gibi, insna mükemmel filan değildir.. Genleri berbat haldedir. Ensest ilişkide bu berbat genler bol bol sorunlu çocuğa sebep olur..

Sürü halinde yaşamayan, tek başına yaşayan türlerde, leopar, çita, ayı vs. gibi, ensest son derece sıradan bir olgudur.

Sürü halinde yaşayan bazı türlerde, ensest nadir görülürken, diğer pek çok türde bilhassa bir önceki neslin yeni nesliyle ensesti çok yagın görülür..

Teml mevzu şudur. Bilhassa baskın erkek konumunda yaşanan sürülerde, erkeğin bir kaç nesil boyunca tek N kromozom kaynağı olması, süreç ilerleyince hemen her bireyin son derece sakıncalı çekinik genlerle donanmasına yol açar. Bunlar, o tek bireyden gelen kötü genlerdir. Eğer sürü ensest işine girerse bu çekinik genler baskın gen tarafından denetlenemez ve sonuçta yeni bireyler perişan olur.

İşte bu yüzden, bu tür sürülerde erkek kötü genlere sahip olmayan, güçlü, sağlıklı, yakışıklı bireylerden, genellikle kavga ile seçilir..

Böyle olmasaydı, o türler çoktan yok olmuştu..

İnsanda böyle bir primat türüdür. Şu anda, erkeklerin, harem benim olacak diye öteki erkekleri dövmesi, öldürmesi, sürmesi kabul edilemeyeceğine göre, tek çıkar yol ensestten uzak durmaktır. İnsan, bir hominid olarak evrimini sürdürüp sosyal gruplar halinde yaşamaya başlayalı ensest bir sorun olmuştur.. İnsan için tek çıkar yol ensestten uzak durmaktır..

Ensest, amanda şöyle ahlak, böyle ahlak gibi boş laflar gerektirmez.. Ensest yaşayan çiftlerin pek çoğunda sakat, ucube doğumlar derhal ortaya çıkacaktır. Şimdi biraz geriye gidin.. 5 bin yıl önce mesela.. İki kardeş çocuk yaparsa ne oluyor? Tanrı onları cezalandırıp çocuklarını ucube yapıyor işte.. Genetik, gen, alel vs. nedir bilinmeyen bir toplumda, kardeşler arası ilişkinin kötü sonuçları elbette tanrıya yorumlanacak, bu bir ahlak kuralı olarak yasaklanacaktır..

Sitelerde Paylaş

>>> şu işe bak ya..ben ensest sapıklıktır diyorum,adam beni cahillikle suçluyor.

Geri zekalı olduğun kadarda unutkan bir adammışsın sen kosovalı..

Bak sen ensest sapıklıktır mı diyorsun, ne diyorsun:

Ensest sapıklıktır, bende aynı kanıdayım.. Ama emin ol, ensest yapan muhammed kadar sapık olamaz.. İslam denen şey sapıklığın daniskasıdır ve en iyi toplum islam denen garabetin olmadığı toplum olacaktır..

Sitelerde Paylaş
E Allah iki cift, yuz cift adem-havva yaratirdi, boylece kardeslerin birbirini seyetmesine luzum kalmazdi..

Yaratamazmiydi birden fazla ademhavva?

Valla ha , soyle bir zenci cift, bir uzak dogulu cift, bir sarisin cift, bir esmer cift.. boylece irklarin nereden geldigi de belli olurdu

Sitelerde Paylaş
>>> şu işe bak ya..ben ensest sapıklıktır diyorum,adam beni cahillikle suçluyor.

Geri zekalı olduğun kadarda unutkan bir adammışsın sen kosovalı..

Bak sen ensest sapıklıktır mı diyorsun, ne diyorsun:

Ensest sapıklıktır, bende aynı kanıdayım.. Ama emin ol, ensest yapan muhammed kadar sapık olamaz.. İslam denen şey sapıklığın daniskasıdır ve en iyi toplum islam denen garabetin olmadığı toplum olacaktır..

islam dini ensesti yasakladığı için, sen resmen kıvırıyorsun şimdi.

aklın sıra burdada peygamberi karalıyor.islama küfüre diyorsun ve böylece çarpıtıyorsun..

sen tam bi pisliksin anlıyormusun? senin tek amacın toplum kurallarını ve islamı yok edip s....kine göre yaşamak..

ama avucunu yalarsın..

ensest konusuna bile islamı ve peygamberi kattığın vede küfrettiğin için sana lanet ediyorum..

inşallah bugün geberirsin.cenazene gül atmak bana zevk verecek.

Sitelerde Paylaş

>>> senin tek amacın toplum kurallarını ve islamı yok edip s....kine göre yaşamak..

Derdim s....kine göre yaşamak olsaydı, bir numaralı müslüman ben olurdum.. Muhammed bu işin nasıl yapılacağını gayet güzel gösterir. Amani, zeyneb neymiş öyle, bir ahu, bir dilber.. İndir ayeti olsun bitsin..

Aha islam ülkeleri.. Şeyine göre yaşayanlar için tam bir cennet.. Boy karı al.. Sübyancılar için hele bulunmaz nimet..

Şu islama bir bak önce,i sapıklığın önde gideni olan bu dini alıp böyle savunuyor olman..

Eee, dedik ya, sen bir müslümansın, saçmalaman gayet normal..

Ha, ensest mevzusunda da muhammed aynen sınıfta kalır.. Halanın kızı, teyzenin kızı diyen o değil midir? Benim nazarımda, bunlarda aynen ensestin bir parçasıdır..

Sitelerde Paylaş
Doğada, ensest vardır. Hatta öyleki, bazı türler sadece ve sadece ensest yapar.. İncir haşeresi böceklerin üzerinde yaşayan bir bit türü, sadece ve sadece kendi kardeşleri ile çiftleşir. Ve genetik kodunda hiç çekinik gen yoktur..

Sürü halinde yaşamayan, tek başına yaşayan türlerde, leopar, çita, ayı vs. gibi, ensest son derece sıradan bir olgudur.

Sürü halinde yaşayan bazı türlerde, ensest nadir görülürken, diğer pek çok türde bilhassa bir önceki neslin yeni nesliyle ensesti çok yagın görülür..

İnsanda böyle bir primat türüdür. Şu anda, erkeklerin, harem benim olacak diye öteki erkekleri dövmesi, öldürmesi, sürmesi kabul edilemeyeceğine göre, tek çıkar yol ensestten uzak durmaktır. İnsan, bir hominid olarak evrimini sürdürüp sosyal gruplar halinde yaşamaya başlayalı ensest bir sorun olmuştur.. İnsan için tek çıkar yol ensestten uzak durmaktır..

anibal, kafam karıştı.

sen bu işin uzmanısın tamam da,

hacı ile IFeelGoodun üstüne basa basa

doğada ensest seyrektir demelerini nereye koyacağız? :blink:

Sitelerde Paylaş

he doğru..

senin sürekli kıçını yaladığın,ahlaka abidesi avrupada hala kızı teyze kızı ile evlilik yasaklanmış,

kız ile,kız kardeş ile,hala/ile teyze ile evlilik serbest bırakılmıştır..

avrupada bu tür evlilikler diz boyudur..

ama tabi sen kıçlarını yalamaya devam et..yakında onlar gibi olabilirsin ama dikkatli ol..

hepiniz adeta bi ahlak abidesiniz siz atolar..

kimbilir ne haltlar yiyorsunuz dışarda..

kendi yediğiniz haltlara bakmadan,bide utanmadan islamiyeti eleştriyorsunuz..

sizi gidi uçkur düşkünleri sizi..

bu lafım genel değildir..kendi üstüne alınması gerekenler alınır zaten..

Sitelerde Paylaş

>>> anibal, kafam karıştı. sen bu işin uzmanısın tamam da, hacı ile IFeelGoodun üstüne basa basa doğada ensest seyrektir demelerini nereye koyacağız?

Hacı ve diğer arkadaşların doğadaki canlılar üzerindeki gözlemi, bilgisi o yönde olabilir. Ama sanmıyorum, sahada, çok sayıda türde, çok sayıda örnekle çalışma yapmış olsunlar....

>>> ayrıca ensest ürünü bireyler her yönden sağlıklı olabilir mi?

İnsanları bugüne kadar 194.900 yıl boyunca yerinde saymaya mahkum eden sebep bu gibi genellemeler olmuştur. Herhnagi bir türün, izole bir popülasyonun vs. alel frekansına bağlı olarak bu soru farklı bir cevap alır. Bir afrika kabilesini düşünün. İzole olduğu için, eş bulma alanı kısıtlıdır. Bu durumda ensest el mahkum yaşanır. Velakin, bu kabile oraya gökten zembille inmiş değildir. O kabileyi oraya getiren ve orada kalmasına yol açan evrim süreci, o kabilenin el mahkum ensestten en azından etkileneciği şekilde genetik havuzu şekillendirir.

Ama günümüz insan toplumları için bunu söylemek imkansızdır. Zira bugün yapılacak ensest, gereksiz yere tonla sakat nesil ortaya çıkması demek olacaktır..

Aynı şekilde, bozayılar için sorun olmayan ensest, kodyak ayıları için sorun olabilir..

Bunu anlamanın en kolay yolu, bir canlının ensesti tercih edip etmediğine bakmaktır. Eğer tür genelinde herhangi bir şekilde ensestten çekinme yoksa, o tür için ensest sorun değildir. Ama tersi söz konusuysa, ensesti dolaylı veya başka yönden önleyen hususlar vs. söz konusu ise, o tür için ensest bir sorun olacaktır..

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...