Jump to content

Escinsel Rahipler

Recommended Posts

• 2 months later...

Kaldi ki ortada herhangi bir carpitma yok. Bu program Belcika televizyonunda yayinlaniyor ve her hafta baska baska ciftler tanitiliyor. Reytingi cok olan bir program ya da saka programi falan da degil.

Ben bir hristiyan olarak arkadaş, senin sorduğun soruyu hiç kaale almadan, şunu söylemek istiyorum.Kaldı ki hiç çarpıtma yok demişsin.Prgramın yönetiminde sen mi varsın?carpıtma olup olmadığı kanısına nasıl vardın?Bu program belçikada yayınlanıyor diye asparagas haber yapamaz anlamına mı geliyor?ryting rekorları kırıyormuş program=) bu programın ciddiyetini mi belirtiyor içeriğinde yayınlanan haberin yine söylüyorum asparagas olma olasılığı yok mu demek oluyor?=)))

Sitelerde Paylaş

Farklı dinlerden insanların birbiriyle tartışmaları beni hep güldürmüştür.

Hiç aynaya bakmamış iki devenin diyoloğu canlanır gözümde;

- senin sırtın yamuk hahaha

- salak asıl sen kendi sırtına bak huhaha

:lol:

Bu durumlarda hep söylediğim bir cümle vardır:

Al hiristiyanı vur müslümana, sonra ikisinide yahudiye ver, üçü yesinler birbirlerini..

:lol:

Sitelerde Paylaş
Sayin arkadaslar

Bu forumda yeniyim .Seffaflik icin soyliyeyim Yahudi'yim ve Israil'de yasiyorum

ateist pek sayilmam fakat dindar da hic degilim bazi orf ve adetlere pek kuvvetli de olmazssa

yasadigim toplumun mecburiyeti icabi bagliyim,evren teorisinin de inananlarindanim

her turlu gorus ve inanca saygim vardir ta ki ANTISEMITIZM denilen irkciligin en cirkin en kaba ve en yirtici sekline dusmanim ,hemde olduresiye.Kendi milletime mensup bilhassa dindar yahudi'ler arasindaki irkcilara ayni sekilde dusmanim

Sayin arkadaslar bu forumda da maalesef dunyadaki her turlu kotulugun ve sapikligin arkasinda yahudi arayan var

boylelerine sahsen toleransim sifirin altindadir.

Sayin arkadaslar din uzerine munakasalar hicbir zaman bitmez ve sonunda her iki tarafta hem hakli ve hem haksiz cikar

kisacasi

sonunda bu munakasanin sonu yoktur fakat burasi girdigim forumlarin en ilginci

Musadenizle cogu zaman okuyucu olarak kalacagim.

saygilarimla

Golem

Sayın Golem sizde bilirsiniz İSRAİLİN manası Allahla güreşendir. Ama Bunun Esas manası Allah İnsanda tecelli ettiğine göre Allahla güreşebilecek tek şey ÖZBENLİĞİMİZ Yani nefsimizdir. Onun içinde bir laf vardır:HAVVA OLMASAYDI İHANET OLMAZDI;İSRAİL OLMASAYDI DURAN ET KOKMAZDI. Havva akıldır Yeri temsil eder . İnsana ne yaparsa Aklının yanıltması yapar başkaları değil.Bilirsiniz Eski Ahit Yerin ve göğün yaratılması bahsinde Adem ve Havvayı anlatır.İsrail ise Nefs olursa doğrudur. Çünkü Nefs İnsanı Beşeriyetten uzaklaştırır.Dolayısıylada Beşeriyet çürümeye başlar.Çünkü nefs aynı zamanda AŞKTIR SINIRSIZ SEVGİDİR.Sınırsız sevginin sonucuda Beşeriyet Fedakarlık sunağında kurban edilir.(İslamda o sunağa TAHT denir) O çürüyen etde MİS GİBİ KOKAR. Bazı Bektaşi dergahlarında yakılan tütsününde esas manası kanaat ve inancımca budur. O yüzden Özde biriz.Bu arada Sadon ve Gamora İbranicemidir(Lut bahsinde geçen) İbranice ise anlamları nedir? Fakir Sadomun Dış Gamoranın ise İç anlamına gelebileceğini tahmin ediyorum. Saygılar, selamlar.

Sitelerde Paylaş

İbrahimi dinlerin hepsinde Kurbiyet vardır. Kurban Olacak olan ise Dışardan aldığımız Çatal tırnaklı geviş getiren hayvan değildir.Çünkü Çatal İkramkarlığı Fedakarlığı temsil eder. Önünüzde bir et sote olsun Kaşıkla yiyen çatalla yiyenden çok daha fazla yer.Geviş getime ise Seliloz gibi hazmı en zor bir maddenin sindirilmesidir. Yani HAZIMDIR. Manada ise hazmedilecek şey bilgidir. Onun yorumunu yapacak hale geldiğimizde hazmetmiş oluruz.En zor bilgi ise işte şu tartıştığımız konulardır.İşte Allaha kurban edilecek şey Fedakar ve hazımlı olan Beşeriyetimizden başka bir şey değildir. Bu arada Kurbanın Hastalıklı olmaması sağlam olmasıda gerekir. Homoseksüalite sonuçta bir psikolojik hastalıktır. Hangi dinden olursa olsun Din adamı demek Rabbe Adanmış olan insandır. Onunda Aynı Kesilen hayvan gibi her bakımdan sağlam olması gerekir. Baki selamlar.

Sitelerde Paylaş
Ben bir hristiyan olarak arkadaş, senin sorduğun soruyu hiç kaale almadan, şunu söylemek istiyorum.Kaldı ki hiç çarpıtma yok demişsin.Prgramın yönetiminde sen mi varsın?carpıtma olup olmadığı kanısına nasıl vardın?Bu program belçikada yayınlanıyor diye asparagas haber yapamaz anlamına mı geliyor?
Iste sordugum soruya cevap verecek bilgin olsa, adam gibi cikarsin, dogrusunu anlatirsin ve carpitilan noktayi gosterirsin. Ancak sen ne yapiyorsun, ''Ben Hristiyanim ve sordugun souyu kaale almiyorum'' diyorsun. Senin her tarafin kaale almasa ne olur?

Bu baslik acilali kac ay olmus, bir tane Hristiyan cikip da ''Yok kardesim, bu bu olayin asli boyle degildir'' dememis. Tek itiraz eden de Hristiyanlik hakkinda fazla bilgisi olmayan ve alakasiz konulara alakasiz iletiler ekleyen Musluman Dimension olmus.

Hristiyan olarak bir tek sen ileti gondermissin ve gonderdigin iletide sorulan soruya cevap vermek yerine, benim yazdigim sozleri egip, bukup aklinca yazdiklarimi alt etmeye calismissin.

ryting rekorları kırıyormuş program=) bu programın ciddiyetini mi belirtiyor içeriğinde yayınlanan haberin yine söylüyorum asparagas olma olasılığı yok mu demek oluyor?=)))
Program reyting rekoru kiriyor falan demedim bayan okudugunu anlayamayan. Reytingi cok olan ve prime time´da yayinlanan ciddi bir programdan bahsediyorum dedim. Yani programin saka programi ya da uyduruk bir program olmadigini anlattim.

Ayrica programin konusu asparagas haber yapmaya uygun da degil. Program her hafta evlat edinmeyle ilgili prosedurlerin nasil sonuclandigini anlatiyor. Yani her hafta ayri ayri ciftler gosterilip, yasadiklari sikintilardan bahsediliyor.

Sen simdi palavrayi birak da bu konu ile ilgili ne biliyorsun, onu anlat. Carpitma nerede yapilmis goster ki biz de bilelim. Hayir carpitma yapildigina dair bir bilgin yoksa, ne diye her salataya hiyar olmaya kalkiyorsun????

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...