Jump to content

Kadinlar sadece vajina mi?

Recommended Posts

Avrat ve Avret kelimeleri Turkce'de her ne kadar iki farkli kelime gibi kullanilsada bu kelimelerin Arapca karsiligi tektir. Her iki kelimeninde kokeni Arapca "Awrat" sozcugudur.

Bakiniz İslam Hukukçusu Prof. Dr. Orhan Çeker konuya nasil aydinlik getiriyor;

"Avret" kelimesi Türkçe’ye ses uyumu sebebiyle “avrat” diye geçmiştir. Dolayısıyla her ne kadar örfümüzde avrat kelimesi kaba bir anlamı çağrıştırsa da bu kelimeye böyle bir mana yüklenmesinde hiç de haklı değiliz. “Avret” dolayısıyla Türkçe ifadesiyle “avrat” her zaman için örtülmesi gereken muhterem, saygıdeğer, muhafazaya değer bir mana taşır. Yani bu kelimeyi örfteki kaba manasında kullanmanın böyle uygun olmayan bir durumu söz konusudur. Kadına “avret” dendiğine göre bu kelimeden şunu anlıyoruz; kadınların neredeyse her tarafı örtülmesi gerekiyor. Her tarafı örtülmesi gerektiği için de zaten avrat kullanılmıştır."

Kaynak= Cemaat haber

Yani sonuc olarak diyebiliriz ki Arap kulturunde kadinlar birer vajinadir. O yuzden tepeden tirnaga her taraflarini ortunmelidirler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kadınların vajina olarak değil de, seks objeleri olarak görünmeleri daha doğru bir ifade.

Her ne kadar avrat yeri denen yer genitaller ise de, avrat çoğu kere, karı, kadın, eş anlamına kullanılan bir kelime.

Tabii şimdi kadını bir vajina olarak görmekle, seks objesi olarak görmek arasında hiç fark yok diyebilirsiniz..

Ve haklısınız..

Kadını kapatmak onu daha kolay manüple etmek için başarı ile uygulanan bir yöntemdir.

Yani kadının kapanması seks objesi veya vajina olmaktan çok daha fazla bir şeydir.

Tabii bunu ne kadın farkedecektir, ne de kadını kapatan erkek..

Farketmedikleri için de durumun vehametini anlamayacaklar ve kabul etmeyeceklerdir.

Böyle gelmiş böyle gider..

Usandım artık..

Eğitilmek istemeyenleri zorla eğitmeye çalışıyoruz..

Vurun dibine gitsin..

Ne halleri varsa görsünler..

Sitelerde Paylaş

Avrat kelimesi Arapca "ayn-vav-ra" kokunden turemistir. Fiili olarak "avira" seklinde kullanilir ve Turkce "tek gozu kor" anlamindadir. Bu kokten tureyen diger sozcuklere ornek ise hatali, kusur anlamindaki "avar" ve tek gozlu anlamindaki "avar" kelimeleridir.

Bu demektir ki Arapca "kadin" anlaminda olan "avrat" kelimesinin kokeni bile "kusurlu" anlamina gelmektedir. Resulallah kuranda bir cok kere kadinlara "avrat" diye hitap etmistir. Sadece bu ornekten bile Islam'in kadina bakis acisini anlayabilmekteyiz.

Sitelerde Paylaş

kadınlar için kadın,hanım,karı....vs gibi kelimeler yerine .mcık kelimesini kullanan köylü bir adam tanımıştım bir zamanlar.yani bizim kullandığımız gibi küfür etmek istemiyor.sadece kadınların genel ismi bu onun için

acaba arapçada avrat kelmisinin kullanımı buna benzer olabilirmi diye düşündüm.

Sitelerde Paylaş
kadınlar için kadın,hanım,karı....vs gibi kelimeler yerine .mcık kelimesini kullanan köylü bir adam tanımıştım bir zamanlar.yani bizim kullandığımız gibi küfür etmek istemiyor.sadece kadınların genel ismi bu onun için

acaba arapçada avrat kelmisinin kullanımı buna benzer olabilirmi diye düşündüm.

Cadicim benzerligi mi kaldi..

her iki kelimede ayni diyorum zaten..

Avrat ve avret kelimelerinin arapcada karsiligi tek bir kelimedir..

yani avrat kelimesi arapca hem kadin ve hemde cinsel organ anlaminda kullanilir..

Sitelerde Paylaş
Cadicim benzerligi mi kaldi..

her iki kelimede ayni diyorum zaten..

Avrat ve avret kelimelerinin arapcada karsiligi tek bir kelimedir..

yani avrat kelimesi arapca hem kadin ve hemde cinsel organ anlaminda kullanilir..

yani türkçe gibi düşünmeye çalıştığımızda araplar kadınları .mcık olarak isimlendirmiş, allah kutsal kitabında kadınlara .mcık diye hitap etmeyi uygun görmüş.tam olarak böyle diyebilirmiyiz?

Sitelerde Paylaş
yani türkçe gibi düşünmeye çalıştığımızda araplar kadınları .mcık olarak isimlendirmiş, allah kutsal kitabında kadınlara .mcık diye hitap etmeyi uygun görmüş.tam olarak böyle diyebilirmiyiz?

Tam ustune bastin!

Olay aynen oyledir iste.

Bugun kendini orten tesetturlu hanimlar yureyen ayakli .mciklardir.

Bunu ben degil, islam alimleri soyluyor.

Sitelerde Paylaş

acıyorum kadınlara ya ve hala anlayamadım. kız kardeşimin olmadığı için mi bilmiyorum ama her neyse konuya gireyim hemen.

bir yerde konuşuyoruz. diyor ki çocuk bir erkek 5 6 kızı zaptetmesi zorken. bir kız bunu başarılı şekilde yapar. erkeğin aklı buna 1 çalışırken kadının aklı 10 çalışır diyor.

ve gerçekten de bakarsak erkekler genel de saf oluyorlar çocuk oluyorlar. hatta bir erkeği yöneten karısıdır deyimini hepimiz biliriz.

ama anlamadığım konu şu tarih te orda burda baktığımızda ise hep aşağılanan hep çıkar için kullanılan et olarak görülen yine kadındır. ?????

Sitelerde Paylaş

farzedelim muhammed türktü ve var olduğunu idda ettiği tanrı kutsal kitabını türkçe yazdırdı.o zaman kadınlardan bahsederken .mcık diyecekti doğru mu?

ama şöyle bir durum var.arapçada avrat kelimesinin altarnatifi olabilecek bir sözcuk varmı,daha kibar? türkçede var bunu biliyoruz.

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
acıyorum kadınlara ya ve hala anlayamadım. kız kardeşimin olmadığı için mi bilmiyorum ama her neyse konuya gireyim hemen.

bir yerde konuşuyoruz. diyor ki çocuk bir erkek 5 6 kızı zaptetmesi zorken. bir kız bunu başarılı şekilde yapar. erkeğin aklı buna 1 çalışırken kadının aklı 10 çalışır diyor.

ve gerçekten de bakarsak erkekler genel de saf oluyorlar çocuk oluyorlar. hatta bir erkeği yöneten karısıdır deyimini hepimiz biliriz.

ama anlamadığım konu şu tarih te orda burda baktığımızda ise hep aşağılanan hep çıkar için kullanılan et olarak görülen yine kadındır. ?????

kadınları öyle gören sensin.tarihi konuşabiliriz tabiki ama önceliğimiz çağımızı yakalamak olmalı.

Sitelerde Paylaş

kullandığım bilgiler yüzde yüz gerçektir demiyorum ama büyük bir oran da doğru ki siz de bunlara benzer bilgiler katabilirsiniz. türkler de değil de islam da kadın ikinci planda gibi bir durum var sanki acaba arap kadınlarının sıcaktan beyinleri mi çalışmıyor du bilmiyorum.

evet türkçe de .mcık denilmiş kadınlara. ama arap ta enteresan bir dil olduğu için her yere anlam gidebiliyor. belkide avrat kelimesinin 7 tane anlamı var. ona bakarsanız m ö de anadolu da türki diye bir kavme rastlanmış. şimdi onları türkçe değerlendirip türk demek doğru olur mu

tarihinde swqazxsa2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@swqazxsa2

---

haklı olabilirsin ancak arkadaş en yukarda belirtmiş avrat ve avret kelimeleri arapçada aynı anlama geliyor ve bu anlamıda Türkçeye çevirisek .mcık anlamında oluyor.

kısacası anlamın gidebilecek başka bir yönü kalmamış

buradan da yorum yürütüyorum

muhammed resmen kadını mal olarak kullanıyoruz onlaru bu isimle çağırıyoruz demiş

bu kadınlarda hiç mi anlamamış bilmiyorum ....

Sitelerde Paylaş

Arap kadını sex objesi olmaktan memnun.

Üstelik bunu ayrıcalık olarak görüyor.

Onlara göre bizim gibi başı açık, çağdaş giyimli kadınlar, kadın bile değil.

Gizemimiz yok, erkeklerle fazla içli dışlıyız, kadınlık özelliğimizi kaybetmişiz...

Arap kadınına göre: Saç=vagina.

Böyle düşünmeyen kadınların hayatta kalma şansları yok.

Zaten sayıları da çok az.

Onlar hayatından memnun. Kim ne derse desin onlar memnun.

Herhangi birşeyden dolayı cezalandırılmışsa, hakettiğini düşünecek

kadar benimsemiş vajina olmayı.

Eğer öyle görmeselerdi hepsi toplanıp erkeklerin başına geçirirlerdi örtülerini.

Onlar memnunsa bize halt etmek düşer!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...