Jump to content

Kadinlar sadece vajina mi?

Recommended Posts

Sizler, "bu ayet inmiş, çünkü erkek gaza gelip de hata yapmasın, karısını keyfi

boşamaya kalkmasın, zorluğu önmceden görüp caysın" diyorsunuz.

Yine erkek inisiyatifi sözkonusu. Erkek kendini kontrol edecek ki, kadın başka erkeğin

yatağına girmek zorunda kalmasın.

Kontrol edemedi mi, bedelini kadın ödüyor. Erkeği cezalandırmak için bile kadının

vaginasını kullanan bir din. Pozitif ayrımcılık var, doğru.

Erkek lehine pozitif... İşte bu nedenle bu tür yatak odası ayetlerini savunan

kadınlara inanamıyorum çoğu zaman.

Sevgili arkadaşım, sen bunu demişsin, bende demişimki bu kadar soytarılık yapan erkeğin elinden Tanrı eşini alır demişim, o eşde dilerse başka biriyle evlenir, evliliği de normal evliliktir, lakin o eşle de anlaşamaz ayrılırsa ancak ondan sonra ilk eşine dönebilir demişim sen ne anlamışsın. Belki kadın boşandıktan sonra hiç evlenmeyecek, yani erkek avucunu yalayacak, lütfen doğru anlarsak sevinirim...

Epifun'dan rica etmiştim, ama siz açıklamışsınız, teşekkürler.

Ancak zaten benim algıladığımdan farklı bir yorum yok sizin de yorumunuzda.

(Erkeği cezalandırmak ya da korkutmak istemesiyle ilgili kısmında fark yok)

Ayrıca ben İslam'da kadının boşanma hakkı olduğunu yazmışım! Önyargılarınızdan sıyrılınız.

Kur'an'ı anlamak için insanı tanımak gerektiği de sadece sizin fikriniz. İnsanı gerçekten, bütün yanlarıyla tanıyan biri, insana karşı hiçbir dinin işe yaramayacağını bilir.

Bak bu söyleminde haklısın, nefsini tagut eden birine din diye ne verirsen ver asla iflah olmayacaktır. Benim bu söylemimdeki kasıt, insanlara bakarak kuran ayetlerini daha iyi anlayabilirizdir...

Ayet önümüzde; sizse bambaşka anlamlar yüklüyor, sonra da insanların anlamadığı yönünde tuhaf imalarda bulunuyorsunuz.

Hoşlanmadığınız, ya da aslında tutucu bulduğunuz ayetlerin esas içeriğini görmezden geliyor, kendi

yaşam anlayışınızla, kendinize göre yorumluyor, öyle de açıklıyorsunuz.

Tanrı madem zavallı kadını koruyacaktı, en baştan yapsaydı bunu da, sonradan başkalarının yatağına yollamak zorundak kalmasa idi ŞAKACIKTAN bile olsa.

Yukarıda izah ettim, kimsenin yatağına yolladığı yok...

İslam sizin empoze etmeye çalıştığınız gibi sevgi, çiçek, böcek, iyilik, erdem vs. dini değil. Bunlar

sizin uydurmalarınız.

Kainatı yaratan, sınırsız güç ve akıl sahibi tanrı, daha şaibesiz yollar bulamamış yani...

İslamı ben empoze etmiyorum, islamın özünü anlatmaya çalışıyorum, bu siz iman edesiniz diye değildir, doğruluktan yana aldığım tavırdandır. Tanrının yolu budur, eğer bu durumdan şikayetiniz olacaksa biz inanıyoruz ki huzurunda bulunacağız elbet siz de bulunacaksınız, o zaman neden bu yollar diye kendisine sorarsınız, sorunuzun muhatabı ben değilim ki...

sexi de cemaat haber diye bir siteden bulduğu haberi burada açmış sanırım araştırmadan.bende hemen atladım sabahtan beri mesaj kutuma edepsiz karı...vb. şeklinde mesajlar geliyo :)

neyse islam dünyasından özür dilerim.

Sevgili jadı:

Demiştim dimi seni bu dürüstlüğün yüzünden çok seviyorum diye...

Sevgiyle kalasın canım...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sokrates,

Ne yani..kadinlar arap kulturunde bas ustunde tutulan nur taneleri mi oldu simdi birden bire?

neyin savunmasini yapiyorsunuz?

Kadinlar islamda birer seks objeleridir..

Avrat kelimesi arapcada hem kadin ve hem cinsel organ manasinda kullanilir..

aksini iddia ediyorsan buyur curut diyorum..

Sitelerde Paylaş
sanırım şuan yapacağın son numarayı düşünüyorsun

Sokrates,

Ne yani..kadinlar arap kulturunde bas ustunde tutulan nur taneleri mi oldu simdi birden bire?

neyin savunmasini yapiyorsunuz?

Kadinlar islamda birer seks objeleridir..

aksini iddia ediyorsan buyur curut diyorum..

sanırım son numaran bu. :angry:

Sitelerde Paylaş

Sex objesi ne demek?

Erkek'te penthaousta sex objesidir..Yatakodasında da..

Arapça bilmediğin gibi neyi savunduğunu da bilmiyorsun ki..Kelime oyunlarını laf salatasını bırak..

Avrat her iki cinsiyet için kullanılan bir kelimedir..Sen asıl aksini ispat et...

Söylediklerini ne Kuran ayetleri doğruluyor ne de başka şeyler kendi kendine uydurmuşsun hayal mahsülü birşey..

Sitelerde Paylaş
Sex objesi ne demek?

Erkek'te penthaousta sex objesidir..Yatakodasında da..

Arapça bilmediğin gibi neyi savunduğunu da bilmiyorsun ki..Kelime oyunlarını laf salatasını bırak..

Avrat her iki cinsiyet için kullanılan bir kelimedir..Sen asıl aksini ispat et...

Söylediklerini ne Kuran ayetleri doğruluyor ne de başka şeyler kendi kendine uydurmuşsun hayal mahsülü birşey..

Kivirmayi birak simdi..

Avrat kelimesi erkegin cinsel organini tanimlayabilir ama bir erkege komple avrat diyemezsin..

Kadin icin ise bu durum farklidir ..

kadinin cinsel oragni avrat oldugu gibi benligi tamamen avrat olarak gorulebilir ve zaten kadinlara avrat denmesinin de nedeni budur..

Kadina avrat diye hitab ediliyor mu? ediliyor..

vajina avrat midir? evet avrattir..

yani kadinlar birer yuruyen ayakli vajinadir.

erkekler icin ayni seyin gecerli olmadigini sende cok iyi biliyorsun..

Sitelerde Paylaş
vajina avrat midir? evet avrattir..

Penis avrat mıdır?Evet avrattır?

O zaman erkeklerde ayaklı penislerdir..

Mantığın bu..

Avrat kelimesi Arapça'da kadını ifade etmez.Erkeği'de ifade etmez..Erkek ve kadının açıkta kalmaması gereken yerini ifade eder...

Kadını bütünüyle açıkta kalmaması gereken yer olarak görmek konusundan bahsediyorum desene sen..Ne kelime oyunuyla kıvırıyorsun..Kadını bütünüyle avret erkeğide vücdununu bir bölümüyle avret görüyorlar dersin olur biter..

Avret kelime olarak kadın anlamına gelir deyip saçmalayıp durma..

Sitelerde Paylaş
Penis avrat mıdır?Evet avrattır?

O zaman erkeklerde ayaklı penislerdir..

Mantığın bu..

Avrat kelimesi Arapça'da kadını ifade etmez.Erkeği'de ifade etmez..Erkek ve kadının açıkta kalmaması gereken yerini ifade eder...

Kadını bütünüyle açıkta kalmaması gereken yer olarak görmek konusundan bahsediyorum desene sen..Ne kelime oyunuyla kıvırıyorsun..Kadını bütünüyle avret erkeğide vücdununu bir bölümüyle avret görüyorlar dersin olur biter..

Avret kelime olarak kadın anlamına gelir deyip saçmalayıp durma..

avrat kelimesinin ne anlama geldigini harflere ayirarak belirmtmistim zaten..

kelimenin kokeni, defolu, hatali, kusurlu anlamindadir.

muslumanlar seksi ayip, seytani bir hareket olarak gordukleri icin avrat kelimesini cinsel organi ifade etmek icin kullanirlar..

kelimenin esas anlami "tek gozu kor" dur.

Sitelerde Paylaş
avrat kelimesinin ne anlama geldigini harflere ayirarak belirmtmistim zaten..

kelimenin kokeni, defolu, hatali, kusurlu anlamindadir.

muslumanlar seksi ayip, seytani bir hareket olarak gordukleri icin avrat kelimesini cinsel organi ifade etmek icin kullanirlar..

kelimenin esas anlami "tek gozu kor" dur.

Alakası yoktur..AVR ile avretin..Kelime köklerinin farkında olmaman doğal..Bildiğinden değil bilmediğinden saçmalıyorsun..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
yanlız bu forumda tam kuran bilgisi olan biri varsa oda epifundur.yoksa sexy hepinize yutturacaktı bunu :)

Bence yanlış bir tahlil.Epifun inandığı Kuran'ı savunma güdüsüyle yazmış..

Gerçi Kuran bilmeyen biri olan senin bunu söylemesi de doğal..Neye göre bu tahlili yapabildin?

Konunun ilk etapta Kuran'la alakası da yok...

Selam..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...