Jump to content

Muhammed'in tecavuz ve iskenceleri

Recommended Posts

Sevgili arkadaşlar:

İkinizede ortak cevap vereceğim. Kuranı kavramak, kuranın bütününe bakmaktan geçer, ayetleri tek tek ele aldığımda büyük ihtimal bende sizin gördüğünüz görürüm. Kuranda cariye hükmü yoktur, bakımını üstlendiğiniz kişiler der, bu da kişiden kişiye değişen yakınlık derecesi olan tüm kişileri kapsar. Maalesef uçkur düşkünleri böyle meallendirmişler, yapılacak birşey yok, lakin ben arapça bilmiyorum, bilenler konuya bir açıklık getirir. Şu an çok geç bir saat olduğu için yatmam gerekiyor, bu söylemimle ilgili ayetleri yarın burada okumanız için asacağım. Ondan sonra konu daha net kavranacaktır.

Kuranda cariyelik kurumu yoktur.

Kuran tek eşlilikten yanadır.

Bir ayette der ki, ne dediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın. Ben de anlıyorum ki namaza yaklaşmayın diyor ayette, demekki namaz kılmayacağız. Ayetlere böyle bakıyorsunuz maalesef.

Sevgiler...

Çok doğru demişsin hadislerin güvenirliği konusunda çok şüpheler var çünkü şeytan da karışmış işin içine deniyor gidip o tip hadisler bularak kuranın çelişkili olduğunu iddaa edip kendini tatmin eden ateistler önce şunu araştırmalı kur'an da 6000 den fazla ayet vardır hadi sen dedinki (bulduğun o tip hadisleri kaynak göstererek) bunlardan 100 tanesi haşa yanlış geriye kalan binlercesi insanlık adına ne zaman kötü birşey istemiş ne zaman insanların hakları yenmiş. ama bu soruyu kendinize sormak büyük sorumluluk getirir sizdede o cesaret olsaydı gerçeklerle yüzleşirdiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 1 month later...

Segili sexy huri anlattıkların gerçekten tüyler ürperici şeyler açıkcası inanmak istemiyorum. Bilgi ulaşılması hayli vakit alan bir şey.ulaşabildiğim kadarıyla araştıracak ve bir sonuca ulaşmaya çalışacağım.öncelikle bilginizin çokluğu takdir edilecek bir şey eminim bunlara cevap verebilecek müslüman araştırmacılar vardır ama nedense burada bilgisi sizle boy ölçüşemeyecek müslüman kardeşlerimiz cevaplar vermeye çalışıyorum sanarak sadece hakaret ve yalanlamaya başvuruyorlar.anlattıklarınızı kaynaklarıyla vermeniz de takdire şayan.

umarım bu siteye girmenin bile günah olduğunu sanmayan ve bunlara verilecek cevaplar varsa verebilecek müslüman kardeşlerimiz de katılır ve aydınlanmış oluruz.

müslüman olmama rağmen müslümanlık adına size cevap vermeye calışan kişilerin üslubu bizi üzmekte ve zavallı konumuna düşmektedirler.herkezin herşeyi bilme zorunluluğu yoktur ve cevap vermeside şart değildir.Üzülerek görüyorumki ateist kardeşlerimiz biz müslüman kesimden daha olgun bir tartışma kültürüne sahipler.Sizden tekrar ricam bilgi verme amaçlı yazılarınıza devam etmeniz ve size saldırı olsa bile hakaret cümleleri kullanmamanızdır.

inanmamanıza saygı duymaktayım ama lütfen inanan insanları inçiltebilecek hakaretleri özellikle Allaha ve peygambere yapmamanızdır.eleştirinizi istediğiniz şekilde yapınız .54 yaşında iddia edildiği gibi 9 yaşında bir kızla evlide olsa ilişkiye girmişse sübyancıda diyebilirsiniz ama bunların kesinliği tartışılıyorken ve gözümüzle görmemişken yinede bir acık kapı bırakın ki islami bir tabir olacak ama kimsenin günahını almayın.

tekrar bilgilerinize katılsamda katılmasamda saygı duymak gerektiğini belirtmek isterim.Teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
ama kuranın doğruluğu konusunda en ufak bir şüphemiz olmamalı değil mi?

ben sana gel inan müslümanmı ol diyorum aldıgınız kaynagın isminide verin biz bunları detaylıca biliyoruz kimseyede zorla inanın demiyoruz sizin inancınız size bizimkiside bize bu arada islamda hiçbi kötüşeyler söylenmiyo iyi biri oolmak söyleniyo haram yeme zina yapma kumar oynama kötü seylermi bizde gerekelrini yapıyoruz ve huzurluyuz olay bitti isterse muhammed yazdı deyin be huzurlu olduktan sonra kendimi iyi hisseddikten sonra kulak bile asmam sizde öble huzurluysanız böle olun ama insanlarıda sevin

Sitelerde Paylaş

İnançlar elbette saygı duyulması gereken kişisel özgürlüklerdendir.Ama hiçbir inaç körü körüne olmamalıdır. Em kötü tartışma bile insana yeni ufuklar açabilmektedir.Ben bir müslüman olmama rağmen ateist dostların yazdıklarını okumaktan büyük keyif alıyorum (hakaret içeren cümleler hariç).bunlara verilebilecek cevaplarım olsun isterdim ama sanırım benim bilgi seviyem buna yeterli değil.eminim cevap verebilecek müslüman kardeşlerimiz olacaktır ama hernedense burada yoklar.dini tabu yaparsanız kısır bir döngüye girersiniz elbette hertürlü fikir söylenmelidir kimse kimseyi değiştiremeyeceğini sansa bile eminim bazı konularda her iki tarafta acaba diye düşünmekten kendilerini alıkoyamamaktadırlar.fikirlerine katılmasakda kaynak göstererek iddia edilen bir eleştiriye yine kaynak göstererek cevap vermek tartışma adabındandır.ne yazıkki bu forumda daha olgun davranan taraf ateist kardeşlerimizdir.Müslümana yakışır bir olgunlukta ve hoşgörüyle kaynak göstererek vevap verecek müslüman kardeşlerimizin yazılarını sabırla beklemekteyiz.saygılar.

Sitelerde Paylaş
İnançlar elbette saygı duyulması gereken kişisel özgürlüklerdendir.Ama hiçbir inaç körü körüne olmamalıdır. Em kötü tartışma bile insana yeni ufuklar açabilmektedir.Ben bir müslüman olmama rağmen ateist dostların yazdıklarını okumaktan büyük keyif alıyorum (hakaret içeren cümleler hariç).bunlara verilebilecek cevaplarım olsun isterdim ama sanırım benim bilgi seviyem buna yeterli değil.eminim cevap verebilecek müslüman kardeşlerimiz olacaktır ama hernedense burada yoklar.dini tabu yaparsanız kısır bir döngüye girersiniz elbette hertürlü fikir söylenmelidir kimse kimseyi değiştiremeyeceğini sansa bile eminim bazı konularda her iki tarafta acaba diye düşünmekten kendilerini alıkoyamamaktadırlar.fikirlerine katılmasakda kaynak göstererek iddia edilen bir eleştiriye yine kaynak göstererek cevap vermek tartışma adabındandır.ne yazıkki bu forumda daha olgun davranan taraf ateist kardeşlerimizdir.Müslümana yakışır bir olgunlukta ve hoşgörüyle kaynak göstererek vevap verecek müslüman kardeşlerimizin yazılarını sabırla beklemekteyiz.saygılar.

yorumlarınız çok güzel.saygılar

Sitelerde Paylaş

sunu unutmayın gercekten müslümanım diyen küfür etmez gercekten müslümanım diyen saygısızlık etmez lütfen kimse kimseye hakaret etmesin güzelce tartısıyoruz surda küfürler hariç ben dinime sövenlere bile sövmedim lütfen arkadslar ne olursa olsun hepimiz insanız kimseyi inancları yüzüne yargılamamalıyız müslüman arkadaslarımızada söylüyorum kendinizi farklı göstermeyin

Sitelerde Paylaş

selamlar yavarsa,

Forumda ateistler tarafından dile getirilip de -size göre- hakkı ile cevap verilemeyen konuları konunun uzmanı olduğunu düşündüğünüz kişilere bizzat sorarak sonuçları bizi de iletir misiniz?

Bu iddialara yanıt verecek müslüman burada yoksa Dünya'nın hiçbir yerinde yok mu?

Ayrıca hadislerin güvenlirliği konusu var. Müslümanlar Kütübi Sitte'deki hadisler sahih diye iddia ederler. Ancak siz hadislerin çöp olduğunu söylüyorsunuz. Kuran her ne kadar apaçık olduğunu iddia etse de, peygamberin yaşayışı, eylemleri ve sözleri olmadan çoğu konuda anlaşılmaz kalıyor. Yani hadisler ve tarihi bilgiler İslam'i bilginin bir parçası ve yorumlanması için gerekliler.

Hadisleri inkar eden "tek kaynak Kurandır" diyen fraksiyonlar da var ancak onları Sunni İslam sapkın sayıyor. Siz de bazı hadisler çöptür diyorsunuz. Bu durumda müslümanlar neye göre davranacak? Sunni islam'da çöp müdür?

Saygılar,

Bilgehan

Sitelerde Paylaş

Kuranı kerimi türkçe okuyan ve dinde ruhban sınıfı olmamasına rağmen kulaktan dolma bilgilerle kendini müslüman sanan ki küçümsemek için söylemiyorum samimi olduklarına inanmaktayım her müslüman belli bir olgunluk ve hoşgörüye sahip olmalıdır zaten.Bu sadece müslüman için değil tüm insanlık için ortak değerlerdendir.insanlığın ortak değerleri tüm dindar olsun olmasın benzerdir.herşey karşındaki insana saygı duymakla başlar.Dünya gittikçe küçülmekte ve insanlık bir arada yaşamaya alışmak durumundadır.Bunun bilinen en iyi yolu demokrasi dediğimiz uygulamadır.Bir arada yaşamak taviz vermeyi gerektirmektedir.ben hiç bir konuda taviz vermem diyen insanlarla demokratik bir birliktelik yaşayamazsınız.dolayısıyla inanıp inanmamak kişinin içindedir,yanlış olan başkalarınıda bizim inandığımız gibi inanmaya veya inanmamaya zorlamaktır.Tüm dinler yalan olabilir uydurma da olabilir bunu ançak bizce var olan sizce olmayan Allah bilir.ama bizler inancımızdan zarar görmeyiz aksine sığınabileceğimiz bizce yüce bir olgu olan Allah olduğuna inanmakla sizlerin en büyük kaybı olduğunu sandığım bir manevi destekten güç alırız.sizlerden asla daha dürüst daha insancıl olduğumuzu da iddia etmeyiz.bizim dinimizde takva Allah katındadır.Kimin iyi olduğuna kimin kötü olduğuna bizler değil Allah karar verir.

Her insanın dini kendi anladığı kadardır.kimi içki içer namaz kılar,kimi namaz kılar dolandırıcılık yapar,bu mutlak bir doğrunun olmamasındandır.dinlerin iyi olan emirlerini uygulamaktan mutluluk duyarız,hiçbir müslüman kabül etmez ama mantığımıza uymayan emirler varsa onları da bir şekilde uygulamayız.Buna itiraz edecekler çok olacaktır ama bu bir gerçektir.Onları dost edinmeyin denmesine rahmen hepimizin çeşitli dinlerden ateistlerden dostlarımız olabilmektedir.

İnsanlık öyle büyük sorunlarla karşı karşıyayken dinli dinsiz,müslüman hıristiyan,alevi sünni,süleymancı nakşi,fettullahcı diye bölünmenin zamanı değildir.kendini gerçek anlamda dindar sayan insanlara afrikada açlıktan ölen onca insan varken senin boğazından nasıl yemek gecebiliyor diye sormak gerekmezmi,din buna izin veriyormu ama bunlar can yakan emirler olduğu için yani bir şeyler vermeyi gerektirdiği için uymayız ama cıkarımıza komplekslerimize uygun emirleri (başörtüsü gibi,nur 31 ayeti acıklamaya çalışanların düştüğü durum gibi!) tartışmalı olsada kendimizi haşa Allah yerine koyarak Farz yaparız.

sonuçta hepimiz insanız ve hayatı yaşanır kılmanın tek yolu ayrı ayrı desenlerde ,renklerde olsakta bir arada bir bütünü oluşturabilmektir.Saygılar.

Sitelerde Paylaş
Kuranı kerimi türkçe okuyan ve dinde ruhban sınıfı olmamasına rağmen kulaktan dolma bilgilerle kendini müslüman sanan ki küçümsemek için söylemiyorum samimi olduklarına inanmaktayım her müslüman belli bir olgunluk ve hoşgörüye sahip olmalıdır zaten.Bu sadece müslüman için değil tüm insanlık için ortak değerlerdendir.insanlığın ortak değerleri tüm dindar olsun olmasın benzerdir.herşey karşındaki insana saygı duymakla başlar.Dünya gittikçe küçülmekte ve insanlık bir arada yaşamaya alışmak durumundadır.Bunun bilinen en iyi yolu demokrasi dediğimiz uygulamadır.Bir arada yaşamak taviz vermeyi gerektirmektedir.ben hiç bir konuda taviz vermem diyen insanlarla demokratik bir birliktelik yaşayamazsınız.dolayısıyla inanıp inanmamak kişinin içindedir,yanlış olan başkalarınıda bizim inandığımız gibi inanmaya veya inanmamaya zorlamaktır.Tüm dinler yalan olabilir uydurma da olabilir bunu ançak bizce var olan sizce olmayan Allah bilir.ama bizler inancımızdan zarar görmeyiz aksine sığınabileceğimiz bizce yüce bir olgu olan Allah olduğuna inanmakla sizlerin en büyük kaybı olduğunu sandığım bir manevi destekten güç alırız.sizlerden asla daha dürüst daha insancıl olduğumuzu da iddia etmeyiz.bizim dinimizde takva Allah katındadır.Kimin iyi olduğuna kimin kötü olduğuna bizler değil Allah karar verir.

Her insanın dini kendi anladığı kadardır.kimi içki içer namaz kılar,kimi namaz kılar dolandırıcılık yapar,bu mutlak bir doğrunun olmamasındandır.dinlerin iyi olan emirlerini uygulamaktan mutluluk duyarız,hiçbir müslüman kabül etmez ama mantığımıza uymayan emirler varsa onları da bir şekilde uygulamayız.Buna itiraz edecekler çok olacaktır ama bu bir gerçektir.Onları dost edinmeyin denmesine rahmen hepimizin çeşitli dinlerden ateistlerden dostlarımız olabilmektedir.

İnsanlık öyle büyük sorunlarla karşı karşıyayken dinli dinsiz,müslüman hıristiyan,alevi sünni,süleymancı nakşi,fettullahcı diye bölünmenin zamanı değildir.kendini gerçek anlamda dindar sayan insanlara afrikada açlıktan ölen onca insan varken senin boğazından nasıl yemek gecebiliyor diye sormak gerekmezmi,din buna izin veriyormu ama bunlar can yakan emirler olduğu için yani bir şeyler vermeyi gerektirdiği için uymayız ama cıkarımıza komplekslerimize uygun emirleri (başörtüsü gibi,nur 31 ayeti acıklamaya çalışanların düştüğü durum gibi!) tartışmalı olsada kendimizi haşa Allah yerine koyarak Farz yaparız.

sonuçta hepimiz insanız ve hayatı yaşanır kılmanın tek yolu ayrı ayrı desenlerde ,renklerde olsakta bir arada bir bütünü oluşturabilmektir.Saygılar.

çok güzel anlatmışsın,bir önceki iletindede ateistlerin daha seviyeli tartıştıklarını anlatmışsın.biraz abartmıyormusun.burda müslüman,ateist herkes seviyeyi aşıyor.

Sitelerde Paylaş

Hadislere çöp demedim sanırım ama sunni islamda bütün hadislerin doğru olduğunu iddia etmez.Ben hadislerin kuran ayetleri kadar kesin olamayacağını ve bunlara dayanarak islama yeni farzlar eklenemiyeceğini söyledim.Büyük günahlardan biri de Kuranda olmayan bir şeyi Kuranda varmış gibi göstermek yada olan bir şeyi de yok gibi göstermektir.Kuranın acıkca emir cümlesi kullanmadığı ve yaptırım (ceza) belirtmediği bir konuda hadislere dayanıp farzlar eklemeye imkan varmıdır?Kuran yasak olan şeyleri zaten acıkca belirtmiştir birde tavsiyeler vardır ve bunlar farz hükmünde değildir sanırım.

Bilenlere sormak konusuna gelince, bizde papa gibi yada halife gibi tek yetkili olmadığı için her din alimimiz neredeyse kendine göre bir din uygulaması geliştirmiştir.Dini sohbetlerde en azından benim gördüklerimde soru sormaya izin verilmiyordu.Bir de içinden cıkamadıkları durumda küfre giriyorsun dinden cıkarsın demekte hatta direkt çıktığınızı iddea ediyorlar.Yaşar Nuri gibi hocalarda sanırım bazı kısıtlamalar koymuşlar kendilerine ,belkide alıştıra alıştıra söylemeye çalışıyorlar.

Her iki tarafında seviyeyi aştığını bende görüyorum ve iki tarafada bu konuda ricada bulundum zaten,benim inancım ( hem dini hem vijdani ) kendiminde dahil olduğu bir gurup olsada tarafsız kalabilmektir.Ama buda gördüğümü söylememem anlamına gelmez.Ateist arkadaşların bilgi düzeyi gerçekten üst seviyede ve bu kadar bilgiye sahiplerse en azından bir zamanlar islami eğilimleri olduğunu sanmaktayım.Umulurki çoğu zaman bizim cevap veremediğimiz bazı cevaplara da ulaşırlar!Hakaret eden taraf genelde ne yazık ki müslüman kardeşlerimiz buda doğal çünkü çoğu yeterli bilgiyiye sahip değil veya bazıları hiçbir şey okumamış kulaktan dolma bilgilerle cevap vermeye calışıyorlar ve içinden cıkılamayan durumlarda en kolay yol işi kavgaya dönüştürmek ve hakaret etmektir.Bazı önemli yazılar yazabilen müslüman kardeşlerimiz de nedense yazılarında süreklilik yok.Siteye girip ağızlarının payını verdim bak nasıl susturdum düşüncesindeler sanırım.Ben hala bu konulara zamanını vermiş müslüman arkadaşlarmızın gelip bu tartışmalarda seviye artışı sağlayabileceğine inanmaktayım.Saygılar.

Sitelerde Paylaş

bu dünyada fikir düşünce olduktan sonra çelişki hep olcaktır kuranı kerimi lekeleyenler var muhammedi lekeleyenler var öyle bişe olsa peygamberin ayı ikiye bölmesi hz isanın ölüleri Allaha dsuza ederek iman etmeleri içni diriltmesi bunlara şahit olunmustur inanmayanlar muhammedi ve isayı sihirbazlıkla suclamıslardır yani dicem su inanmak istemeyene kimse inandıramaz mesela kendim olarak düşünüyorum benim dinim yalanda olsa kimse yalan olduguna inandıramaz beni sizin inancsızlıgınız içinde gökten haşa Allah inse gene inanmassınız bosa kimse kimseyi cırmalamasın sadece herkes haddini asmasın bende asıyorum bazı durumlarda ama benim inandıgıma ndn küfür ediyorlar inanmayabilirler ama saygılıda olabilirler

Sitelerde Paylaş
bu dünyada fikir düşünce olduktan sonra çelişki hep olcaktır kuranı kerimi lekeleyenler var muhammedi lekeleyenler var öyle bişe olsa peygamberin ayı ikiye bölmesi hz isanın ölüleri Allaha dsuza ederek iman etmeleri içni diriltmesi bunlara şahit olunmustur inanmayanlar muhammedi ve isayı sihirbazlıkla suclamıslardır yani dicem su inanmak istemeyene kimse inandıramaz mesela kendim olarak düşünüyorum benim dinim yalanda olsa kimse yalan olduguna inandıramaz beni sizin inancsızlıgınız içinde gökten haşa Allah inse gene inanmassınız bosa kimse kimseyi cırmalamasın sadece herkes haddini asmasın bende asıyorum bazı durumlarda ama benim inandıgıma ndn küfür ediyorlar inanmayabilirler ama saygılıda olabilirler

Zaten seni kimsen ininandırmaya çalıştığı falan yok.

Senin gibiler zaten layik olduğu şekilde yaşayacaklardır.

Bizim yazılarımız gerçeği öğrenmeye çalışan düşünen insanlar için, senin için değil.

Yukarıdan allah inse inanmayacak bir insan yok yeryüzünde eğer akli dengesi yerinde ise.

Ama allahın peygamberi olan musa allaha "nolur seni göreyim emin olayım" diyor hemde allah ile konuştuğu halde, hemde bu allahın peygamber seçtiği birisi.

Adamın birisi çıkmış 1400 yıl ben allahın hemde herşeye gücü yeten allahın elçisiyim demiş, bana itaat edin yoksa cehennemde size işkence yapılacak, kadınlar maldır, kadınları dövün, şunları öldürün, tüm ganimetler allahın ve benimdir, gelinin ile evlenebilirsin, evime çağrılmadan gelmeyin gelende yemeğini yediği gibi gitsin, bana tüm karılar helaldir vs vs gibi sözler söylemiş. Kendisinden delil isteyenleri cehennem ile tehdit etmiş.

Bu sadist insana inanmak için tek ama tek bir tane delil gösteremezsin.

Şunu unutma sizlerin allaha falan inandığınız yok.

Çünki siz bunlar ile ilgili şeyleri söyleyen muhammedtir.

Yani sizler allaha değil muhammede inanıyorsunuz.

Yani tüm inancınız 1400 yıl önce yaşamış o öldükten sonra söyledikleri toparlanmış yakılmış sonra tekrar toparlanmış yien yakılmış tekrar toparlanmı olan kitapta yazılı olan sözler.

O sözlere inanan ülkeler filistin, ırak, pakistan, pengaldeş, suriye, afganistan halleri ortada sürüm sürüm sürünüyorlar.

Birde bunlara inanamayan ülkelere bak. Muhammede terorist diyen kurana sadizmin örneği diyen kuranın allahına inanmayan ülklere.

Biz müslümanlar islamı yaşamadığımız için böyleyiz diyemezsin, çünki adama muhammede inanmayanlar ona terorist diyenler kurana sadist kitap diyenler islamımı yaşıyor diye sorarlar.

Sitelerde Paylaş
Hadislere çöp demedim sanırım ama sunni islamda bütün hadislerin doğru olduğunu iddia etmez.Ben hadislerin kuran ayetleri kadar kesin olamayacağını ve bunlara dayanarak islama yeni farzlar eklenemiyeceğini söyledim.Büyük günahlardan biri de Kuranda olmayan bir şeyi Kuranda varmış gibi göstermek yada olan bir şeyi de yok gibi göstermektir.Kuranın acıkca emir cümlesi kullanmadığı ve yaptırım (ceza) belirtmediği bir konuda hadislere dayanıp farzlar eklemeye imkan varmıdır?Kuran yasak olan şeyleri zaten acıkca belirtmiştir birde tavsiyeler vardır ve bunlar farz hükmünde değildir sanırım.

Bilenlere sormak konusuna gelince, bizde papa gibi yada halife gibi tek yetkili olmadığı için her din alimimiz neredeyse kendine göre bir din uygulaması geliştirmiştir.Dini sohbetlerde en azından benim gördüklerimde soru sormaya izin verilmiyordu.Bir de içinden cıkamadıkları durumda küfre giriyorsun dinden cıkarsın demekte hatta direkt çıktığınızı iddea ediyorlar.Yaşar Nuri gibi hocalarda sanırım bazı kısıtlamalar koymuşlar kendilerine ,belkide alıştıra alıştıra söylemeye çalışıyorlar.

Her iki tarafında seviyeyi aştığını bende görüyorum ve iki tarafada bu konuda ricada bulundum zaten,benim inancım ( hem dini hem vijdani ) kendiminde dahil olduğu bir gurup olsada tarafsız kalabilmektir.Ama buda gördüğümü söylememem anlamına gelmez.Ateist arkadaşların bilgi düzeyi gerçekten üst seviyede ve bu kadar bilgiye sahiplerse en azından bir zamanlar islami eğilimleri olduğunu sanmaktayım.Umulurki çoğu zaman bizim cevap veremediğimiz bazı cevaplara da ulaşırlar!Hakaret eden taraf genelde ne yazık ki müslüman kardeşlerimiz buda doğal çünkü çoğu yeterli bilgiyiye sahip değil veya bazıları hiçbir şey okumamış kulaktan dolma bilgilerle cevap vermeye calışıyorlar ve içinden cıkılamayan durumlarda en kolay yol işi kavgaya dönüştürmek ve hakaret etmektir.Bazı önemli yazılar yazabilen müslüman kardeşlerimiz de nedense yazılarında süreklilik yok.Siteye girip ağızlarının payını verdim bak nasıl susturdum düşüncesindeler sanırım.Ben hala bu konulara zamanını vermiş müslüman arkadaşlarmızın gelip bu tartışmalarda seviye artışı sağlayabileceğine inanmaktayım.Saygılar.

sen müslüman olduğuna eminmisin?ozaman birazda bizleri aydınlat o engin görüşlerinle..habire sevgili atesit arkadaşlarına övgüler yağdıracağına birazda bize faydan olsun.karşındakinin ne yazdığını okumadan anlayışlı ayaklarına herkes yatar.adam senin inandığın şeye küfretmekle kalmıyor bide seni inandığından ötürü küfürlere teşvik ediyor.sen hangi düzeyden bahsediyorsun..insanların düşüncelerine saygı gösterilir,hakaretlerine değil..

Sitelerde Paylaş
sen müslüman olduğuna eminmisin?ozaman birazda bizleri aydınlat o engin görüşlerinle..habire sevgili atesit arkadaşlarına övgüler yağdıracağına birazda bize faydan olsun.karşındakinin ne yazdığını okumadan anlayışlı ayaklarına herkes yatar.adam senin inandığın şeye küfretmekle kalmıyor bide seni inandığından ötürü küfürlere teşvik ediyor.sen hangi düzeyden bahsediyorsun..insanların düşüncelerine saygı gösterilir,hakaretlerine değil..

Hakareti eden kim bu forumda?

ne ajanligimizi biraktiniz, ne misyonerligimizi, ne hristiyanligimizi, ne yahudiligimizi, ne masonlugumuzu..

her turlu hakareti ettiniz

tek yapamadiginiz sey iddialara cevap verebilmek.

Sitelerde Paylaş
Bakıyorum da hiç değilse susacaklarına utanmadan bu pislikleri savunmaya çalışanlar bile var :( hadisleri beğenmediniz peki Kuran'da mı yalan!?

Nisâ 24

(Harp esiri olarak) sahip olduğunuz cariyeler müstesna, evli kadınlar da size haram kılındı. Allah'ın size emri budur. Bunlardan başkasını, namuslu olmak ve zina etmemek üzere mallarınızla (mehirlerini vererek) istemeniz size helal kılındı. Onlardan faydalanmanıza karşılık kararlaştırılmış olan mehirlerini verin. Mehir kesiminden sonra (bir miktar indirim için) karşılıklı anlaşmanızda size günah yoktur. Şüphesiz Allah ilim ve hikmet sahibidir.

Bu ne? Savaşta kocasını öldürdüğün kadını cariye yapmak,kullanmak HELAL! Yuh olsun bu ahlaksız zihniyete!

Bari susun,savunmayın da ne olduğunuz belli olmasın!

Hayır, savaşta kocası öldürülmüş kadın "boş" kadın olacaktır. Ayette evli kadınlardan bahsediyor. Yani kadının kocası var, ama kadın savaş esiri. Evli de olsa müslümanlara helal..

İki müslüman ülke savaş yapsa, kim kimin karısına göz koyduysa o kadın ona helal olur... (aman Türkiye'ye gelmesinler. İcazeti Kur'an'dan alıp (tıpkı atalarımıza yaptıkları gibi) Türk kadınını evli bekar demeden nüfuslarına geçirir bunlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...