Jump to content

ülkücü-faşizmin zeka gerililiğine en büyük örnek!

Recommended Posts

Sağcılar, elit kesimin savunucusu olmak zorunda değillerdir. Bir Türkçü, sefil durumdaki bir Türk'ü, sırf Türk olduğu için sevebilir. Size göre bu imkansızsa, böyle birini hangi kategoriye koyacaksınız?

Tanrı kavramı ile ideolojinin ne alakası var? Ateizm bir ideoloji, din değildir, kuralları, yasakları yoktur. Bütün zencileri öldürmek isteyen biri, çocuğuna tecavüz edildiği için kafasında tanrıyı bitirip, ateist olabilir. Bu kişinin ırkçı olması, Tanrı inancı ile alakasızdır.

Yani hayatında tek kitap okumamış insan da, Tanrıya inanmıyorsa; ateisttir.

görünüşte belki öyle olabilir amma ve de lakin özde emperyalist tekellerin kumandasina itaat eden bir köpektir.derin devlet kontrgerilla gibi türkçü ideolojilerle bezenmiş ve devlet eliyle örgütlenmiş faşist yapılanmalar buna örnektir.amaç kürdü ermeniyi felan yok etmek değil,kürdistan için mücadele eden PKK'nin türkiyenin bir bölümündeki pazar ve hammaddeyi de beraberinde götüreceğini bilen egemen sinifin koruculugunu yapmaktir.işin özü budur.her şey iktisadi olgularla başlar bu alt yapıdır ve alt yapıdaki değişimler üstyapıya(ideoloji vb..)sicrar.yoksa agzi açlik kokan dilenci bir türkü diğer türklerle birleştirme cabasinin başka bir amaci yoktur.

evet,ateizm devrimcidir ve türkcülük gericidir.biz senin söylediğin o şeye ateizm değil inançsizlik diyoruz..ate(izm) biraz militan tanritanimazlik olarak acilmalidir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evet,ateizm devrimcidir ve türkcülük gericidir.biz senin söylediğin o şeye ateizm değil inançsizlik diyoruz..ate(izm) biraz militan tanritanimazlik olarak acilmalidir..

Bence senin çevrendeki tüm ateistler, sovyet yalakası olduklarından, sana öyle geliyor...

Ateizm, 'tanrı iddiasının reddi'nden başka bir şey değildir...

Sen de tanrıya inanmıyorsan, ikimiz de ateistiz.

Aynı safta yer alabileceğimiz beni benden alıyor tabi. :)

Sitelerde Paylaş
ateizm devrimcidir

Ateizm inançsızlıktır, siyasi bir görüş değildir. Hem bu devrimcilikten kastın ne. Bende devrimciyim ama sizin gibi lenin özentisi değil. Atatürk devrimcisiyim.

Sitelerde Paylaş

Subotnik; çok şeyi birbirine karıştırmışsın..Ülkücülerin milliyetçilikle uzaktan yakından alakası yoktur.Onlar karı kız için sağa sola sarkan , kavga etmek için adam toplayan ; şu anki anlamıyla da etnik kökene aldırmayıp ,ümmet b,irliğini savunan , içlerinde kürt milliyetçilerinin de olduğu pislik bir topluluktur..

Gerçek Türk milliyetçileri (Türkçüler) İle bu ülküsüz çapulcuları aynı kefeye koyman konu hakkında bilgisiz olduğun gerçeğini gösterir..

Türkçülük ; modern görüşlü, genelde islamı düşman olarak gören , dogmalardan uzak , eğitimli ve bilime inanan insanların görüşüdür..

Şartsız kayıtsız Atatürkçü ve devrimcidirler..

Bir insanın kendi milletini sevmesi ve yüceltmeye çalışması ne zamandır kötü bir şeydir..??

Ayrıca bu üstünlük kültür gelişimiylede kendini göstermiştir..

Sitelerde Paylaş

zeki,olayları düzgün değerlendirebilen,üretici insanların çoğu sol eğilimlidirler.

bu zaten basit gözlemlerle bile ortaya konabilir.

tabi burdan her solcu zeki, her sağcı da salaktır gibi bir anlam çıkmıyor.

ama genele bakınca da görünen köy kılavuz istemiyor.

solculuk biraz da insanın iradesiyle girebileceği bir yolken,

insanı sağcılığa sürükleyen şeyler duygusal ve içgüdüseldirler. ;);)

Sitelerde Paylaş
Bence senin çevrendeki tüm ateistler, sovyet yalakası olduklarından, sana öyle geliyor...

Ateizm, 'tanrı iddiasının reddi'nden başka bir şey değildir...

Sen de tanrıya inanmıyorsan, ikimiz de ateistiz.

Aynı safta yer alabileceğimiz beni benden alıyor tabi.

bahsettiğin ateizm,pratik ateizmdir..ama benim bahsettiğim ateizm "teorik ateizm"'den başka bir şey değildir.pratik ateizmi entelektüel olmayi gerektirmez,kolay ve rahattir,sadece reddir.benim savundugum "teorik ateizm" ise militan bir tanritanimazliği a priori koyar ve cogunlugu diyalektik maddeci filozoflardir,materyalizmi içinde barindirir.oturup ayşe'nin *mindan muhammed'in damindan bahsetmez,dinleri genel bir kategori altinda inceleyip toplumsal ve tarihsel kökenini ortaya koyar.

senin gibiler evrim kuramini,materyalizmi ve ateizmi birbirinden ayri görür,ben ise bunlarin iç içe oldugunu ve ayrilmaz bir bütün olduklarini savunurum.bana göre evrim kurami ve materyalizm olmadan ateizm bir hiçtir.

tarihinde subotnik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

güzel yazdın subotnik çoccuk sınıftan bir ülkücü faşistlere ölüm komünistlere ölüm diyor sonra bende bu mal kendinin ne olduğunu bilmiyormu diye düşündüm hala diyor faşistlere ölüm ulan kazma faşizmin en büyük kazığını g.tünüze bağlamışsınız ölüm ölüm.

Benim tanıdğım ülkücülerin işi gücü silah kuran bayrak devletlerini tabi çok severlermiş ama zeka gerililiği fazla o zeka geriliği ülkesinide geriye götürüyor.

Sitelerde Paylaş
Kürtlerin zekası Türklerin zekasının üçte biri bile etmez. O araştırmalarda zeki çıkan solcular, safkan Türk'türler.

Ne güzel değil mi ? ;)

Kardeş gel senle zeka konusunda yarışalım beni gecersen Kürrtlerin Türklerden geri zekalı oldugunu soyliyebilirsin rahatlıkla bende diyorum ki türklerin zekası kürtlerin üçte biri etmez hadi gel

Sitelerde Paylaş
valla tartışma güzel yere kayıyor.. Günün sorusu Türkler mi zeki? Kürtler mi zeki? Yoksa melezler mi? 1 kilo pirinç mi ağırdır bir kilo bulgur mu?

Evet doğru diyosun saçma saçma şeyler sölenmesin kürtmü zeka türkmü zeka ne alaka? Zeka larını ırklarmı belirliyor.

Sarışın tatlı zenci daha tatlı gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...