Jump to content

Muhammed'in iktidarsizligi

Recommended Posts

Pizza örneğinde neyi kast ettiğini anlamadım yazınca forumun en gerizekalı üyesi olduğum sonucu çıktı galiba?

Anlayamıyorsun, anlayamayacaksın, anlayamazsın vs.. vs..

Bu şekilde davranmanın ne yapıcılığı var hiç anlayabilmiş değilim.

Ego tatmininden ötesi değil gibi görünüyor bana.

Sirozdu, pizzaydı, atatürktü, haritaydı, kızıydı falan.. filan..

Boşver, ben gerizekalıyım. 10 örnek daha versen anlayabileceğimi sanmıyorum.

İki koca paragrafta aptal olduğumu ima edip sonuna da sevgilerini eklemende büyük incelik.

Problemin ne olduğu belli, hiç bir müslüman kutsal saydığı peygamberinin incelenmesini

kaldıramayacak kadar şartlandırılmış. Sunduğun argümanların önemi yok, gerçekler baştan belli zaten.

Sevgili Alex:

Sana böyle bir ithamda bulunmadığımı çok iyi biliyorsun, önce bunu belirleyelim.

Olabilir, örnekler anlaşılmamış olabilir. Kaynak diye ortada elinde rivayetten başka birşey yoksa, bunların doğru ya doğru değilliğini ayırt edebilecek bir akıl süzgeci herkeste vardır. İşte bu akıl süzgeci objektif olamazsa bizi doğruya değil yanlışa götürür.

Ben diyorum ki bugün yunanistanda dahil bazı avrupa ülkelerinin okullarında şu an okutulan tarih-coğrafya kitaplarında Türkiye devletinin sınırları şu an üzerinde bayrak dalgalanan gerçek şekliyle değil de henüz ortada öyle bir ülke olmayan, Türkiyenin doğunu kapsayan bir ülke var gibi okutuluyor ve bunu okuyan öğrenciler ilgisizlerse bunu gerçek sanarak bu bilgiyi doğru kabul edecekler, bende işte tam burada soruyorum, bu bilgi-kaynak doğrumudur?

Bu yüzden biz hadisleri kabul etmiyoruz işte, insanı yanlışa sürükleme nedenlerini kendi etrafımızda çok iyi gözlemleyebildiğimizden.

Sevgiyle kalasın.

Not: Onları yazarken seni incitmek gibi bir kastım yoktu, eğer incittiysem gerçekten özür dilerim...

Benim Muhammed'in cinsel durumuyla ilgili yorumum yeni değil. Huri'nin verdiği hadislere dayanarak

yazdığımı nereden çıkardınız? Bütün rivayetler Muhammed'in ne müthiş bir erkek olduğu yönünde olsaydı

da benim fikrim yine de bu olurdu. Bu kesin.

Muhammed'in ya ereksiyon ya da erken boşalma sorunu olduğunu daha önce de yazdım.

Bu ahlakonuyu tartışmaya açmak ki değildir. bir eksiklik Üstelik sanıldığından da önemlidir.

Muhammed'in kadınlarla bu kadar çok uğraşmasının başka bir nedeni yok. Güvensiz, sorunlu biri.

Kur'an tek başına yeterli bunu anlamak için; neticede Muhammed de bir erkekti.

hastalanabilen, yemek yiyen, kızan, üzülen sıradan bir insan ise, sex yaşamı da

sıradan bir insan gibi sorunlu olabilir.

Ona hastalık veren tanrı, bunu neden vermesin? Ama anlaşılıyor ki, tanrı daha sonra

üzülmüş bu sıkıntıyı verdiğine, ayetlerle yardımcı olmaya çalışmış.

İslam alemindeki kadınların bu sefaletinin tek nedeni Muhammed'in cinsel sorunlarıdır.

Herşey bu kadar basittir. Bu denli basit ve ortada olduğu için de kimsecikler bu gerçeği

görmemekte.

Atatürk'ü hiç karıştırmamanızı yeğlerdim. O nedenle yorum dahi yapmayacağım onunla ilgili.

İletinin bu cümlesini eksik göndermişim düzeltme yaparken.

"Bu konuyu tartışmaya açmak ahlaki bir eksiklik değildir. Üstelik sanıldığından da önemlidir"

olacaktı.

Sevgili IfeelGood:

Sizin söylediklerinizi anlayabiliyorum emin olun.

Aynen dediğiniz gibi peygamberde bir insan olduğuna göre, bir insanın yaşayabileceği her tür bedeni şey onun da başına gelebilir, gelmiştir. Burada bir sıkıntı yoktur.

Ayşe konusu rivayettir, aynı peygamberin ucanı kaçanı affetmemesi konusu gibi, ya da iktidarsız olduğu konusu gibi.

Çünkü bununla ilgili elimizde hiçbir somut delilimiz yoktur. Biz inananlar peygamberlerin insanüstü özelliklere sahip olduğunu hiçbir zaman düşünmeyiz ve düşünmememiz gerekmektedir. Bizi ilgilendiren peygamberin bize aktardığı mesajdır ve bizler için de somut delil teşkil eden elimizde kuran var ve mesajını anlamak için öğütlediği aklımız var. Buradan hareketle sizlerin peygamberin uçkurunu düşünüyor dediğiniz ahzab ve nur gibi ayetler hem kendi çağında, hemde başka çağlarda, hem kendi toplumunda hemde başka toplumlardaki oluşumlar dikkate alındığında bir bütünlük arzedebiliyor.

Günümüzde inancı ne olursa olsun öz kızına yıllarca tecavüz edip ondan bebek sahibi olan babalar biliyoruz. Bu ayetlere şöyle bakmayı düşünmenizi öneriyorum.

Bizler, bizim ve sizlerin Tanrı tarafından yaratıldığımıza inanıyoruz ve içimizdeki bütün kavrama kabiliyetinin, bütün insansı özelliklerin bize onun tarafından verildiğini, yani dna mıza kodlandığını biliyoruz, elbet bunun bir hikmeti vardır, elma ile armut ayırılsın diye lakin konumuz o değil.

Şimdi bu baba gibi geçmişte niceleri vardır, öz kızları, öz kızkardeşleri vs. Ve gelecekte daha nicelerini nitelikleri de dahil bilmiyoruz. İşte bu ayetler insanın Tanrı tarafından içine konulan cinselliğine sınırı anlatır bize. Peygamberin çok eşli olduğu konusu doğrudur lakin bu çok eşlilikten kasıt nedir, ister istemez kendi çağını anlamak için tarihi bilgilere bakmak durumundayız ancak yukarıda alexe verdiğim ülke sınırları örneğini akıldan çıkarmadan düşünmek gerekir. Bize tarih diye dayatılan, hadis diye dayatılan gerçekmidir, değilmidir, bunu da güvendiğimiz aklımızla kavrayabiliyoruz ancak. Benim söylemek istediğim budur. Peygamberin beşeri olarak yaptığı şeyler kendi ile Tanrı arasındadır, kimseyi bağlamaz ve ilgilendirmez. Ama maalesef günümüzde ilgilendirir haldedir ki sizler gibi insanların sesleri de bir nebze olsun haklı olarak tavan yapmaktadır. Lakin peygamberin cinselliği günümüzde karşımıza geliyor ve sizin de dediğiniz gibi ne acıdır ki kadınları ezer tavırlar islam ülkelerinde peygamber sünneti diye hakim bir kitleyi oluşturuyorki bizim de mücadelemiz işte bu düşünce iledir. Ben burada peygamberi aklama gibi bir misyon üstlenmiş değilim, hesap görücü olarak Tanrı herkese yeter. Ama bu arkadaşın açtığı başlıkların altında yatan ana nedeni de görmezden gelememem benim insana bakışımdandır, bunun inancımla hiçbir alakası yoktur. Bu noktayı çok iyi ayırt edebilmenizi inanın canı gönülden temenni ediyorum.

Ben bu kişinin yapıcı olduğunu düşünebilseydim onun yazdıklarına bütün müslüman arkadaşlarım tarafndan tepki toplayan o imzayı ondan kullanmasını asla talep etmezdim. Sizlerde herşeyin farkındasınız, eğer peygamber öyleydi şöyleydi diye peşinden giden büyük bir kitlenin varlığını hepimiz biliyoruz, bu kitlenin insanlığa verdiği zararı da hepimiz biliyoruz ve aynı toprakları paylaşan insanlar olarak, aynı yeryüzünde boy gösteren insanlar olarak insanlık adına bunların nasıl üstesinden geliriz, amacımız bu saatten sonra bu olmalıdır.

Sevgiyle...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili IfeelGood:

Sizin söylediklerinizi anlayabiliyorum emin olun.

Aynen dediğiniz gibi peygamberde bir insan olduğuna göre, bir insanın yaşayabileceği her tür bedeni şey onun da başına gelebilir, gelmiştir. Burada bir sıkıntı yoktur.

Ayşe konusu rivayettir, aynı peygamberin ucanı kaçanı affetmemesi konusu gibi, ya da iktidarsız olduğu konusu gibi.

Çünkü bununla ilgili elimizde hiçbir somut delilimiz yoktur. Biz inananlar peygamberlerin insanüstü özelliklere sahip olduğunu hiçbir zaman düşünmeyiz ve düşünmememiz gerekmektedir. Bizi ilgilendiren peygamberin bize aktardığı mesajdır ve bizler için de somut delil teşkil eden elimizde kuran var ve mesajını anlamak için öğütlediği aklımız var. Buradan hareketle sizlerin peygamberin uçkurunu düşünüyor dediğiniz ahzab ve nur gibi ayetler hem kendi çağında, hemde başka çağlarda, hem kendi toplumunda hemde başka toplumlardaki oluşumlar dikkate alındığında bir bütünlük arzedebiliyor.

Günümüzde inancı ne olursa olsun öz kızına yıllarca tecavüz edip ondan bebek sahibi olan babalar biliyoruz. Bu ayetlere şöyle bakmayı düşünmenizi öneriyorum.

Bizler, bizim ve sizlerin Tanrı tarafından yaratıldığımıza inanıyoruz ve içimizdeki bütün kavrama kabiliyetinin, bütün insansı özelliklerin bize onun tarafından verildiğini, yani dna mıza kodlandığını biliyoruz, elbet bunun bir hikmeti vardır, elma ile armut ayırılsın diye lakin konumuz o değil.

Şimdi bu baba gibi geçmişte niceleri vardır, öz kızları, öz kızkardeşleri vs. Ve gelecekte daha nicelerini nitelikleri de dahil bilmiyoruz. İşte bu ayetler insanın Tanrı tarafından içine konulan cinselliğine sınırı anlatır bize. Peygamberin çok eşli olduğu konusu doğrudur lakin bu çok eşlilikten kasıt nedir, ister istemez kendi çağını anlamak için tarihi bilgilere bakmak durumundayız ancak yukarıda alexe verdiğim ülke sınırları örneğini akıldan çıkarmadan düşünmek gerekir. Bize tarih diye dayatılan, hadis diye dayatılan gerçekmidir, değilmidir, bunu da güvendiğimiz aklımızla kavrayabiliyoruz ancak. Benim söylemek istediğim budur. Peygamberin beşeri olarak yaptığı şeyler kendi ile Tanrı arasındadır, kimseyi bağlamaz ve ilgilendirmez. Ama maalesef günümüzde ilgilendirir haldedir ki sizler gibi insanların sesleri de bir nebze olsun haklı olarak tavan yapmaktadır. Lakin peygamberin cinselliği günümüzde karşımıza geliyor ve sizin de dediğiniz gibi ne acıdır ki kadınları ezer tavırlar islam ülkelerinde peygamber sünneti diye hakim bir kitleyi oluşturuyorki bizim de mücadelemiz işte bu düşünce iledir. Ben burada peygamberi aklama gibi bir misyon üstlenmiş değilim, hesap görücü olarak Tanrı herkese yeter. Ama bu arkadaşın açtığı başlıkların altında yatan ana nedeni de görmezden gelememem benim insana bakışımdandır, bunun inancımla hiçbir alakası yoktur. Bu noktayı çok iyi ayırt edebilmenizi inanın canı gönülden temenni ediyorum.

Ben bu kişinin yapıcı olduğunu düşünebilseydim onun yazdıklarına bütün müslüman arkadaşlarım tarafndan tepki toplayan o imzayı ondan kullanmasını asla talep etmezdim. Sizlerde herşeyin farkındasınız, eğer peygamber öyleydi şöyleydi diye peşinden giden büyük bir kitlenin varlığını hepimiz biliyoruz, bu kitlenin insanlığa verdiği zararı da hepimiz biliyoruz ve aynı toprakları paylaşan insanlar olarak, aynı yeryüzünde boy gösteren insanlar olarak insanlık adına bunların nasıl üstesinden geliriz, amacımız bu saatten sonra bu olmalıdır.

Sevgiyle...

Sevgili Bergüzar;

Ben de sizi çok iyi anlıyorum.

Siz Allah'a, İslam'a ve onun peygamberine inanan, fakat bu dinin yanlış anlaşıldığına ve yorumlandığına,

öz olanın `dürüst, ahlaklı, yüksek erdemlere sahip olmak` olması gerektiğine inanıp,

bunu ifade etmeye çalışan birisiniz.

Sizin Tanrı ve İslam anlayışınızda ya da onu yaşayışınızda bir sorun yok ki. Sizin, kendinizce yorumladığınız,

(bana göre) yarattığınız dinin, bana bir zararı olmaz ki. Netice olarak "insan" bağlamında,

yani insanın sahip olması gereken nitelikler bağlamında, özellikle de bir kadın olarak, sizinle tamamen hemfikirim.

Ayrıldığımız nokta şu: Ben İslam dininin, insanın olmasını isteyip dilediğimiz o niteliklere sahip olmasına

engel olduğunu düşünüyorum. Acı olansa İslam dünyasındaki kadının, erkeğin, çocuğun durumunun, bu düşünceyi net olarak desteklemesi. Hal böyle iken, "İslam dini zararlı ve tehlikelidir" demek, kişisel düşünce olmaktan çıkıp, sosyolojik bir tespit olarak da değerlendirilmelidir, öyledir de. Sosyologlar bunu bilir, fakat söylemezler genel olarak. Bunun pek çok nedeni var, ayrı ve uzun bir konu.

Burası ateistforum ve Tanrı, dinler ve peygamberler çok acımasız biçimde masaya yatırılıyor, kimi zaman aşağılanıyor, dalga geçiliyor, hakaret ediliyor vs... Fakat gündelik yaşamda buradaki hiçkimse, bu yorumları buradaki biçimiyle yapamıyor. Çünkü ülke müslüman, en iyi ihtimalle dayak yerler.

İnanırlar her an her yerde kendileri gibi inanan ve düşünen insanlarla yaşıyor; ateistin böyle bir şansı yok. Buluşup içlerini

döktükleri bir yerleri de olsun bırakın...

Tüm bunlar olurken de, en iyi bildiğimiz şey, birbirimizin inancını ya da inançsızlığını değiştiremeyecek olduğumuz gerçeği. Bunu hepimiz biliyoruz; çünkü inanç başka birşey.

Her toplumun, her kültürün, her düşüncenin bir "alt kültür" ü vardır. Bu forumda da var bu. Bu gözle bakmayı denerseniz

pekçok şeyi çözer ve kızmazsınız sanırım. O zaman Sexi Huri'ye yapmış olduğunuz gibi, altında başka şeyler aramanıza gerek de kalmaz.

Sexi Huri, adından, kullandığı resimden, açtığı başlıklıklardan da anlaşıldığı gibi biraz daha cüretli. Biraz da İslam'a takıntılı. Ama neden yapıcı olmak zorunda olduğunu anlayamadım. Öyle bir görevi ya da misyonu yok kimsenin.

Huri biraz abartıyor, biraz sertleşiyor, kimi zaman hatalı tespit yapıp onun üzerine bir sistem oturtmaya çalışıyor;

tüm bunlar zaman zaman oluyor. Hepimizde oluyor belki. Ben inançsız biri olarak genel olarak onu ve çabasını çok sevimli buluyorum, siz inançlı biri olarak kızıyor, sinirleniyor, stilini eleştiriyorsunuz. Bu da doğal.

Doğal olmayan, onun diliyle konuşup, onun silahı olduğunu sandığınız silahla onu vurmaya çalışmanızdı. Ya da belki de bu da doğaldı. Buradaki insanların size yüklediği anlamlardır yaptığınızın "doğal olmama" nedeni. Tepkilerin nedeni de buydu.

Sevgiyle...

Sitelerde Paylaş
Sexi Huri, adından, kullandığı resimden, açtığı başlıklıklardan da anlaşıldığı gibi biraz daha cüretli. Biraz da İslam'a takıntılı. Ama neden yapıcı olmak zorunda olduğunu anlayamadım. Öyle bir görevi ya da misyonu yok kimsenin.

Huri biraz abartıyor, biraz sertleşiyor, kimi zaman hatalı tespit yapıp onun üzerine bir sistem oturtmaya çalışıyor;

tüm bunlar zaman zaman oluyor. Hepimizde oluyor belki. Ben inançsız biri olarak genel olarak onu ve çabasını çok sevimli buluyorum, siz inançlı biri olarak kızıyor, sinirleniyor, stilini eleştiriyorsunuz.

hurinin sorunu sizce ne?

obsesif-kompülsif bozukluk olabilir mi mesela?

gün boyunca sürekli acaba nasıl ilginç ve zekice bir konu bulup

müslümanlarla kafa bulabilirim diye düşünüyor olsa gerek...

takıntısı islam, saplantılı davranışı da islamın açığını bulup dalga geçmek...

olabilir mi?

p.s.

soruyu çok ciddiye almazsanız sevinirim. :rolleyes:

sevgiler...

Sitelerde Paylaş
Sevgili Bergüzar;

Ben de sizi çok iyi anlıyorum.

Siz Allah'a, İslam'a ve onun peygamberine inanan, fakat bu dinin yanlış anlaşıldığına ve yorumlandığına,

öz olanın `dürüst, ahlaklı, yüksek erdemlere sahip olmak` olması gerektiğine inanıp,

bunu ifade etmeye çalışan birisiniz.

Sizin Tanrı ve İslam anlayışınızda ya da onu yaşayışınızda bir sorun yok ki. Sizin, kendinizce yorumladığınız,

(bana göre) yarattığınız dinin, bana bir zararı olmaz ki. Netice olarak "insan" bağlamında,

yani insanın sahip olması gereken nitelikler bağlamında, özellikle de bir kadın olarak, sizinle tamamen hemfikirim.

Ayrıldığımız nokta şu: Ben İslam dininin, insanın olmasını isteyip dilediğimiz o niteliklere sahip olmasına

engel olduğunu düşünüyorum. Acı olansa İslam dünyasındaki kadının, erkeğin, çocuğun durumunun, bu düşünceyi net olarak desteklemesi. Hal böyle iken, "İslam dini zararlı ve tehlikelidir" demek, kişisel düşünce olmaktan çıkıp, sosyolojik bir tespit olarak da değerlendirilmelidir, öyledir de. Sosyologlar bunu bilir, fakat söylemezler genel olarak. Bunun pek çok nedeni var, ayrı ve uzun bir konu.

Burası ateistforum ve Tanrı, dinler ve peygamberler çok acımasız biçimde masaya yatırılıyor, kimi zaman aşağılanıyor, dalga geçiliyor, hakaret ediliyor vs... Fakat gündelik yaşamda buradaki hiçkimse, bu yorumları buradaki biçimiyle yapamıyor. Çünkü ülke müslüman, en iyi ihtimalle dayak yerler.

İnanırlar her an her yerde kendileri gibi inanan ve düşünen insanlarla yaşıyor; ateistin böyle bir şansı yok. Buluşup içlerini

Tüm bunlar olurken de, en iyi bildiğimiz şey, birbirimizin inancını ya da inançsızlığını değiştiremeyecek olduğumuz gerçeği. Bunu hepimiz biliyoruz; çünkü inanç başka birşey.

Her toplumun, her kültürün, her düşüncenin bir "alt kültür" ü vardır. Bu forumda da var bu. Bu gözle bakmayı denerseniz

pekçok şeyi çözer ve kızmazsınız sanırım. O zaman Sexi Huri'ye yapmış olduğunuz gibi, altında başka şeyler aramanıza gerek de kalmaz.

tüm bunlar zaman zaman oluyor. Hepimizde oluyor belki. Ben inançsız biri olarak genel olarak onu ve çabasını çok sevimli buluyorum, siz inançlı biri olarak kızıyor, sinirleniyor, stilini eleştiriyorsunuz. Bu da doğal.

Doğal olmayan, onun diliyle konuşup, onun silahı olduğunu sandığınız silahla onu vurmaya çalışmanızdı. Ya da belki de bu da doğaldı. Buradaki insanların size yüklediği anlamlardır yaptığınızın "doğal olmama" nedeni. Tepkilerin nedeni de buydu.

Sevgiyle...

Sevgili IfeelGood:

Beni anlamış olmanızdan dolayı- ki anlayacağınızı biliyordum- inanın mutluyum. Söylediklerinizin hepsine katılıyorum lakin şu da var. Burdaki arkadaşlar bir şekilde beni bir çizgi içine aldılar ve verdiğim o tepkiden dolayı şaşırdılar, bakın peygambere yapılan bana da yapıldı, ben peygamber değilimki, yani doğa üstü-insanüstü bir varlık değilimki hoş peygamber de değil. İnsanım ve olabildiğince çok empati yapıp az sinirlenmeyi, çok verip az almayı tercih eden biri olarak benim bütün öfkem bu arkadaşın duruşunadır. Neden.

1- Çünkü bu arkadaş bunu kasıtlı yapıyor, çünkü islam aydınlanırsa, yani gerçek kimliğine kavuşursa bir sürü insanın tekerine taş konmuş olacak.

2- İslam aydınlanırsa, yani gerçek kimliğine kavuşursa, bugün o kadınların-çocukların zulüme uğradığı ülkeler de barış içinde yaşayabilecek, bu yüzden böyle öfkeli saldırmak bel altı vuruşu yapmak gerekir ki insana inandığı salaklığa daha fazla sarılmasını sağlamalıyız.

3- İslam aydınlanırsa, yani gerçek kimliğine kavuşursa abd-ingiltere-israil (emperyalist ve sömürücü düşünceye atıfdır, kimseye zararı olmayan halklara değil) gibi firavunlar hala yeryüzü sahnesinde yerlerini kimseye kaptırmayacaktır.

Hurinin islama sert bir duruşu vardır ama inanın onun o sert duruşu benim hurafe dinine olan sert duruşumdan daha sert değildir. Lütfen bu cümlemi iki kez okuyun, rica ediyorum.

Toplumda insanlar hele ki bizim toplumda bir fahişe gördükleri zaman pis fahişe demeyi tercih ederler, ben ise neden diye sormayı ve onun arkasına bakmayı tercih ederim. Bu yüzden belki bu kadar acı çekiyorum hayata karşı, bilmiyorum.

Hurinin duruşuna da baktığım zaman gördüğümü söyledim, sen hristiyan misyonerisin dedim ona, belki öyledir, belki değildir. Öyle olsa bile burada benim için önceliği olan şey yine neden sorusu olacaktır. Çünkü o da bir insandır, profiline baktığım zaman yaşının benden çok genç olduğunu, ortalama olarak benden daha uzun süre yaşayacağını, bir insan olarak bir sürü hayalinin-beklentisinin olduğunu görebiliyorum. Onun insan tarafıyla benim bir işim yok. Lakin hala neye hizmet ettiğini anlamlandırmaya çalışıyorum, eğer islama düşmansa yukarıda saydığım nedenlerle bu tutumu, dünyaya daha çok zarar verecek. Nasıl verecek? Zaten hurafe dini değilmi dünyayı bu hale getiren, yani huri gibi düşünenlerin sayısı ne kadar azalırsa dünya belki o kadar güzelleşecek, hepimiz er geç gerçekle yüzleşeceğiz, bu kişileri bağlar ama sizin dediğiniz gibi sosyal anlamda birşeyler ters gidiyorsa burda inanan-inanmayan herkes devreye girmeli ve eller taşın altına konmalı.

Benim inancımın size bir zararı yoksu bu doğrudur, aynı şey sizin için de geçerlidir. İnsanı bu noktaya getirebildiğimiz zaman eminim hurinin duruşu değişecek, belki çok sevimli ve insancıl kişiliğini burada bulacağız. Ben onun insan olarak kötü olduğunu hiç düşünmedim, lakin duruşunun insana zarar verdiğini savunuyorum ısrarla....

Sevgiyle...

Sitelerde Paylaş

Sayın IFeelGood;

Daha önce yazdıklarımı okudunuzmu bilmiyorum ama, ilgili şahsiyet yazıları ile bir tartışma yapmıyor..Söyledikleri ve yaptıkları malesef eleştiri sınırları içine dahil değil..Daha açık bir ifade aynı kaynaklar ile Peygamberi sex düşkünü yaparken, sonrada yine aynı kaynaklarla iktidarsız yapabiliyor.Aslında bu kaynakların güvenilir olmadığınıda gösteriyor.Konu minvalinde, kaynaklara güvenerek gitmeye devam edersek, Peygamberin bir insan olduğunu unutmadan, ilk baştaki cinsel yaşamını cinsi sapıklık, yaşlandığında antropoz dönemini iktidarsızlık olarak ifşa etmesi, tartışma değil çirkefçe bir karalama çalışmasıdır.Hatta aynı konuyu yeterli ilgiyi görmeyince, forum dahilinde yeniden açması bu düşüncemin haklılığına perçindir.

Kendisine, kendi yaptığı gibi kaynağın bir kısmını yazınca terbiyesiz ve futursuzca üçkağıtçı yakıştırmasını yapıp, kendi üçkağıtçılığını görmezden gelebiliyor.Şahsiyet hakkında çok fazla yazmaya gerek duymuyoırum..Ancak ateistlerin ben eleştiriyorum diye hakaret ve küfür etmenin hiç manası yok.Bizde gidip müslüman forumlara, ateistler şöyle böyle veya gercek hayattaki söylemlerimizle yapabiliriz ama hiç bir anlamı olmaz.Zaten inanan insanların eleştirileri yüzünden bu forum var.İnanmayan insanların hakaret ve küfür edebilmeleri içinse biz burada hiç yazmayalım.Her fırsatta akılcılığı ve bilimselliği savunan ateist forum kullanıcılarının, bu başlıktaki akılsız ve eleştiri-tartışma sınırları içinde olmayan içeriksizliği, görmezlikten gelmesi aslında amacın, tartışma olmadığının bir işaretidir.Amaç, müslümanlar bize küfrediyor, bizde burada onlara ve kutsallarına rahatlamak için küfrediyoruz ise, suçladıkları teist kesimden hiç bir farkları kalmıyor bana göre..diyip fazla uzatmadan bitireyim..

Sitelerde Paylaş
Sayın IFeelGood;

Daha önce yazdıklarımı okudunuzmu bilmiyorum ama, ilgili şahsiyet yazıları ile bir tartışma yapmıyor..Söyledikleri ve yaptıkları malesef eleştiri sınırları içine dahil değil..Daha açık bir ifade aynı kaynaklar ile Peygamberi sex düşkünü yaparken, sonrada yine aynı kaynaklarla iktidarsız yapabiliyor.Aslında bu kaynakların güvenilir olmadığınıda gösteriyor.Konu minvalinde, kaynaklara güvenerek gitmeye devam edersek, Peygamberin bir insan olduğunu unutmadan, ilk baştaki cinsel yaşamını cinsi sapıklık, yaşlandığında antropoz dönemini iktidarsızlık olarak ifşa etmesi, tartışma değil çirkefçe bir karalama çalışmasıdır.Hatta aynı konuyu yeterli ilgiyi görmeyince, forum dahilinde yeniden açması bu düşüncemin haklılığına perçindir.

Kendisine, kendi yaptığı gibi kaynağın bir kısmını yazınca terbiyesiz ve futursuzca üçkağıtçı yakıştırmasını yapıp, kendi üçkağıtçılığını görmezden gelebiliyor.Şahsiyet hakkında çok fazla yazmaya gerek duymuyoırum..Ancak ateistlerin ben eleştiriyorum diye hakaret ve küfür etmenin hiç manası yok.Bizde gidip müslüman forumlara, ateistler şöyle böyle veya gercek hayattaki söylemlerimizle yapabiliriz ama hiç bir anlamı olmaz.Zaten inanan insanların eleştirileri yüzünden bu forum var.İnanmayan insanların hakaret ve küfür edebilmeleri içinse biz burada hiç yazmayalım.Her fırsatta akılcılığı ve bilimselliği savunan ateist forum kullanıcılarının, bu başlıktaki akılsız ve eleştiri-tartışma sınırları içinde olmayan içeriksizliği, görmezlikten gelmesi aslında amacın, tartışma olmadığının bir işaretidir.Amaç, müslümanlar bize küfrediyor, bizde burada onlara ve kutsallarına rahatlamak için küfrediyoruz ise, suçladıkları teist kesimden hiç bir farkları kalmıyor bana göre..diyip fazla uzatmadan bitireyim..

Sevgili Matrix;

Sözkonusu arkadaşın amacı, hadisleri elbette kendi düşüncesi doğrultusunda kullanmak olacaktır.

Adam ateist, ve düşüncelerini destekleyen verileri kullanması kadar normal birşey olamaz.

Muhammed'in sex düşkünü ya da iktidarsız olması bizi bağlamaz. Sanırım Huri'yi de bağlamaz.

Onun sexüel sorunlarının Kur'an'a bütünüyle yansıdığı; bir milyardan fazla insanın,

bu son derece sıradan adamın bu sorununu yansıtma aracı (din) nedeniyle yaşadığı eziyettir bizi bağlayan.

Muhammed'in sexüel problemlerinin bedelini ödüyor bugünkü kadınlar.

Huri bunu hadislerle örneklemek istemiş. Ben hadislere hiç gereksinim duymadan, sadece Kur'an'a bakarak

yaptım aynı çıkarımı. Onunla aramızdaki tek fark bu. Onun suçu hadisleri baz almak mı? Ya da

"adı çıkmış zaten sekize" meselesi mi? Aynı sonucu çıkaran, yani peygamberin iktidarsız ya da erken

boşalma sorunu olduğunu düşündüğünü söyleyenler aynı saldırıya maruz kalmamış.

Huri'yi savunuyor değilim elbette, onun buna hiç ihtiyacı olmadığı da ortada. Birbirimizi hiç ama hiç de tanımayız.

Onu eleştirirken, bu yaptığının altında başka nedenler aramak yerine, üslubunu ya da kullandığı dili eleştirseydiniz keşke.

Dinlerin ve peygamberlerin eleştirilmedik bir tek yanı kalmamış burada. Demin Bergüzar'a da söylediğim gibi Huri bunu daha cüretli yapıyor, hepsi bu. İnanan biri için zaten en baştan yasak bu. Genel kızgınlığınızı Huri'yle ifade ediyorsunuz gibi geldi bana.

Sizin kutsalınız başkaları için de kutsal olmak zorunda değil.

"Müslümanlar bize durmadan küfrediyor, biz de onlara burada küfredelim" diye kurulmuş olamaz bu

forum değil mi? Böyle düşünmek büyük haksızlık olur.

Ben de küfür edilmeden, Muhammed'e Muho, Müslümanlara Müslo demeden yorum yapılmasını daha çok isterim.

Ama bu isteğim sadece beni ilgilendirir. Buna müdahale edemem, değiştiremem. Başlığı ve içeriğini beğenmediysem yorum yapmam çok özel durumlar dışında.

Ancak birşeyi incelerken, irdelerken, eleştiri yaparken gaza gelip araya bir küfür sıkıştırmışsa biri, bunu da görmezden gelebilirim, bunu anlayabilirim. Hem büyük çoğunluğu erkek buradaki insanların. Bazen öyle bir gaza geliyorlar ki, erkek erkeğe muhabbet ediyor gibi davranıyorlar. Gülümseyip geçiyorum.

Yeter ki kişiler birbirlerine küfür ediyor olmasın tartışırken. Böyle bir durum savunulamaz elbette.

Sitelerde Paylaş
hurinin sorunu sizce ne?

obsesif-kompülsif bozukluk olabilir mi mesela?

gün boyunca sürekli acaba nasıl ilginç ve zekice bir konu bulup

müslümanlarla kafa bulabilirim diye düşünüyor olsa gerek...

takıntısı islam, saplantılı davranışı da islamın açığını bulup dalga geçmek...

olabilir mi?

p.s.

soruyu çok ciddiye almazsanız sevinirim. :rolleyes:

sevgiler...

Peki, ciddiye almadım zaten :)

Ama bu işe çok kafa yorduğu kesin.

Sitelerde Paylaş
KenanK, sen dua mı ediyorsun ileti mi yazıyorsun?

Arkadaşım, burası 'Ateist Forum' her okuduğunuz topikten sonra "vah vah" diyecekseniz, hiç zahmet edip girmeyin en basidinden?

Olay neden İslam'ı karalamak diye nitelendiriliyor? Sizin kutsal saydığınız şeyleri araştırmak karalamak olurken olur olmaz şeylere "ya allah bismillah" demek örnek bir davranış mı? Aslında empati yapmak kolay bizim açımızdan, vakti zamanında tesit olmuşluğumuz var. Ama size anlatamıyoruz, anlayabilmek için zihninizi kemiren korkularınızdan ve önyargılarınızdan ayrılmalısınız.

Bu kadar ileri gitmek insanlıktan çıkmaktır diyorsun ama senin kutsal kitabın başlı başına insan haklarını ihlal eden kurallar ile dolu. Yok hırsızın elini kesmek, inancından dolayı cizye almak gibi şeyler. Tamamen insan hakları sözleşmesine aykırı cezalar.

Asıl şeytan olan size Allah fikrini küçük yaşta yutturup gözlerinizin önüne perde çeken dinci takımıdır. Küçük kazançları için özgür iradeyi savunan tüm duvarları yıkarlar. Bu tip şeyler konusunda yazışmaktan kaçmak ise Müslümanların gerçeklerin aralanmasından çekinmesidir.

Kımsenın yazısmalardan kaçtığı falan yok ortada.Her açılan yenı konulara layıkıyla katılmaya çalışmışımdır.Fakat bu mevzu tartışmanın ötesınde peygambere hakaretlerle dolu nefreti resmen dısarıya kusmaktır.Sen bu yazıları peygamberı arastırmak olarakmı nıtelendırıyosun.Arastırmalarınızın ne boyutta olduğu bellı arada karakterınızıde ortaya farkında olmadan dökuyosunuz.Mısal verıyorum sen mılletvekılı oldun dıyelım.Partın var,üyelerın var,partını savunan yuzlerce bınlerce sana ınanmış ınsanlar var.Iktıdara geldın devletın basına gectın.Muhalefette olan bır partı baskanıda basladı senın ıktıdarsız oldunu anlatmaya senın aılenı,cevrenı,sana ınananları yerden yere vurdu.Yalanlarla ıftıralarla ağzına gelenı saydı.Ne yaparsın tepkın ne olur.Burası demokratık bır ulke herkes her ıstedını yazar.Adamlar arastırma yapıyor normal karsılamak gerek mı dersın.Koy elını vıcdanınada cevap ver.Hangı arastırma ne alaka ya ? Peygamberın neden peygamber secıldının,ummı olup olmadının,yasayıp yasamadının... gıbı seylerın arastırması yapılır.Elestırıye acıktır kımı ınanır kımı ınanmaz.Arastırma budur aslında yapılanın ne kadar densızce oldunun sende farkındasın bana kalırsa.Bizlerde hrıstıyanlığı,incili eleştırıyoruz kımı zaman ama kalkıpta ısa ıktıdarsızmıydı değilmiydi diye saçma sapan mevzulara gırmıyoruz.Benım anlatmak ıstedığım buydu sonundada verılecek en guzel cevabın dua oldunu dusunerek dua ettım.Çünkü bu arkadas yaptığı hatanın farkında değil muslumanların ınandığı değerler bu kadar ucuz değil peygamber bır masal kahramanıda değil bu kadar ılerı gıtmeye hakkı yok.Anlatabıldımmı derdımı acaba ?

Sitelerde Paylaş

Sayın IFeelGood;

Konuyu farklı yerlere çekmekle kalmayıp, teist ve müslüman olmam hasebiyele, beni de aslında ince bir üslüpla kışkırtığınızın farkındayım.Fakat bu başlığın fazla prim yapmaması için buraya son kez yazıyorum.Çok fazla da uzatmak istemiyorum.

Muhammed'in sex düşkünü ya da iktidarsız olması bizi bağlamaz..

Bağlamazsa neden buraya yazıp duruyorsunuz?

Başka kadınların, kendilerinin seçtiği bir inançtan sıkıntı doğuyorsa, kendinize niye paye çıkartıp görev belliyorsunuz?

Eğer amacınız içinizdeki humanizm patlamasını durdurmak ise, günümüz kadınlarının inançlarının getirdiği sıkıntılarından çok daha ivedi çözülmesi gereken sıkıntılarının olduğu aşikardır.Hümanist benliğinizin yardımsever lavlarını oralarda harcayın lütfen.

Bu soruları cevaplayasınız diye sormuyorum..Maksadınız amacı aştığını göresiniz diye yazıyorum.

Bu nasıl cümle?Öyle ise sizin doğrunuzda herkese göre doğru olmak zorunda değil.

Hadi savaşalım o zaman.Güçlü olanın doğrusu mutlak doğru olsun, olurmu?

Yahu neyse ben ne yazarsam yazayım siz demogoji yapacaksınız diye tahmin ettiğimden,

nazik fakat vehimlerinizi gerçek sanmanızın sonucu oluşan iğneli yazınıza çuvaldızlı bir yazı ile karşılık vermeyeceğim.

Saygılar

Sitelerde Paylaş
Sayın IFeelGood;

Konuyu farklı yerlere çekmekle kalmayıp, teist ve müslüman olmam hasebiyele, beni de aslında ince bir üslüpla kışkırtığınızın farkındayım.Fakat bu başlığın fazla prim yapmaması için buraya son kez yazıyorum.Çok fazla da uzatmak istemiyorum.

Muhammed'in sex düşkünü ya da iktidarsız olması bizi bağlamaz..

Bağlamazsa neden buraya yazıp duruyorsunuz?

Başka kadınların, kendilerinin seçtiği bir inançtan sıkıntı doğuyorsa, kendinize niye paye çıkartıp görev belliyorsunuz?

Eğer amacınız içinizdeki humanizm patlamasını durdurmak ise, günümüz kadınlarının inançlarının getirdiği sıkıntılarından çok daha ivedi çözülmesi gereken sıkıntılarının olduğu aşikardır.Hümanist benliğinizin yardımsever lavlarını oralarda harcayın lütfen.

Bu soruları cevaplayasınız diye sormuyorum..Maksadınız amacı aştığını göresiniz diye yazıyorum.

Bu nasıl cümle?Öyle ise sizin doğrunuzda herkese göre doğru olmak zorunda değil.

Hadi savaşalım o zaman.Güçlü olanın doğrusu mutlak doğru olsun, olurmu?

Yahu neyse ben ne yazarsam yazayım siz demogoji yapacaksınız diye tahmin ettiğimden,

nazik fakat vehimlerinizi gerçek sanmanızın sonucu oluşan iğneli yazınıza çuvaldızlı bir yazı ile karşılık vermeyeceğim.

Saygılar

Teist ve müslüman olmanız nedeniyle kendi kendinizi kışkırtmışsınız. Bana hiç ihtiyacınız yok.

Maksadı aşan sizsiniz ki, bana kalkmış hümanizm ve yardımseverlik dersleri vermeye kalkmışsınız.

Haddinizi biliniz.

Sizin kutsalınız başkaları için de kutsal olmak zorunda değil

Bu bakış açısıyla anlamamanız normal ne demek istediğimi. Kutsal başka şey, doğrular başka şey.

Kutsal bireyseldir, evrensel doğrularsa, adı üstünde evrenseldir.

Siz kalkıp beni kışkırtıcı olmakla, demogoji yapan bir klasik demogog olmakla itham ederseniz,

cevap veririm elbette. Düşündüğünüz kadar özel ya da önemli değilsiniz.

Bu ne kibirdir böyle...

Sitelerde Paylaş
Ya bu ne iştir böyle. Ateist olmama rağmen benin içim bile rahat değil. Hakkında belge olmadığı bir kadına böyle bir ithamda bulunulmasını kutsal kitabını ayaklar altına alma pahasına bir müslüman,inanmayan birinden talep ediyor. Üstelik bunu isteyende bir bayan.Kendi cinsinin aşağılanmasını talep edebiliyor.

Şu komediye bakarmısınız ?

Aynı şeyi bende düşünüyorum arkadaşlar.. Hakkında bilgi sahibi olmayan biri hakkında bu tip şeyler yazmak çok yanlış.. İlk önce sevgili berguzara bu konu hakkında ısrar etmemesini dilerim.. Ve daha sonra sexy huriden imzasını değiştirmesini diliyorum.. Bu konuya paralel farklı bi imza koyulabilir ama belgelere dayanması şartıyla bana göre..

Sevgiler..

Yazilarimi okuyup beni hristiyan misyoneri zanneden kisilere sesleniyorum;

İsa adlı kendini peygamber olarak yutturan veled-i zinanın annesi Meryem, bir tapınak fahişesidir.

Bence de çok çirkin. Hem bu iddiayı destekleyici yeterli bilgi ve kaynağımız olmayışından,

hem de yöntemin ucuzluğundan.

Anlaşıldığına göre amaç, Sexy Huri'nin hırıstiyan misyoneri olup olmadığının test edilmesi.

Sexy, Meyem'e fahişe dedi; testi geçti mi?

Ayrıca asıl hata Sexy Huri'nin. Kendini kanıtlamaya neden gereksinim duyup alet oldun?

allah allah ya

son zamanlarda muslumanlarda bi komiklestiler

ya yazmaktan beyin sulandi yada lafin nereye dokundugunu göremiyorlar..

huricim kardesim zannedersem forum anladi ne oldugunu

imzayi tasimak istiyormusun???

Yok siliyorum..

Yalniz lutefn rica ediyorum. konudaki hic bir yazinin silinmesini istemiyorum..

Birisinin okuyup yuzunun kizarmasi lazim..

Artik berguzar musluman olmadigini ve sadece Muhammedci oldugunu kanitlamistir..

Hic kimse kendi kisisel egosunu tatmin edebilmek icin cok inandigi allahinin emrine karsi gelemez...

Berguzar bir dakikalik kizginligi sonucu allahi islami ve kurandaki meryemi unutup benden boyle bir istekte bulunmustur.

Muslumanlar Allah'a inanmaz. Muslumanlar muhammed'e itaat ederler. Allah sadece Muhammed'den korkmak ve ona itaat etmek icin kullanilan bir aractir.

Selam Arkadaşlar:

Yazının tamamından alıntı yapmadım ama aşağıdakiler için yeterlidir diyorum.

Bakalım başka bir başlıkta ne demiş bazı arkadaşlarımız:

Jun 5 2008, 02:42 AM İleti #4 kutsalyaratık

Advanced Member

Grup: Normal Üye

Nereden: Mekke

Üye No.: 42

Ya Isa aslinda saf, kendi kendine filozofculuk oyniyan , gariban bir marangozdur, ustune fazla gitmeyin cocugun. Ne yani anasi caktirmadan birinden peydahlamis diye cocugu yalnizmi buldunuz.

...............................

Jun 23 2008, 10:00 AM İleti #26 osiris

Advanced Member

Grup: Normal Üye

Nereden: ANKARA

Üye No.: 1,728

eğer çocuğun resmi bir babası yoksa gözlerimizle görmemize gerek yok mutlaka birinden peydahlamıştır ben myrem tapınakta çalıştığı için haahmlardan süpheleniyorum

...............

Sevgiler....

Saygılar....

Sitelerde Paylaş

Sevgili Berguzar,

Ateizmin, sadece tanrı kabülünün reddi olduğunu biliyorsunuz.. Bunun dışında ki düşünceler ise her insanın kendi fikridir .. Yani her ateistin farklı konulardaki düşünceleri, yine birbirinden farklıdır .. Ben İsa diye bir insanın var olduğunu düşünmüyorum, böylece Meryem diye biri de otomatikman var olmuyor.. Başkası var olduğunu düşünebilir ve annesinin bir fahişe olduğunu söyleyebilir, bu o kişinin fikri .. Ben %100 emin de değilim, İsa diye bir insanın var olmaması konusunda.. Bu yüzden eğer varsa bile, bilgimiz olmadığı dahilinde o kişi hakkında yorum yapmayalım dedim .. Bana göre ise İsa, Güneş Tanrısıdır .. Meryem ise, Ana tanrıçadır .. Mezapotamyada ki Kibele'nin Avrupada ki şekil değiştirmiş halidir, ikisi öz ve aynı tanrılardır .. İsa zaten tanrının oğludur.. Yani anatanrıça Meryemin oğludur .. Düşündüklerimi yine uzun uzadıya yazabirim ama şimdi burda konu farklı .. Sadece bir ateist olarak düşündüklerim budur.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Berguzar,

Ateizmin, sadece tanrı kabülünün reddi olduğunu biliyorsunuz.. Bunun dışında ki düşünceler ise her insanın kendi fikridir .. Yani her ateistin farklı konulardaki düşünceleri, yine birbirinden farklıdır .. Ben İsa diye bir insanın var olduğunu düşünmüyorum, böylece Meryem diye biri de otomatikman var olmuyor.. Başkası var olduğunu düşünebilir ve annesinin bir fahişe olduğunu söyleyebilir, bu o kişinin fikri .. Ben %100 emin de değilim, İsa diye bir insanın var olmaması konusunda.. Bu yüzden eğer varsa bile, bilgimiz olmadığı dahilinde o kişi hakkında yorum yapmayalım dedim .. Bana göre ise İsa, Güneş Tanrısıdır .. Meryem ise, Ana tanrıçadır .. Mezapotamyada ki Kibele'nin Avrupada ki şekil değiştirmiş halidir, ikisi öz ve aynı tanrılardır .. İsa zaten tanrının oğludur.. Yani anatanrıça Meryemin oğludur .. Düşündüklerimi yine uzun uzadıya yazabirim ama şimdi burda konu farklı .. Sadece bir ateist olarak düşündüklerim budur.

Sevgili sangre:

Görüldüğü üzere senin de hakkında kaynak olmadan birşeyin söylenmesini kabul etmediğini burada daha öncede söyledin ve şimdi de söylüyorsun. Bizde diyoruzki hurinin getirdiği bu tarz şeylerin hepsi çaput, başka birşey değil. Ben sana tapınak fahişeleri ile ilgili hurinin belgelerine benzeyen bir sürü belge asabilirim, sorun bu değil.

Burada iki şeye dikkat çekmek için o iletileri yapıştırdım.

Birincisi meryem ile ilgili bu söylem benim değil bazı ateist arkadaşların söylemidir dedim ve dediğim gibi de burada hepimiz görüyoruz.

Geçmişte zina konusu tartışılırken bazı ateist arkadaşlar beden benim bedenim kim ne karışır dediler, bende bazı ateistler böyle söylüyor dediğimde beni ahlaksızlıkla suçladır.

Görüldüğü üzere burada benim ahlaksızlık yaptığım bir durum yoktur.

Ayrıca yukarıda bakarsan huri ne demiş, bergüzar müslüman olmadığını Muhammedci olduğunu kanıtladı demiş.

Şimdi el insaf diyorum. Sen beni anlayan insanlardan birisin ve anladığını da çok iyi biliyorum.

Sorun burada illede odunumun parası durumu değildir, olmayan etiketler üzerime yapışıyor, söylemediğim şeyler bana isnat ediliyor, sıkıntım budur.

Herkes inancında ve tercihlerinde özgürdür, insan olan hiç kimseyi de ilgilendirmez.

Lakin ateist olmak; haklı bile olsa bir inanıra bu insan haklı diyememek midir?

Sevgiler....

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
iyi de huri bu verdiğin hadis ten pek de iktidarsız olduğu anlamı çıkmıyor ki. devamı da şöyle diye biliyorum:

Hz. Aişe (radıyallâhu anhâ) anlatıyor: "Hz. Peygamber (aleyhissâlâtu vesselâm)'e (yahudîler tarafından) sihir yapıldı. Öyle ki, Resülullah (âleyhissalâtu vesselâm) yapmadığı bir şeyi yaptım vehmine düşüyordu. Bir gün benim yanımda iken Allah'a dua etti, sonra tekrar dua etti. Ve dedi ki:

"Ey Aişe, hissettin mi, sorduğum husustâ Allah bânâ fetvâ verdi?"

"Hangi hususta Ey Allah'ın Resülü?" dedim.

"İki kişi bana gelip, biri başucumda, diğeri de ayak tarafımda oturdu. Biri diğerine:

"Bu zâtın rahâtsızlığı nedir?" dedi. Öbürü:

"Büyüdür!" dedi. Önceki tekrar sordu:

"Kim büyüledi?" Diğeri:

"Lebîd İbnu'l-Asâm adındaki Benî Züreykli bir yahudî" diye cevap verdi. Öbürü:

"Büyüyü neye yaptı?" dedi. Arkadâşı:

"Bir târâkla saç döküntüsüne ve bir de erkek hurmâ tomurcuğunun içine!" cevabını verdi. Diğeri:

"Pekalâ, şimdi nerede?" diye sordu. Arkâdaşı:

"Zervân kuyusunda!" cevâbını verdi."

Bunun üzerine Resülullah (âleyhissalâtu vesselâm) Ashâbından bir grupla birlikte (radıyallâhu anhüm) kuyuya gitti, ona baktı, kuyunun üzerinde bir hurma vardı. Sonra benim yanıma dönüp:

"Ey Aişe! AIIah'a yemin olsun, kuyunun suyu sanki kına ıslatılmış gibi (bulanık) ve (o kuyu iIe sulanan) hurmâ ağaçlarının başları da sanki şeytanların başIarı gibiydi!" dedi. Ben:

"Ey Allah'ın Resülü! Onu (kuyudan) çıkardın mı?" diye sordum.

"Hayır" dedi ve ilave etti:

"Bana gelince, Allah bana âfiyet Iütfetti ve şifa verdi. Ben ondan halka bir şer gelmesine sebep olmaktan korktum!"

Resülullah onun gömülmesini emretti ve yere gömüldü"

bir sorun hakkında dua edip fetva almış, yapmadığı şeyleri yaptığını sanması konusu olabilir, onu anlatıyor gibi.

Arkadasim ben kaynaksiz konusmam. lutfen okuyunuz;

Islâm kaynaklarindan diger bazilarina göre, söz konusu sûre'lerin inisine sebeb olan olay, Yahudi'ler tarafindan Muhammed'e büyü yapilmasiyle ilgilidir ki, kisaca söyle özetlenebilir: Muhammed bir gün rahatsizlik hisseder; yemek yiyemez ve cinsî münasebette bulunamaz. Fakat az geçmeden Cibril ve Mikail adiyle bilinen iki melek gelip Muhammed'e, rahatsizliginin nedeni'ni bildirirler; ve anlatirlarki Yahudi'ler, Lebîd Ibn-i A'sam adindaki bir büyücü'ye para vermisler ve Muhammed'i büyülemesini istemislerdir. Ve onlarin bu istegi üzerine büyücü, bir ipe on bir dügüm atmis, ayrica da saç ve sakal tarantisi ile erkek hurmanin kurumus çiçek kapçigini koyarak bunu bir iple "Zervan" kuyusuna indirmistir. Ve iste Muhammed'in yemek yiyemeyip, cinsî münasebette bulunamamasinin nedeni, bu büyü'dür. Cibril ve Mikail bunu anlattiktan sonra Tanri'nin kendisine sifâ gönderdigini bildirip giderler. Bir rivâyete göre güyâ Cibril, kuyu'daki ipin çikartilmasini istedigi için Muhammed Ali'ye emir verir ve ipi kuyudan çikartip dügümlerine çözdürtür; böylece büyü ve sihir bozulmus olur. Bir baska rivâyete göre, yanina bir kaç kisiyi alarak kuyu'nun bulundugu yere gider ve kuyuyu kapattirir [bu konuda bkz. Sahih-i Buharî Muhtasari... (Cilt VIII, sh; 471, Hadis no. 1312; ve Cilt 9 sh. 52, Hadis no. 1352)

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Bolum 9) Muhammed'in iktidarsizligi

Başlığı açan arkadaş;

Bir de avatarındaki resme baktım, öyle bir poz vermişsin kiii;

Sakın ha, o pozu öbür tarafta da verme. Aman dikkat et, zebani amcanların sağı solu belli olmaz.

Örneğin; horoza sormuşlar, tavuk mu yumurtadan çıkar, yoksa yumurta mı tavuktan? Horoz cevap vermiş; vallahi o soru beni ilgilendirmez, ben görevimi yapar geçerim.

Bunu şey için söyledim; zebani amcalar da öyle, görevlerini yaparlar ama geçip gitmezler, habire yaparlar. Ne mi yaparlar:

Zariyat 14: (Zebânîler der ki): "Azabınızı tadın! İşte o acele istediğiniz buydu!"

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...

hazreti hatice üç evlilik yapmış. hazreti hatice'nin ilk kocası ebu hale zürare et-temimi'den hind adlı oğlu doğmuş ve hind sağlıklı büyümüş yaşamış müslüman olmuş.

hatice'nin ikinci kocası uteyyik abid el-mahzumi 'den hind ümmü muhammed adında bir kızı doğmuş. bu kız da sağlıklı büyümüş yaşamış müslüman olmuş.

uteyyik abid el-mahzumi 'den sonra hazreti hatice, muhammed ile evlenmiş ve ilk çocuğu kasım doğmuş ama kasım iki yaşında ölmüş.  ikinci erkek çocukları abdullah üç ay yaşamış.

muhammed'in sütten kesik kızı fatıma, muhammed'in cenazesine katılacak kadar uzun ömür yaşamışken, muhammed'in erkek çocuklarının erken ölmesi siyasi şüphe uyandırıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...