Jump to content

Muhammed'in iktidarsizligi

Recommended Posts

iktidarsız oluşu küçük de olsa olası.

çünkü ayşe bazı rivayetlerde aynı gün bütün eşleriyle iki sefer ilişkiye girdiğinden bahsediyor.

böyle bir şeyin imkasızlığı ortada.

bu tarz şeyler diğer bir kısım şeylerin üzerini örtmek için uydurulmuş olabilir gibi geliyor.

nitekim medine tek çocuğunun oluşu,

bu çocuk için de ayşenin bu sana çok benzemiyor deyişi

hayatının son döneminde bir kısım cinsel sorunlar yaşamış olduğu havasını yaratıyor.

üstelik o kadar erkek çocuk istemesine rağmen olmayışı da bence sperm sayısının yetersizliğiyle de ilgili olabilir.

tabi ne desek boş, çünkü elimizde pek bir şey yok bu konuda. ;)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 177
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İktidarsızlık kısaca erkeğin istek duymasına rağmen ereksiyon olamaması demektir. Muhammed'in ise iktidarsız olduğu konusunda elimizde yeterli bir kaynak yok. Bilakis İslami kaynaklar onun iktidarlı olduğunu gösteriyor.

Muhammed pek çok kadını nikahına almış, pek çoğuna da talip olmuş, kimini almış kimini alamamıştır. Hafsa'nın odasında Mariye ile basılmış, evlalığının karısına göz koyup nikahına almış, yine bu kadın ile evlendiği gece misafirlerin muhabbeti koyulaştırması yüzünden gerdeğe geç girdi diye kızıp Ayet indirmiş, Yahudi'lerden cariye olarak edindiği Safiyye, Reyhane ve Cuveyriye'ye beklemeye tahammül edemediği için hemen orada kurdurduğu çadırlarda tecavüz etmiş, Ayşe'ye o kadar hasta olmuş ki Deveci Saffan ile haşna fişne yaptığı için recm edilmeliyken onsuzluğa dayanamayacağı için koskoca Nur suresini uydurarak Ayşe'yi kurtarmış biridir. Yine bu şahıs Ahzab Suresinde uçanı kaçanı, hatta akraba kızlarını kısacası tüm kadınları kendine helal kılmıştır. Yani uçkuruna bu denli düşkün bir kişidir. Hayatının neredeyse son günlerine kadar karı kız peşinde koşmuş bu kişi için iktidarsız olduğu iddiası bana göre oldukça zayıftır..

Kaynakların yeterli olup olmadığından çok güvenilir olup olmadığı önem taşıyor sanırım. İslami kaynaklarda Muhammed'le ilgili olumsuz bir ifade bulmak olanaksız gibi. Olumsuz görünenlere de "o dönemin koşullarında normaldi" deniyor. Benim eklemek istediğim şey Muhammed'in neden Hatice'den sonra pek çok kadınla anılmasına rağmen tek bir çocuk dünyaya getirdiğiyle ilgili. Kaynaklara göre Hatice'den doğan çocuklarından çoğu küçük yaşlarda ölmüş ve en çok yaşayanının bile 30'u geçmediği rivayet ediliyor ki bu doğruysa - takdir edersiniz ki - bir baba için kolayca hazmedilecek bir durum değil. Bir diğer taraftan, kendisinin yaşlılığında iktidarsız olmuş olması da anormal sayılmaz bence. Nihayetinde bu gerçek olsaydı bile kaynakların Muhammed'e toz kondurmayacağını kestirmek zor değil.

Bu arada Ahzab:50'yi izah etmek için müthiş bir kıvırma yoluna başvurmak gerek. Sözgelimi Elmalılı Hamdi Yazır gayet güzel şekilde kıvır kıvır kıvırmış:

Ey Peygamber! Biz sana özellikle şunları helal kıldık. Bu âyette, peygambere, layık ve faziletli olan hanımlar zikredilmiş ve beyan buyurulmuştur. Çünkü;

1- "Ecir"lerini yani, mehirlerini verdiğin hanımların. Şüphesiz mehıri verilmiş olan hanımın gönlü verilmeyenden daha hoştur.

2- Bir kimsenin bizzat kendisinin katıldığı savaşta ganimet olarak sahip olduğu cariye, elbette satın aldığı cariyeden daha temiz ve daha şüphesizdir.

3- Kendisi ile birlikte hicret eden akrabaları da hicret etmeyenlerinden daha şereflidir. Bununla birlikte bazılarının dediği gibi, mehrin önce verilmesi peygamberin özelliklerinden olması da ihtimal dahilindedir. Nitekim amca ve hala, dayı ve teyze kızlarının helal olmasında seninle birlikte hicret edenler, diye kayıtlanmasında Peygamberin özelliğinin olması ağır basmaktadır.

Bunu şu rivayet de destekler: Ebu Talib'in kızı Ümmühanî şöyle demiştir: "Resulullah (s.a.v.) önceleri, benimle evlenmek istemişti, ben özür diledim; o da özürümü kabul etti. Sonra da Allah Teâlâ bu âyeti indirdi; ben ona helal olmadım. Çünkü ben onunla hicret etmemiştim. Ben Tuleka'dan, yani serbest bırakılanlardandım." Bunun gibi Ve kendisini Peygambere hibe eden mümin bir kadın, yani kendisinin mehirsiz olarak Peygambere nikahlanmasına razı olan kadın, fakat bu mutlak değil, Peygamber O'nu nikah etmek istediği takdirde, böyle mehirsiz olarak nikah da Peygamberin özelliklerindendir. Bazıları Meymune binti Haris, Zeyneb binti Huzeymetel-Ensariye, Ümmü Şerike binti Câbir ve Havle binti Hakîm, bu şekilde kendilerini bağışlamışlardı demiş ise de, İbnü Abbas bunun gerçekten meydana gelmediğini, yani Peygamberin bu şekilde hiçbir kadın ile evlenmediğini söylemiştir. Bütün bunlar sırf sana mahsus olmak üzere helal kılındı müminlere değil, çünkü zikrolunan kayıtlarla hepsinin helal olması diğer müminler hakkında gerçekleşmiş değildir. Sayıca da, şekilce de fark vardır. Onlara hanımları ve "mülk-i yeminleri" olan cariyeleri hakkında farz kıldığımız, takdir buyurup karara bağladığımız hükümleri gerçekten bilmişizdir. Yani onlara layık olanı menfaat ve yararlarını bilerek takdir etmişiz ve bildirmişizdir ki, Nisa Sûresi'nde geçtiği üzere dörde kadardır, onun için bu beyan olunanları diğer müminlere değil, sadece sana helal kıldık. Şunun için ki sana hiçbir zorluk, bir darlık olmasın. Olmasın da kalbin huzur içinde ilahî vahyin ortaya çıktığı yer olsun.

İddiaya göre Muhammed'le evlenmek istemeyen akrabaları Muhammed'e helal kılınmamış, serbest kalmış. Ama neden? Kendisini reddettikleri için değil, kendisiyle birlikte hicret etmedikleri için! Elmalı'nın nasılsa gözünden kaçan asıl detay şu: Muhammed'in amcası Ebu Talib'in kızı evlilik teklifini üzülerek reddetmiş ve peygamberle hicret etmediğini de biliyoruz. Peki neden peygamberle hicret etmemiş? Çünkü ayet açık, onunla hicret ederse kaçış yokmuş, helal sayılacakmış! Ayet genel olarak Muhammed'in evlilik dışı ilişkiye girmesini meşrulaştırıyor:

Ey Peygamber! Biz sana şu hanımları helal kıldık: Mehirlerini verdiğin eşlerin, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunanlar, amcalarının, halalarının, dayılarının, teyzelerinin kızlarından seninle birlikte hicret edenler. Peygamber kendisiyle evlenmek istediğinde, kendisini Peygamber'e hibe eden mümin bir kadını da öteki müminlere değil, yalnız sana özgü olmak üzere helal kıldık. Onlara eşleri ve elleri altındakiler hakkında neler farz kıldığımızı biz biliriz. Sana bir zorluk olmasın diyedir bu... Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

"Peygamber kendisiyle evlenmek istediğinde, kendisini Peygamber'e hibe eden"den ne anlamalıyız? Öteki müminler evlenmek istediklerinde kadınlar kendilerini onlara nasıl hibe edecekler? Burada hibe etmekten kasıt nedir? Besbelli ki bu cinsel ilişkidir. Sıradan müminler kadın kendini hibe etse bile ilişkiye giremeyecek, önce evlenecektir. Peygamber içinse işler kolaylaştırılmıştır. Öyle ki "ganimet kadın"lardan elinin altındakini ivedilikle götürebilir ve rızasını almasına bile gerek yok (ki bu da ufaktan tecavüze giriyor sanırım). Zira Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir. (Görüldüğü gibi ayetin Allah'tan olduğu da hemen vurgulanmış).

Oğuz'un da ifade ettiği gibi elimizdeki nispeten çok daha güvenilir olan kaynakta (Kur'an) her şey çok daha açık ve net şekilde görülebiliyor. Hadislere bakmaya gerek yok ki bakanların da kıvırmak için kendilerini ne kadar zorladıkları ve durumu daha çok batırdıkları ortada...

Sitelerde Paylaş
iktidarsız oluşu küçük de olsa olası.

çünkü ayşe bazı rivayetlerde aynı gün bütün eşleriyle iki sefer ilişkiye girdiğinden bahsediyor.

böyle bir şeyin imkasızlığı ortada.

bu tarz şeyler diğer bir kısım şeylerin üzerini örtmek için uydurulmuş olabilir gibi geliyor.

nitekim medine tek çocuğunun oluşu,

bu çocuk için de ayşenin bu sana çok benzemiyor deyişi

hayatının son döneminde bir kısım cinsel sorunlar yaşamış olduğu havasını yaratıyor.

üstelik o kadar erkek çocuk istemesine rağmen olmayışı da bence sperm sayısının yetersizliğiyle de ilgili olabilir.

tabi ne desek boş, çünkü elimizde pek bir şey yok bu konuda. ;)

Sevgili murtedd:

Ne güzel demişsin elimizde pek birşey yok bu konuda. Ne güzel, biraz da suyundan koyun, işinize gelince elimizde yeterli kaynak yok, işinize gelince aha kapı gibi hadisler. Sözüm sana değil, sözüm huriye, sen dürüstçe düşündüğünü yazmışsın, az çok senin tavrını biliyorum, lakin önyargılar burda zeytinyağı gibi üste çıktı. Birileri görür diye bunu yazıyorum, zor ama yine de umut dünyası işte naparsın...

Sevgiyle kalasın...

Sitelerde Paylaş
Sevgili murtedd:

Ne güzel demişsin elimizde pek birşey yok bu konuda. Ne güzel, biraz da suyundan koyun, işinize gelince elimizde yeterli kaynak yok, işinize gelince aha kapı gibi hadisler. Sözüm sana değil, sözüm huriye, sen dürüstçe düşündüğünü yazmışsın, az çok senin tavrını biliyorum, lakin önyargılar burda zeytinyağı gibi üste çıktı. Birileri görür diye bunu yazıyorum, zor ama yine de umut dünyası işte naparsın...

Sevgiyle kalasın...

zaten o ona şunu demiş,bu buna şunu demiş diye

kulaktan kulağa oynanır gibi yayılan sözlerin üzerine din falan bina edilemez.

aslında şahsen benim hadisleri sıklıkla öne sürmemim sebebi

keyfi şekilde kimilerinin istedikleri hadisleri kabul edip

metodsuzca işlerine gelmeyenleri kabul etmemeleri.

yoksa zaten bir adamın ölümünün üzerinden 200 sene geçtikten sonra

muhtemelen siyasi kaygılarla yazıya geçirilmiş sözlerinin

ağzından çıktığı şekliyle bize ulaşması pek olası değil.

Sitelerde Paylaş
İktidarsızlık kısaca erkeğin istek duymasına rağmen ereksiyon olamaması demektir. Muhammed'in ise iktidarsız olduğu konusunda elimizde yeterli bir kaynak yok. Bilakis İslami kaynaklar onun iktidarlı olduğunu gösteriyor.

Muhammed pek çok kadını nikahına almış, pek çoğuna da talip olmuş, kimini almış kimini alamamıştır. Hafsa'nın odasında Mariye ile basılmış, evlalığının karısına göz koyup nikahına almış, yine bu kadın ile evlendiği gece misafirlerin muhabbeti koyulaştırması yüzünden gerdeğe geç girdi diye kızıp Ayet indirmiş, Yahudi'lerden cariye olarak edindiği Safiyye, Reyhane ve Cuveyriye'ye beklemeye tahammül edemediği için hemen orada kurdurduğu çadırlarda tecavüz etmiş, Ayşe'ye o kadar hasta olmuş ki Deveci Saffan ile haşna fişne yaptığı için recm edilmeliyken onsuzluğa dayanamayacağı için koskoca Nur suresini uydurarak Ayşe'yi kurtarmış biridir. Yine bu şahıs Ahzab Suresinde uçanı kaçanı, hatta akraba kızlarını kısacası tüm kadınları kendine helal kılmıştır. Yani uçkuruna bu denli düşkün bir kişidir. Hayatının neredeyse son günlerine kadar karı kız peşinde koşmuş bu kişi için iktidarsız olduğu iddiası bana göre oldukça zayıftır..

Tam tersi, iktidarsız olması ihtimali her türlü ihtimalden çok daha güçlüdür.

Cinsel bir sorunu olmayan bir erkek, uçana-kaçana saldırmaz.

Muhammed'in sürekli partner değiştirmesi, enerjisinin büyük bir kısmını bunun için harcaması,

akranı kadınlardan sonra çocuk yaştaki kızlara saldırması sadece bu nedenledir.

Cinsel iktidarıyla ilgili ciddi kompleksleri olmasa idi, tanrının yardımına bu kadar sık ihtiyaç duymazdı.

Kendi işini kendi halledebilirdi. İslam dini yatak odası dini gibi baksanıza.

Erken boşalması ya da ereksiyon sorunu olan erkek çok sık partner değiştirir. Her yeni partner

bir umuttur. Bilinenin aksine yaş ilerledikçe de aranan partnerdeki yaş skalası düşer.

Bu hiç değişmez diyebiliriz...

Ancak çocuk sahibi olmaması bambaşka nedenlere dayanıyor olabilir. Erken boşalması olan bir erkek

çocuk sahibi oluyor tabii ki. "Zaten çok çocuğu da yok"demek fazla basit ve yanlış olur.

Fakat yine de Küçük Ayşe'nin "yapmadığı birşeyi yaptı" sanıyordu demesinden böyle bir sonuç çıkaramayız.

Anlatılan hikaye ve Ayşe'nin bu sözünü, Muhammed'in sex yaşamına yormak çok mantıklı olmaz.

Sitelerde Paylaş
Sevgili murtedd:

Sözüm sana değil, sözüm huriye, sen dürüstçe düşündüğünü yazmışsın, az çok senin tavrını biliyorum, lakin önyargılar burda zeytinyağı gibi üste çıktı. Birileri görür diye bunu yazıyorum, zor ama yine de umut dünyası işte naparsın...

Sevgiyle kalasın...

Berguzar hanim,

Bakiniz ilk yazimda ne yazmisim..

"Buraya kadar yazdiklarimin hepsi sadece birer spekulasyon. Muhammed'in gercekten iktidarsiz oldugunu ustteki yazdigim orneklerden cikarmak kisinin kendi hur iradesine kalmis bir durumdur."

Siz demek ki yazdiklarimi okumamissiniz..

Bugune kadar yazdigim yazilara karsi beni misyonerlikle, ajanlikla, tetikcilikle suclamakdan baska ne yapabildiniz?

Tum actigim konulari hic bir belge gostermeden, mantikli hic bir elestiri yapamadan sadece "inkar" etmekle yetinen siz degil misiniz?

Muhammed'i ve Islam dinini buyuk islam alimi Ibni Sad ya da onun hocasi Omer Ibn Vakid El-Aslami'den daha iyi bildiginizi mi savunuyorsunuz?

Cunku referans olarak gosterdigim kaynaklar (ornegin tabakat, siret resul, taberi) bu gibi gelmis gecmis en buyuk islam alimlerinin eserleridir..

Yazik..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Berguzar hanim,

Bakiniz ilk yazimda ne yazmisim..

"Buraya kadar yazdiklarimin hepsi sadece birer spekulasyon. Muhammed'in gercekten iktidarsiz oldugunu ustteki yazdigim orneklerden cikarmak kisinin kendi hur iradesine kalmis bir durumdur."

Siz demek ki yazdiklarimi okumamissiniz..

Bugune kadar yazdigim yazilara karsi beni misyonerlikle, ajanlikla, tetikcilikle suclamakdan baska ne yapabildiniz?

Tum actigim konulari hic bir belge gostermeden, mantikli hic bir elestiri yapamadan sadece "inkar" etmekle yetinen siz degil misiniz?

Muhammed'i ve Islam dinini buyuk islam alimi Ibni Sad ya da onun hocasi Omer Ibn Vakid El-Aslami'den daha iyi bildiginizi mi savunuyorsunuz?

Cunku referans olarak gosterdigim kaynaklar (ornegin tabakat, siret resul, taberi) bu gibi gelmis gecmis en buyuk islam alimlerinin eserleridir..

Yazik..

Beni bir şartla inandırabilirsin huri ve benim gibi düşünenleri.

Eğer Muhammedle ya da islamla ilgili açtığın her cinsel içerikli konuların altına not olarak ya da imza olarak ta kullanabilirsin bunu farketmez, aşağıda yazdığım şeyi yazarsan o zaman tamam derim. Bir kez değil ama açtığın her konuda bunu imza olarak kullanacaksın.

Metin aynen bu olacak...

İsa adlı kendini peygamber olarak yutturan veled-i zinanın annesi Meryem, bir tapınak fahişesidir.

Bu benim değil, islamın değil ateist kesimin söylemidir.

Böylelikle de buradaki tüm ateist ve inananlar senin yerini öğrenmiş olacaklar. Ne dersin, yapar mısın bunu?

Vereceğin cevaba göre konuya ilişkin görüşlerimi yazacağım.

Selametle...

Sitelerde Paylaş
Beni bir şartla inandırabilirsin huri ve benim gibi düşünenleri.

Eğer Muhammedle ya da islamla ilgili açtığın her cinsel içerikli konuların altına not olarak ya da imza olarak ta kullanabilirsin bunu farketmez, aşağıda yazdığım şeyi yazarsan o zaman tamam derim. Bir kez değil ama açtığın her konuda bunu imza olarak kullanacaksın.

Metin aynen bu olacak...

İsa adlı kendini peygamber olarak yutturan veled-i zinanın annesi Meryem, bir tapınak fahişesidir.

Böylelikle de buradaki tüm ateist ve inananlar senin yerini öğrenmiş olacaklar. Ne dersin, yapar mısın bunu?

Selametle...

Bergüzar hanım,siz nasıl olurda huriden böyle bir talepte bulunabilrsiniz ? Bunun ucu sizin kutsalınıza dokunmuyormu ? Böyle bir şeyi talep etmekle kuranı yalanladığınızın farkındamısınız ? Varsayalım ki huri dediğinizi yazdı.memnun mu olacaksınız ?

Sitelerde Paylaş

Selametle...

ablacım, huri onu zevkle yazar da

müslüman arkadaşlar bunu gene huriden bilip ona söverler.

yaptıkların yetmedi mi şimdi de aleni küfür etmeye mi başladın diye... :rolleyes:

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bergüzar hanım,siz nasıl olurda huriden böyle bir talepte bulunabilrsiniz ? Bunun ucu sizin kutsalınıza dokunmuyormu ? Böyle bir şeyi talep etmekle kuranı yalanladığınızın farkındamısınız ? Varsayalım ki huri dediğinizi yazdı.memnun mu olacaksınız ?

Niye bulunamayım Lee:

Benim için Meryem namuslu bir hak dostudur. Ben senin kıvrak (!) zekan sayesinde hedefinden saptırmak istediğin laflarına kanmayacak kadar safım!!! Lakin huri burda bir sadece islama değil her dine eşit mesafede olduğunu söyledi benim onun hakkında düşündüklerime karşı. Bu onun için aslında güzel bir fırsat, değerlendirirse benim ipliğimi pazara çıkarmış olur fenamı, sende herkese yazdığın gibi bana da kıçınla gülersin...

Selametle...

Sitelerde Paylaş
ablacım, huri onu zevkle yazar da

müslüman arkadaşlar bunu gene huriden bilip ona söverler.

yaptıkların yetmedi mi şimdi de aleni küfür etmeye mi başladın diye... :rolleyes:

Sevgili murtedd:

Yazsın diyorum bende işte.

Mesela burda bir sürü ateist her zaman söylediklerinin arkasında durdular ne olursa olsun.

Huri de her zaman bütün dinlere eşit mesafede olduğunu söyleyerek islam dışında hiçbir dine bel altı vurmadı. Vursun işte istiyorum eğer sözünde samimi ise, bunu yapacaksa sen de gül bana münasip göreceğin yerinle ama yapamazsa hurinin başlıklarının amacı anlaşılmış olacaktır, ondan sonrada ben söz veriyorum kendisinin hiçbir başlığına yazmayacağım. Hepinizin huzurunda söz veriyorum onun hiçbir başlığına yazmayacağım, lakin geçmişte iletilerin arasında kalmış kıytırık cümleler olmayacak, her iletisinin altında imza olarak görülecek bu, tek şartım budur.

Evet huri, sana hodri meydan diyorum...

Sitelerde Paylaş
Niye bulunamayım Lee:

Benim için Meryem namuslu bir hak dostudur. Ben senin kıvrak (!) zekan sayesinde hedefinden saptırmak istediğin laflarına kanmayacak kadar safım!!! Lakin huri burda bir sadece islama değil her dine eşit mesafede olduğunu söyledi benim onun hakkında düşündüklerime karşı. Bu onun için aslında güzel bir fırsat, değerlendirirse benim ipliğimi pazara çıkarmış olur fenamı, sende herkese yazdığın gibi bana da kıçınla gülersin...

Selametle...

ama bergüzar şimdi şöyle bir durum var.dikkat ettiyseniz huri başlıklarında referans olarak pekçok islami kaynak gösteriyor..söylediğiniz gibi meryem hakkında böyle bir araştırma yapmasına imkan yok,çünkü bu konuda kaynak yok...isa'nın gerçekten yaşayıp yaşamadığı bile muamma.ismi incil dışında hiçbir kaynakta geçmiyor,annesi nasıl geçsin?

Sitelerde Paylaş

çok yanlış abla çok..sen şuan büyük bir günah işledin..

İsa peygamberin hristiyanlar yada ateistler tarafından sevilip sevilmemesi bizi enterese etmez..

İsa, Allah ın hak peygamberidir ve Meryem de fahişe değildir..İsanın durumu Ademin durumu gibidir yani babasız yaratılmıştır..

Allah ın peygamberlerine ve onların ailelerine hakaret eden/dalga geçen bi kişi, ebedi cehennemliktir..

hz İSA da bu peygamberlerden biridir..bilmem anlatabildimmi?

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili murtedd:

Yazsın diyorum bende işte.

Mesela burda bir sürü ateist her zaman söylediklerinin arkasında durdular ne olursa olsun.

Huri de her zaman bütün dinlere eşit mesafede olduğunu söyleyerek islam dışında hiçbir dine bel altı vurmadı. Vursun işte istiyorum eğer sözünde samimi ise, bunu yapacaksa sen de gül bana münasip göreceğin yerinle ama yapamazsa hurinin başlıklarının amacı anlaşılmış olacaktır, ondan sonrada ben söz veriyorum kendisinin hiçbir başlığına yazmayacağım. Hepinizin huzurunda söz veriyorum onun hiçbir başlığına yazmayacağım, lakin geçmişte iletilerin arasında kalmış kıytırık cümleler olmayacak, her iletisinin altında imza olarak görülecek bu, tek şartım budur.

ben ağzımla gülmeyi tercih ederim.. :rolleyes:

huri bunu bence memnuniyetle yazacaktır.

ama hurinin başı bu işden de ağrıyacak.

gerçi o müslümanların kendisine çatmasından zevk alıyor ama...

;)

Sitelerde Paylaş

Sayin Berguzar,

Imzam sizin istediginiz sekilde degistirilmistir.

Forum yoneticileride uygun gorurler ise uzun bir zaman o sekilde kalmasindan zerre kadar gucenmeyecegim.

Ben istediginizi yaptim, ya peki siz ne zaman yazilarimi "tarafsiz" bir sekilde okumaya ve pesinen inkar etmemeye baslayacaksiniz?

Sitelerde Paylaş

Istediginiz zaman "Hodri Meydan" bolumunde tartisabiliriz.

Sizin sadece yapmaniz gereken bana hangi konuda tartisacagimizi bildirmeniz..

Ilgili oldugum ve kendime guvendigim konu Muhammed'in hayati.

Sayet kabul ederseniz belli ki ben saldiracagim, siz ha bire inkar edeceksiniz..

Iddialarima eger sizde belgelere, ve kaynaklara dayali bir sekilde karsilik verecek iseniz bekledigimiz hata. Hemen baslayalim.

Inkar etmek, isin icinden siyrilmak icin en kolay kacis sekli.

Sitelerde Paylaş

Normalde bu tip başlıklara asla girmiyorum; çünki sadece şahsi zan ve iftiralara dayanıyor..

Öncelikle birilerinin şunu anlaması laım ki; Hz. Muhammed(s.a.v.) bizim için hem kuldur, hem resül; hem beşerdir, hem peygamber... Yaşadığı dönemde can, mal, şan ve şöhretlerinihiçe sayarak ona tabi olanlar olduğu gibi; gösterdiği pek çok mucizelere rağmen ona karşı olanlarda oldu.. Diğer peygamberler içinde aynısı geçerlidir.. Her peygamber insani acz ve zaaflara düşmüştür..

Biz Hz.Muhammed (s.a.v) in şahsından kaynaklanan mükemmelliklerden dolayı iman etmiyoruz.. Onun vasıtası ile Rabbimizin bizlere teklif ettiği islamiyeti seçmemizde Peygamber bir vasıtadır.. Peygamberi seviyoruz; çünki Rabbimiz onu sevmiş.. Peygamberi seviyoruz; çünki onun getirdiği nur ve iman ile hem dünyamız, hem ahiretimiz huzur dolmuş.. Peygamberimizi seviyoruz; çünki oda bizi seviyor; Rabbimizi seviyor; ona mükemmel bir Kulluk ve ubudiyet sergilemiş.. Onun gösterdiği kulluk ve ubudiyetten de Rabbimiz razı olmuş..

İşte Rabbimiz ondan ve yaşantısından razı olduğu için bizde elimizden geldiğince onun gibi davranıp onun sünnetine uymaya çalışıyoruz.. Bu hem O Hz. Resulün şefaatine nail olabilmek için; Hem Rabbimizin razı olduğu tarza yakın olduğu için; hemde dünya ve ahiret saadetinin temini için...

Biz müslümanlar asla Ne Kur'anda; ne Hz. peygamberde bir kusur görmüyoruz.. Çünki Allah ondan razı olmuşken bizim onu eleştirmek gibi bir lüksümüz olamaz... Hem eleştirdiğiniz zaman dilimi 1500 sene öncesi..

1500 Sene öncesinin örf, adet, kanun ve kurallarına göre düşünmeniz lazım....

Konuya girmek istemiyorum; bana göre şahsi bir iftiradan başka bişey değil... Sexy huri gibi birisinden de iftiradan başka bişey beklenemez.. Konu İslam ve Hz.Peygamber olunca helede cinsellik olunca adam sanki o devirde yanlarında, hatta yataklarında gibi sallayıp duruyor.. Mlsf bu konuda yapılacak bişey yok; ya bu edepsizin dilini kesip münasip biyerine tıpa yapacaksın, ya Beddua edip Allah'a havale ediceksin; yada Dua edip ıslahını istiyeceksin.. Ben sonuncusunu tercih ediyorum.. Bu enerji ve inadını ve hiçlik uğruna gösterdiği çabayı islamiyet uğrunda kullanıp hem kendisine, hem çevresine; hem dünyasına, hem ahiretine faydalı olmasını temenni ediyorum... Layıksa Allah hidayet nasip etsin; değilse zaten en büyük cezayı çekecek..

Esas mesele şu : Hz. İsa; Hz.Musa, v.s... hepsi bizim Allah'ın peygamberidir ve Allah'ın razı olduğu kullardır.. Bizim için diğer peygamberlerde en az Hz. Muhammed (s.a.v) kadar sahip çıkmamız ve örnek almamız gereken insanlardır.. Asla Hz. Muhammed'i yada islamı yüceltmek adına diğer peygamberlere dil uzatmamak gerek..Rabbim kendi dininide, peygamberlerinide yüceltmiştir ve korumasını bilir..

Sexy Huri : Yeterince pislik yapıyorsun zaten, bunu birde imzana taşımana gerek yok... İmzanı değiştir lütfen...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...