Jump to content

ateistler bilimden anlar mı?

Recommended Posts

Tanrı inancının motivasyon verdiğini kabul etmen güzel..

bundan sonraki yazdığın diğer laflar da hiç bir uygulaması olmayan hayali sloganlar olmaktan öteye geçmiyor elbet ;)

biraz daha gerçekçi ve cesur olman dileğiyle

Tanrı inancı henüz bin yılların beyin yıkamasından kurtulamamış olanlarda elbette motivasyon meydana getirecektir. Çünkü bu bir şartlanmadır. Psikoloji de şartlanmaları ve sonuçlarını hiç okudun mu bilmem?

Artık sorgulayan ve bin yılların kandırmacası olan inancın nasıl bir masal olduğunu anlayan insanlar şartlanmaları aşıyorlar. Onlar kendi zihinlerinin efendileri oluyorlar. Çünkü insan bilse de bilmese de zaten gerçek budur. Bilen insan içinse sonuçları çok daha verimlidir tabii.

Gerçekleri farketmek adına o cesaret sana lazım olacak bence.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 310
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

freud ve pavlov birer psikolog ve insanlığa katkısı asla kanıtlanabilir değil..ama iletiyi ekleyenin kendisine bir katkısı olmuşsa o ayrı..

:blink: diyecek bişi bulamıyorum psikolojinin insanlığa katkısı olduğunun asla kanıtlanamayacağını söyleyen bi insanla ilk kez karşılaşıyorum

tarihinde mtt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ahlaksız sahtekar seni...

Kişi camiden söz ediyor sen odadan.

camiler ibadet için ve halk tarafından yaptırılır.

madem siz ateistler bilime çok meraklısınız siz de aranızda para toplayıp laboratuvar yaptırsanız ya..

sizi tutan mı oldu?

ancak oturduğunuz yerden içi boş laflar yapasınız..

azcık gerçekci ve dürüst olun

Sitelerde Paylaş
Tanrı inancı henüz bin yılların beyin yıkamasından kurtulamamış olanlarda elbette motivasyon meydana getirecektir. Çünkü bu bir şartlanmadır. Psikoloji de şartlanmaları ve sonuçlarını hiç okudun mu bilmem?

Artık sorgulayan ve bin yılların kandırmacası olan inancın nasıl bir masal olduğunu anlayan insanlar şartlanmaları aşıyorlar. Onlar kendi zihinlerinin efendileri oluyorlar. Çünkü insan bilse de bilmese de zaten gerçek budur. Bilen insan içinse sonuçları çok daha verimlidir tabii.

Gerçekleri farketmek adına o cesaret sana lazım olacak bence.

Tanrı inancının etkin olduğu bilimcilerin yaptıklarıyla ateist bilimcilerin yaptıkları arasında dağlar dağlar dağlar( bir milyon kere) kadar fark olması sana hiç bir şey fısıldamıyor mu?

gerçekten yazık

Sitelerde Paylaş

madem siz ateistler bilime çok meraklısınız siz de aranızda para toplayıp laboratuvar yaptırsanız ya..

sizi tutan mı oldu?

Hangi içi boş laf ?

Sitelerde Paylaş
Tanrı inancının etkin olduğu bilimcilerin yaptıklarıyla ateist bilimcilerin yaptıkları arasında dağlar dağlar dağlar( bir milyon kere) kadar fark olması sana hiç bir şey fısıldamıyor mu?

gerçekten yazık

Bu zaten tartışmalı bir konu. Ayrıca biraz önce de belirttim. Eskiden inancın hakimiyeti çok fazla idi. Çok az sorgulanan bir konu idi. Bilim adamı bile olsa bir yere kadar kendini bin yılların beyin yıkamasından kurtarabilmiştir. İçlerinden çok azı inancı devre dışı bırakmayı başarmıştır.

Ama unutma ki inanca rağmen bilim yapılmış ve bugünlere gelinmiştir. Dinlerin bilimi nasıl baskıladığı bilinen bir gerçek. Bu günlere çok zor geldik. Sorgulayan insanlar sayesinde inancın ne olduğunu anladık. Artık yemezler.

Sitelerde Paylaş

gerçekten yazık

Pozitif bilimlerle uğraşan bilim adamlarının büyük yüzdesi ateisttir hatta Dawkins'in sitesine bakarsan yapılmış istatistikleri de görürsün.

Hangi dağlar farkından bahsediyorsun ? Göster bana dağlar kadar farkları.

Sitelerde Paylaş
Bu zaten tartışmalı bir konu. Ayrıca biraz önce de belirttim. Eskiden inancın hakimiyeti çok fazla idi. Çok az sorgulanan bir konu idi. Bilim adamı bile olsa bir yere kadar kendini bin yılların beyin yıkamasından kurtarabilmiştir. İçlerinden çok azı inancı devre dışı bırakmayı başarmıştır.

Ama unutma ki inanca rağmen bilim yapılmış ve bugünlere gelinmiştir. Dinlerin bilimi nasıl baskıladığı bilinen bir gerçek. Bu günlere çok zor geldik. Sorgulayan insanlar sayesinde inancın ne olduğunu anladık. Artık yemezler.

haklısın galiba..

ama ufak bir sorun var..

bunları yazmak için kullandığın bilgisayar ve elektrik..vs bile bu deist bilimcilerin çalışmalarıyla oluştu..

ancak ateistlerin bizim için sağladığı bu boyutta bir nane henüz yok..

o yüzden bir kaç yüz milyon yıl bekleyelim..

eğer ateist bilimciler bir şeyler yapıp bizlere sunarlarsa bu konuyu tekrar tartışırız..

zira hiç bir uygulaması olmayan içi boş sloganlarından sıkılmaya başladım..

eminim sen de sıkılmışsındır

Sitelerde Paylaş

sizi tutan mı oldu?

Hayatı yalan dolan olan kişinin isteğine bakın azıcık dürüst olun.

komik bile değil.

İçinde okyanusta bir dalma kadar dürüstlük olan birisi islam denen lağım çukuruna bile bile inanırmı?

Burada türlü yollara baş vuran bir ahlaksız kalkmış dürüst olun diyor.

İşte islamın ürettiği bir zavallımsı. İnsanlara dürüst olun diyerek kendisi üçkağıt yapacakki onları sömürsün.

Sitelerde Paylaş
Pozitif bilimlerle uğraşan bilim adamlarının büyük yüzdesi ateisttir hatta Dawkins'in sitesine bakarsan yapılmış istatistikleri de görürsün.

Hangi dağlar farkından bahsediyorsun ? Göster bana dağlar kadar farkları.

gerçekten çok komik..

gel senle bir hodri meydan yapalım..

ben Newton diyorum..

sen bana Newton ayarında bir ateist bilimci söyle..

insanlığa ne katkı yapmış öğrenelim ateist bilimciler..

öyle laf salatasıyla olmuyor bu işler..

Sitelerde Paylaş
gerçekten çok komik..

gel senle bir hodri meydan yapalım..

ben Newton diyorum..

sen bana Newton ayarında bir ateist bilimci söyle..

insanlığa ne katkı yapmış öğrenelim ateist bilimciler..

öyle laf salatasıyla olmuyor bu işler..

Gereksiz bir hodri meydan olur, ancak şöyle söyleyim Einstain, Darwin, Carl Sagan, Richard Dawkins...

Bunlar gayet yeterli, bunun yanında kimin ne yaptığını ve ne kazandırdığını bu şekilde ölçemezsiniz.

Çok istiyorsanız nette araştırıp istatistikleri bulabilirsiniz, belki burada da daha önce yayınlanmıştır.

http://hypnosis.home.netcom.com/iq_vs_religiosity.htm

http://kspark.kaist.ac.kr/jesus/intelligen...%20religion.htm

tarihinde Colours tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hayatı yalan dolan olan kişinin isteğine bakın azıcık dürüst olun.

komik bile değil.

İçinde okyanusta bir dalma kadar dürüstlük olan birisi islam denen lağım çukuruna bile bile inanırmı?

Burada türlü yollara baş vuran bir ahlaksız kalkmış dürüst olun diyor.

İşte islamın ürettiği bir zavallımsı. İnsanlara dürüst olun diyerek kendisi üçkağıt yapacakki onları sömürsün.

dürüst olmak nedir biliyor musun?

cami yapıyorlar diye halkı kötüleyen birinin, bu konuşmasını kendi gibi düşünenlerce yaptırılmış bir laboratuvarın kapısının önünde yapıyor olmasıdır..

işte dürüstlük budur..

gerisi slogan ve boş kavga..sonuç olarak ne farkın var görünen? derler adama..ve bön bön bakmaya başlarsın..

Sitelerde Paylaş
dürüst olmak nedir biliyor musun?

cami yapıyorlar diye halkı kötüleyen birinin, bu konuşmasını kendi gibi düşünenlerce yaptırılmış bir laboratuvarın kapısının önünde yapıyor olmasıdır..

işte dürüstlük budur..

gerisi slogan ve boş kavga..sonuç olarak ne farkın var görünen? derler adama..ve bön bön bakmaya başlarsın..

Çünkü bu ülkenin camiye ihtiyacı yok, ihtiyaç fazlası cami var artık okul yapılsın.

Sitelerde Paylaş
haklısın galiba..

ama ufak bir sorun var..

bunları yazmak için kullandığın bilgisayar ve elektrik..vs bile bu deist bilimcilerin çalışmalarıyla oluştu..

ancak ateistlerin bizim için sağladığı bu boyutta bir nane henüz yok..

o yüzden bir kaç yüz milyon yıl bekleyelim..

eğer ateist bilimciler bir şeyler yapıp bizlere sunarlarsa bu konuyu tekrar tartışırız..

zira hiç bir uygulaması olmayan içi boş sloganlarından sıkılmaya başladım..

eminim sen de sıkılmışsındır

Sen kim oluyorsunda insanlığın ortak mirasını kullanmaktan dolayı beni eleştirmeye kalkıyorsun? Bu nasıl bir saçmalıktır böyle? Senin yetkin ne de kafanda yaptığın ayrımlarla insanları kategorize ediyorsun? Ateist bilimciler de elbette insanlığa katkıda bulunmuştur ve bulunmaya devam edecektir. Tabii diğerleri de öyle. Bilim ve teknoloji insanlığın ortak malıdır.

Sloganlardan sıkılmışmış. Bu başlıkta şu an senden başka slogan atan yok.

Sitelerde Paylaş
Gereksiz bir hodri meydan olur, ancak şöyle söyleyim Einstain, Darwin, Carl Sagan, Richard Dawkins...

Bunlar gayet yeterli, bunun yanında kimin ne yaptığını ve ne kazandırdığını bu şekilde ölçemezsiniz.

Çok istiyorsanız nette araştırıp istatistikleri bulabilirsiniz, belki burada da daha önce yayınlanmıştır.

Einstein zaman zaman teist, zaman zaman deist söylemleri olan biridir ki onu ateist gibi kullanma kurnazlığı yaparak kendini kandırma..

Darwinin insanlığa herhangi bir katkı yaptığını söylemek ancak komedi filimlerinde kullanılabilecek bir replik olabilir..

R. dawkins de zaten darwin gibi..

bana şöyle adam gibi bir bilimci söyle..

insanlığa yaptığı katkıyla beraber..

bak ben gayet açık bir biçimde söylüyorum..

faraday...elektiriği buldu..veya Newton..fizik ve matematikteki denklemleri

evet varmı bunlara eşdeğer ateist bilimci..

öyle boş boş laflar üretmekle olmuyor..

varsa yaz..

elektriği bulan faraday ayarında var mı ateist bilimci..eğer yoksa bundan böyle bir dürüstlük yapıp gaz lambasında işlerini gör..

lütfen yaz çekinme :lol:

Sitelerde Paylaş
? Ateist bilimciler de elbette insanlığa katkıda bulunmuştur ve bulunmaya devam edecektir.

bu iddianın içini dolduramadığın müddetçe kendini kandırmaya devam edeceksin..

bak ben söylüyorum..

faraday..elektriği buldu..

şimdi sıra sende..yapman gereken şey gayet basit..isim ve insanlığa katkısı..

Sitelerde Paylaş
Einstein zaman zaman teist, zaman zaman deist söylemleri olan biridir ki onu ateist gibi kullanma kurnazlığı yaparak kendini kandırma..

Darwinin insanlığa herhangi bir katkı yaptığını söylemek ancak komedi filimlerinde kullanılabilecek bir replik olabilir..

R. dawkins de zaten darwin gibi..

bana şöyle adam gibi bir bilimci söyle..

insanlığa yaptığı katkıyla beraber..

bak ben gayet açık bir biçimde söylüyorum..

faraday...elektiriği buldu..veya Newton..fizik ve matematikteki denklemleri

evet varmı bunlara eşdeğer ateist bilimci..

öyle boş boş laflar üretmekle olmuyor..

varsa yaz..

elektriği bulan faraday ayarında var mı ateist bilimci..eğer yoksa bundan böyle bir dürüstlük yapıp gaz lambasında işlerini gör..

lütfen yaz çekinme :lol:

Bak o mesajda sonradan değişiklik yaparak sana 2 tane link ekledim onlara bak istiyorsan. :)

İngilizcen varsa o linklerde ki istatistiklere bir göz gezdir. :)

Einstain kesinlikle teist değildir, öyle bahsetmesinin sebebi ABD'den aldığı tehdit mektuplarıdır.

Darwin'i de ciddiye almıyorsanız ne deyim size...

Bak bir de Stephan Hawking var..

tarihinde Colours tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Çünkü bu ülkenin camiye ihtiyacı yok, ihtiyaç fazlası cami var artık okul yapılsın.

camiler halk tarafından yaptırılıyor..onların keyfşne karışamayız..

madem onlar cami yaptırıyor sen de senin gibi düşünen ateistlerle bir araya gelip laburatuvar yaptır..sizi tutan mı var?

iştir kişinin aynası söze bakılmaz...

Sitelerde Paylaş
Bak o mesajda sonradan değişiklik yaparak sana 2 tane link ekledim onlara bak istiyorsan. :)

İngilizcen varsa o linklerde ki istatistiklere bir göz gezdir. :)

Einstain kesinlikle teist değildir, öyle bahsetmesinin sebebi ABD'den aldığı tehdit mektuplarıdır.

Darwin'i de ciddiye almıyorsanız ne deyim size...

Bak bir de Stephan Hawking var..

bırak link filan vermeyi şimdi ;)

buraya yaz..parayla yazmıyorsun ya..

önce ateist bilimcinin adını..

sonra da insanlığa yaptığı katkıyı..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...