Jump to content

Modern Hristiyanların Katliam sicili

Recommended Posts

Klasik Hristo hezeyanları sezdim.

Belki bir gün propagandalara inanmayıp kendi benliğinizle düşünmeye başlarsınız.

Belki...

Ben de sizde klasik müslo hezeyanları seziyorum, her din pis tü kaka islam şahane(!) öyle mi? “Hristo”lukla işimin olmadığını profilimden daha önce yazdığım mesajlarımı kontrol ederek, teolojik/dinsel ve felsefi konularda fikirlerimi okuyarak anlayabilirsiniz.

Luka 19/27 `Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'» (Burdaki kral bir benzetmedir kendisinin ikinci gelisi anlatir Isa , ona tabii olmayanlar kilictan gecirilecek)

Daha once de bu saptırmayı yapmıştınız ben de aynı yanıtı vermiştim:

luka:19/27 "lakin üzerine kral olmamı istemeyen o düşmanlarımı buraya getirin ve önümde öldürün "

Bunu söyleyen İsa değil İsa'nın anlattığı hikayedeki bir kral:

"Luk 19:11 Oradakiler bu sözleri dinlerken İsa konuşmasını bir benzetmeyle sürdürdü. Çünkü Kudüs'e yaklaşmıştı ve onlar, Tanrı'nın Egemenliğinin hemen ortaya çıkacağını sanıyorlardı."

Bu benzetmenin öznesi işte bu kral, İsa değil:

"Luk 19:14 Ne var ki, ülkesinin halkı adamdan nefret ediyormuş. Arkasından temsilciler göndererek, `Bu adamın üzerimize kral olmasını istemiyoruz' diye haber iletmişler.

Luk 19:15 «Adam kral atanmış olarak geri döndüğünde, parayı vermiş olduğu köleleri çağırtıp ne kazandıklarını öğrenmek istemiş. "

........................

..........................

Luk 19:27: "lakin üzerine kral olmamıÂ istemeyen o düşmanlarımı buraya getirin ve önümde öldürün"

Petrus 2: 12

Ama anlamadıkları konularda sövüp sayan bu kişiler, içgüdüleriyle yaşayan, yakalanıp boğazlanmak üzere doğan, akıldan yoksun hayvanlar gibidir. Hayvanlar gibi onlar da yıkıma uğrayacaklar. (Isaya inanmayan hayvan gibidir yakalanip bogazlanmasi gerekir

Orada dünyada inanmayanların yakalıp boğazlanmasından değil kıyametteki yıkımdan bahsediliyor, benzetme de bu yönde. Yoksa havarilerine “düşmanlarınız sevin” diyen haklı olarak kılıcını çeken havarisine “kılıcını yerine koy” diyen “öbür yanağını çevir” diyen birinden “inanmayanı yakalayıp boğazlayın” demesi beklenir mi? Her dini islam mı sanıyorsunuz? Müslüman olarak diğer inançlara pislik atmak için elinizden geleni yapmanızı anlıyorum, müslümanlardan bu beklenir zaten :)

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 246
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Daha once de bu saptırmayı yapmıştınız ben de aynı yanıtı vermiştim:

luka:19/27 "lakin üzerine kral olmamı istemeyen o düşmanlarımı buraya getirin ve önümde öldürün "

Bunu söyleyen İsa değil İsa'nın anlattığı hikayedeki bir kral:

"Luk 19:11 Oradakiler bu sözleri dinlerken İsa konuşmasını bir benzetmeyle sürdürdü. Çünkü Kudüs'e yaklaşmıştı ve onlar, Tanrı'nın Egemenliğinin hemen ortaya çıkacağını sanıyorlardı."

Bu benzetmenin öznesi işte bu kral, İsa değil:

"Luk 19:14 Ne var ki, ülkesinin halkı adamdan nefret ediyormuş. Arkasından temsilciler göndererek, `Bu adamın üzerimize kral olmasını istemiyoruz' diye haber iletmişler.

Luk 19:15 «Adam kral atanmış olarak geri döndüğünde, parayı vermiş olduğu köleleri çağırtıp ne kazandıklarını öğrenmek istemiş. "

........................

..........................

Luk 19:27: "lakin üzerine kral olmamıÂ istemeyen o düşmanlarımı buraya getirin ve önümde öldürün"

Orada dünyada inanmayanların yakalıp boğazlanmasından değil kıyametteki yıkımdan bahsediliyor, benzetme de bu yönde. Yoksa havarilerine düşmanlarınız sevin diyen haklı olarak kılıcını çeken havarisine kılıcını yerine koy diyen öbür yanağını çevir diyen birinden inanmayanı yakalayıp boğazlayın demesi beklenir mi? Her dini islam mı sanıyorsunuz? Müslüman olarak diğer inançlara pislik atmak için elinizden geleni yapmanızı anlıyorum, müslümanlardan bu beklenir zaten :)

yeni ahit benzetmeler üzerine kuruludur , hikayeyi okurken isa nin babanin yanina gidiyi ve sonra geri geleceyini , düsmanlarini yok edecek unutmayalim, ve tanrinin kraligini kurmak icin geri gelecek

19: 11 Oradakiler bu sözleri dinlerken İsa konuşmasını bir benzetmeyle sürdürdü. Çünkü Yeruşalim'e yaklaşmıştı ve onlar, Tanrı'nın Egemenliği'nin hemen ortaya çıkacağını sanıyorlardı.

19: 12 Bu nedenle İsa şöyle dedi: "Soylu bir adam, kral atanıp dönmek üzere uzak bir ülkeye gitti.

19: 13 Gitmeden önce kölelerinden onunu çağırıp onlara birer mina verdi. 'Ben

dönünceye dek bu paraları işletin' dedi.

19: 14 "Ne var ki, ülkesinin halkı adamdan nefret ediyordu. Arkasından temsilciler göndererek, 'Bu adamın üzerimize kral olmasını istemiyoruz' diye haber ilettiler.

19: 15 "Adam kral atanmış olarak geri döndüğünde, parayı vermiş olduğu köleleri çağırtıp ne kazandıklarını öğrenmek istedi.

19: 16 Birincisi geldi, 'Efendimiz' dedi, 'Senin bir minan on mina daha kazandı.'

19: 17 "Efendisi ona, 'Aferin, iyi köle!' dedi. 'En küçük işte güvenilir olduğunu

gösterdiğin için on kent üzerinde yetkili olacaksın.'

19: 18 "İkincisi gelip, 'Efendimiz, senin bir minan beş mina daha kazandı' dedi.

19: 19 "Efendisi ona da, 'Sen beş kent üzerinde yetkili olacaksın' dedi.

19: 20 "Başka biri geldi, 'Efendimiz' dedi, 'İşte senin minan! Onu bir mendile

sarıp sakladım.

19: 21 Çünkü senden korktum, sert adamsın; kendinden koymadığını alır, ekmediğini biçersin.'

19: 22 "Efendisi ona, 'Ey kötü köle, seni kendi ağzından çıkan sözle

yargılayacağım' dedi. 'Kendinden koymadığını alan, ekmediğini biçen sert bir adam

olduğumu bildiğine göre,

19: 23 neden paramı faize vermedin? Ben de geldiğimde onu faiziyle geri alırdım.'

19: 24 "Sonra çevrede duranlara, 'Elindeki minayı alın, on minası olana verin'

dedi.

19: 25 "Ona, 'Efendimiz' dediler, 'Onun zaten on minası var!'

19: 26 "O da, 'Size şunu söyleyeyim, kimde varsa ona daha çok verilecek. Ama kimde yoksa, kendisinde olan da elinden alınacak' dedi.

19: 27 'Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'"

isa benzetme ile kendini anlatiyor .

------------------------------------------------

Petrus 2: 12

Ama anlamadıkları konularda sövüp sayan bu kişiler, içgüdüleriyle yaşayan, yakalanıp boğazlanmak üzere doğan, akıldan yoksun hayvanlar gibidir. Hayvanlar gibi onlar da yıkıma uğrayacaklar.

burda hic bir yerde kiyamet yazmiyor.

Yuhanna 15/6

Bir kimse bende kalmazsa, çubuk gibi dışarı atılır ve kurur. Böylelerini toplar, ateşe atıp yakarlar. (Isa ya inanmayan kuru tahtadir toparlayin yakin)

Matta 10 /34

Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil, kılıç getirmeye geldim. Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık sokmaya geldim. `İnsanın düşmanları, kendi ev halkı olacaktır.'

Sitelerde Paylaş

Ben de sizde klasik müslo hezeyanları seziyorum, her din pis tü kaka islam şahane(!) öyle mi? “Hristo”lukla işimin olmadığını profilimden daha önce yazdığım mesajlarımı kontrol ederek, teolojik/dinsel ve felsefi konularda fikirlerimi okuyarak anlayabilirsiniz.

Yazmadığım yazıları bana mal ederek kendini aklayamazsın.

Senin fikirlerin değil eylemlerin önemlidir benim için. Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Senin eylemlerinse Klasik bir Hristo eylemcisi olduğunu gösteriyor.

Unutma !!!!!!!

Müslümanlar olmasa dünya ne Aristoyu tanıyacaktı nede bir başka filozofu. Senin Hristiiyan kankanın ellerinden bilgileri Msülümanlar kurtardı.

yazıyorsun ama boşa yazıyorsun, boş ve bilgisiz.

Sitelerde Paylaş

Yazmadığım yazıları bana mal ederek kendini aklayamazsın.

Senin fikirlerin değil eylemlerin önemlidir benim için. Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Senin eylemlerinse Klasik bir Hristo eylemcisi olduğunu gösteriyor.

Unutma !!!!!!!

Müslümanlar olmasa dünya ne Aristoyu tanıyacaktı nede bir başka filozofu. Senin Hristiiyan kankanın ellerinden bilgileri Msülümanlar kurtardı.

yazıyorsun ama boşa yazıyorsun, boş ve bilgisiz.

buna iskenderiye kütüphanesinin halife ömer tarafından yaktırılmasınıda ekleyelim.

Sitelerde Paylaş

buna iskenderiye kütüphanesinin halife ömer tarafından yaktırılmasınıda ekleyelim.

lütfen , bu külhen yalandir bunu kendinde biliyorsun .

hata yeni bir cinama filmi cikti

incil bölümüne dayanarak nasil kadin öldürülür bak

---------------------------

yeni hirst olan yününlar , kendi atalarin kitaplarini yakmislar

Sitelerde Paylaş

ruandanin basbakani ülkedeki Müslümanlara cagrida bulundu , insanlari Islamma davet etsinler diye

sebeb de

savas esnasin da , Müslümanlar her iki tarafin(maslumlara ) da evini ve ekmeyni paylastilar diye .

Hiç birinin müslümanlıktan haberi olmadığı için öyle yapmışlardır. Yoksa haram aylar çıkınca müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün diyen bir dinin insanlarının; haçlı zihniyeti taşıyanlardan eksik kalır bir yanı olur mu...

Sitelerde Paylaş

Hiç birinin müslümanlıktan haberi olmadığı için öyle yapmışlardır. Yoksa haram aylar çıkınca müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün diyen bir dinin insanlarının; haçlı zihniyeti taşıyanlardan eksik kalır bir yanı olur mu...

Hikayenin sonu nasıl bitmiş.Katledilecek olanlar haram aylar çıktığında, gelip bizi öldürün 4 aydır bir türlü kaçmayı başaramadık ta demişler mi ?

Sitelerde Paylaş

Hikayenin sonu nasıl bitmiş.Katledilecek olanlar haram aylar çıktığında, gelip bizi öldürün 4 aydır bir türlü kaçmayı başaramadık ta demişler mi ?

Orasını Muhammete sormak lazım. Çünkü dört ay bitince; kalanları Mekke'de, kaçanları Taif'te yakalamış. Artık kaçını öldürmüş bilemiyoruz. Nedense İslam tarihi bu konuda suskun kalmayı yeğliyor...

Sitelerde Paylaş

Orasını Muhammete sormak lazım. Çünkü dört ay bitince; kalanları Mekke'de, kaçanları Taif'te yakalamış. Artık kaçını öldürmüş bilemiyoruz. Nedense İslam tarihi bu konuda suskun kalmayı yeğliyor...

Muhammed denen barbarın yerinde olsaydım hiç mühlet vermezdim.

Sitelerde Paylaş

Muhammed denen barbarın yerinde olsaydım hiç mühlet vermezdim.

Barbar olduğunu ispatlamak için güzel bir yol... Hatta Hülagu gibi ölülerin bile kafalarının kesilmesi emrini de eklersen, işte sana mükemmel bir barbar daha olurdun. Çok olmadı atarsın bir atom bombası yerle bir edersin Taif'i olur biter yaaa, ne diye canını sıkıyorsun. İnsanlar ölüyormuş aman sen yaratmadın ya. Hem yaratan öldürün diyor zaten... Sanki Counter da bot yaratmış onları öldürüyoruz...

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

afrika dan son haberler

Nijeryadaki dev petrol şirketlerinin ve misyonerlerin kışkırtması ile yüzlerce Müslümanın katledilmesi, Afrikadaki Misyonerlik Tehlikesini yeniden akıllara getirdi. Batılıların Afrikayı sömürmek için öncü kuvvet olarak gönderdikleri Misyonerler, inanılmaz miktarlarda paralar harcayarak Afrikayı Hıristiyanlaştırırken İslami uyanışlar karşısında ise çaresiz kalıyorlar.

Haber: MUSTAFA R. ÖZGÜR

Nijerya'daki dev petrol şirketlerinin ve misyonerlerin kışkırtması ile yüzlerce Müslüman'ın katledilmesi, 'Afrika'daki Misyonerlik Tehlikesi'ni yeniden akıllara getirdi. Batılıların Afrika'yı sömürmek için öncü kuvvet olarak gönderdikleri Misyonerler, inanılmaz miktarlarda paralar harcayarak Afrika'yı Hıristiyanlaştırırken İslami uyanışlar karşısında ise çaresiz kalıyorlar. Yüzyıllarca çalışarak kandırdıkları Afrikalıların kolay bir şekilde İslam'a girmeleri üzerine Misyonerler işbirlikçileri aracılığı ile Müslümanların katledilmesine neden oluyorlar. Bugünlerde Nijerya'da olduğu gibi daha önce de Liberya, Senegal, Uganda, Cibuti ve Kenya gibi birçok ülkede, güçlenmeye başlayan İslami Uyanış Hareketleri, Misyonerlerin kışkırtmaları sonucunda kanlı bir şekilde bastırılmıştı.

Nijerya'daki dev petrol şirketlerinin ve misyonerlerin kışkırtması ile yüzlerce Müslüman'ın katledilmesi 'Afrika'daki Misyonerlik Tehlikesi'ni yeniden akıllara getirdi. Batılıların Afrika'yı sömürmek için öncü kuvvet olarak gönderdikleri Misyonerler, inanılmaz miktarlarda paralar harcayarak Afrika'yı Hıristiyanlaştırırken İslami uyanışlar karşısında da işbirlikçileri aracılığı ile Müslümanların katledilmesine neden oluyor.

Sitelerde Paylaş

Nijeryadaki dev petrol şirketlerinin ve misyonerlerin kışkırtması ile yüzlerce Müslümanın katledilmesi, Afrikadaki Misyonerlik Tehlikesini yeniden akıllara getirdi. Batılıların Afrikayı sömürmek için öncü kuvvet olarak gönderdikleri Misyonerler, inanılmaz miktarlarda paralar harcayarak Afrikayı Hıristiyanlaştırırken İslami uyanışlar karşısında ise çaresiz kalıyorlar.

Haber: MUSTAFA R. ÖZGÜR

Nijerya'daki dev petrol şirketlerinin ve misyonerlerin kışkırtması ile yüzlerce Müslüman'ın katledilmesi, 'Afrika'daki Misyonerlik Tehlikesi'ni yeniden akıllara getirdi. Batılıların Afrika'yı sömürmek için öncü kuvvet olarak gönderdikleri Misyonerler, inanılmaz miktarlarda paralar harcayarak Afrika'yı Hıristiyanlaştırırken İslami uyanışlar karşısında ise çaresiz kalıyorlar. Yüzyıllarca çalışarak kandırdıkları Afrikalıların kolay bir şekilde İslam'a girmeleri üzerine Misyonerler işbirlikçileri aracılığı ile Müslümanların katledilmesine neden oluyorlar. Bugünlerde Nijerya'da olduğu gibi daha önce de Liberya, Senegal, Uganda, Cibuti ve Kenya gibi birçok ülkede, güçlenmeye başlayan İslami Uyanış Hareketleri, Misyonerlerin kışkırtmaları sonucunda kanlı bir şekilde bastırılmıştı.

Nijerya'daki dev petrol şirketlerinin ve misyonerlerin kışkırtması ile yüzlerce Müslüman'ın katledilmesi 'Afrika'daki Misyonerlik Tehlikesi'ni yeniden akıllara getirdi. Batılıların Afrika'yı sömürmek için öncü kuvvet olarak gönderdikleri Misyonerler, inanılmaz miktarlarda paralar harcayarak Afrika'yı Hıristiyanlaştırırken İslami uyanışlar karşısında da işbirlikçileri aracılığı ile Müslümanların katledilmesine neden oluyor.

alinti

http://haksozhaber.net/news_detail.php?id=9265

Sitelerde Paylaş

SLAMİ UYANIŞLAR KARŞISINDA MİSYONERLER ÇILGINA DÖNÜYORLAR

Son günlerde Nijerya'daki dev petrol şirketleri ve Misyoner örgütler tarafından kışkırtılan yerel güçlerin şehit ettiği yüzlerce Müslüman gibi daha önce de farklı ülkelerde de bilinçlenen Müslümanlar katliama uğramışlardı. Liberya, Senegal, Uganda, Cibuti ve Kenya gibi birçok ülkede güçlenmeye başlayan İslami Uyanış Hareketleri, Misyonerlerin kışkırtmaları sonucunda kanlı bir şekilde bastırılmıştı. Afrika'nın küçük ülkelerinden olan Liberya'da 1990'da çıkarılan ayaklanmanın asıl amacı bu ülkedeki İslâmi ilerleyişin önüne geçmekti. 3 milyon nüfusa sahip Liberya'da halkın yaklaşık % 45'ini oluşturan Müslümanlar kanlı bir kıyıma uğratıldılar. Liberya Kilisesi'nin çıkarttığı Observer gazetesinin ve misyonerlerin tahrikleri neticesinde ayaklanma başlatıldı. Müslüman köylerinde toplu katliam gerçekleştirdiler ve özellikle köy imamlarını katlettiler.

FRANSA HESABINA ÇALIŞAN MİSYONERLER KATLİAM YAPTIRDI

1989 yılında Batı Afrika ülkelerinden Senegal'in başkenti Dakar'da Senegallilerin Moritanyalılara saldırmaları üzerine başlayan çatışmalarda da birçok insan katledilmişti. Bu olaylarda özellikle Fransa hesabına çalışan misyonerlerin parmağı olduğu sonradan ortaya çıkartılmıştı. Moritanya Kültür Bakanı Ahmed el-Emin Veled bu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada misyonerlerin Afrika'da güven ve istikrarı bozmak, çeşitli sürtüşmelere sebep olabilmek için bilhassa Hıristiyan yaptıkları kimseleri kullandıklarını ve bu arada ayrılıkçı gruplar ile de işbirliği içine girdiklerini söylemişti. Ahmed el-Emin Veled, Senegal ile Moritanya arasında ortaya çıkan sürtüşmede Katolik Kilisesi hesabına çalışan misyonerlerin büyük rollerinin olduğuna işaret etmişti. Uganda'da 19. yüzyılın sonlarına doğru başlayan Müslüman katliamının arkasında da yine Hıristiyan misyonerler vardı. Hıristiyan misyonerler bu ülkedeki Müslüman hâkimiyetine son verebilmek için adam satın alma yoluyla bazı yerli Ugandalıları kendi taraflarına çektiler ve sonra kendi adamlarına modern silahlar temin ederek Müslümanlara karşı dini savaşlar başlattılar. Bu savaşlarda on binlerce Müslüman topluca şehit edildi.

MİSYONERLER SUDAN'I DA KARIŞTIRMIŞLARDI

Son günlerde yine hedef ülke olan Sudan'ın güneyindeki ayrılıkçı gruplara da Hıristiyan misyonerler tarafından tabut içinde silah gönderildiği Sudan polisi tarafından tespit edilmişti. Bu olayın ortaya çıkarıldığı dönemdeki Sudan Kültür Bakanı olan Ali Şumuvv, bir açıklamasında Sudan'ın çeşitli iç problemlerinin arkasında Hıristiyan misyonerlerin bulunduğuna işaret etmişti. Ali Şumuvv, misyonerlerin Sudan'ın güneyini kuzeyinden ayırarak bu bölgede kendi amaçlarına hizmet edecek ufak bir devlet ortaya çıkarmak için bütün imkânlarını seferber ettiklerini belirtmiş ve Afrika'daki Müslümanların en büyük baş belalarının Hıristiyan misyonerler olduğuna dikkat çekmişti.

Sitelerde Paylaş

KENYA, MİSYONERLERİ SİLAH KAÇAKÇILIĞI VE GÜVENLİĞİ TEHDİT ETTİKLERİ İÇİN KOVDU

Gittikleri yerlerde merhamet tacirliği yapan misyonerlerin Afrika'nın Vatikan'ı olarak tanımlanan Kenya'da ise silah ticareti ile de uğraştıkları belirlenmişti. Kenya hükümeti ülkeye silah soktukları ve iç güvenliği tehdit ettikleri gerekçesiyle Kenya Hıristiyan Kiliseler Birliği (ACCK) üyesi bazı misyonerleri sınır dışı etti. Kenya hükümeti olayla ilgili açıklamasında Hıristiyanlık propagandasında kullanılacak malzeme diye göstererek ülkeye silah ve savaşta kullanılacak haritalar soktuklarının tespit edildiğini bildirmişti.

SÖMÜRGECİLER İLE MİSYONERLER EL ELE

Afrika'nın Batılılar tarafından keşfinden sonra bu kıtaya ilk giden öncü kuvvet, misyonerler oldu. Misyonerlerin amacı, sadece insanları Hıristiyanlaştırmak değil, aynı zamanda onları sömürge hâkimiyetine hazır hale getirmekti. Misyonerler bütün güç ve imkânlarıyla çalıştılar. Bir yandan Afrika'nın tabii zenginlikleri Avrupa'ya aktarılırken, diğer yandan ekonomik gelişmeler dolayısıyla işçi talebinin karşılanması için insanlar köleleştirildiler. Avrupalının yüzyıllar süren sömürge düzeninin neticesi, bu kıtanın esareti oldu. Batılılar, Hıristiyanlaştırma faaliyetleri çerçevesinde yüzyıllar boyunca gerçekleştiremediklerini bugün yoksulluğu fırsat bilerek gerçekleştirmek istiyorlar.

MİLYARLARCA DOLARI AHLAKSIZ BİR SAVAŞA HARCIYORLAR

Bugün Batı'nım göndermiş olduğu Hıristiyan misyonerler Afrika insanının yoksulluğunu ve açlığını onu Hıristiyanlaştırmak için kullanıyorlar. 1970'lerde Hıristiyanlaştırma faaliyetlerine 70 milyar dolar ayıran Batılılar, 1980'lerde bu miktarı 100 milyar dolara çıkartırken şu anda 250 Milyar dolar civarında inanılmaz rakamları her yıl mazlum kıtayı Hıristiyanlaştırmak için harcıyorlar. Yardımseverler kisvesi altında faaliyet yürüten misyonerler her gün Afrikalıların inancını çalıyorlar. Yetim Müslüman çocuklar, papazlar tarafından idare edilen Hıristiyan yetimhanelerine götürülmekte ve içlerinden zeki olanlara kilise bursları temin edilerek Batı ülkelerine tahsil yapmaya gönderilmektedirler. Bunlar Batı ülkelerinin Afrika ülkelerindeki çıkarlarını korumaya elverişli hale getirilmek üzere özel bir eğitime tabi tutulmaktadırlar.

Her yıl milyarlarca dolar parayı Afrika'yı Hıristiyanlaştırmak için harcayan Batılılar İslam ile tanışmayan veya yerel dinlere sahip olan Afrikalılar arasında tahrif edilmiş dinlerini hızla yaysalar da İslami uyanışlar karşısında çaresiz kalıyorlar.

http://haksozhaber.net/news_detail.php?id=9265

ffffffffnijeryaaa.jpg

img_25670_camide-katliam.jpg

massacre.jpg

Sitelerde Paylaş

Bu olayın müslümanla hrisyiyanla ilgisi yok herkes savaşta birbirini katleder savaş olsa gelip adam ananızıbabanızı katletse bakın bakalım nasıl canavara dönüşüyorsunuz evet bakınca insanın içi acıyor ama işi kendinize geldimi, hiç şüphem yok o kişilerden farkınız kalmaz hiçbirimizin..Katliamı Türklerde yapar Amerikalılarda yapar hepsi aynı..Herkes birbirinin katliamlarını sayar ama hepsi aynı farkları yok..

mesela birisi ailenizden birini acımasızca öldürür sizde onunidam edilmesini istersiniz bu durumda şiddet yanlısı olmadığınızı mı düşünürsünüz hayır sadece öldürme sorumluluğunu üzerinize almazsınız bu sizi vijdanen rahatlatır ancak idam eilmesi hem sizi tatmin eder hemde viajdanen siz öldürmediğiniz için kendinizi rahat hissedersiniz...

Size saldıran birini polise şikayet edersiniz böylece modern olduğunuzu düşünürsünüz halbuki o şikayet ettiğiniz kişinin hapishanedemaddi manevi ve psikolojik şiddete maruz kalmasından haz duyarsınız....

Sonuçta modernleştikçe katliamlarımızda modernleşiyor..:)

Sitelerde Paylaş

Bu olayın müslümanla hrisyiyanla ilgisi yok herkes savaşta birbirini katleder savaş olsa gelip adam ananızıbabanızı katletse bakın bakalım nasıl canavara dönüşüyorsunuz evet bakınca insanın içi acıyor ama işi kendinize geldimi, hiç şüphem yok o kişilerden farkınız kalmaz hiçbirimizin..Katliamı Türklerde yapar Amerikalılarda yapar hepsi aynı..Herkes birbirinin katliamlarını sayar ama hepsi aynı farkları yok..

mesela birisi ailenizden birini acımasızca öldürür sizde onunidam edilmesini istersiniz bu durumda şiddet yanlısı olmadığınızı mı düşünürsünüz hayır sadece öldürme sorumluluğunu üzerinize almazsınız bu sizi vijdanen rahatlatır ancak idam eilmesi hem sizi tatmin eder hemde viajdanen siz öldürmediğiniz için kendinizi rahat hissedersiniz...

Size saldıran birini polise şikayet edersiniz böylece modern olduğunuzu düşünürsünüz halbuki o şikayet ettiğiniz kişinin hapishanedemaddi manevi ve psikolojik şiddete maruz kalmasından haz duyarsınız....

Sonuçta modernleştikçe katliamlarımızda modernleşiyor..:)

Katliam kelimesi; kendisini savunma imkanı olmayan masum insanların öldürülmesidir. Savaş ise; farklı bir olaydır. İnsanlar elbette savaşır elbette savaş demek kan demektir. Ancak her savaş katliam olmaz. Eğer seni öldürmek isteyenlerle savaşıyorsan; bu savaştır. Özgürlüğün; canın, ailen ve arkadaşların için, sadece senden bunları almak isteyenlerle savaşıyorsanız bu bir katliam değildir. İnsanlar ölür ama katliam olmaz. Bu konuda bakınız Çanakkale savaşları...

Katliam ise çok farklıdır. Öncelikle amaç olarak birbirinden ayrılırlar. Savaşta amaç düşmanı savaş dışı bırakmaktır. Oysa katliamda amaç düşmanı ve onun gibi olan herkesi yok etmektir.

Burada bahsedilen katliamlar işte bu amaçların güdülmesi olayıdır. Ordular sadece onlarla silahlı mücadele edenlerle değil, aynı zamanda masum insanlarla da savaşırlar. İşte o zaman iş savaş olmaktan çıkar katliama dönüşür. Savaşta teslim olanlar öldürülmez. SAvaşta çocuklar ve kadınlar öldürülmez. SAvaşta masum insanlar öldürülmez. SAvaşta sadece savaşmak isteyenler ölürler. Ümit ederdik ki; hiç savaş olmasa ama maalesef olmuştur. Din, siyaset, toprak, yaşam vb çok neden için savaşlar olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Ancak Türkler konusu farklıdır. ATatürk'ün de dediğin gibi; Türkler ne yazık ki adına hırka dedikleri bir palasparenin peşinden sözde peygamber ve idin için oraya buraya saldırılmışlardır. Yalnız yine de tarihte Türkler katliam yapmamışlardır. Bizler sadece savaşmışız. Karşımıza çıkan ve bizimle savaşmak isteyen herkesi öldürmüşüz, esir almışız. Ancak hiç bir zaman katliam yapmamışız. Bunun en büyük örneği Türkler hiç bir zaman tarihleri boyunca ibadethane yakmamışlardır. Oysa tarihin çok kısmında dinlerin hiç birisine inanmamamış ama yine de tek bir kilise veya cami veya budist tapınağı yakmamışız.

Bence aradaki farkı ortaya iyi koymak lazım...

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...