Jump to content

Allahı sevmiyorum

Recommended Posts

Allahı sevmiyorum. Sevilecek bir tarafı var mı? İçimden sevmek gelmiyor. Tiksiniyorum ondan.

Tarih sahnesindeki en kötü tanrılardan biri. Kadınları erkeklerin malı yapan bir tanrı. İnsanların ellerini, ayaklarını kesen bir tanrı. Kullarını cehennemde sonsuza kadar yakacak olan bir tanrı. Bundan da zevk alıyor gibi görünüyor. Yalancı bir tanrı sonra da. Aynı zamanda öyle bir akıl hastası ki kendisini saklayıp sonra da inanıp inanmama deneyi yapıyor insanlar üstünde.

İyi ki böyle bir tanrı yok. Olsaydı bile sonsuza kadar cehennemde yanmak uğruna inanmazdım ona.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyi ki böyle bir tanrı yok. Olsaydı bile sonsuza kadar cehennemde yanmak uğruna inanmazdım ona.

inkarcılar nasıl bir kumar oynadıklarının farkında değiller.cehenneme girenler bidaha asla çıkmicaktır.umarım hidayet nasip olur size.

çünkü cehenneme girildiği zaman, ay ben burayı sorgulicam,yok işte bu ateş nasıl yanıyor gibi şeyler soramicak inkarcılar.buda bi gerçek.

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
inkarcılar nasıl bir kumar oynadıklarının farkında değiller.cehenneme girenler bidaha asla çıkmicaktır.umarım hidayet nasip olur size.

çünkü cehenneme girildiği zaman, ay ben burayı sorgulicam,yok işte bu ateş nasıl yanıyor gibi şeyler soramicak inkarcılar.buda bi gerçek.

Diyelimki dedigin dogru, peki bu tanriyi sevmene yeterlimi? Yani sen, ya se se, ya si si modundami inaniyorsun?

Sitelerde Paylaş

Kardeş olsaydı bile sevemezdim. Allaha şükür ki Allah yok (tezat br cümle oldu ama hoşuma gitti)

Bir tanrı cehennem yaratıyorsa ve canlıları orada yakıyorsa sapık bir tanrıdır. Suçu neymiş insanların: "Ona inanmamışlar" Aman ne büyük suç. Sanki ben inanmasam ona dokunacak birşey var.

Muhammedin beyin yıkama taktiklerinden biri bu. Daha doğrusu tüm dinlerin beyin yıkama taktiklerinden biri bu.

Ben tanrı olsaydı şöyle derdim:

"Bana inananları ölümden sonra tekrar var edeceğim. Beni yok sayanları ise ben de yok sayacağım ve tekrar var etmeyeceğim."

Bu kadar işte. İşgenceye ne gerek var?

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok kardeş.

Ben tanrıya inanmıyorum ama Tanrı var olabilir. Böyle bir ihtimal de var. Ama herşeyin kaynağı bir tanrı değil. Bİzler gibi canlı olan, kökenini evrenden alan bir tanrı. Ama evrim o canlıyı o kadar zeki yapmış olabilir ki, sonunda tanrısal bir bilgi birikimine, hatta başka evrenler yaratabilecek bir teknolojik düzeye çıkmış olabilir.

Yarattığı evrenlerde ise bir nevi sonsuz yaşam bulmuş olabilir.

Bu da benim fantazim işte.....

Sitelerde Paylaş

Sizin sevmediğiniz Yaratıcınız değil; insanlar.... İnsanların yanlışları... Ve sevmeme nedeniniz ise gerçekte Rabbinizi bilmemeniz yada yanlış bilmeniz....

Alllah insanı ve bu kainatı yoktan yaradandır... Siz farkında olmadan hayatınızı idame ettirendir.. Sevdiğiniz herşeyi yaradan da odur.. Size sevmek dugusunu bahşeden de odur... Bizleri yokluk karanlıklarından varlık alemine çıkaran da odur.. 50-60 senelik bu dünya hanından bizleri ebedi bir saadete davet eden de odur...

Sizin sevmediğiniz insanları yargılayacak olan da odur... Zalimin zulmünün cezasını verecek; mazlumların mükafatını verecek olanda odur....

Madem siz zalimleri sevmiyorsunuz ve onlardan nefret ediyorsunuz ve gücünüz yetse onlardan en vahşi şekilde intikam almak istiyorsunuz; O zaman kainat ve mevcudat ve diğer mahlukat nazarında o zalimlerden olmayın....Çünki onlarda Yaratıcılarını inkar eden, bunca nimeti hiçe sayarak tüm kainatı tesadüf oyuncağı sanan zalim insanlardan nefret ediyor ve Allahtan bu zalim insanları cezalandırmasını istiyor...

İşte o zalimlerden olduğunuzda diğer mazlumların hakkının muhafazası için o cezaya çarptırılacaksınız... Bu zülüm değil; adalettir... Çünki sizde size göre zalim olanlardan intikam almak istiyorsunuz... Elbet Allah sizin isteklerinizide kabul edecek.. Çünki o adildir... Hatta müslümanda olsa; hatta ehl-i Cennette de olsa sizin hakkınızı yada öcünüzüde alacaktır....

Madem siz bu zalimlerden nefret ediyorsunuz; Zalim Melekler ve diğer mahlukat nazarında zalimlerden olmayın ki; onlarda sizden nefret etmesin....

Unutmayın ki; Yanlız değiliz... her anımız, her sözümüz, her hareketimiz kaydedilmekte...

Sitelerde Paylaş
Unutmayın ki; Yanlız değiliz... her anımız, her sözümüz, her hareketimiz kaydedilmekte...

Bak sen, allahın paparazzi memurlarıda var demekki ? Ayıp denen bir şey var yaaa. Bu allah röntgenciliği çok seviyor galiba ?

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen Mahluksun; O Mabut..... Helel dairede ayıp olmaz.. Ayıplanacak bişey yapıyorsanda ispat için kaydedilir; taki inkar edemeyesin yada ettiğinde ispat edilsin....

İnsanca düşündüğün için bu tip mantık hatalarına düşüyorsun.....

Sen evinde beslediğin kuşların çiftleşmelerini gördüğünde röntgencilikmi yapmış oluyorsun.. O mahlukların senden haberi varmı ? yada onların yaptığı ayıp mı..?

Fıtratta ayıp yoktur; Ayıp referans aldığımız değerlere göre değişkenlik gösteren bir kavramdır.....

Kainat nazarında ayıp; Rabbine asi olmaktır.. İşte bu ayıbı işleyenlerden de tüm kainat davacı olmaktadır....

Sitelerde Paylaş
Sen Mahluksun; O Mabut..... Helel dairede ayıp olmaz.. Ayıplanacak bişey yapıyorsanda ispat için kaydedilir; taki inkar edemeyesin yada ettiğinde ispat edilsin....

Nasıl yanii ?? Allah için helal ve haram olanlardamı var?

Mesela ben evli eşimle yatarken allah baktığında helal,eğer zine ediyorsam allaha haram mı oluyor ?

Ya nasıl düşünecektim peki,allahçamı yoksa hayvanca mı?

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sn. BurceLeee...

İslam Akıl sahiplerini muhat alır.. Akıldan yoksunların mükellefiyeti yoktur.. Bu hukuk sisteminde de böyledir... Dolayısı ile bende öyle yapıyorum.. Okuduğunu anlama kabiliyetinden yoksun insanları muhat alımıyorum.. O yüzden sorularınıza yanıt veremiyeceğim..

Sitelerde Paylaş

Sen sanki cennetliksin, sen allah mısın, sanane, sen mi karar veriyorsun kimin cennetlik kimin cehennemlik oldugunu.

Hem nerden biliyorsun cennet cehennemin varolduğunu.

Sitelerde Paylaş

Sen evinde beslediğin kuşların çiftleşmelerini gördüğünde röntgencilikmi yapmış oluyorsun.. O mahlukların senden haberi varmı ? yada onların yaptığı ayıp mı..?

Fıtratta ayıp yoktur; Ayıp referans aldığımız değerlere göre değişkenlik gösteren bir kavramdır.....

Kainat nazarında ayıp; Rabbine asi olmaktır.. İşte bu ayıbı işleyenlerden de tüm kainat davacı olmaktadır....

Ağzımı bozakcatım ama neyse,

Peki o zaman ayıp yokta neden tesettur ve ortünme bu kadar önemli allah cıplak yarattığını neden illa ortunun demis.

tarihinde erosa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk yazdığına istinaden; kul dünyada Allah'ın şahidi hükmündedir... Dolayısı ile Son hüküm Allah'ın olmakla birlikte Kulda az, çok insanın ne mal olduğunu bilir...

benim yazıma verdiğin cevaba mukabil : Biz Allah değiliz ki; mahlukuz.. Ayıp bizim için ve bizim aramızdaki değerlere göredir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...