Jump to content

Allahı sevmiyorum

Recommended Posts

Siz yokluğu asla idrak edemiyorsunuz.. Dolayısı ile yokluktan korkmadığınızı sanıyorsunuz.. Oysa yokluğu kıyısından, köşesinden; en uzak köşesinden de olsa >His boyutunda idrat ettiğiniz anda Cehennemin bile ne büyük bir nimet olduğunu anlayacaksınız...

oy oy oy..hayalleri gerçek sananlara şizofren denildiğini duymuştum

Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

müslüman her zaman haklının yanında olur müslüman her zaman zulüm görenin yanında olur müslüman her zaman ezilmişin yanında olur müslüman her zaman doğrunun yanında olur müslüman ateist de olsa kafirde olsa bütün herkese iyilik yapar bir kişiyi ölümden kurtarmak tüm inasnlığı ölümden kurtarmak gibidir islamda ateisizm neyi vadediyo yok olmayı islam neyi vadediyo hakkı doğruyu islam neyi vadediyo iyilik yapan iman edenler için edebi cenneti ateizm neyi vadediyo hiçbişeyi

Sitelerde Paylaş
Allahı sevmiyorum. Sevilecek bir tarafı var mı? İçimden sevmek gelmiyor. Tiksiniyorum ondan.

Tarih sahnesindeki en kötü tanrılardan biri. Kadınları erkeklerin malı yapan bir tanrı. İnsanların ellerini, ayaklarını kesen bir tanrı. Kullarını cehennemde sonsuza kadar yakacak olan bir tanrı. Bundan da zevk alıyor gibi görünüyor. Yalancı bir tanrı sonra da. Aynı zamanda öyle bir akıl hastası ki kendisini saklayıp sonra da inanıp inanmama deneyi yapıyor insanlar üstünde.

İyi ki böyle bir tanrı yok. Olsaydı bile sonsuza kadar cehennemde yanmak uğruna inanmazdım ona.

İnsanın inanmadığı bir şeyi sevip sevmemek gibi bir saçmalığa nasıl dayanabildiğini akıllar alırmı sanıyorsun hem inanma hem sevme nasıl olyor bu????

Zıtlık senin benliğinde..

Allahı sevmiyorum muş pehh sevmiyorsan bile inanıyorsun demektir insan inanmadığı birşey üzerinde sevmiyorum diye yorum yapabilirmi..

Olmayan bir şey sevilebilirmi?yada nefret edilebilirmi?

Önce buna cevap ver sonra topic aç..

Sitelerde Paylaş
Sen Mahluksun; O Mabut..... Helel dairede ayıp olmaz.. Ayıplanacak bişey yapıyorsanda ispat için kaydedilir; taki inkar edemeyesin yada ettiğinde ispat edilsin....

İnsanca düşündüğün için bu tip mantık hatalarına düşüyorsun.....

Sen evinde beslediğin kuşların çiftleşmelerini gördüğünde röntgencilikmi yapmış oluyorsun.. O mahlukların senden haberi varmı ? yada onların yaptığı ayıp mı..?

Fıtratta ayıp yoktur; Ayıp referans aldığımız değerlere göre değişkenlik gösteren bir kavramdır.....

Kainat nazarında ayıp; Rabbine asi olmaktır.. İşte bu ayıbı işleyenlerden de tüm kainat davacı olmaktadır....

peki neden melekler kaydediyor tanrı kaydedemiyor mu veya aklında tutamıyor mu?

tarihinde fairy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İnsanın inanmadığı bir şeyi sevip sevmemek gibi bir saçmalığa nasıl dayanabildiğini akıllar alırmı sanıyorsun hem inanma hem sevme nasıl olyor bu????

Zıtlık senin benliğinde..

Allahı sevmiyorum muş pehh sevmiyorsan bile inanıyorsun demektir insan inanmadığı birşey üzerinde sevmiyorum diye yorum yapabilirmi..

Olmayan bir şey sevilebilirmi?yada nefret edilebilirmi?

Önce buna cevap ver sonra topic aç..

Allah var olmayabilir ama Allah kavramı var. Benim sevmedğim ise insanoğlunda şekillenen Allah denilen o imaj. Allah düşüncesi insanlık tarihindeki en zararlı düşüncelerden biri. Ben bunu sevmiyorum.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Allah var olmayabilir ama Allah kavramı var. Benim sevmedğim ise insanoğlunda şekillenen Allah denilen o imaj. Allah düşüncesi insanlık tarihindeki en zararlı düşüncelerden biri. Ben bunu sevmiyorum.

O halde açtığın topic başlığı hiç oomamış değiştirirsen sevinirim..

Allah kavramını sevmiyorum diyebilirdin pekala..

Sitelerde Paylaş
O halde açtığın topic başlığı hiç oomamış değiştirirsen sevinirim..

Allah kavramını sevmiyorum diyebilirdin pekala..

Allahı sevmiyorum daha içerikli bir söz çünkü..daha sarsıcı..ifade gücü daha fazla..doğru ve yerinde bir söz..

Sitelerde Paylaş
Kardeş olsaydı bile sevemezdim. Allaha şükür ki Allah yok (tezat br cümle oldu ama hoşuma gitti)

Bir tanrı cehennem yaratıyorsa ve canlıları orada yakıyorsa sapık bir tanrıdır. Suçu neymiş insanların: "Ona inanmamışlar" Aman ne büyük suç. Sanki ben inanmasam ona dokunacak birşey var.

Muhammedin beyin yıkama taktiklerinden biri bu. Daha doğrusu tüm dinlerin beyin yıkama taktiklerinden biri bu.

Ben tanrı olsaydı şöyle derdim:

"Bana inananları ölümden sonra tekrar var edeceğim. Beni yok sayanları ise ben de yok sayacağım ve tekrar var etmeyeceğim."

Bu kadar işte. İşgenceye ne gerek var?

Sevgili darwin:

Cehennemi bilmeden çok güzel tariflemişsin işte, bu dünyada zulüme ve kötülüğe bulaşmış herkesin gideceği yer cehennem ve cehennemde aynen senin dediğin gibi, kendi gerçeğiyle yüzleşme durumu.

"Bana inananları ölümden sonra tekrar var edeceğim. Beni yok sayanları ise ben de yok sayacağım ve tekrar var etmeyeceğim."

demişsin ya, şöyle diyor aslında cehennemdeki, keşke şu an yok olabilsemde kendimle yüzleşmeseydim.

Kişi niye cehenneme gitmiştir, Allah onu yapıp ettiklerinden dolayı yok saydığı için ;)

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Allahı sevmiyorum. Sevilecek bir tarafı var mı? İçimden sevmek gelmiyor. Tiksiniyorum ondan.

Tarih sahnesindeki en kötü tanrılardan biri. Kadınları erkeklerin malı yapan bir tanrı. İnsanların ellerini, ayaklarını kesen bir tanrı. Kullarını cehennemde sonsuza kadar yakacak olan bir tanrı. Bundan da zevk alıyor gibi görünüyor. Yalancı bir tanrı sonra da. Aynı zamanda öyle bir akıl hastası ki kendisini saklayıp sonra da inanıp inanmama deneyi yapıyor insanlar üstünde.

İyi ki böyle bir tanrı yok. Olsaydı bile sonsuza kadar cehennemde yanmak uğruna inanmazdım ona.

bu kadar mi kendinden nefret ediyorsun :)
Sitelerde Paylaş

filistinli afrikalı çocuklar diyorsunuz fakat İslam'da onların diğer dünyada mükafatlandırılacağı söyleniyor bu dünya baki değil diğer dünya sonsuz dünya . yok allah onları kendi kafasında tutamıyor muydu niye melekler var , melekler benzetmedir , insan aklına sığdırmak için melekler tasviri kullanılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Kendini nasıl biri olarak görüyorsun?

mükemmel iyi biri olmalısın! ya da üstüninsan falansındır!

Dünyadaki haksızlıkları,barbarlıkları,zulmü vs vs vs engellemen gerekir eğer Tanrı yok falan diyorsan. madem bu kadar düşünceli bir insansın buyur dünyayı kurtar.

Sitelerde Paylaş

Kendini nasıl biri olarak görüyorsun?

mükemmel iyi biri olmalısın! ya da üstüninsan falansındır!

Dünyadaki haksızlıkları,barbarlıkları,zulmü vs vs vs engellemen gerekir eğer Tanrı yok falan diyorsan. madem bu kadar düşünceli bir insansın buyur dünyayı kurtar.

Dünyada 1.5 milyar müslüman var diye yırtınıp duruyorsunuz... E hani! bir haltı becerememişsiniz ...

,Ortadoğuyu , yani kendi coğrafyanızı b.. götürüyor..

iki elinizle bir şeyi doğrultamamışsınız ortalık kan gölü de ,bir avuç ateistten mi bekliyorsunuz dünyayı kurtarmasını...

Tabii tabii olur..siz buzun yakın yıkın arkanızı ateistler toplasın...

Gidin kendi çıkarttığınız savaşları , kestiğiniz elleri ,öldürdüğünüz kadınları , aldığınız ganimetleri, ırzına geçtiğiniz cariyeleri yerine koyun.....Emperyalistlerin maşası olmaktan ne zaman bıkacak sıkılacaksınız...Ne zaman arlanacaksınız......

Sitelerde Paylaş

bir avuç ateistten mi bekliyorsunuz dünyayı kurtarmasını...

Evet kesinlikle 1 avuç ateisten bekliyoruz bunu. Bir avuc arabın başımıza musallat ettiği din i bir avuc ateist temizleyebilir ancak.

Çünkü onlar herşeyi bilir. Zekidiler. Ve ellerinde bilim silahı var.

Üstelik karşılarında aptal insanlar var. Ki o insanlar din dedin mi bir köpeğin ulumasında bile hikmet arayanladır.

Ve bir gün bir ateist çıkıp bütün bunları birleştirip. Bir kitap yazacak. Tüm inananları inandıkları silahla vuracak. Diyecek ki işte geldim ben İsa mesihim ( ki inanan insanlar bunu zaten bekliyor) aptal oldukları ve din dedin mi herşeye inanacakları için inanacaklar. Zaten zamanında da böyle olmadı mı birisi çıkıp dedi ki ben Peygamberim işte kitap yukarda Allah. Aynı taktiği uygulayacaklar başarı şansları daha yüksek cünkü hem bir kurtarıcı bekleyip hazır kandırılmış insanlar hemde daha hızlı iletişim kurabilecekleri iletişim sistemi sosyal ağlar felan var.

Hatta bir avantajları daha var bekleniyor olmaları. Oysaki Peygamberler beklenmezdi. Ben inanıyorum ki çıkacak öyle bir ateist ve insan hakları bildirgesi ile 4 büyük kitabı birleştirecek. İnsanlık adına ne varsa bırakıp olmayan sapıklık ve düşmanlıkları atacak. İnsanlara ölünce sorgu sual yok diyecek. Allah sizi yakmaz kafanıza göre yaşayın diyecek. Evrimden bahsedecek. Bilimden bahsedecek. Allah sizi yaratmadı o bir kenardan izliyor sizi o da şaşkın zaten birden olu verdiniz diyecek. Sizinle tanışmak içinde beni gönderdi diyecek. Bu kitapların hepsi değiştirilmiş diyecek. En doğusu bu diyecek. Ve insanlar artık savaşmayacak. Boşu boşuna namaz kılıp oruç tutmayacak felan filan işte.

Ve sonunda çıkıp diyecek ki bakın gördünüz mü biz haklıyız. Ben sizi kandırdım ve milyarlarca insan inandı. Zamanında Peygamberinizde böyle yapmıştı ve o gün bu gün artık insanlar mutlu mesut yaşayacak. :)

Sitelerde Paylaş

Evet kesinlikle 1 avuç ateisten bekliyoruz bunu. Bir avuc arabın başımıza musallat ettiği din i bir avuc ateist temizleyebilir ancak.

Üstelik karşılarında aptal insanlar var. Ki o insanlar din dedin mi bir köpeğin ulumasında bile hikmet arayanladır.

Ve bir gün bir ateist çıkıp bütün bunları birleştirip. Bir kitap yazacak. Tüm inananları inandıkları silahla vuracak. Diyecek ki işte geldim ben İsa mesihim ( ki inanan insanlar bunu zaten bekliyor) aptal oldukları ve din dedin mi herşeye inanacakları için inanacaklar. Zaten zamanında da böyle olmadı mı birisi çıkıp dedi ki ben Peygamberim işte kitap yukarda Allah. Aynı taktiği uygulayacaklar başarı şansları daha yüksek cünkü hem bir kurtarıcı bekleyip hazır kandırılmış insanlar hemde daha hızlı iletişim kurabilecekleri iletişim sistemi sosyal ağlar felan var.

Hatta bir avantajları daha var bekleniyor olmaları. Oysaki Peygamberler beklenmezdi. Ben inanıyorum ki çıkacak öyle bir ateist ve insan hakları bildirgesi ile 4 büyük kitabı birleştirecek. İnsanlık adına ne varsa bırakıp olmayan sapıklık ve düşmanlıkları atacak. İnsanlara ölünce sorgu sual yok diyecek. Allah sizi yakmaz kafanıza göre yaşayın diyecek. Evrimden bahsedecek. Bilimden bahsedecek. Allah sizi yaratmadı o bir kenardan izliyor sizi o da şaşkın zaten birden olu verdiniz diyecek. Sizinle tanışmak içinde beni gönderdi diyecek. Bu kitapların hepsi değiştirilmiş diyecek. En doğusu bu diyecek. Ve insanlar artık savaşmayacak. Boşu boşuna namaz kılıp oruç tutmayacak felan filan işte.

Ve sonunda çıkıp diyecek ki bakın gördünüz mü biz haklıyız. Ben sizi kandırdım ve milyarlarca insan inandı. Zamanında Peygamberinizde böyle yapmıştı ve o gün bu gün artık insanlar mutlu mesut yaşayacak. :)

Zırvalamanın dibine vurmuşsun artık.... Kör dövüşü yapacak halim yok seninle

Saçma sapan ha babam yaz ..Başka bir şey bilmiyorsun..

Sitelerde Paylaş

aptalların aptallıklarından faydalanmak

dinci babaların işidir..ama tabi senin bunu öğrenmen imkansıza yakın olsa da

biz gene de söyleyelim, uyarımızı yapalım

sen maddi manevi sömürülmekten hoşlanıyorsan , ateist ne yapsın.....

Sitelerde Paylaş

Eğer bunlar zırva ise... Sizin şimdiye kadar savunduğunuz her şey zırvalardan ibaret :) Cünkü bunların hepsini siz söylediniz. Bende hikaye haline getirdim.

Müslümana aptal demediniz mi ?

Dindarlar köpeğin havlamasında hikmet arar demediniz mi ?

Bir adamın Kuranı kendisi yazdığını ve herkese inandırdığını demediniz mi ?

Bilim adamlarının hepsinin ateist olduğunu ve beynini kullanan insanın ateist olması gerektiğini söylmediniz mi ?

İnsanlara çeşitli vaadler verirseniz onların size kanacağını söylemediniz mi ?

ben bunların dışında bir şey yazdı isem affola :)

Sitelerde Paylaş

klavyene sağlık kardeşim , güzel yazmışsın :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...