Jump to content

sinirden nasıl kurtulabilirim

Recommended Posts

bu günler de çok sinirliyim sinir krizleri geçiriyorum nasıl kurtulurum kafayı yiyorum ..... sinirden kurtulmanın yolları nedir nasıl sakinleşirim..

Problem çözülmeden sinir krizlerin çözülmez.

Problemin ne ise çözmeye bak.Kendin çözemiyorsan başkalarından yardım iste .

Çözümsüz ise boşver gitsin.:)

Sitelerde Paylaş

Sinir genellike kendini ve hayatı çok önemsemekten kaynaklanır. En azından benim için öyleydi, eskiden herşeyi kontrol etmeye çalışırdım, hep doğruyu yapmaya ve yaptırmaya çalışırdım ama sonra bütün bunların hiçbir işe yaramayacağı bir olay yaşadım ve bir rahatlık geldi. O zamandan beri sinirlendiğimi çok az hatırlıyorum. Yani çok önemseme şu İngilizce olayını da, geçmişi de. Mizahi bir göz ile bakmaya çalış.

Sitelerde Paylaş

Ben çocukken ninja turtles'ın ingilizcesini türkçesiyle karşılaştırarak ingilizce öğrenmeye çalışırdım.

Her neyse kronik sinir krizi psikokimyasal bir rahatsızlık olabilir. Bu türden rahatsızlıkların düşünceyle falan geçirmesi mümkün olsa da çok zordur.

Sitelerde Paylaş

Bak sana müthiş bir tavsiye vericem yabana atma.

Tropiko isimli bir oyunum vardı zamanında, müthiş soundtrackleri vardır.

Sıcak latin atmosferi beni her zaman rahatlatmıştır.

Ben cep telefonuma kaydettim, yaz sıcağında minibüste bile rahatlatabiliyor :)

Ahanda link: http://rs129.rapidshare.com/files/25308798...arkwarez.pl.rar

şifre kısmına www.darkwarez.pl girersin, hehe

Sitelerde Paylaş

Kickbox ya da box a başlayabilirsin.Sinir atmaya birebirdir ;)

İnsan bulamazsan duvarlarla ve ağaçlarla da çalışabilirsin :lol:

Diğer bir secenekte kitap okuyup düşünceleri başka yerlere yönlendirmekte olabilir ama ben 1. seceneği tavsiye ederim.

Not:Uzun bir aradan sonra herkese tekrar merhaba

tarihinde tunga tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bu günler de çok sinirliyim sinir krizleri geçiriyorum nasıl kurtulurum kafayı yiyorum ..... sinirden kurtulmanın yolları nedir nasıl sakinleşirim..

Bol bol hadis okumanı tavsiye ederim. Özelikle hikayeli hadisler sinirlere birebir iyi geliyor. Ayrıca şanslısın, ya bugünlerde değilde, hep sinirli olsaydın !

Sitelerde Paylaş

Meditasyona başla...

Duş al...

Çalış...

Kendini sinirliyim filan diye doldurma, "ne sakin insanım bea!" de kendine arada bir...

Yürüyüş yap...

Olanağın varsa toprakta çıplak ayakla yürü...

Derin nefes alıp çok hızlı tek seferde üfle 3-5 kere...

İngilizceyi ne için çalışıyorsun? Ben de çalışıyorum insan ilerlemediğini sanınca bir de zaman sınırı varsa sıkıntıya düşebiliyor ama aldırma aslında fark etmiyoruz ama ilerliyoruz... ;)

Fitness, aerobik, koşu vs fiziksel aktivite insanın hem sinirini alır, hem kafasını toplar, hem de dinçleştirir.

"Bizi çalışmak kurtarır!" Anton Çehov

tarihinde kikima tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Antidepresan hap kullanımı alışkanlık haline getirilmemelidir.Zorunla hallerde elbet kullanılabilir lakin pek çok yan etkisinin olduğu da bilinmelidir.Bununla beraber,ıhlamur,lavanta,sarı kantaron ,Kedi otu kökü gibi bitki çaylarından da faydalına bilinir.

Sinirli ve stressli bir Duygu durumunda,meditasyon yapmak ta güzeldir.Boş bir Odaya geçin;mümkün olduğu kadar sessiz olsun.Yatağa uzanın veya rahat bir koltuğa oturun.Gözlerinizi kapatın ve nefesinizi derin derin alın.Dikkatinizi de nefesinize verin.Bütün havanın içinize dolduğunu hissedin.Vücudunuzu olabildiğince gevşetin.İyice gevşeyinceye kadar derin nefes almaya devam edin.Vücudunuz gevşedikçe kendinizi aha rahat ve huzurlu hissedeceksiniz.Aklınıza güzel vakit geçirdiğiniz anları getirin ve tadını çıkarın.Kendinizi iyice rahat hissettikten sonra gözlerinizi açın..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...