Jump to content

Ben Ateist değilim çünkü

Recommended Posts

Ateist : Tanrı tanımaz manasına gelir. Ama zaten olmayan bir şeyi nasıl tanıyabilirim ki? Burada taraflı bir tanım söz konusu ve aslında mantık şu;

"Tanrı vardır ve bu gerçek yadsınamaz (yani bir dogmadır). Buna inananlar teist, inanmayanlar ateistir"

Oysaki bu tamamen saçmalıktır. Dogmalar deney veya gözlemle elde edilmeyen ve bilginin doğruluğunun da eleştirilemeyeceği bir felsefedir!

Fakat Amprizm gerçek bilgiye sadece deney ve gözlemle ulaşılabileceğini savunur.

Eğer dogmaları kabul edersek bir aşı geliştirmek için yukarıdan bize vahi gelmesini beklemek zorundayız!

Ve şuda çok ilginçtir. Neden Arap-İsrail savaşında, Müslüman Araplar o zamanın Hristiyan bile olmayan Kominist Rus yönetiminden aldıkları silahlarla savaştılar?

tarihinde suphe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı nitelikleri belirlenmiş, çok insan tarafından paylaşılan bir imgedir. Bu imgenin tanınmaması o varlığın var olduğunun kabul edildiği ama inanılmadığı anlamına gelmez. O imgenin gerçekte var olduğunun reddidir. İnançsızlıkta herhangi bir dogma kabul edilmemektedir ve bir dogmanın reddedilmesi için de vahiy zorunlu değildir.

Konunun Arap - İsrail savaşı ile ilgisini de anlayamadım.

Sitelerde Paylaş
Öldürmek benim değil sizin kitabınızda yazar

bizim kitabımızda parazitlerin öldürülmesi yazar..masum insanların değil..

Ve şuda çok ilginçtir. Neden Arap-İsrail savaşında, Müslüman Araplar o zamanın Hristiyan bile olmayan Kominist Rus yönetiminden aldıkları silahlarla savaştılar?

konuyla ilgisi nedir bunun?

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizmin tanımana bir bak istersen.ateizm tanrıyı reddetmez zaten olduğunun bir ispatı yoktur.bu verilerle bir tanrıya ulaşılamaz der.deistlerden agnostiklerden farklı olrak ruha inanmaz,daha kanıtçıdır.Okuyup etmeden gelip forum açıyorsunuz komik.Kolay bilgiye ulaşmakm onu değersiz kılar açıp iki satır bir şey oku.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...