Jump to content

KPSS İzlenimleri

Recommended Posts

KPSS’den türban manzaraları

Sınav için sabah saatlerinde Gazi İlköğretim Okulu’na gelen öğretmenler arasında türbanlıların çok olması dikkat çekti. Öğretmenler, kapıda asılı listelerden hangi sınıfta sınava gireceklerini bulmaya çalıştı. Sınav saati yaklaşırken öğretmenler sınıflara alınmaya başladı. Kapıda görevli polislerin, arama yapmadan öğretmenleri içeriye alması dikkat çekti. Okul binasına türbanlarıyla giren öğretmenler, içeride türbanlarını çıkardıktan sonra sınıflara geçtiler.

bugün ben de girdim lanet kpssye.

bu sıkmabaş vatandaşların sayıca çoklukları dikkatimden kaçmadı tabi.

ya el insaf.

o sıcakta ben tişörtle terliyorum,

onlar o vaziyette kim bilir ne sıkıntı çekiyorlar...

ve bu çektikleri sıkıntının el-ilahın rızası için olduğu nu düşünüyorlar.

tabi allah dedikleri varlığın kökeninden falan haberleri yok.

kızsam mı üzülsem mi bilmiyorum. :blink:

allah neden bu sıcakta kızları pişirmek ister ki, anlamış değilim.

tabi asıl dikkat çekmek istediğim husus şu:

öğleden sonra ikinci oturuma (eğitim bilimleri) girdiğimde

sıkmabaşların oran olarak bariz şekilde arttıklarını farkettim.

yani önceden beş kızdan biri türbanlıysa, şimdi üç kızdan biri türbanlıydı.

ferthullah gülenin müridlerinden devlet kadrolarına olabildiğince çok sayıda adam sokmalarını istediğini hatırlarsınız.

bilhasa hukuk ve milli eğitime.

adamlar bu nesli kaybedilmiş nesil olarak görüp,

bizden sonrakileri okulları iyiden iyiye sararak kendilerine benzetmeye ciddi ciddi çalışıyorlar.

herkes bilir, nurcular sayıca eğitim fakültelerinde çok yoğundurlar.

çünkü insanları cemaat tipi yetiştirmenin en kolay yolu bu.

ağaç yaşken eğiliyor.

biri bunlara dur demeli...

madem o kadar müslümansınız evden de çıkmayın. :angry:

öyle demiyor mu allah resulu? :angry:

sevgiler...

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Size ne kardeşim, milletin ne giydiğine niye karışıyorsunuz?... Türbanla sınava girmenin ne sakıncası var?.. Türban, modernliktir... Tabi ki kızlarımız modern olacak...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sen kamera şakasımısın.

madem türban modernlik senin türkiyedene işin var git irana, suudi arabistandaki kardeşlerinin yanına onlar daha da modern.

türkiye size fazla git arabın yanına 1 yaşındaki bebekle evlen sen....

Sitelerde Paylaş

çocuklarınız bunlardan birine düşmezse kendinizi şanslı addebilirsiniz.

çünkü sayıları hiç de yabana atılacak gibi değil.

insancıl düşünceleri ve farklılıkların zenginlik olduğunu

çocuğunuza anlayacağı şekilde aşılamaya başladınız diyelim.

bunlardan birinin çarpık zihin örgüsüyle

çocuğunuzun kafasını karıştırmasını hiç istemezsiniz herhalde.

bunu aleni hatta bilinçli şekilde yapmasa bile

gene de çocuğunuz böyle bir zihniyetin düşüncelerinden olumsuz etkilenebilir.

Sitelerde Paylaş
Size ne kardeşim, milletin ne giydiğine niye karışıyorsunuz?... Türbanla sınava girmenin ne sakıncası var?.. Türban, modernliktir... Tabi ki kızlarımız modern olacak...

Türban modernlikmiş.

Modernlik nedir? Modern toplumlarda kadın ve erkek eşittir. Modern toplumlarda kadın toplumun bir üyesidir. Erkeğinin malı deil.

Türban nedir? Türban kadının kendi cinsiyetini, karşı cinsten tanımadıklarından yani kendisine sahip olmayan erkeklerden saklamasının aracıdır. Yani bir erkeğin malı olmasının aracıdır. Toplumdan cinsiyetinden ötürü soyutlanmasıdır. Toplumun bir ferdi olamamaktır.

İslamiyette türbanın yanında bir de peçe vardır. Güzel kadınlar tamamen kendileri kocalarına saklamalılardır. Birçok mezhepte kadın sesi haramdır. Kadınların erkeklerle tokalaşması namahremdir. Kadın ancak ona sahip olan erkeğine dokunabilir.

Yani türban modernlik değil gericiliktir kardeş.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya hem özgürlükten bahsediorsunuz hemde milletin kilik kiyafetine karisiorsunuz, madem demokratik bi ülkede yasioruz, madem herkese ayni haklar taninior birakinda millet istedi gibi istedi sekilde istedi seyleri yapsin iste...

peki türbanli olmayan öretmenlerin cocuklarin akillarini karistirmadiklari ne malum??? ayrica bu yaptiniz ön yarginin önde gideni...

Sitelerde Paylaş
Ya hem özgürlükten bahsediorsunuz hemde milletin kilik kiyafetine karisiorsunuz, madem demokratik bi ülkede yasioruz, madem herkese ayni haklar taninior birakinda millet istedi gibi istedi sekilde istedi seyleri yapsin iste...

peki türbanli olmayan öretmenlerin cocuklarin akillarini karistirmadiklari ne malum??? ayrica bu yaptiniz ön yarginin önde gideni...

istedikleri gibi giyinsinler ama neden bu giyinmeyi kavmiyyetcilik yapıyorlar

neden mini etekle dolaşanın bacağına kezzap atılıyor şırınga ile

neden toplum badem bıyıklı değil top sakallı değil favorisi uzun kısa diye ayrım yapılıyor

Sitelerde Paylaş
istedikleri gibi giyinsinler ama neden bu giyinmeyi kavmiyyetcilik yapıyorlar

neden mini etekle dolaşanın bacağına kezzap atılıyor şırınga ile

neden toplum badem bıyıklı değil top sakallı değil favorisi uzun kısa diye ayrım yapılıyor

ben öle ayrim yapanlarada ne kadar güzel ayrim yapiorsunuz demiorum, yani hem türban takanlara gicik bisile bakanlara hemde takmayanlarada yine ayni gözle bakanlara sinir oluorum, yani birakinda herkes istedi gibi özgürce yasasin, o kezzap dökenlerin fln kendi aipi, ztn öle bisiler yapanlara sapikliktan baska bi sifat yakistirilamaz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...