Jump to content

ateistliğe geçişteki şartlar...

Recommended Posts

İnananların devamlı olarak ateistlere söledikleri, kabul etmek istemiyorsun, işine gelmiyor, öyle kolayına geliyor, sıkıya gelmiyorsun... sözlerini anlamak mümkün değil..

Bir kimse niye ateist olur:

1. ailesi ateisttir çocuğuda böylece daha aklı ermezken allah 1 dir peygamberin ümmetisin gibi saçmalıklarla beyni doldurulmaz. o çocuk ateist olur gider,onun da işte düşünüp araştırıp da müslümanlığı doğru bulması o kadar küçük bir ihtimal ki ancak çok iyi bi palavracının onu kafalaması lazım ki gerçekten düşük bi ihtimal.

2. önce dine inanır her dindar ailenin çocuğu gibi, sonra bu çocuğun hayatında anlam aramaya başlamasıyla kuşkular ve şüpheler dolar, burda dinini sorgular... ben hep dinden ateizme geçişi bir püf noktayı hani geometri sorusu çözerken zekiler her zaman bişeyi farkederler herkesin gördüğünden farklı bişeyi görerek zor soruları çözerler işte onun gibi o ince çizgiyi görebilmek olarak yorumlarım, kısaca belki size saçma gelebilir ama dine inanırken onun etkisinden kurtulabilmek için gerçekten zeki olmak gerekir. yani düşünsel olarak güçlü olmak gerekir. işte bu şartlar sağlanırsa o dinin ne saçma bişe olduğunu farkeder, ama yok eğer kapasite yoksa bi kere çok sorgulayan birisi değildir, herşeyi olduğu gibi kabul etme wardır o yeti yoktur onda, o güç yoktur... çevreme baktığımda çok fazla mahalle baskısında kalmamak şartıyla zeki insanların hep ya dinden kopuk olduğunu ya da inanmadığnı görüyorum. ateist olabilmek için çok da bişey bilmeye gerek yok, sadece dünyaya bakıp her ülkede doğanların o ülkedeki din neyse o dine mensup olduğunu görmek yeter, dinin doğruluğu yanlışlığı önemli değildir,önemli olan doğduğu ülkedeki dindir.( şimdi filanca gavur ülkesinde müslümanlığa geçenleri örnek göstermeyin geçin bunları çünkü tersnin örneği daha çok..)

Şimdi baştaki cümleye geliyorum, kendimden yola çıkarak: dini reddederken hiç bir çıkarı yoktur o kimsenin kimse ona para vermicektir ya da tepeye çıkarmıcaklar onu, tam da aksi olacak, belki de sonsuz sene yanmakla burun buruna, kolay olan bu değildir, kolay olan, öldükten sonra yaşamaya inanma, cennete gireceğine inanma, darda kaldığnda sığınacak bi şeylerin olmasına inanma, cennetle hurilerle aşnafişneye inanma, bal akan nehirlere inanma filan kolay olan bişe warsa o da budur kolaya kaçmak warsa o da budur, ben dini reddettiğimde hiç ama hiç bişe bilmiyordum (şimdi de yine biliyorum sayılmaz) tamamen boşluğa düşmüştüm ama elimde değildi yani mantıklı değildi din doğru olduğundan filan değildi türkiyede olduğum için yıllardır müslümandım ben gitmişti o inanç yoktu artık belki de elimde değildi hatta evet elimde değildi, elimde olmadan istemeden kaybettim ben o inancı, dersiniz zaten kalpten inanmak, insan kalbine söz geçiremez de deriz, ben pek de elimde olmayan bişey yüzünden dinden kopuyorum, sonra hani o sonsuz merhamete sahp benim sahip olduğumn sonsuz katına sahip olan allah bu sebepten ötürü beni sonsuz sene yakacak peh! merhamete bak, yahu ben bile birisi için bisürü iyilik yapmış oluyum emek harcayım sonra o bana hiyanet etsin ama değil sonsuz sene 2 dk bile yanmasına gözümün önünde razı olamam vicdanım el wermez... ki ben emek harcıyorum allah bize werdiği nimetleri hiç emek harcamadan weriyor ol diyor oluyor...

Yine başa dönüyorum belli bi kapasite olması lazım bişeyleri farkedebilmek için, bide küçük yaşta beyni tamamen bu saçma bilgilerle dolmamış olması lazım... burdaki inananların da iletilerini okuduğumda söylenenlerden anlam çıkarmalarına baktığımda, bişeyleri anlatmak için kullandıkları örneklere baktığımda, buram buram düşük IQ kokusu alıyorum... Ateizm olmak için illede kuranın yanlış olduğunu way efendim evrimin olabilirliğini bilmeye gerek yok, burdakiler şanslı bu konularda uzman kişiler defalarca açıklıyor okuyor ama gördüğümüz gibi hiç faydası olmuyor dediklerini diyorlar...

Çok dağıttım anlatırken affola

Bu yazıyı biraz da serseniş olarak algılabilirsiniz, bişeyler okuyayım diye geliyorum, soru soruyor eleman çok da şahane cebaplar alıyor ama hala yok cevap veremediniz yok aptalsınız yok işinize gelmiyor, adam akıllı bir alaka kurmaktan yoksunlar bu da beni gerçekten rahatsız etti. Gına geldi artık.

Sitelerde Paylaş

ateistliğe geçişte aranan şartlar ve istenen belgeler :lol:

bir adet sabıka kaydı..<savcılıktan>

1 adet diploma fotokopisi

1 adet askerlik terhis belgesi fotokopisi

bir adet nüfus kayıt örneği<muhtarlıktan>

lise ve dengi okul mezunu olmak.

:D

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pardon ama siz dinleren kopamamıssınız ateist olmak için dinler şart degildir gerci burda sorun yaratan ateist kelimesi cunku ateist kelimesini sozcuk manasıyla alırsak teist ın karısı yani sadece dinlere karsı anlamaına gelıyor ama tanrıyıda reddediyor o zaman adeist olmucak mı felan ...

Ateist olmak için kuranı oku yeter demiş bi arkadaşım pardon kuranı okumadan ateist olunmuyor mu

Sitelerde Paylaş

eğer herhangi bir dine mensup toplum yada ülkede doğuyorsa insan...

dinlerdeki... mezheplerdeki çelişkileri.. tutarsızlıkları görüp.... dinlerin bir sürü saçmalık ve hurafeyle dolu olduğunu fark edip..

üstelik biz iyiyiz parolasıyla yola cıkıp iki yüzlüce insanları sömürmekten ve kandırmaktan başka şeye yaramayan iki yüzlülüğü görüp....

çoğunluğa rağmen... toplumun öğrettiği dinleri red edip... ateist olmak erdemdir...

sonra bu kişi biraz dünyanın içine bakmalı biraz heves ve arzualrının peşinden koşmalı... sonra bunlarında boş olduğunu görüp.. dünyaya da sırtını dönüp.... bir üst basamağa geçmelidir...

sonra biz boş yere mi var olduk... sadece eğlenip sıçmak için mi varız.... ölüm niye var deyip... sonra önce kendini sonra yaratıcısını tanıyıp... ve onun ondan istediği dini öğrenmeye başlamalı

yani çelişki... tez... anti tez... ve son olarakta varılacak yer sentez...

Sitelerde Paylaş

1- Dinden veya kültürden bağımsız bazı değer ve ilkelere sahip olmak.

2- Sistematik ve eleştirel düşünme becerisini kazanmak. Mantık kurallarına uymayı, safsatalardan uzak durmayı öğrenmiş olmak.

3- Çocukluk ve sonrası empoze edilmiş, temelsiz önyargı ve düşüncelerin farkına varmak ve bunlardan kurtulmak.

4- Birey olarak kendinin ve aklının değerinin farkına varmak. Sürekli başka insanların fikirlerini kabul etmek yerine kendi aklın ile de doğruya ulaşabileceğinin farkına varmak.

Sitelerde Paylaş

Müslüman bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim.

Aklım ermeye başladığında, Müslümanlığı tanıdım,tanıttılar.Masallarla, hikayelerle büyüdüm,sorgulamadım,

İnandım…

Çocukluk dönemim, başka şeylerin peşinden koştuğumdan dolayı (oyundu vs di)

dini hiç sorgulayamadan geçti gitti...

Büyüdüm,dünyayı,çevremi,olan bitenleri artık daha iyi gözlemleyebiliyordum.

Ergenliğe girmiştim çünkü. Lise çağında, internetle tanıştım, dünyanın, dünyada ki yaşamımızın, bir kitaba sığdırılamayacağını düşündüm,

İnternetten Kur’an meallerini okumaya başladım, ama dinden soğumakta istemiyordum,

Çünkü ona mecbur yetiştirilmiştim... Sonra saçma sapan Kur’an ayetleriyle tanıştım,bunların bilimle zıtlaştığını gördüm,

Din’im elimden kayıp gidiyordu, hem inkarcı olmuştum, hem de sözde dine inancını sürdüren biri...

Asla kolay olmadı.Önceleri dini lanetleyip,sonra içimden tövbeler çekerdim,bu bi süre böyle sürüp gitti…

Sonra konuya biraz daha vakıf olduktan sonra, kene gibi benliğime yapmış olan bu illetten kurtuldum…

Sitelerde Paylaş

Akıl başa gelene kadar ateist değildim ya da Tanrının varlığını kabul edip dinleri inkar eden de değildim..Ama dindar da değildim işin garibi.İlgilenmiyordum din olgusuyla ne dinleri merak ettim nede kitaplarını..Açıp bir kere bile okumamışımdır tek sayfalarını..Öncesinde alile içinde bana ve kardeşlerime öğretilen insan sevgisiydi.Anne babam dindar insanlar değildi..Evimizin içinde dinle alakalı sohbetler olmazdı.Ama bir yaradan olduğuna inanırlardı sadece o kadar..İlk din denilen şeyden lise yıllarında soğuduğumu hissettim..Aleviyim ve öylesine Ali'nin kılıcı bir kolye takıyordum.Niye taktığımı bilmeden.Teneffüs zilinde bir çocuk tarafından kolyemin sıkıca tutulup beni merdivenlerden hırsla çekmesini anlayamamıştım..Bu kolye onu neden rahatsız etmişti!!Her neyse işte o andan itibaren okumya başladım.İlk araştırma isteğim o kolye sayesinde oluştu.Alevilik nedir,sünnilik nedir.Kurandı,islamdı falan derken giderek asileştiğimi hissettim bir kadın olarak..Nasıl oluyorda bir peygambere bu kadar kadın Allah tarafından suunuluyor.Önce bu duygu belirdi..islam hoşgörüdür dediler ama okuduğum her açıklamarda vahşilikten başka bir şey göremedim...başka kitaplar da okudum..Asilik dedim ya okuduğum kitaplarda anarşiştlik kokuyordu bu duygu beni çeke çeke buralara getirdi işte..Şimdi kolye takmıyorum ben ne aleviyim ne sünniyim..Ben ölüp gittiğim zaman ne cennete gideeceğim ne cehenneme.Ben geberip gittimde sadece unutulacağım sonsuzlukta..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...