Jump to content

25 dil bilen adam

Recommended Posts

O da bişey mi? :lol: 35 dil bilen insan bile var...:lol:

Bu bildiği 35 dilin arasında Türkçe de var.....

Bir röportajında da yanılmıyorsam Türkçeyi çok sevdiğini,ve konuşmaktan en çok zevk aldığı dil olduğunu söylemiş...

Sitelerde Paylaş
O da bişey mi? :lol: 35 dil bilen insan bile var...:lol:

Bu bildiği 35 dilin arasında Türkçe de var.....

Bir röportajında da yanılmıyorsam Türkçeyi çok sevdiğini,ve konuşmaktan en çok zevk aldığı dil olduğunu söylemiş...

Belçikalı bir adam sanıyorum bu kişi...Türkçe'nin çok değişik lehçelerini de konuşabiliyormuş hatta...

Matematiksel olarak ve yazıldığı gibi konuşulması özelliğinden ötürü Türkçeye geleceğin bilişim dili demişti bir röportajında..

Sitelerde Paylaş

bakın diyorum size. Bugün başlasanız bir kaç yıl içinde 20 dil öğrenebilirsiniz. Ama bu diller:

Uygurca, Yakutça, Kırgızca, Özbekçe, Kazakça, Türkmence, Altayça, Kaşkayıca, Azerice, Tatarca, Çuvaşça, Başkırtça, Gagavuzca, Karayca...vs olacak.

biraz daha zorlarsanız Japonca ve Korece'yi veya Fince, Lapça, Estonca, Macarca'yı da öğrenebilirsiniz.

Tabi bu Almanca, Flamanca, Danca, İsveççe, Norveççe, İzlandaca kadar havalı olmaz.

ya da İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Baskça, Katalanca, Portekizce...vs kadar.

Rusça, Lehçe, Slovakça, Çekçe, Sırpça, Makedonca, Yunanca falan bilseniz bile daha havalı olursunuz.

Bunları kolaylıkla öğrenemeyiz. Çünkü ural-altay dil ailesinden değiller. ama o aileden bir dil konuşan için çok çok zor bişey değil. dediğim gibi, empati yaparsak, biz de yukarıdaki dilleri kolayca öğrenebiliriz o zaman.

Sitelerde Paylaş
25 dili nasıl öğrenmiş bu adam.

Ben hala bir dil öğrenemedim.

Bilibid gibi sinirleniyorum.:)

http://en.wikipedia.org/wiki/Barry_Farber

Şaşılacak birşey yok Avusturyada Almanca kursu aldığım Alman öğretmen ( Eva Pölz) 12 dil biliyor 32 yaşında ve 2 çocuk annesiydi bu diller arasında rusça sırpça portekizce ve arapçada vardı...

Kurs almaya gelen 9 farklı kültürün insanına kendi dilleriyle konuşuyordu Türkçeside fena değildi hani onuda sayarsam 13 dil bilen bir öğretmenden ders almış olduğumu belirtmek isterim üstelik 2 çocuk annesi...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...