Jump to content

Bu Sitenin Amacı Ne? Müslümanlar Neden Burada!

Recommended Posts

Ben bu siteye benim gibi düşünen kişilerin benden farklı neler düşündüğünü görmek için katıldım.

Çogunluğu müslüman ülke olan Türkiyede islami öğretileri bilmemek diye bir şey sözkonusu değildir. Çocukluğumdan beri her ortamda islamla ilgili konuşmalar bitmek bilmemiştir, burada bulunan ateistlerin islamı bilmemesi söz konusu olmadığını düşünüyorum.

Türkiyede ateist olabilmek için din hakkında birçok şey bilmek gerekir, yarım yamalak din bilgisine sahip olanlar ateist olamazlar, başka ülkelerde durum farklı olabilir ben Türkiyede yaşadığım için böyle söylüyorum.

Peki buraya gelen müslüman kişilerin amacı nedir, gelip burda küfretmekmi yoksa ateistleri islama döndürmekmi.

Sitelerde Paylaş

>>>Çogunluğu müslüman ülke olan Türkiyede islami öğretileri bilmemek diye bir şey sözkonusu değildir.

Tam tersine, benim gözlemim, Türkiye'de milletin islamı pek bilmediği yönünde.. İşte forumlarda bunu açıkca gösteriyor..

Sitelerde Paylaş

müslümanlar burda küfretmezler..sadece senin gibi orman kaçkınlarının küfür ve hakaretlerine cevap verirler..

geçen gün benim başıma geldiği gibi..daldabiryaprak denen ahlaksız ölmüş anneme küfretti,olmayan bacıma <benim kız kardeşim yoktur> dil uzattı bende aynı şekilde kendisine karşılık verince gitti hiç utanmadan forum yetkilisi oğuza beni şikayet etti ahlaksız herif..ayrıca daldabiryaprak daha önce hacı ya burda küfreden çelikirade ile aynı kişidir..bilginize..

burda olma amacımı daha sonra açıklayacağım..

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistler İslam'ı Müslüman'lardan çok daha fazla biliyorlar.

İslam, Müslüman'ların bildiği gibi bir din değildir.

Hem çok daha vahşi ve acımasızdır, hem de ilkel, bağnaz ve antiktir..

Müslüman'ların İslam'ı bilmemesi bir tür savunma mekanizmasıdır.

Çoğu İslam'ın burada eleştirilen taraflarını bilmek, öğrenmek istememektedirler.

Sitelerde Paylaş

küfürmü ,müslümanlığa davetmi ne alakası var birader biz sadece ateistlerin din yada allah yoktur tezine verdiği saçma örnekleri tartışmak yada çürütmek için burdayız.Biz olmasak bu foru çok sıkıcı olur yani kendim söyledim kendim duydum gibi...

Sitelerde Paylaş
>>>Çogunluğu müslüman ülke olan Türkiyede islami öğretileri bilmemek diye bir şey sözkonusu değildir.

Tam tersine, benim gözlemim, Türkiye'de milletin islamı pek bilmediği yönünde.. İşte forumlarda bunu açıkca gösteriyor..

En iyi bilenleri zaten ateist oluyor... Bir kırılma noktası var bu işte; bilgin belli bir noktadan sonra seni ateist olmaya zorluyor... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
küfürmü ,müslümanlığa davetmi ne alakası var birader biz sadece ateistlerin din yada allah yoktur tezine verdiği saçma örnekleri tartışmak yada çürütmek için burdayız.Biz olmasak bu foru çok sıkıcı olur yani kendim söyledim kendim duydum gibi...

Bu görüşünüze katılıyorum... Foruma büyük bir dinamizm katıyor müslümanlar...

Sitelerde Paylaş

yarım yamalak din bilgisine sahip olanlar ateist olamazlar

ben buna katılmıyorum. allahın muhammede "oku" demesiyle başlayan bir hikayenin daha en başından inanmak saçmadır. çok fazla araştırmaya gerek yok, insanın hayat tecrübesi bile bu saçmalığı kolaylıkla görmesine neden olacaktır.

Sitelerde Paylaş
Ben bu siteye benim gibi düşünen kişilerin benden farklı neler düşündüğünü görmek için katıldım.

Çogunluğu müslüman ülke olan Türkiyede islami öğretileri bilmemek diye bir şey sözkonusu değildir. Çocukluğumdan beri her ortamda islamla ilgili konuşmalar bitmek bilmemiştir, burada bulunan ateistlerin islamı bilmemesi söz konusu olmadığını düşünüyorum.

Türkiyede ateist olabilmek için din hakkında birçok şey bilmek gerekir, yarım yamalak din bilgisine sahip olanlar ateist olamazlar, başka ülkelerde durum farklı olabilir ben Türkiyede yaşadığım için böyle söylüyorum.

Peki buraya gelen müslüman kişilerin amacı nedir, gelip burda küfretmekmi yoksa ateistleri islama döndürmekmi.

Bana özel mesajlar yazacağına burda alenen ssöyleyebilirsin nefretinin kininin ne kadar üst seviyede ve ensestçe olduğunu..

Annenin inançlarına küfredip böyle bir topic açıyorsun hayret doğrussu..

Tmm pekala ok ..

Bana bilgiyi başka yerden almadan 3 dakika içinde ensestin islamiyetteki derecelerini göster..İslamı biliyorum diyen senden öğrenelim bu knuyu

Sitelerde Paylaş

İşte burda takdire şayan bir laf ettin müslümanlar olmasa burda tek başınıza ne yapardınız siz?

Ateist forum denen şey olurmuydu sanıyorsun a benim zavallı arkadaşım..

Müslümanların bu forumda olması seni burda yazdırıp birşeylerle meşgul olmanı sağlıyo yoksa sen burda bir hiçten öteye gidebilirmisin?

Sitelerde Paylaş

Amaç size küfür etmek aşağılamak değil.,islama döndürmek gibi birşey söz konusu olamaz siz kendi yolunuzu seçmişsiniz herkes kendinden sorumlu sizin inanıp,inanmamanız sizden başka kimseyi alakadar etmez siz burada nasıl kendi görüşlerinizi söylüyorsanız savunuyorsanız bizde aynı şekilde kendi fikirlerimizi savunuyoruz :)

Sitelerde Paylaş
ben buna katılmıyorum. allahın muhammede "oku" demesiyle başlayan bir hikayenin daha en başından inanmak saçmadır. çok fazla araştırmaya gerek yok, insanın hayat tecrübesi bile bu saçmalığı kolaylıkla görmesine neden olacaktır.

Sevgili omurcek:

İşte biz senin hayat tecrübesi dediğin şeye toptan OKUmak diyoruz...

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
sevgili berguzar:

bana laf kalabalığı yapmada. senin hayattan edindiğin tecrübe olağandışı şeylere inanmakmıdır?

saygılar...

Sevgili omurcek:

Laf kalabalığı yaptığım yok, OKUmanın ne olduğunu kendi inancıma göre anlatmaya çalıştım.

Olağandışı şeylerden kasıt nedir?

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

İnsanlar her konuda bilgisiz yada az bilgili fanatik olabilirler.

Ben çok bilgisiz ateistler tanıdım. Hemen hemen hiç bir dini bilgileri yok, ama ateistler. Ayrıca din konuşulunca çok ama çok sinirlenenleri gördüm. Korkunç bir fanatizm bu.

Tabii çok bilgili, fanatizm ile alakası olmayan bir sürü ateistte var.

Bu sitede her iki ucun tartışmalarını okumak benim için çok güzel.

Çünkü bir sürü şey öğreniyorum. Aklımın ucundan bile geçmeyen şeyler okuyup başka kaynaklardanda araştırıyorum. Üç aydır okuduğum bu siteden çooook ama çok şey öğrendim. Hatta hayatta başka meselelere bile daha derin daha farklı bakmayı öğrendim. Tez antitez sürecinden doğan kaliteli bilgi bence çok değerlidir. Herkese teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
İşte burda takdire şayan bir laf ettin müslümanlar olmasa burda tek başınıza ne yapardınız siz?

Ateist forum denen şey olurmuydu sanıyorsun a benim zavallı arkadaşım..

Müslümanların bu forumda olması seni burda yazdırıp birşeylerle meşgul olmanı sağlıyo yoksa sen burda bir hiçten öteye gidebilirmisin?

Müslümanların varlığı bu sitenin varlık nedeni değil; ama bir dinamizm kattıkları da ortada... Müslümanlar güllü İslami forumlarında tek başlarına nasıl yapıyorlarsa, ateistler de isterlerse tek başlarına yazışabilirler; buna bir engel yok; ama bence böylesi daha heyecanlı ve bilgilendirici, herkes için...

Sitelerde Paylaş

Ben çok bilgisiz ateistler tanıdım. Hemen hemen hiç bir dini bilgileri yok, ama ateistler. Ayrıca din konuşulunca çok ama çok sinirlenenleri gördüm. Korkunç bir fanatizm bu.

Çünkü bir sürü şey öğreniyorum. Aklımın ucundan bile geçmeyen şeyler okuyup başka kaynaklardanda araştırıyorum. Üç aydır okuduğum bu siteden çooook ama çok şey öğrendim. Hatta hayatta başka meselelere bile daha derin daha farklı bakmayı öğrendim. Tez antitez sürecinden doğan kaliteli bilgi bence çok değerlidir. Herkese teşekkürler.

Bu site vazifesini yapıyor demektir... Mutluluk verici... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Müslümanların varlığı bu sitenin varlık nedeni değil; ama bir dinamizm kattıkları da ortada... Müslümanlar güllü İslami forumlarında tek başlarına nasıl yapıyorlarsa, ateistler de isterlerse tek başlarına yazışabilirler; buna bir engel yok; ama bence böylesi daha heyecanlı ve bilgilendirici, herkes için...

hiç sanmam abicim..

bu forum bizim sayemizde ayakta duruyor..kendi kendinize ne yazışıcaksınız siz? söylermisin?

Sitelerde Paylaş
Sevgili omurcek:

Laf kalabalığı yaptığım yok, OKUmanın ne olduğunu kendi inancıma göre anlatmaya çalıştım.

Olağandışı şeylerden kasıt nedir?

Sevgiler...

muhammedin tanrıyla geçen diyaloğu sana olağandışı gelmiyor sanırım.

sana bir olay anlatsam ve başında geçen gidiyorum yukardan görmediğim bir varlık benle konuştu. desem ardından ne kadar mantıklı şey anlatsam bile inandırıcı gelmez sana değil mi? benimde anlatmak istediğim bu. daha din konularının başı saçmalık konuyu açan arkadaşın ateist olanların dini bilmesi gerekir demesine karşı çıkıyorum. burdan benim dini bilmediğimi düşünme yada ateistler dini bilmiyorada çıkarmıyorum konuyu. sadece ben daha bu araştırmalara girmeden önce bile din olgusu bana çok saçma geliyordu, araştırdım öğrendim ve yanılmadığımı anladım.

Sitelerde Paylaş

sana katılıyorum iyi gözlem yapmışsın :)
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...