Jump to content

Ergenekon

Recommended Posts

Sabahtan beri igoogle da haber okuyorum orgeneraler,yazarlar gözaltına alıp soruşturma yapılıyor ergenekon nedir hakkında pek bilmem ama hürriyet den alıntı

Geçen sene İstanbul Ümraniye Çakmak Mahallesi'nde bir evde 27 el bombasının ele geçirilmesinin ardından açılan soruşturma gitgide büyüdü.

Kısa sürede "Ergenekon Terör Soruşturması'na" dönüştü. Bugüne kadar aralarında gazeteci, yazar, çete lideri ve siyasilerin de bulunduğu 100'den fazla kişi gözaltına alındı.

Bugüne kadar Emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin, emekli astsubay Oktay Yıldırım, emekli astsubay Mahmut Öztürk, Kuvva-i Milliye Derneği Genel Başkanı Bekir Öztürk, Fuat Ermiş, İsmail Yıldız, yazar Ergün Poyraz'ın da aralarında bulunduğu 100 kişi gözaltına alınmış ve gözaltına alınan kişilerden 49'u tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk da gözaltına alınmıştı.

Şüpheliler, "patlayıcı madde bulundurmak", "devletin gizli belgelerini ellerinde bulundurmak" "milleti hükümete karşı silahlı isyana teşvik etmek" gibi çeşitli suçlardan tutuklanmıştı.

Bu sabah da erken saatlerde Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, ATO Başkanı Sinan Aygün ve gazeteci Mustafa Balbay gözaltına alındı. Henüz kimliği belirsiz 3 kişinin daha gözaltına olduğu açıklandı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 304
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ya o değilde bugünü mü buldular Abdurrahman Yalçınkayanın bugünde sözlü açıklaması vardı

ayrıca başsavcı enginin gözaltılarından haberi yokmuş kısacası artık ergeneokun siyasi bir sorun olduğu gün yüzüne çıktı.

Resmen akp davasının gününde gündemi değiştirmek içni yapılıyor bunlar eminim.

tarihinde Hitman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet:

Sanırım ortak paydalarda (!) buluşamadılar ki, ikiside birbirine veryansın etti.

Ülkenin haline bak, ülkem elden gidiyor :(

Sevgiler...

Yahu berguzar çok safsın, ertesi gün MGK toplantısı olmasına rağmen bir gün önce RTE ile Başbuğ ne görüşebilir? İşbirliği yapmış olamazlar mı?

Sitelerde Paylaş
Yahu berguzar çok safsın, ertesi gün MGK toplantısı olmasına rağmen bir gün önce RTE ile Başbuğ ne görüşebilir? İşbirliği yapmış olamazlar mı?

valla bana en çok koyan da bu!

senin kuvvet komutanını, ordu komutanını, sabahın köründe lojmandaki evinden alacaklar, senin şu saate kadar gıkın çıkmayacak!!! olacak şey değil??? inanılır gibi değil??? ve sanırım mantıklı tek açıklama da senin yaptığın avcıoğlu!

bitmiş bu ülke bitmiş.....

Sitelerde Paylaş

Yok sevgili Avcıoğlu:

Saf değilimde aklım nereye gittiyse başbuğları karıştırdım :P

Haklısın, işbirliği var, ama yine de ülkem elden gidiyor söylemine çaresi yok bunun...

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de demokrasi yerleşmiştir artık, cuntacılara ekmek yok..

İktdara gelmek isteyen parti kurar, programını açıklar halk beğenirse iktidara gelir..

Yağma yok artık..

Sitelerde Paylaş
Darbe şakşakçılığı ergenekonculuk oldu sanırım..

Hayır Herakles,Akp karşıtlığı=Ergenekonculuk oldu!

Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey!

Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi?

“Tarih”i tekerrür diye ta’rif ediyorlar;

Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi?

Sitelerde Paylaş
Hayır Herakles,Akp karşıtlığı=Ergenekonculuk oldu!

Ben olayı böyle görmüyorum..Genelde darbe söylemleri ve darbeci anlayış bu konularda yargılanıyor gibi...Darbe beklentisi ve çağrıları bence de yargılanmalı..Hatta geçmiş darbeler de sorgulanmalı..Muhtıralarda...Bunların hesabı sorulmadığı için senelerce aynı senaryoyu yaşadık..Ben süreci olumlu buluyorum...

Sitelerde Paylaş
Ben olayı böyle görmüyorum..Genelde darbe söylemleri ve darbeci anlayış bu konularda yargılanıyor gibi...Darbe beklentisi ve çağrıları bence de yargılanmalı..Hatta geçmiş darbeler de sorgulanmalı..Muhtıralarda...Bunların hesabı sorulmadığı için senelerce aynı senaryoyu yaşadık..Ben süreci olumlu buluyorum...

Herakles darbeler illa ki askerler tarafından yapılmaz,bugün akp tarafından yapılmaya çalışılan şeyin adı darbedir,laik,demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı faşist ve şeriatçı bir darbedir!

27 Mayıs 1960'ta olan sa,yine bugünki duruma çok benzeyen bir başka şeriatçı,faşist darbenin bertaraf edilmesidir ayrıca da yapılan tahribatı ortadan kaldırmaya yönelik bir devrimdir,darbe değildir! tabi bu devrim de önceki devrim gibi bazıları için travma etkisi yapmış olabilir ama memleket için güzel olmuş.

Sitelerde Paylaş

Bir emekli paşa iki yıl önce Mersin'de millette, Silah üzerine yemin içirtip asarım keserim diyordu..

Böylelerinin üzerine tabiki gidilecek..

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Herakles darbeler illa ki askerler tarafından yapılmaz,bugün akp tarafından yapılmaya çalışılan şeyin adı darbedir,laik,demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı faşist ve şeriatçı bir darbedir!

Ben kavram saptırmacasını sevmem..Darbe istemek ve buna yönelik ordu göreve demek planlar yapmak suçtur anayasada...İllegal yapılanmalar kurup cinayetler işlemekte suçtur..

Geleceğinde darbeler, muhtıralar olan bir ülke istemiyorum..Artık hazmetmeli birileri birşeyleri..Öyle ya da böyle..Türkiye şeriat ülkesi olmadığı için realitede sadece hayal kuruyorsun bana göre..Zaten darbe şakşakçılarının tavrıda budur..

27 Mayıs 1960 Türk demokrasisi için bir intihardır..Bunu mu savunuyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...