Jump to content

Ergenekon

Recommended Posts

Türkiye'de demokrasi yerleşmiştir artık, cuntacılara ekmek yok..

İktdara gelmek isteyen parti kurar, programını açıklar halk beğenirse iktidara gelir..

Yağma yok artık..

demokrasiyi sizden mi öğrenicaz be,sizin demokrasiden anladığınız ,%48 aldım,babam gelse tanımam.ama o öyle değil.nasıl ki türban kadınlar için özgürlük değilse

Sitelerde Paylaş
  • İleti 304
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben kavram saptırmacasını sevmem..Darbe istemek ve buna yönelik ordu göreve demek planlar yapmak suçtur anayasada...İllegal yapılanmalar kurup cinayetler işlemekte suçtur..

Geleceğinde darbeler, muhtıralar olan bir ülke istemiyorum..Artık hazmetmeli birileri birşeyleri..Öyle ya da böyle..Türkiye şeriat ülkesi olmadığı için realitede sadece hayal kuruyorsun bana göre..Zaten darbe şakşakçılarının tavrıda budur..

27 Mayıs 1960 Türk demokrasisi için bir intihardır..Bunu mu savunuyorsun?

Aynı zamanda anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs etmek ya da değiştirmek için eylem yapmak ta suçtur! Evet 27 mayıs iyiki olmuş diyorum,yoksa şimdi bir şeriat ülkesinde başında bir halifeyle yaşıyor olacaktı bu millet..Sana göre o olay bir intiharsa,o intihara kimin sürüklediğini de oku,öğren,bak önceki mesajımın birisinde link verdim,okumadığını belli ediyorsun zaten.Ben yapılmaya çalışılan bir sivil darbeden bahsediyorum,sen kavram saptırmacası diyorsun,asıl senin sözlerin kavram saptırmacılığı,ben bu memleketin anayasal düzeninin değiştirlmesini,yobazların düzeninin gelmesini HAZMETMEM ARKADAŞ! o kadar!

Sitelerde Paylaş

Bu operasyonlari yapan kesimin fikir yapisina guvenimin sifir olmasindan dolayi bu olaylardan tedirginlik duyuyorum.

Yoksa darbeci veya demokrasi dusmani oldugum icin degil..

AKP'lilerin fikirleri belli, nereden geldikleri belli..

Bu adamlari Ozal'in ANAP'iyla ayni kefeye koyanlari anlamiyorum.

Sitelerde Paylaş
demokrasiyi sizden mi öğrenicaz be,sizin demokrasiden anladığınız ,%48 aldım,babam gelse tanımam.ama o öyle değil.nasıl ki türban kadınlar için özgürlük değilse

Okulda öğretilmediğine göre bizden öğreneceksiniz..

İlk defa cuntanın üstüne gidiliyor, taşlar yerinde oynuyor, bu Buhara inkılabıdır..

Birilerinin oyu &1 bile değilken iktidara oynuyorsa,darbe planlıyorsa, %48 alan ben diktatörüm bile dese yeridir..

Sitelerde Paylaş
Aynı zamanda anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs etmek ya da değiştirmek için eylem yapmak ta suçtur!

@gercekisim,

Nerde olmuş böyle bir eylem?Anayasal düzen Anayasa'ya dayanır..Anayasayı değiştirme(ilk 3 madde harici) yetkisi de TBMM'ye aittir..TBMM'nin demokratik çerçevede yetkisini kullanması bambaşka birşeydir..Sen kavram karmaşasının kralını yaşıyorsun..Darbe şakşakçılarının kuyruğundan gidiyorsun...

Ergenekon iyiki ortaya çıktı...Yargı bağımsız yargının işine karışmayın diyenler işlerine geldiği gibi nasıl hareket edermiş görüyoruz..

Ben bu operasyonu sonuna dek destekliyorum.Ucu nereye giderse de gitsin...Darbeciler Myanmara:)

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Okulda öğretilmediğine göre bizden öğreneceksiniz..

İlk defa cuntanın üstüne gidiliyor, taşlar yerinde oynuyor, bu Buhara inkılabıdır..

Birilerinin oyu &1 bile değilken iktidara oynuyorsa,darbe planlıyorsa, %48 alan ben diktatörüm bile dese yeridir..

dök içini dök.arzu ettiğiniz rejim bu değil mi?

Sitelerde Paylaş
@gercekisim,

Nerde olmuş böyle bir eylem?Anayasal düzen Anayasa'ya dayanır..Anayasayı değiştirme(ilk 3 madde harici) yetkisi de TBMM'ye aittir..TBMM'nin demokratik çerçevede yetkisini kullanması bambaşka birşeydir..Sen kavram karmaşasının kralını yaşıyorsun..Darbe şakşakçılarının kuyruğundan gidiyorsun...

Ergenekon iyiki ortaya çıktı...Yargı bağımsız yargının işine karışmayın diyenler işlerine geldiği gibi nasıl hareket edermiş görüyoruz..

Ben bu operasyonu sonuna dek destekliyorum.Ucu nereye giderse de gitsin...Darbeciler Myanmara:)

Demek ki sen yargıya güveniyorsun,bu açıklamalarına bakılırsa.Ben de güveniyorum ve sonunda gerçeklerin ortaya çıkacağına inanıyorum.

Nerde olmuş böyle bir eylem diyorsun ya,ben sana hemen söyleyeyim,hem de güvendiğin(?) yargı tarafından tescillenmişi!

Daha geçen haftalarda Anayasa Mahkemesi Türban ile ilgili düzenlemeyi ortadan kaldırmadı mı?! O düzenleme Anayasanın değiştirilemez maddelerinin değiştirilmesinin iptaliydi işte! hani bahsettiğin ilk 3 madde var ya işte o maddelerden!

Ve bu suçun tanımı ile cezası da aynı anayasanın 68. ve 69. maddelerinde tarif ediliyor! Okursan görürsün!

Sen şuanda memleketi pazarlayan,şeriat düzenini getirmek için ülkeyi satılığa çıkaranların,liboşların kuyruğundan gidiyorsun! ne de olsa onlar için vatan önemli değil,seccadeyi serdikleri yer onlar için vatandır,değil mi! şeriatçılar arabistana! liboşlar amerikaya!

Anayasal düzeni korumaya çalışmak darbe DEĞİLDİR,darbecilik DEĞİLDİR! bu kadar anlattık anlayamıyorsun ama elbette okuyanlardan anlayan da çıkar,herkes senin gibi değil ya....

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Demek ki sen yargıya güveniyorsun,bu açıklamalarına bakılırsa.Ben de güveniyorum ve sonunda gerçeklerin ortaya çıkacağına inanıyorum.

Evet yargıya güveniyorum..Gereğini yapacaklardır.

Nerde olmuş böyle bir eylem diyorsun ya,ben sana hemen söyleyeyim,hem de güvendiğin(?) yargı tarafından tescillenmişi!

Daha geçen haftalarda Anayasa Mahkemesi Türban ile ilgili düzenlemeyi ortadan kaldırmadı mı?! O düzenleme Anayasanın değiştirilemez maddelerinin değiştirilmesinin iptaliydi işte! hani bahsettiğin ilk 3 madde var ya işte o maddelerden!

TBMM 'de geçirilen yasalarla ilgili Anayasa Mahkemesi mevcut yetkisi ile açılan dava neticesinde yasaları inceler ve yürürlüğü hakkında karar verir..Türban düzenlemesi 1988'de Turgut Özal tarafından da yapılmıştır..Türban düzenlemesi laikliği değiştirmeye yönelik bir adım değildir.Laikliğin yorumlanması ile ilgili yorum farkıdır...Gerekçeli karar ortada olmadan peşin hüküm vermişsin..O zaman MHP'yi ve 1988'deki yasa için ANAP'ı da suçlaman gerekir..

Demokratik süreçle darbeyi bir tuttuğun için ak ile karayı karıştırman doğal.

Sitelerde Paylaş
Evet yargıya güveniyorum..Gereğini yapacaklardır.

TBMM 'de geçirilen yasalarla ilgili Anayasa Mahkemesi mevcut yetkisi ile açılan dava neticesinde yasaları inceler ve yürürlüğü hakkında karar verir..Türban düzenlemesi 1988'de Turgut Özal tarafından da yapılmıştır..Türban düzenlemesi laikliği değiştirmeye yönelik bir adım değildir.Laikliğin yorumlanması ile ilgili yorum farkıdır...Gerekçeli karar ortada olmadan peşin hüküm vermişsin..O zaman MHP'yi ve 1988'deki yasa için ANAP'ı da suçlaman gerekir..

Demokratik süreçle darbeyi bir tuttuğun için ak ile karayı karıştırman doğal.

Likliği değiştirmeye yöneliktir ve senin de GÜVENDİĞİN (?) yargı bu kararı vermiştir. Gerekçe açıklanınca belki daha net görürsün.Anayasa Mahkemesi bunu şeklen bile incelemiş sayılmaz,yapılan şey zaten YOK HÜKMÜNDEDİR! laiklikle ilgili değiştirilemez,değiştirilmesi teklif edilemez maddenin değiştirilmesini amaçlıyorlardı ve iptal edildi,bunu senin de güvendiğin (?) yargı yaptı..lailiğin yorumlanmasıyla ilgiliymiş te bilmem neymiş :)hani güveniyordun?! o soru işaretlerini süs diye yazmıyorum herakles!

Evet bu tür bir girişimde kim bulunuyorsa aynı hükümler uygulanmalıdır! buna katılıyorum.Özal da bunlardan pek farklı değildi bence.MHP de öyle.

Sitelerde Paylaş

Tartışmanın bazı yerlerinde kavram konusuna değinilmiş.. Bu ülkede kavramlar karışmış, düşünceler karışmış, kurt izi kuş iziyle bütünleşmiş...

Dün, Tandoğan'da Çağlayan'da gelincik bahçeleri oluşturuluyordu şimdi darbeye karşı 70 milyon adım atılıyor. 1 Mayısta yaşanan Faşist terörün izlerinin silinmediği sokaklarda şimdi demokrasicilik oynanıyor. Kavramlar karışmış, üstnelien misyonlarda keşmekeşlik yaşanıyor. Faşist uygulamaları ile bu halka zulümden başka bir şey vermeyen AKP, demokrasinin neferi kesiliyor. Ne yazık ki bu oluşumda kendilerini sol olarak gören, sosyalist olarak gören yapılanmalarda yer alıyor. Diyorum ya kavramlar karışmış, faşist uygulamaları hayata geçirenler demokrasi yanlısı oluyor, bu ülkeyi emperyalizme peşmkeş çekenler, gericilğin gelişmesine zemin hazırlayanlar, bağımsızlığın, laikliğin teminatı olarak sahne alıyor.

Başka bir sorun daha var. Bakıyorumda herkes hukuk devleti, bağımsız yargı nutukları çekiyor. Hukuk şimdi mi aklınıza geldi, bağımsız yargı şimdi mi aklınıza geldi. Yüce adalet şimdi mi aklınıza geldi.

Bilmem şu şu saatte gözaltına alınmış. Çok mu zorunuza gitti. BU ülkede hukuk hep böyle işliyordu. Ev baskınları sabaha karşı 04.00'lerde 05.00'lerde yapılıyordu. O zaman neredeydiniz. Ki o baskınlarda "polisin teslim ol çağrısına" hep silahla karşılık verilir mahkemeye intikal ettirilecek bir sanık da kalmazdı. Yargısız infazlar yapılırken neden hiç birinizi, "hukuk devleti", "Demokrasi" derken göremedik...

Bu ülkede 28 insan, devletin koruması altında olduğu cezaevlerinde katledildi. O katliamın sanıkları, aradan geçen 8 yıla rağmen "Bağımsız Mahkemelerinizde" ifade dahi vermedi ve dava zamanaşımına uğradı. Neden hiçbiriniz "adalatten" bahsetmedi.

Siz hangi adaletten, hangi hukuk devletinden, hangi demokrasiden bahsediyorsunuz.. Bu ülkede hukuk, demokrasi, adalet halka değil, işkencecilere vardır, Uzanlara vardır, Çağlarlara, Demirellere, Sürenlere vardır... İsterseniz gelin bunun yalan olduğunu söyleyin ben de kanıtlayayım...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Susma! Sustukça sıra size gelecek! Dedik. Susmaya devam ettiler.

Sıra onlara geldi.

Feryat, figan.

Demokrasi herkese yarar! dedik. Bize dokunmayan yılan dediler,

Yılan onlara da dokunmaya başladı.

Aslında sorunları bizimle, Türkiye solu ve sosyalistleriyle.

Gemileri karaya oturdu. Batmak üzere,

Bizleri kışkırtmaya çalışıyorlar.

Provokasyona getirip, üzerimize çullanacaklar.

Alavere dalavere kürt mehmet nöbete.

Yine de ne haliniz varsa görün demiyorum.

Kerhen de olsa. Laik cumhuriyetcileri destekliyorum.

En kötü cumhuriyet, şeriattan iyidir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Soruşturmada alınan kişiler.

Soruşturma kapsamında tutuklananlar şunlar:

1-Muzaffer Tekin (emekli yüzbaşı)

2-Oktay Yıldırım (emekli astsubay)

3-Mahmut Öztürk (emekli astsubay)

4-Fikret Emek (emekli binbaşı)

5-Gazi Güder (emekli yüzbaşı)

6-Mehmet Demirtaş ( El bombalarının ele geçtiği gecekondunun sahibi)

7-Muzaffer Şenocak

8-Aydın Yüksek (eski polis memuru)

9-Kuddusi Okkır (işadamı)

10-Bekir Öztürk (Kuvva-i Milliye Derneği Genel Başkanı)

11-Nusret Senem ( İp Genel Sekreteri)

12-İsmail Yıldız (SESAR Başkanı)

13 Ergün Poyraz (yazar)

14-Asuman Özdemir ( Gazeteci)

15-Mete Yalazangil

16-Zekeriya ÖZTÜRK ( Emekli Yüzbaşı)

17-Muhammet YÜCE (eski uzman çavuş)

18-Kahraman ŞAHİN (Kuvay-i Milliye Derneği yöneticisi)

19-Erol ÖLMEZ (Kuvay-i Milliye Derneğinde çaycı)

20- Erkut ERSOY

21-Veli Küçük (emekli tuğgeneral)

22-Mehmet Fikri Karadağ (emekli kurmay albay)

23-Kemal Kerinçsiz (avukat)

24-Sami Hoştan (Susurluk davası hükümlüsü)

25-Hüseyin Görüm (Kuvay-i Milliye Teşkilat Başkanı)

26-Oğuz Alpaslan Abdülkadir

27-Hüseyin Gazi Oğuz Kuvay-i Milliye Şube Başkanı)

28-Sevgi Erenerol ( Türk Ortadosk Patrikhanesi basın sözcüsü)

29- Abdullah ARAPOĞLU (Kuvay-i Milliye Derneği üyesi)

30- Hikmet Çiçek ( İP Basın Bürosu Başkanı)

31-Ümit OĞUZTAN (Yazar)

32- Vatan Bölükbaşı

33- Habip Ümit Sayın (İstanbul Üniversitesi(İÜ) öğretim üyesi Doç. Dr.)

34- Emin Gürses (Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr.)

35- Orhan Tunç (Balıkesir Üniversitesi emekli öğretim üyesi)

36- Hayrettin Ertekin (ünlü kuyumcu)

37- Vedat Yenerer (televizyoncu)

38- Muammer Karabulut (Ayasofya Derneği başkanı)

39- Abdulmuttalip Tongar

40- Selim Akkurt

41-Doğu perinçek ( İP Genel Başkanı)

42-ferit ilsever ( Ulusal kanal Genel Yayın Yönetmeni)

43-Adnan Akfırat ( Gazeteci)

44-Serhan bolluk ( Aydınlık Gazetesi genel yayın yönetmeni)

45- Hayati Özcan (Ulusal Kanal İzmir temsilcisi)

46 -Ali yiğit

47 -Behiç Gürcihan (Açık İstihbarat sitesi sahibi)

48 -Rasim görüm

49 -Murat Çağlar( Kuvay-i Milliye Derneği Başkan Yardımcısı)

Not:Dikkatinizi çekerim bu kişiler akp li değiller + Atatürkçü düşünen insanlar.

Sitelerde Paylaş
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9331324....29&sz=40159

Başbuğ'dan Ergenekon açıklaması 2 Temmuz 2008

A.A.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile 24 Haziranda gerçekleştirdiği görüşme ile “Ergenekon” soruşturması arasında ilişki kurmaya yönelik bazı yorumlarda bulunulduğunu belirterek, “Açık şekilde ifade etmek istiyorum: Yapılan bu yorum, ima ve değerlendirmeler kesinlikle gerçek dışıdır. Söz konusu toplantıda bu konu hiçbir şekilde gündeme gelmemiştir” dedi.

Orgeneral Başbuğ, İspanya Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Carlos Villar Turrau'nun Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karargahı'nı ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, herkesin bildiği gibi İstanbul'da uzun süredir devam etmekte olan bir soruşturma kapsamında, dün soruşturmayı yürüten savcının isteği üzerine bazı kişilerin gözaltına alındığının hep beraber izlendiğini ve yaşandığını belirtti.

Orgeneral Başbuğ, bu meydana gelen olayla ilgili olarak, dün gece bazı televizyon kanallarında yapılan programlarda ve bugün bazı gazetelerde, “gözaltına alma olayıyla 24 Haziran günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın bilgisi ve izniyle gerçekleştirilen toplantı arasında bir ilişki kurmaya yönelik bazı yorum, ima, değerlendirme ve haberler yapıldığını üzüntüyle gördüğünü” vurguladı. Orgeneral Başbuğ, şöyle konuştu:

“Açık şekilde ifade etmek istiyorum: Yapılan bu yorum, ima ve değerlendirmeler kesinlikle gerçek dışıdır. Söz konusu toplantıda bu konu hiçbir şekilde gündeme gelmemiştir. Zaten gelmesi de mümkün değildir. O zaman bu yapılan yorum, ima ve değerlendirmelere ancak komplo teorisi denilebilir.

Bu komplo teorisini yapanların hepsinin kötü niyetli olduğunu düşünmek istemiyorum. Ancak bu komplo teorilerini üretenlere şu soruyu sormakta yarar var: 'Bu komplo teorileri Türk Silahlı Kuvvetleri'nin birlik ve bütünlüğüne, emir-komutasına zarar vermeye yönelik bazı amaçlara hizmet etmiyor mu? Bu amaca bilerek, bilmeyerek hizmet etmiş olmuyorlar mı?' Bu soruyu sormak bizim hakkımız.

TSK'nın birlik bütünlüğüne gereken hassasiyeti göstermek yalnız personelinin değil, herkesin üstünde durması gereken önemli bir husustur.

Türkiye olarak zor günler yaşıyoruz. Hepimiz sağduyulu, soğukkanlı, daha dikkatli ve sorumlu davranmak mecburiyetindeyiz ve zorundayız.”

Orgeneral İlker Başbuğ, bu konuda medyaya da büyük bir görev ve sorumluluk düştüğüne de dikkati çekti.

Sitelerde Paylaş

Bakin olayin vehametini gözler önüne serecek cok sey var. Yarim yamalak bilgimle bile, cok yerlerden baglanti kurulabilir.

Baykal "akp nin, artik kendi derin devletini kurma hazirliklari bitti, harekete gectiler" gibi bir sey söylemisti.

Ister komplo teorisi deyin, isterseniz ciddiye alin, zaten asagidaki yazacaklarim beni baglar. Bugün televizyonlarda biraz zaman harcadim dinlenirken. Biraz hafiza tazelememe yardimci oldu. Yanlis ve eksiklerim görürseniz, uyarabilirsiniz. Zira ezberimden yazacagim herseyi.

1- Ergenekon ismi sizlere neyi hatirlatiyor? Türklerin yeniden dirilis destanini degilmi?

Oysa cocuklarimiz, Türklerin dirilis destanini, terör adiyla esdeger olarak duyuyor. Büyüdüklerinde, ergenekon deyince, terörist bir örgüt gelsin diye akillarina, bunun özellikle yapildigini düsünüyorum.

2- Ergenekon denilen uydurma suc örgütünün, nelerin üzerine bina edilip bugüne kadar getirildigini, iyi irdelememiz sart. Ancak o zaman, hukuga saygi olayini düsünebiliriz.

Bundan yola cikarak, önce su iki kisiyi inceleyelim.

Tuncay Günay denen bir adam var. Bu adam imam hatipte okuyan, fettullahin danismanligini yapmis biri. Sonradan bir haham olarak karsimiza cikiyor. Bu adamdan alinan bilgiler dogrultusunda, 2001 yilindaki olaylar oluyor ama delileri ciddiye almayan mahkeme, davayi düsürüyor. Cünkü adam, derin devletin, büyük bir darbe hazirligi oldugunu ve suc örgütü haline geldigine dair ifadeler veriyor.

Ayni adam, amerikadan yada kanadadan yenisafak gazetesini arayip "iskenceyle bu ifadeleri verdirdiler" diyor.

Ikinci adamimiz Zekeriya Öztürk.

Ordudan disiplinsiz ve dengesiz oldugu gerekcesiyle atilmis. Aydinlik dergisine girmis, oradanda ayni gerekcelerle ama birde üstüne akli dengesizligi ve fantazi genisligi yüzünden atilmis.

Bu iki adamin ifadelerine dayanarak baslatilan bu ergenekon davasi, hala o temelle devam ediyor.

Bu dava ciktiginda, ilginc gözaltilar olmustu ve 15 gün icinde iddianamenin hazirlanacagi söylenmisti. Oysa simdi 13 ay oldu ve hala hazir degil.

Alemdaroglu ve Ilhan Secuk gibilerinide aldilar ama serbest biraktilar. Bütün aydinlari karalayip, ulusalci ve Atatürkcülere hem gözdagi hemde aktif baski yapmak, ve tabi susturmak icin baslatilmis bir oprasyon oldugu acik.

11 defa, BOP un icinde oldugunu söylemis bir basbakanimiz var.

Lejendik denen bir avrupali hiyar var. Türkiyenin herseyine karistigi gibi, akpnin herseyinede destek verir. Daha dün, bu operasyonlari cok olumlu buldugunu söyledi.

Peki bu serefsiz, avrupada bu tür bir oprasyon gördümü?

Sabahin köründe, ev kapisi kirip girmeler. Gözaltina aldiklari insanlarin herseylerine el koyup, kiminide kelepceyle götürmeler. Hangi hukuk devletinde bu tür bir tutuklama sekli var?

Hukuk herkese esit davranacaksada, toplumun önünde olan ve önemli görevlerde bulunmus insanlar icin, binlerce ve hatta milyonlarca insani rencide edebilecegi gerekcesiyle, daha dikkatli davranilmalidir. Zaten suclu olduklari sabit olmayan bu insanlarin, üstelikte aciliyeti varmis gibi bu sekilde gözaltina alinmalarini, hic bir hukuk aciklayamaz.

Gözaltina alinanlarin hepsi, cagrildiginda hemen gelecek kisilerdir. Ama buna ragmen mevcutlu bile götürülecekse, bunda bir kurali vardir. Cok degerli insanlarimizi "camur at izi kalsin" yöntemiyle karaliyorlar.

Bu savcinin elindeki deliller ne olursa olsun, 13 ayda delileri bir araya getiremediyse, nasil olurda bu kadar insani aylardir icerde tutar.

Istanbul bassavcisi, oprasyonlardan habersiz oldugunu söylemisti. Bu kadar vahim bir durum olabilirmi?

1919 yilinda Nemrut Mustafa Pasa nin kurdugu bir tertiple, ülkedeki ulusalcilar tutuklanir ve yargilanirlar.

Ingilizler Istanbulu isgal ettigi icin, sultanin onlara sözler verdigi bilinmektedir.

Bogazliyan kaymakamida idam edilenler icindedir. Idam sehpasinda "ecnebi devletlere yaranmak icin, beni asiyorlar" der.

Sitelerde Paylaş
Bakin olayin vehametini gözler önüne serecek cok sey var. Yarim yamalak bilgimle bile, cok yerlerden baglanti kurulabilir.

Baykal "akp nin, artik kendi derin devletini kurma hazirliklari bitti, harekete gectiler" gibi bir sey söylemisti.

Ister komplo teorisi deyin, isterseniz ciddiye alin, zaten asagidaki yazacaklarim beni baglar. Bugün televizyonlarda biraz zaman harcadim dinlenirken. Biraz hafiza tazelememe yardimci oldu. Yanlis ve eksiklerim görürseniz, uyarabilirsiniz. Zira ezberimden yazacagim herseyi.

1- Ergenekon ismi sizlere neyi hatirlatiyor? Türklerin yeniden dirilis destanini degilmi?

Oysa cocuklarimiz, Türklerin dirilis destanini, terör adiyla esdeger olarak duyuyor. Büyüdüklerinde, ergenekon deyince, terörist bir örgüt gelsin diye akillarina, bunun özellikle yapildigini düsünüyorum.

2- Ergenekon denilen uydurma suc örgütünün, nelerin üzerine bina edilip bugüne kadar getirildigini, iyi irdelememiz sart. Ancak o zaman, hukuga saygi olayini düsünebiliriz.

Bundan yola cikarak, önce su iki kisiyi inceleyelim.

Tuncay Günay denen bir adam var. Bu adam imam hatipte okuyan, fettullahin danismanligini yapmis biri. Sonradan bir haham olarak karsimiza cikiyor. Bu adamdan alinan bilgiler dogrultusunda, 2001 yilindaki olaylar oluyor ama delileri ciddiye almayan mahkeme, davayi düsürüyor. Cünkü adam, derin devletin, büyük bir darbe hazirligi oldugunu ve suc örgütü haline geldigine dair ifadeler veriyor.

Ayni adam, amerikadan yada kanadadan yenisafak gazetesini arayip "iskenceyle bu ifadeleri verdirdiler" diyor.

Ikinci adamimiz Zekeriya Öztürk.

Ordudan disiplinsiz ve dengesiz oldugu gerekcesiyle atilmis. Aydinlik dergisine girmis, oradanda ayni gerekcelerle ama birde üstüne akli dengesizligi ve fantazi genisligi yüzünden atilmis.

Bu iki adamin ifadelerine dayanarak baslatilan bu ergenekon davasi, hala o temelle devam ediyor.

Bu dava ciktiginda, ilginc gözaltilar olmustu ve 15 gün icinde iddianamenin hazirlanacagi söylenmisti. Oysa simdi 13 ay oldu ve hala hazir degil.

Alemdaroglu ve Ilhan Secuk gibilerinide aldilar ama serbest biraktilar. Bütün aydinlari karalayip, ulusalci ve Atatürkcülere hem gözdagi hemde aktif baski yapmak, ve tabi susturmak icin baslatilmis bir oprasyon oldugu acik.

11 defa, BOP un icinde oldugunu söylemis bir basbakanimiz var.

Lejendik denen bir avrupali hiyar var. Türkiyenin herseyine karistigi gibi, akpnin herseyinede destek verir. Daha dün, bu operasyonlari cok olumlu buldugunu söyledi.

Peki bu serefsiz, avrupada bu tür bir oprasyon gördümü?

Sabahin köründe, ev kapisi kirip girmeler. Gözaltina aldiklari insanlarin herseylerine el koyup, kiminide kelepceyle götürmeler. Hangi hukuk devletinde bu tür bir tutuklama sekli var?

Hukuk herkese esit davranacaksada, toplumun önünde olan ve önemli görevlerde bulunmus insanlar icin, binlerce ve hatta milyonlarca insani rencide edebilecegi gerekcesiyle, daha dikkatli davranilmalidir. Zaten suclu olduklari sabit olmayan bu insanlarin, üstelikte aciliyeti varmis gibi bu sekilde gözaltina alinmalarini, hic bir hukuk aciklayamaz.

Gözaltina alinanlarin hepsi, cagrildiginda hemen gelecek kisilerdir. Ama buna ragmen mevcutlu bile götürülecekse, bunda bir kurali vardir. Cok degerli insanlarimizi "camur at izi kalsin" yöntemiyle karaliyorlar.

Bu savcinin elindeki deliller ne olursa olsun, 13 ayda delileri bir araya getiremediyse, nasil olurda bu kadar insani aylardir icerde tutar.

Istanbul bassavcisi, oprasyonlardan habersiz oldugunu söylemisti. Bu kadar vahim bir durum olabilirmi?

1919 yilinda Nemrut Mustafa Pasa nin kurdugu bir tertiple, ülkedeki ulusalcilar tutuklanir ve yargilanirlar.

Ingilizler Istanbulu isgal ettigi icin, sultanin onlara sözler verdigi bilinmektedir.

Bogazliyan kaymakamida idam edilenler icindedir. Idam sehpasinda "ecnebi devletlere yaranmak icin, beni asiyorlar" der.

Bu dediklerine katılıyorum.Özetlersek:Biryanda ABD,biryanda AB,biryanda yukardaki mesajda görüleceği üzere kendince birilerini kafasında mahkum bile eden hain zihniyette kürtçüler,diğer yanda bunların dinci tarafının temsilcisi şakirtler güruhu,hepsi birlik olmuş,Türk tarihinin ERGENEKON efsanesini bir taraflarından uydurdukları sözde suç örgütü ile özdeşleştirip bu Milletin üzerine geliyorlar,ama bu yaptıklarının faturası da eminim olacaktır,Yeniden Ergenekon destanını yazacaktır bu Millet! o zaman görecez bu hainlerin g.....nü! Yukarda da anlatıldığı gibi sayılan bu güruhların hepsinin çıkarının birleştiği nokta Türkiye Cumhurityeti'nin işgal edilmesi..ama nah alırsınız! Adalet,savcılar,hakimler görevini elbette yapacaktır,eninde sonunda hak yerini bulacaktır,izlemeye devam,ta ki hak yerini bulana kadar.

Sitelerde Paylaş
kırlı camasırların cok az kısmı ortaya cıkıyor ıste devlet ıcındekı mayfalasma acık sekılde kanıtlandı sımdı

umarım bır donem ıyı cocuklar dıyen adamda tutuklanır

Ne kanıtlanmış? yoksa iddianameyi sen mi hazırlıyorsun!

Sen daha çok umarsın.....alırsın...........!

Sitelerde Paylaş
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9336621....29&sz=41194

Başbakanlık: Başbuğ-Erdoğan görüşmesinde konu gündeme gelmedi 2 Temmuz 2008

ANKARA / DHA

Başbakanlık, Ergenekon soruşturmasının Başbakan Erdoğan ile Orgeneral Başbuğ arasında yapılan görüşmede hiçbir şekilde gündeme gelmediğini bildirdi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan azılı açıklamada konuya ilişkin şöyle denildi: "Bazı medya organlarında, dün (1 Temmuz 2008) savcılık soruşturması kapsamında mahkeme kararıyla bazı kişilerin gözaltına alınmasının, 24 Haziran 2008 tarihinde Sayın Başbakanımızın Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ile yaptığı görüşmeyle ilişkilendirilmek istendiği görülmektedir.

Söz konusu görüşmede böyle bir konu hiçbir şekilde gündeme gelmediği gibi, savcılık soruşturması ve mahkeme kararlarına konu olan gelişmelerin doğası gereği bu zaten mümkün de değildir.Spekülasyondan öteye gitmeyen bu hayali senaryoların maksatlı olarak üretildiği değerlendirilmektedir."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...