Jump to content

Ergenekon

Recommended Posts

darbeye katlanacagıma akpye katlanırım daha ıyı

gunumuzde darbeye siddetle karsi cikan kesimler;

yobazlar

azili komunistler

pkk sempatizanlari

pkkli kurtler

eger bunlardan biri degilsen darbeden bu kadar korkmana gerek yok..

cunku bu ulkede laikligi en koyu sekilde savunan kesim "askerlerdir.."

Sitelerde Paylaş
  • İleti 304
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen sanırım sürekli iğneli konuşayı seviyorsun laf arıyorsun.Evren'e dava açılamamasının sebebi bu yasadır..Açılamadığını düşünmüyorsan git mahkemeye:)

Bu yasa Evren'in yargılanmasını engelliyor..Evet 90 günlük fark var ama nedense açamıyorlar..Malesef hukukçular senin gibi okumuyorlar..Bu yasa kalkarsa yargılanır diyorlar..

Kısa bir google turu ile Geçici 15'ten dolayı Evren'in yargılanamadığı yazılarına ulaşacaksın..

Ben nedenini söylemiştim herakles,boşuna sorup durma kendi kendine :) Önceki mesajlarıma bak ,nedenini öğren. :)

Sitelerde Paylaş

yobazlar

azili komunistler

pkk sempatizanlari

pkkli kurtler

darbeye karsı durmak ınsanlık gorevıdır artı sızın kadar akp karsıtıyım ama darbe ıle cozulmez bu ısler

ben ınsanlık ısı dıyorum ama hayvanlar anlamaz

Sitelerde Paylaş

Gercekisim,

Sen anlamak için değil bir yerine kaçan ergenekon örgütünü kurtarma derdindesin..Gereksiz diretiyorsun kendimi haklı nasıl çıkarırım nerden açık yakalarım diye..

Asıl sen okuduğunu anlayamıyorsun....

Evren'i yargılayamayan hukukçuların önüne geçmiş bir de yargılanabilir diyorsun..Sanki ben sana yasayı yorumla dedim:)

Evren anayasa koruması altında olduğu için yargılanamıyor....Dilerim bu yasa kalkar ve yargılanır..Temennim bu yönde..

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
darbeye karsı durmak ınsanlık gorevıdır artı sızın kadar akp karsıtıyım ama darbe ıle cozulmez bu ısler

ben ınsanlık ısı dıyorum ama hayvanlar anlamaz

cozum uret o zaman, halkin %60 inin oyuyla 2 secimdir tek basina iktidar olarak gelmis bir partiyi nasil indirebilirsin?

Sitelerde Paylaş

Şu laikliği korumaya çalışanlara darbeci yaftası yapıştırmaya gayret edenler bana AKP'nin anayasa'nın değiştirilemez maddelerinden laiklikle ilgili olanını değiştirme teşebbüsünü açıklayabilirler mi bir zahmet....Çünkü asıl darbe budur! Anayasal düzeni korumak DARBE DEĞİLDİR!

Sitelerde Paylaş
cozum uret o zaman, halkin %60 inin oyuyla 2 secimdir tek basina iktidar olarak gelmis bir partiyi nasil indirebilirsin?

kardesım anayasa darbebı yap dıyor zaten partı kendı ıpını kendı cekıyor bunu asker nıye yapıyorkı

akpye kapatma davasıı acılmıs durumda

bırakında mahkemeler halletsın askerler sıyasete bulasmasın

Sitelerde Paylaş
İki turlu seçim ve senato güzel olabilir mesela...

bunu yapabilmek icin iktidar olmak gerekli degil mi acaba :) ? bizim derdimiz zaten iktidari indirmek..onu indirdikten sonra gerisi pekte zor olmaz..

ve senatonun neyi guzel anlayamadim..

Sitelerde Paylaş
Şu laikliği korumaya çalışanlara darbeci yaftası yapıştırmaya gayret edenler bana AKP'nin anayasa'nın değiştirilemez maddelerinden laiklikle ilgili olanını değiştirme teşebbüsünü açıklayabilirler mi bir zahmet....Çünkü asıl darbe budur! Anayasal düzeni korumak DARBE DEĞİLDİR!

Sen laikliği koruyacam diye darbe planlayanları korursan o damgayı yersin..Siyaset üret,demokratik çözümler üret.Laik kesimin yobazları sürekli kendi misyonunu orduya yıkınca durum ne hale geldi..

Siz laikliği değil, kümesteki tavuğuda savunamazsınız...Geçin bu mavalları..

Sitelerde Paylaş
bunu yapabilmek icin iktidar olmak gerekli degil mi acaba ? bizim derdimiz zaten iktidari indirmek..onu indirdikten sonra gerisi pekte zor olmaz..

ve senatonun neyi guzel anlayamadim..

Senatonun şusu güzel mesela Sarkozy güdümlü Fransa meclisi Türkiye gibi ülkeler için referandum önerdi Fransa senatosu reddetti..Sarkozy'ye meydanı bırakmıyor devletin asal politika eksenini koruyor..

Senato bir çok ülkede var..

Meclis hegemonyasını süspanse ediyor..

İki turlu seçime gelince AKP 'ye oy vermeyen %53 bir cepheye yönelebilirdi..

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sen laikliği koruyacam diye darbe planlayanları korursan o damgayı yersin..Siyaset üret,demokratik çözümler üret.Laik kesimin yobazları sürekli kendi misyonunu orduya yıkınca durum ne hale geldi..

Siz laikliği değil, kümesteki tavuğuda savunamazsınız...Geçin bu mavalları..

Bak şimdi herakles ben şu ergenekon iddiası meselesinin mahkemede açıklığa kavuşacağına inanıyorum,mahkemeye güveniyorum,bunu defalarca tekrar ettim,artık anla istersen! Şahsi kanaatim böyle bir örgütün olmadığı yönünde ama netice mahkemeden çıkacak,saygı duyarım.Bunu bir daha tekrar ettirme! Kendi kafanda birilerini mahkum etiğini ve önyargılı olduğunu ikidebir tekrarlaman seni haklı yapmaz!Nitekim henüz dava bile açılmadı.Bunu geçiyorum.

Mahkeme Türbanla ilgili kararı verdiğinde olsun,Akp ye kapatma davası açıldığında olsun, "Bu yargı darbesidir!" diye yırtınanlar heralde ben ve benim gibiler değil! Sen ve senin gibiler söyledi bu lafları! Ordu ne zamandan beridir sesini çıkarmadı ama hala ısrarla orduya görev yıkılıyor şeklinde saptırma yapmayı da bırak! Gözaltına alınanlar şuanda ordu mensubu da değil,bunu da UNUTMA! Mahkemeler görevlerini yapıyor ve buna "yargı darbesi "diyen senin zihniyetin!

Ama hala bir meşhur iddianın davası bile yok! Ve sen Anayasa Mahkemesinin laiklik ilkesinin değiştirilme teşebbüsünü durduran "türban davası kararının" Sivil bir darbeyi bertaraf etmek olduğunu anlayamayacak kadar ,anlayışsızsan ben ne yapayım!

Sitelerde Paylaş

yobazlar

azili komunistler

pkk sempatizanlari

pkkli kurtler

kısacası insan haklarını savunmak yeterlidir darbeye karsı cıkmak için.

işlerini kaba kuvvetle halletmeye alışmış insanlar kafa yapılarını degiştirmezsin ne yapıcaksın onların işi kuvvet.

Sitelerde Paylaş

devlet içinde devlet kurmaya kalkarsan bole olur ha bide tek şey o degil zaten bu asker bozuntuları darbe yapsakta siyasete aksak die beklerler la seni halk mı sectı sen nesın kı orda sadece bi devlet gorevlısısın ama yerıne gelınce darbe hakkı bıle var bu taa osmanlıdan gelen askerlerın farklı bi sınıf olma ozellıgınden kaynaklanıyor

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...