Jump to content

Ergenekon

Recommended Posts

abicim yorumumu yekten söylimmi

bu tartışmada kıçını yırtan bazı arkadaşlar harbi devlet görevlisi buna eminim.

ben sıradan bir vatandaş olarak darbe olmasını istemiyorum

önümüzdeki ilk seçimde yüzde 5-6 ile sepetleyelim diyenlerdenim

unutmayın şu avrupa kupasında bile yenenler ve yenilenler oldu

bizde buna benzetmeliyiz.

tabi tümümüzün %1 oluşturduğuna eminim bu kadar azız bunu hiç unutmamalıyız

koca ülkede rest çeken yegane canlı unsurlarız unutmamalıyız.

tarihinde isturbo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 304
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Olası durumda tabiki askerlere ihtiyacımız var düşünsenize akp şeriat düzeni getirdi ve oturcaklar oturdukları yerde olurmu sizce?

Hitman sistem kendini koruyor..İki tarafta yargıdan kaçamıyor:))

Darbeler dialoğu ve düşünmeyi hatta insana değeri bitirir..Gerekirse yargı iki tarafın iflahını kessin ama darbe sözü zihinlerden uzaklaşsın..

Demokratik alışkanlık ve zaman herşeyi çözer..Demokratik uzlaşının olmadığı yerlerde yargıya sadık kalmaktan başka çözüm bulamıyorum...

Dokunulmazlıkların ve seçim barajlarının kalkması çok faydalı olabilir Türkiye için..

Sitelerde Paylaş
Mahkeme Türbanla ilgili kararı verdiğinde olsun,Akp ye kapatma davası açıldığında olsun, "Bu yargı darbesidir!" diye yırtınanlar heralde ben ve benim gibiler değil! Sen ve senin gibiler söyledi bu lafları! Ordu ne zamandan beridir sesini çıkarmadı ama hala ısrarla orduya görev yıkılıyor şeklinde saptırma yapmayı da bırak! Gözaltına alınanlar şuanda ordu mensubu da değil,bunu da UNUTMA! Mahkemeler görevlerini yapıyor ve buna "yargı darbesi "diyen senin zihniyetin!

Ama hala bir meşhur iddianın davası bile yok! Ve sen Anayasa Mahkemesinin laiklik ilkesinin değiştirilme teşebbüsünü durduran "türban davası kararının" Sivil bir darbeyi bertaraf etmek olduğunu anlayamayacak kadar ,anlayışsızsan ben ne yapayım!

Darbe olsunda yargı darbesi olsun:)

Anayasa mahkemesi gerekçeli kararını açıkladığında konuşuruz net..Ben parti kapatmaları çözüm olarak görmüyorum..AKP olacak FKP sonra?

Yani bu gerekçeli karar AKP laikliği değiştiriyor şeklinde hükme bağlanırsa zaten parti kapatılır..

Ben partinin kapatılacağını sanmıyorum ciddi olarak..

Selamlar..

Sitelerde Paylaş
Darbe olsunda yargı darbesi olsun:)

Anayasa mahkemesi gerekçeli kararını açıkladığında konuşuruz net..Ben parti kapatmaları çözüm olarak görmüyorum..AKP olacak FKP sonra?

Yani bu gerekçeli karar AKP laikliği değiştiriyor şeklinde hükme bağlanırsa zaten parti kapatılır..

Ben partinin kapatılacağını sanmıyorum ciddi olarak..

Selamlar..

Sen açıklananın ne olduğundan habersizsin galiba,ya da işine gelmiyor herakles...ben illa ki buraya yapıştırayım istiyorsun... tembellik etme kendin bul okusana!Bak küçük bir kısmını yapıştırıyorum,gerisini de http://www.cnnturk.com/TURKIYE/haber_detay...;haberID=465986 buradan okursun artık.

Evet bu açıklamaya göre akp laikliği ortadan kaldırmak istedi ve bu Mahkemece tescillendi! sakın Mahkemeye laf atma,önceki sözlerini hatırla,hani sen Mahkemeye güveniyordun(?) ya. :) :)

KARARIN DETAYLARI

Anayasa Mahkemesi, iptal kararını, Anayasa'nın 2'nci maddesiyle düzenlenen "laiklik", 148'inci maddesiyle düzenlenen Anayasa Mahkemesi'nin görevleri ve 4'üncü maddesinde ilk 3 maddenin değiştirilemeyeceği ve değiştirilmesi teklif dahi edilemeyeceğine yönelik maddelerine dayandırdı.

Sitelerde Paylaş
Kapatma davası sonuçlanınca parti kapatılmazsa!! Konuşalım bunu..

Anayasa madde 68/4

Siyasî partilerin tüzük ve programları ile eylemleri, Devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, insan haklarına, eşitlik ve hukuk devleti ilkelerine, millet egemenliğine, demokratik ve lâik Cumhuriyet ilkelerine aykırı olamaz; sınıf veya zümre diktatörlüğünü veya herhangi bir tür diktatörlüğü savunmayı ve yerleştirmeyi amaçlayamaz; suç işlenmesini teşvik edemez.

Madde 69 (ilgili kısmı)

Bir siyasî partinin tüzüğü ve programının 68 inci maddenin dördüncü fıkrası hükümlerine aykırı bulunması halinde temelli kapatma kararı verilir.

Bir siyasî partinin 68 inci maddenin dördüncü fıkrası hükümlerine aykırı eylemlerinden ötürü temelli kapatılmasına, ancak, onun bu nitelikteki fiillerin işlendiği bir odak haline geldiğinin Anayasa Mahkemesince tespit edilmesi halinde karar verilir. (Ek cümle: 3.10.2001-4709/25 md.) Bir siyasî parti, bu nitelikteki fiiller o partinin üyelerince yoğun bir şekilde işlendiği ve bu durum o partinin büyük kongre veya genel başkan veya merkez karar veya yönetim organları veya Türkiye Büyük Millet Meclisindeki grup genel kurulu veya grup yönetim kurulunca zımnen veya açıkça benimsendiği yahut bu fiiller doğrudan doğruya anılan parti organlarınca kararlılık içinde işlendiği takdirde, söz konusu fiillerin odağı haline gelmiş sayılır.

Temelli kapatılan bir parti bir başka ad altında kurulamaz.

Bir siyasî partinin temelli kapatılmasına beyan veya faaliyetleriyle sebep olan kurucuları dahil üyeleri, Anayasa Mahkemesinin temelli kapatmaya ilişkin kesin kararının Resmî Gazetede gerekçeli olarak yayımlanmasından başlayarak beş yıl süreyle bir başka partinin kurucusu, üyesi, yöneticisi ve deneticisi olamazlar.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kapatılmazsa şaşarım! Ve bence kapatma davasının en başta gelecek delili,hatta tek başına yeterli bir delili Türban kararıdır.

Ama mahkeme ne karar verirse elbette saygı duyarım,orası ayrı..bunlar benim görüşlerimdir.

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kapatılmazsa şaşarım! Ve bence kapatma davasının en başta gelecek delili,hatta tek başına yeterli bir delili Türban kararıdır.

Ama mahkeme ne karar verirse elbette saygı duyarım,orası ayrı..bunlar benim görüşlerimdir.

Evet nihai kararı mahkeme vereceği için kestirmek güç..Ama türban kararına göre kapatılması gerek gibi duruyor..

Sitelerde Paylaş
Evet nihai kararı mahkeme vereceği için kestirmek güç..Ama türban kararına göre kapatılması gerek gibi duruyor..

Bu kadar tartışmadan sonra en azından söylediklerimin bir bölümünü kavrayabilmene sevindim. İyi geceler herakles,

At sineği sana da ( Burası sokrates'e) :)

Sitelerde Paylaş
Ben seni darbe şakşakçılığından yargı savunuculuğuna çekebildim ya rahatlıkla uyuyabilirim..

Sana iyi uykular her daim..

Sen benim darbe savunuculuğu yaptığımı göster de öyle uyu...nerde savunmuşum görelim...bekliyorum..Tam tersine ben baştan beri Anayasal düzeni değiştirmeye,yıkmaya yönelik sivil ya da askeri hertürlü darbeye karşı çıktım,Anayasal düzeni korumaya çalışanların çabalarını darbe olarak göstermenize de! Neyse sen yine anlamazdan geliyorsun ya da anlamıyorsun galiba..en azından akp davası konusunda söylediğimi anlamışa benziyorsun.

Sitelerde Paylaş
Evet 27 mayıs iyiki olmuş diyorum,yoksa şimdi bir şeriat ülkesinde başında bir halifeyle yaşıyor olacaktı bu millet

Bu darbeyi savunduğun söylemin...Şimdiki darbe girişiminin sömürüsü de şeriat laiklik söylemleridir..Ve bu süreci 27 mayıs'la alakalandıran sensin..Darbe şakşakcısının kralısın..

''Darbe şakşakçılığı ergenekonculuk oldu sanırım.. '' darbe şakşakcılarının ergenekonda birleştiğini söyledim ima ile..

Sense ergenekonculuk için

Hayır Herakles,Akp karşıtlığı=Ergenekonculuk oldu!

demişsin...Dolayısıyla ergenekona bakışın farklı...

Bir de benim iddianamenin biranevvel hazırlanması yönündeki yazımı gözardı etmişsin...

Gözümde darbeleri savunan birisin şu aşamada..

Selamlar..

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sen benim darbe savunuculuğu yaptığımı göster de öyle uyu...nerde savunmuşum görelim...bekliyorum..Tam tersine ben baştan beri Anayasal düzeni değiştirmeye,yıkmaya yönelik sivil ya da askeri hertürlü darbeye karşı çıktım,Anayasal düzeni korumaya çalışanların çabalarını darbe olarak göstermenize de! Neyse sen yine anlamazdan geliyorsun ya da anlamıyorsun galiba..en azından akp davası konusunda söylediğimi anlamışa benziyorsun.

Demek ne yazdığını bilmiyorsun..

Hayret yaw :lol:

Sitelerde Paylaş

Herakles ben ne dedim iyi oku!

"Anayasal düzeni değiştirmeye,yıkmaya yönelik sivil ya da askeri hertürlü darbeye karşı çıktım!"

27 mayıs ,o dönemde yine bugünkü gibi Anayasal düzeni yıkmayı/değiştirmeyi amaçlayan bir iktidar vardı,hatta "siz isterseniz halifeliği bile geri getirirsiniz" diye naralar atarak Milleti gaza getiriyorlardı herakles...bu nedenle 27 Mayıs Darbe değil devrimdir! Anayasal düzenin korunması ve sağlamlaştırılmasını sağlamıştır. Ancak 12 eylül bir darbedir! ben 12 eylülün ,o dönemin başbakanı tarafından da istendiğini düşünüyorum,yani danışıklıydı!

Sen benim gözümde Anayasal düzeni değiştirmek için çaba harcayan darbecilerin uşaklığını yapan bir darbe şakşakçısısın! Ama darbeci değilsin :)

Şunu kafana yaz,darbeler sadece askeri olmaz! ve şu anda sivil darbeciler var! senin de saygıyla(?) karşıladığın Anayasa Mahkemesi'nin konuya dair son kararı bunun kanıtıdır! Benim bu foruma eklediğim "demokrat parti kronolojisi" konusunu okursan anlarsın belki.

Sitelerde Paylaş

Aslında bu defaki darbecilerin hatası; Tayyib'in 28 Şubat sürecinde Erbakan gibi korkup kaçacağını sandılar. Tayyib'in Amerikancılığını ıskaladılar.. Zaten darbecilerin amacı da üfürükten göz dağı vermekti tıpkı 28 Şubatta olduğu gibi bu defa kimse yutmadı.

Sitelerde Paylaş
Demek ne yazdığını bilmiyorsun..

Hayret yaw :lol:

Hayır Hunter ,ben ne yazdığımı,ne ifade ettiğimi çok iyi biliyorum ve herakles te zaten tam beklediğim o sığ cevabı verdi... :) sen de sazan gibi atlama hemen ,benim yazdıklarımı okumadığın çok belli.

Sitelerde Paylaş

Gerçekisim, boşa terane okuma..Git uyu iyi gelir...Geçmiş o darbe iyi bu darbe kötü..Sen neyi ispatlamaya çalışıyorsun..27 Mayıs bence en şerefsizce darbeydi...Başbakan milletvekilleri ve insanlar asıldı..

Sen cunta nedir?Demokrasi nedir vs bunlarla ilgili ciddi olarak ders ol..Bak söylüyorum ben senle boşuna tartıştığımı biliyorum..

Sen önce vicdan ahlak dersi al..Sonra insanları sevmeyi öğren.Sonra sümerbank bezine yat uyu..Sana bunlar rüyana giren sokrates tavsiyesidir..

Sen sırf hükümet AKP olduğu için darbe olsun diye bekleyen birisin.Zaten ergenekonunda derdi bu idi.

Sitelerde Paylaş
Hayır Hunter ,ben ne yazdığımı,ne ifade ettiğimi çok iyi biliyorum ve herakles te zaten tam beklediğim o sığ cevabı verdi... sen de sazan gibi atlama hemen ,benim yazdıklarımı okumadığın çok belli.

Sen kendi yazdığını okuyor musun acaba:)

Sitelerde Paylaş

Bu arada gözaltına alınanlardan biri tutuklanmış, terör örgütüne üye olmak suçundan.

Aslında sağlam deliller olmasaydı hükümet kendini riske atmazdı..

Eğer Emekli generallere de tutuklama çıkarsa sağlam deliller vardır demektir..

Sitelerde Paylaş

Herakles boşuna yırtınıp durma,kıvırmakta üstüne yok biliyorum sen kendi sözde fikirlerinin gerekçelerini doğrudüzgün bilmiyorsun bile...yazdıklarımızı da düzgün okumuyorsun gibi duruyor. Benim vicdanım da ahlakım da yerinde! kimseden ders almaya ihtiyacım yok! ama senin özellikle vicdan ve ahlak dersi alman şart! Sıkışınca kıvırmayı,laf salatası yapmayı ben ahlaksızlık olarak görüyorum,senin yaptığın gibisini yani!

Sümerbank'ı da senin yobaz zihniyetinin sattığını hatırlatıp,elimde kalan son koli sümerbank bezini de sana yollamayı görev bilirim! Senin durumun aşağıdaki durumdan ibaret!

fabrika yaptı sümerbank bez için,

çok muazzam bir eser bu laf değil,

dil işinde ehli dil tezden dedi:

sıçtı cafer bez getirsin başvekil ...

Bu arada aylar evvel seni sıkıştırdığım miras konusunda sorduğum soruyu gidip sorduğun diğer forumlardan da bir cevap alamamışın,onu da hatırlatayım! o zamanlar bez yollayamamıştım kusura bakma :) onu da hatırlatayım,yoksa doymayacaksın madara olmaya :)

http://www.turkceforum.biz/kuran-da-miras-t13112.html?amp;

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...