Jump to content

Sivas olaylarının perde arkası

Recommended Posts

• İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sıvas ve maras katlıyamı tcnın utanacagı katlıyamlardır

bu katliamlar ve k. Maraş olayları birer tertiptir

tıpkı

Malatya da

Sivas ta

elazığ da

Çorum da olduğu gibi

...ve

en son Sivasta da tezgahlanan

vede kardeşi kardeşe kırdırmayı amaçlayan kanlı olayların

Sağ Sol

Alevi Sunni

Türk Kürt diye bugünde devam etmesi

bu ülke üzerinde hala planları olanların

var olduğunun da göstergesidir

dünyada yaşanan ekonomik kriz sebebiyle birlikte

bugünlerde olası provakasyonlara karşı dahada fazla dikkat etmeye ve dikkatli davranmaya itiyor

ve

uyanık olmamızı gerekli kılıyor

bölmek istedikleri

bu yurdu

böldürtmeyeceğiz

iki cihan

bir olsa

biz

bölünmeyeceğiz (..altta ki afiş ve bu mesaj dogan a aittir ama kopyalayabilirsiniz)

yıllardır

ashab ı kehf msali

bizleri uyutmuşlar

yıllardır hiç uyanmadık

ki

son 300 yıldır hala uyuyoruz

bebe belik

yediden yetmişe

hepten uyumuşuz

hep

uyumuşuz

suyumuz bile uyuyor

düşman uyumaz

iken

...artık

uyanma anıdır

ergenekon DAN ÇIKMa vaktidir

...ve yeniden cihana yayılma zamanıdır

an o andır

destan yazma anıdır

destan destan

yazı yazı

yeter bunca acı

yeter bunca sancı

gece bitti

fecre doğru

kriz ile

dünya batarken

aRTIK bize uyanmak düşer

geç olmadan

bayrak_sarmis_bizi.jpg

....sevgiyle ve daha fazla detay için TIKLA ---> KANREVANMARAŞ

HERŞEY ÖZGÜRLÜKLE BAŞLAR

Sitelerde Paylaş

ahhhhhhhh ulan ahhhhhhhhhhhhhh Tokat yolunda o serefsizler,askeri ring ile mahkemeye giderken yanilmiyosam TIKKO cular,temizinden bir ( Light Anti-tank Weapon)

fuzesi atmislardi ama hedefi sasirmislardi, (kahretsin)...

ADELET BAKANIMIZ da gitti o katillerin avukatligini yapmisti,,, ben senin adeletini ta..............

Sitelerde Paylaş

sıvas katlıyamını yapanlar su an ıktıdar durumunda nazımı gonderenler bu ulkeden su anda bastakılerın abılerı degılmıydı dusuncelerı turk ıslam degılmıydı

ve hala bu halk goremıyor kımın basta oldugunu yazık

Sitelerde Paylaş
Yumoş devlet olursa düşünmez tabi.Bu sistemde adaletten bahsedemeyiz tam anlamıyla.

sen avatardakı bayragı cıkar o bayrak oraya yakısmıyor

devlet derken tcden bahsettıgının farkında bıle degılsın

ıkıncısı devlet ıle partılerı bır tutma

ucuncusu yumus olan devlet olmaz yonetıcıler olur bunları bılmeden neye kıme saldırdıgını bılmıyorsun

Sitelerde Paylaş
sıvas katlıyamını yapanlar su an ıktıdar durumunda nazımı gonderenler bu ulkeden su anda bastakılerın abılerı degılmıydı dusuncelerı turk ıslam degılmıydı

ve hala bu halk goremıyor kımın basta oldugunu yazık

sen çok yaşa

ama

onlarda maşa

eller ise paşa

....sevgiyle

daha fazla detay için TIKLA ---> KANREVANMARAŞ

Sitelerde Paylaş
sen avatardakı bayragı cıkar o bayrak oraya yakısmıyor

devlet derken tcden bahsettıgının farkında bıle degılsın

ıkıncısı devlet ıle partılerı bır tutma

ucuncusu yumus olan devlet olmaz yonetıcıler olur bunları bılmeden neye kıme saldırdıgını bılmıyorsun

Devleti eleştirmek farklı,vatan hainliği farklıdır.TC kanunlarının yumoş olması zaten devleti yumoş yapmaktadır.

Forum ahalisine soruyorum.TC kanunlarını eleştirmek suçmudur?

tarihinde pamuksekey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sivas olayları devletin işidir , olaylardan bir kac gün sonra içişleri bakanı çıkıp açıkca olayları önleyebilirdik ama önlemedik diye demeç vermiştir..

tarihinde Uteybe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yumoş devlet olursa düşünmez tabi.Bu sistemde adaletten bahsedemeyiz tam anlamıyla.

Devleti eleştirmek farklı,vatan hainliği farklıdır.TC kanunlarının yumoş olması zaten devleti yumoş yapmaktadır.

Forum ahalisine soruyorum.TC kanunlarını eleştirmek suçmudur?

ben ılk cumlede anayasadan bahsettıgını gormuyor dırek devlete saldırmısın

Sitelerde Paylaş
tuzağa düştüğüm filan yok merak etme sen..

müdahale edilmemesinin sebebini bilmiyorum.ama müdahale edilmeliydi..hiç birşey insan hayatından değerli değil çünkü..

ben şahsen namusum için ve ekmeğim için adam öldürürüm onu söyliyim..hemde acımadan ve gözümü kırpmadan..

diğer türlü bi insanı öldürmem kesinlikle..adam inkarcı ise zaten onun cezası ahirette verilecektir..benle alakalı birşey değil..

evet mudahale etmedıler çünkü bunun için onlara bırılerı yetkı vermedı kımler acaba?????????

Sitelerde Paylaş
...artık

uyanma anıdır

ergenekon DAN ÇIKMa vaktidir

...ve yeniden cihana yayılma zamanıdır

an o andır

destan yazma anıdır

destan destan

yazı yazı

-

dünya batarken

aRTIK bize uyanmak düşer

geç olmadan

Sevsinler senin uyanışını.

Sen uyandığını mı zannediyorsun bu fikirlerle?

Ergenekondan çıkıp destan yazacakmış!

Cihana yayılacakmış! Pehh...

Senin uykudaki halin uyanık halinden daha yararlı olur insanlığa.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Yaziklar olsun!!!

Bu basligi acipta ,hala Sivas´ta ölenlerin ölümlerini mesruymus gibi gösteren bu zihniyete yaziklar olsun!Tipki,Israil´in Filistine yaptigini mesru görenler gibi yaziklar olsun!Tipki TSK´nin Kürtleri Israillilerin Filsitinlileri bombaladigi gibi bombalamasi gerektigini söyleyenler gibi yaziklar olsun!

Hepinize yaziklar olsun!Kimsede insanlik kalmamis.Kimsede akil kalmamis.Buradakilerin biri haric,digerleri hic gercek sekilde neler oldugunu aciklamamis.

Sivas olaylarindaki önceden hazirlanan tezgahlari anlatilmamis.Basligi acan gerizekalida,Aziz nesinin ve digerlerinin Pir Sultan Senlikleri icin geldigini bilmeden,"Ne isi var orada,Neden gelmis"gibi aptalca ,manyakca sorular sormus.

Sivas katliami devletin bilgisi dahilinde gerceklestirilmis bir katliamdir.Tipki Maras,Corum,Yozgat..vs gibi.Ortaya cikan veriler,katliamin cok önceden planlandiginin göstergesidir.Bu verilerden biride Pir Sultan Senliklerinin baslangicinde yasan katliamlardir.Buda olay öncesi yapilmis bir hazirlik göstergesidir.

Pir Sultan Senlikleri,halkin demokratik kültürünün ön plana ciktigi bir etkinliktir.Oligarsik Devlet Sivas´ta cikan bu Demokratik hareketlere herzamanki gibi fasist ve seriati kullananrak 37 Devrimci,demokrat insani yakmistir.Yaziklar olsun!!

Bu katliam, Devrimci Alevilige yapilmistir.Aleviligin Devrimci kismini yok etmek,pasifize etmektir amac.Bunuda iste böyle alevi-sünni catismasina indirgeyerek olayin baska yönden degerlendirilmesine önayak olmustur devlet.Sonuclarida iste böyle Kosovali gibi gerizekalilarin cikip bu zamanda hala böyle yorumlar yapmasidir.Kimse anlamamis.Oradaki katliam Alevi-Sünni catism asi degildir.Sivastaki katliam,tamamen Kontgerillanin seriati galeyana getirip,demokrasiye vurdugu darbedir.

Polisin ,itfaiyenin,askerin zamaninda yapacagi müdahalelerle bu 37 can ölmeyecekti.Ama tipki diger katliamlar gibi ölümleri seyredildi.Benim en cok sevdigim sanatcilardan biri olan Hasret Gültekin bu katliamda ölmüstür.

Ben burada Kürtleri atariz,keseriz,yok ederiz... vsg öten irkcilarin neden burada yorum yapmadiklarini merak ediyorum.Kendilerinin killari ters dönünce ciyaklayanlar,neden böyle bir katliama sessiz kalirlar hayret ederim.Kendi menfaatlerine göre irkcilik yapanlarada yaziklar olsun!!

Yaziklar olsun insanlrin ölümünü mesrulastiran zihniyete yaziklar olsun!!!!!

Sitelerde Paylaş

Yumrukluyorum duvarları,yumrukluyorum kara gecenin bedenini

Ellerim kan içinde,nehirler taşmış yanaklarımda

37 can, 37 gül çatlamış susuzluktan sivasın içinde

Nasıl uyku tutar gözlerimi

Döne döne samaha duranlar tutuştu önce

Sonra türküler sonra da şiir çığlıksız düştü türkülerin

yanı başına

Sivas Sivas yiğitlik midir emanet cana kıymak

Yiğitlik midir bir tutam ışığı kör bıçakla güneşten koparıp

karanlığa kuban etmek

Söyle hangi kitapta vardır elleri kolları bağlıyı yakmak

Var mıdır kardelen akınında bir avuç inciyi ateşte tutmak

loov

Böyle garip düştüğüme bakma, böyle mahsun durduğuma

Varsın ateşim suskunlukla beslensin

Benimde yüreğim gençliğini almış yanına yürür başı dik

Senin de dağların var Sivas senin de dağların

Dağlarında Şahanların!

Gün tutuşur canım gece tutuşur

Yangınlarda tutsak canlar tutuşur

Gülüm toprak olur yele karışır

Yürür gelir canlar yollar tutuşur

Sivas ellerinde sazım tutuşur

Söz tutuşur canım türkü tutuşur

Teller bizi söyler diller yarışır

Özgürlüğü yazan kalem tutuşur

Canlar can olurda eller tutuşur

Dost evinde canım sevda tutuşur

Pir Sultanlar ölmez binler yetişir

Akar gelir canlar tarih tutuşur

Grup Yorumdan Sivas Gün Tutusur´u dinlemeynler icin link;

http://tr.netlog.com/go/explore/videos/videoid=15006

Dinlemenizi tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş
Yaziklar olsun!!!

Bu basligi acipta ,hala Sivas´ta ölenlerin ölümlerini mesruymus gibi gösteren bu zihniyete yaziklar olsun!Tipki,Israil´in Filistine yaptigini mesru görenler gibi yaziklar olsun!Tipki TSK´nin Kürtleri Israillilerin Filsitinlileri bombaladigi gibi bombalamasi gerektigini söyleyenler gibi yaziklar olsun!

Hepinize yaziklar olsun!Kimsede insanlik kalmamis.Kimsede akil kalmamis.Buradakilerin biri haric,digerleri hic gercek sekilde neler oldugunu aciklamamis.

Sivas olaylarindaki önceden hazirlanan tezgahlari anlatilmamis.Basligi acan gerizekalida,Aziz nesinin ve digerlerinin Pir Sultan Senlikleri icin geldigini bilmeden,"Ne isi var orada,Neden gelmis"gibi aptalca ,manyakca sorular sormus.

Sivas katliami devletin bilgisi dahilinde gerceklestirilmis bir katliamdir.Tipki Maras,Corum,Yozgat..vs gibi.Ortaya cikan veriler,katliamin cok önceden planlandiginin göstergesidir.Bu verilerden biride Pir Sultan Senliklerinin baslangicinde yasan katliamlardir.Buda olay öncesi yapilmis bir hazirlik göstergesidir.

Pir Sultan Senlikleri,halkin demokratik kültürünün ön plana ciktigi bir etkinliktir.Oligarsik Devlet Sivas´ta cikan bu Demokratik hareketlere herzamanki gibi fasist ve seriati kullananrak 37 Devrimci,demokrat insani yakmistir.Yaziklar olsun!!

Bu katliam, Devrimci Alevilige yapilmistir.Aleviligin Devrimci kismini yok etmek,pasifize etmektir amac.Bunuda iste böyle alevi-sünni catismasina indirgeyerek olayin baska yönden degerlendirilmesine önayak olmustur devlet.Sonuclarida iste böyle Kosovali gibi gerizekalilarin cikip bu zamanda hala böyle yorumlar yapmasidir.Kimse anlamamis.Oradaki katliam Alevi-Sünni catism asi degildir.Sivastaki katliam,tamamen Kontgerillanin seriati galeyana getirip,demokrasiye vurdugu darbedir.

Polisin ,itfaiyenin,askerin zamaninda yapacagi müdahalelerle bu 37 can ölmeyecekti.Ama tipki diger katliamlar gibi ölümleri seyredildi.Benim en cok sevdigim sanatcilardan biri olan Hasret Gültekin bu katliamda ölmüstür.

Ben burada Kürtleri atariz,keseriz,yok ederiz... vsg öten irkcilarin neden burada yorum yapmadiklarini merak ediyorum.Kendilerinin killari ters dönünce ciyaklayanlar,neden böyle bir katliama sessiz kalirlar hayret ederim.Kendi menfaatlerine göre irkcilik yapanlarada yaziklar olsun!!

Yaziklar olsun insanlrin ölümünü mesrulastiran zihniyete yaziklar olsun!!!!!

nıye herkese yazıklar olsun dedınkı anlamadım bende senın demek ıstedığını söyledım mesela polıse ızın vermedıler dedım başka arkadaşlarda katlıamı kınadı

Sitelerde Paylaş
nıye herkese yazıklar olsun dedınkı anlamadım bende senın demek ıstedığını söyledım mesela polıse ızın vermedıler dedım başka arkadaşlarda katlıamı kınadı

O arkadaslari taniyorum.O arkadaslar zaten olaylarin hassasiyetindeler.Yazimda farkindaysan ,israil-filistin,tsk-kürt örnegi verdim.Bu konularda ahkam kesenler,irkcilik yapanlar yok piyasada.

Actigim basliklara ziplayip,karalamaya calisan fasist irkcilar nedense yorum yapmamislar.Bunlari kasteddim.Onlar kendilerini bilirler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...