Jump to content

Sivas olaylarının perde arkası

Recommended Posts

Simdi devlet kendi ALEVI vatandaslarina bu sekil itici davranirsa,baska bir aygit cikar bu alevileri sahiplenir..

Devlet nasilki sunnileri koruyorsa aleviler icinde bu gecerli olmalidir.

Hala osmanli nin o yavsak politikasiyla alevileri disalarsa,alevilerde kendilerine elbetteki bir alternatif bulur..

Ornegin, basbaglar koyu bunun bir ornegiydi !

Ne oldu basbaglar koyunde ??

Evet erzincana bagli ve askerleri pek seven pkk ya sempati duyanlari,bolge karakoluna ve komutanligina sikayet eden bir sunni koyuydu..

SIVAS'ta yasananlara karsilik elbette bir yaptirimi olcakti..

Devlet sivas saniklarindan hesap sorup adaleti yerine getirmek yerine, tuttu bu devletin ADALET BAKANI' kansizlarin avukatligini yapti..

Zafer kazanmis romali komutanlar misali mahkemelerde savunma yapiyordu SEVKET KAZAN..

EEE, kendinizi bir alevilerin yerine koyun nasil hissedeceksiniz kendinizi ?? Devletiniz bile size sahip cikmiyor ,bu nasil bir duygudur,yanlizsiniz ve yakilmissiniz..

Turk ve KURT aleviler bu yanlizlik duygusu icerisindeyken,tamda o sirada AJANSLARA bir haber gecti,(( PKK'nin sivastaki yasanan katliamdan oturu,alevilerin sahipsiz ve yanliz olmadigini,alevilere yapilanlarin karsiliksiz kalmiyacagini yazan bir bildiriyi tum yurda duyurdu)))

Erzincanin BASBAGLAR koyu ARTIK YOKTU!!

Evet,koy (kurdistan isci partisi) PKK, gerilalari tarafindan imha edilmisti,deyimi yerindeyse 'koy haritadan silinmisti,artik yeni bir donem basliyordu.

Devlet bu eylemi duyunca panige kapilmisti,zira KURTLER dagdaydi peki ALEVILER ! onlardami daga ciksindi ??

Acikca gordugumuz su ki en kabadayi sunni hukumet bile artik alevilere samimiyet ve yakinlik gostemekte,devlet ozur bile dilemekte alevilerden..

Bu yukarda yazdiklarimin elbetteki bir nedeni var,cunku alevilerin PKK ya sempati duymasini ve PKK nin aleviler uzerinden manevra yapmasini engellemek icin devlet artik,yesil isigini yakmistir.

Sunu acikca soyliyebilirimki kendini o zaman yanliz ve caresiz hisseden aleviler,basbaglar koyunde yasananlari duyunca buyuk bir motivastyin almislardir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah,ölene kadar kul hakkı yemeyi nasip etmesin bana.eğer böyle bir şey yaparsam bunu inancım açısından + vicdanen kabül edemem vede intihar ederim.

Eylemler sırasında,adamın biri hoperlörden şu şekilde bağırıyordu: "Değerli kardeşlerim sizlerin bir kardeşi olarak sesleniyorum,Allah rızası için,Allahınızı seviyorsanız dağılın"

Dedi ama kimse tınlamadı(çünkü ne Allahın rızası vardı nede sevgisi) ve sahte müslümanlar otele saldırıp yaktılar.Siz kimsiniz lan.Allah ın vekilimisiniz.Ceza verecek olanda,affedecek olanda Allahü tealadır.Bir sizmi müslümansınız şu dünyada.11 ayı Karı kız genel ev rakı alem ile geçirin 1 ay(ramazanda) gösteriş için namaz kılın ve kendinize biz müslümanız diyin.Münafıksınız siz ve herşeyiniz gösteriş.

Benim ulan gerçek müslüman.Çünkü vicdan sahibiyim.Gerçek vicdan sahibi olamayan biri asla gerçek anlamda müslüman olamaz anca münafık olarak kalır.

Siz birer münafık pisliksiniz.Allah sizin gibi yobazları asla affetmiyecek.

tarihinde SAYINUZMEZ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Allah,ölene kadar kul hakkı yemeyi nasip etmesin bana.eğer böyle bir şey yaparsam bunu inancım açısından + vicdanen kabül edemem vede intihar ederim.

Eylemler sırasında,adamın biri hoperlörden şu şekilde bağırıyordu: "Değerli kardeşlerim sizlerin bir kardeşi olarak sesleniyorum,Allah rızası için,Allahınızı seviyorsanız dağılın"

Dedi ama kimse tınlamadı(çünkü ne Allahın rızası vardı nede sevgisi) ve sahte müslümanlar otele saldırıp yaktılar.Siz kimsiniz lan.Allah ın vekilimisiniz.Ceza verecek olanda,affedecek olanda Allahü tealadır.Bir sizmi müslümansınız şu dünyada.11 ayı Karı kız genel ev rakı alem ile geçirin 1 ay(ramazanda) gösteriş için namaz kılın ve kendinize biz müslümanız diyin.Münafıksınız siz ve herşeyiniz gösteriş.

Benim ulan gerçek müslüman.Çünkü vicdan sahibiyim.Gerçek vicdan sahibi olamayan biri asla gerçek anlamda müslüman olamaz anca münafık olarak kalır.

Siz birer münafık pisliksiniz.Allah sizin gibi yobazları asla affetmiyecek.

SAYINUZMEZ kardesim,sen marsa'ta,corum'da,malatyada,sinas'ta ve daha bir cok yerde insanlari diri diri yakip olduren bu insanlara dinlerini bilmiyor diyemezsin.bazi insanlar da kalkip "bunlar kullanildi,oyunu getirild" gibi gercelikten uzak analizler yaparlar.

Evet,bi bakalim ne emrediyormus muslumanlik...

Tevbe suresi 5. ayet :

Haram aylar (süre tanınmış dört ay) sıyrılıp-bitince (çıkınca) müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün, onları tutuklayın, kuşatın ve onların bütün geçit yerlerini kesip-tutun. Eğer tevbe edip namaz kılarlarsa ve zekatı verirlerse yollarını açıverin. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.

Ne diyormus?! Onlari gordugunuz yerlerde oldurun diyor(mus)

Hemen Tevbe suresi 29. ayete gecelim Allah kerimdir.

Kendilerine kitap verilenlerden, Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resûlü’nün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini (İslam'ı) din edinmeyenlerle, küçük düşürülüp cizyeyi kendi elleriyle verinceye kadar savaşın.

Kimle savasin ve onlari kuculterek kendi elleriyle cizye verene kadar savasin diyor(mus)?! 'Hak dini ( islam'i ) din edinmeyenlerle" savasin diyor,onlari kucuk dusurun diyor ve kendi elleriyle cizye verene kadar "savasin" diyor.

Demek ki insanlari yakanlar o kadar da haksiz degiller be guzel kardesim.

Simdi sen bana dersin ki"ayetleri cimbizlama" .. daha bunlara gibi bir cok ayet var ama buraya asmak istemiyorum cunku bayagi kan kokuyor.

Marsa'ta,corum'da,malatyada,sinas'ta insanlari yakip oldurenler islamiyeti bilmiyor deme bence.

Yazindan anladigim kadariyla vicdan merhamet sahibisin hala.En iyisi sen,bu sende hala olan vicdan ve merhametini kullanarak bir daha kuranda ki ayetleri tek tek incele.Sakin bakara 256 daki ayeti (dinde zorlama yoktur) okuyup muhammede alkis tutma cunku kuran celiskilerle doludur.Bakara 256 da dinde zorlama yok der,diger tarafta "onlari buldugunuz yerde oldurun" der.

Icinde ki korkuyu atarak ayetleri arastirman dilegiyle...

Saygilar.

Sitelerde Paylaş

Bana akılmı veriyorsun.Yaşını başını almış bir birey olarak sendenmi öğrenicem islam dinini.Ayetlerde savaş diyor ap açık.Körmüsün? Sivasta maraşta çorumda savaşmı vardı?

Söyle bakalım şu sivasta otele saldıranların kaç tanesi kuranın türkçesini açıpta okumuştur?

Sitelerde Paylaş
Bana akılmı veriyorsun.Yaşını başını almış bir birey olarak sendenmi öğrenicem islam dinini.Ayetlerde savaş diyor ap açık.Körmüsün? Sivasta maraşta çorumda savaşmı vardı?

Söyle bakalım şu sivasta otele saldıranların kaç tanesi kuranın türkçesini açıpta okumuştur?

Soruya bak ya : Söyle bakalım şu sivasta otele saldıranların kaç tanesi kuranın türkçesini açıpta okumuştur?

Olur,hemen simdi gidip arastiririm.Peki sen nerden biliyorsun turkcesini acip okumadiklarini? Butun bu insanlar anlamamis bi tek sen mi anlamissin kurani?Senin gibi 100 lerce muslumanligi savunan insanla tartistim ve bu insanlar kuranin turkcesini acipta okumuslardi,ve sivasta insan yakanlari destekliyordu bir cogu.Sen ne zannediyorsun,bir tek sen mi kuranin turkcesini okuyorsun.

Evet "savas" diyor.Savasin nedenine bi bak bakalim neymis? Ama sen harhalde "savas hallerinde" demek istiyorsun bunu da becerememissin.Eger "savas hallerinde" demek istediysen,sen iyice bi bak bakalim nerede yaziyormus savas hallerinde.

Bak bakalim nerede yaziyormus "savas hallerinde" diye :

Kendilerine kitap verilenlerden, Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resûlü’nün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini (İslam'ı) din edinmeyenlerle, küçük düşürülüp cizyeyi kendi elleriyle verinceye kadar savaşın.

Kor(elmis) olan sensin.

Sitelerde Paylaş

Soruma cevap alamadım?

Ben aklı başında bir birey olarak,sendenmi öğrenecem kuranı kerimi ve islamiyeti.Senmi çok bilgilisin? Nesin sen.Ben hayatımı senin kurduğun fantazilere göremi şekillendirecem?

Sitelerde Paylaş
Soruma cevap alamadım?

Ben aklı başında bir birey olarak,sendenmi öğrenecem kuranı kerimi ve islamiyeti.Senmi çok bilgilisin? Nesin sen.Ben hayatımı senin kurduğun fantazilere göremi şekillendirecem?

Ayetler apacik orada duruyor sen hala insan yakanlarin muslumanlikla alakasi yok diyorsun.

ortada fantazi falan yok ayetler var.Ortada benim istedigim gibi anla diyen de yok,opacik ayetler iste.Kurani,muhammedi inkar edenleri oldur diyor iste.Ne masal anlatiyorsun sen!

Sitelerde Paylaş
Ayetler apacik orada duruyor sen hala insan yakanlarin muslumanlikla alakasi yok diyorsun.

ortada fantazi falan yok ayetler var.Ortada benim istedigim gibi anla diyen de yok,opacik ayetler iste.Kurani,muhammedi inkar edenleri oldur diyor iste.Ne masal anlatiyorsun sen!

Açık konuş.Gelip kafana sıkmamı yada seni diri diri yakmamımı istiyorsun.Böyle yaparsam,ateistlere malzeme olduğun için çok mutlu olacakmısın

Sen nasıl bir yaratıksın?

Hadi cevap ver.

Sitelerde Paylaş
Açık konuş.Gelip kafana sıkmamı yada seni diri diri yakmamımı istiyorsun.Böyle yaparsam,ateistlere malzeme olduğun için çok mutlu olacakmısın

Sen nasıl bir yaratıksın?

Hadi cevap ver.

Benim ne isteyip istemedigim onemli degil,sen bak ayetler ne istiyor! Senin de ne isteyip istemedigin hic onemli degil,onemli olan ayetler ne istiyor.Ayetler acik acik inanmayanlara nelerin yapilmasi gerekli yaziyor iste,daha sen neden kiziyorsun sivasta surada burada insanlari katledenleri?

Sen apacik ayetleri anlamayacak bir yaratiksin.

Sitelerde Paylaş
Benim ne isteyip istemedigim onemli degil,sen bak ayetler ne istiyor! Senin de ne isteyip istemedigin hic onemli degil,onemli olan ayetler ne istiyor.Ayetler acik acik inanmayanlara nelerin yapilmasi gerekli yaziyor iste,daha sen neden kiziyorsun sivasta surada burada insanlari katledenleri?

Sen apacik ayetleri anlamayacak bir yaratiksin.

Bak kardeşim.

İslam dinini aziz nesinden iyi kim bilebilir burda.

Aziz NESİN in açıklamaları:

"Bütün Müslümanlar'ın terörist olarak görülmesi doğru değiL. Şiddet taraftarı olmayan pek çok Müslüman var. Onları öyle gösteren var mı? Araştırmak lazım. Böyle birşey olmaz. Çok yanlış

-yani kabul etmeyeceğim şeyler söylediği halde bile Diyanet İşleri Başkanı terörist olamaz.

Yani birkaç 'şiddet' yanlısı grubun, kişinin yaptıklannın faturasının bütün Müslümanlar'a biçilmesine taraftar değilsiniz?

Hayır kesinlikle. Öyle şey olmaz. "

Hadi şimdi ne diyeceksin bakalım?

Sitelerde Paylaş
Bak kardeşim.

İslam dinini aziz nesinden iyi kim bilebilir burda.

Aziz NESİN in açıklamaları:

"Bütün Müslümanlar'ın terörist olarak görülmesi doğru değiL. Şiddet taraftarı olmayan pek çok Müslüman var. Onları öyle gösteren var mı? Araştırmak lazım. Böyle birşey olmaz. Çok yanlış

-yani kabul etmeyeceğim şeyler söylediği halde bile Diyanet İşleri Başkanı terörist olamaz.

Yani birkaç 'şiddet' yanlısı grubun, kişinin yaptıklannın faturasının bütün Müslümanlar'a biçilmesine taraftar değilsiniz?

Hayır kesinlikle. Öyle şey olmaz. "

Hadi şimdi ne diyeceksin bakalım?

Sen harbi zir cahilsin yahu.

Biz simdi Aziz nesini mi baz alacagiz yoksa kuranda ki ayetleri mi?

Sana ayetler gonderdim ve o ayetlerde kurani,muhammedi inkar edenlere ne tur bir tavir takinilmasi gerektigini cok acik bir sekilde belirtiyor.

Simdi biz bu ayetleri birakip Aziz Nesin'in aciklamalarini mi baz alacagiz? Carpilacan kardesim,senin agzin ne soyluyor!

Sitelerde Paylaş
Sen harbi zir cahilsin yahu.

Biz simdi Aziz nesini mi baz alacagiz yoksa kuranda ki ayetleri mi?

Sana ayetler gonderdim ve o ayetlerde kurani,muhammedi inkar edenlere ne tur bir tavir takinilmasi gerektigini cok acik bir sekilde belirtiyor.

Simdi biz bu ayetleri birakip Aziz Nesin'in aciklamalarini mi baz alacagiz? Carpilacan kardesim,senin agzin ne soyluyor!

Ayet istiyorsan ayette yazarız takma kafana.

Allah,sizinle din konusunda savaşmayan, sizi yurtlarınızdan sürüp-çıkarmayanlara iyilik yapmanızdan ve onlara adaletli davranmanızdan sizi sakındırmaz. Çünkü Allah, adalet yapanları sever.(60/8)

Cımbızcılık yapıpta tüm ayetleri okumazsan olacağı budur.Bu ayeti okuduğunu sanmıyorum.Aziz nesin in bu ayeti görmediğini idda edebilirmisin?

Sitelerde Paylaş
Ayet istiyorsan ayette yazarız takma kafana.

Allah,sizinle din konusunda savaşmayan, sizi yurtlarınızdan sürüp-çıkarmayanlara iyilik yapmanızdan ve onlara adaletli davranmanızdan sizi sakındırmaz. Çünkü Allah, adalet yapanları sever.(60/8)

Cımbızcılık yapıpta tüm ayetleri okumazsan olacağı budur.Bu ayeti okuduğunu sanmıyorum.Aziz nesin in bu ayeti görmediğini idda edebilirmisin?

Hala bana Aziz nesini referans veriyor ya:))

Carpilacan be bre gafil!

Sana bastan soylemistim "cimbizliyorsun" diyecegini.Rahatsiz insanlarsiniz rahatsiz.

Ayetlerin tumu babalar gibi ortada duruyor,kendi kafanizdan din uretmeyin!

Sizlerin gormek istediginiz degil var olani tartisiyoruz,GERIIII!

Sitelerde Paylaş
Hala bana Aziz nesini referans veriyor ya:))

Carpilacan be bre gafil!

Sana bastan soylemistim "cimbizliyorsun" diyecegini.Rahatsiz insanlarsiniz rahatsiz.

Ayetlerin tumu babalar gibi ortada duruyor,kendi kafanizdan din uretmeyin!

Sizlerin gormek istediginiz degil var olani tartisiyoruz,GERIIII!

Ayet istedin yazdım işte.(Aziz nesin i bir kenara bırakalım şimdi.)

Ayet hakkındaki açıklamalarını alalım?

Sitelerde Paylaş
Ayet istedin yazdım işte.(Aziz nesin i bir kenara bırakalım şimdi.)

Ayet hakkındaki açıklamalarını alalım?

Sen yazdiklarimi okumuyorsun galiba,yada okuduklarini anlayacak kapasiteye sahip degilsin.

Bak ne yazmisim ben;

Sakin bakara 256 daki ayeti (dinde zorlama yoktur) okuyup muhammede alkis tutma cunku kuran celiskilerle doludur.Bakara 256 da dinde zorlama yok der,diger tarafta "onlari buldugunuz yerde oldurun" der.

Bak sen yazmadan once ben sana bakara 256 dan soz etmisim ve kuranin celiskilerle dolu oldugunu soylemisim sana cunku senin "dinde zorlama yoktur" gibi zarvalamalarda bulanacagini tahmin etmistim.

Kuranda bir yerde birsey der diger tarafata tam zittini soyler..yani celiski doludur cunku bir insan yazmistir,tanrinin sozu falan degildir.Ama senin gibi geriler bu celiskileri gormez/gormek istemez.

>>>"Ayet hakkındaki açıklamalarını alalım?"

Bu ayetle cimbizlama yapan kim aceba,sen misin ben miyim?

Ben zaten sana daha once soylemistim bakara 256 var diye..

Peki diger oldurun ,kesin,zorla,onlari kuculterek kendi elleriyle vergi verene kadar savsin gibi ayetleri nereye sokacan?

Onyargisiz bi sekilde oku,aklini mantigini kullan sen de gorebilirsin celiskileri,tabi seni koreltmemisse din.

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...