Jump to content

Ölümden korkar mısınız ?

Recommended Posts

Tam tersine ben o acıyı yaşamak isterim, çünkü bir kere öleceğiz sonuçta..

Ölümün var olduğunu kabullenmek, öldükten sonra yok olacağını bilmek korku vermez...

Çünkü bundan eminsinizdir, doğmadan önce nasıl yoktuysanız, öldükten sonra da yok olacaksınız...

Ve hiç düşünmemek.... hem zaten ölürken öldüğünün farkında bile olmayacaksın ama, çok acı çekerek ölenler var..

Bu tarz bir ölüm hiç istemediği ve beni en çok ürperten ölüm şekli....

Sitelerde Paylaş

Bir daha hiç varolmamak...sanki hiç olmamışsın gibi.Artık asla düşünememek,bilmemek,bilincinin yok olması...

Beni ürkütür bazen..çocukken hiç bir şey olmasaydı diye düşünürdüm.Ben olmasaydım,kimse ve dünya,kainat hiç bir şey olmasaydı...korkardım.herkes öleceğini bilir ama bunu kendisine yakıştırmaz.Yani ölümün yüzünü burnunun dibinde hissetmez.Belki hiç korkmam.O anı yaşayacağız hepimiz ama hissettiklerimi birilerine anlatmak isterdim ben.Büyük ihtimalle öyle bir şansı olmaz tabi insanın.

Sitelerde Paylaş

Ölümden değil acı çekerek ölmkten korkarım.

Pek çok insan tanıdım ölmeden önce yıllarca hastalıkla pençeleşen yatağında.

Ölümden korkmuyorum çünkü zaten öleceğim.

Acı çekerek ölmekten korkuyorum çünkü acı çekerek ölmek zorunda değilim.

Sitelerde Paylaş

Ölümden değil ama ölürken acı çekmekten korkuyorum diyenler ölümü idrak edememiş kişilerdir.

Ölüm herkes çevrende de olsa tek başına yaşayacağın tek kişilik bir oyundur ve doğmaktan daha sancılı bir süre gibidr. Doğmak bile sancılı olduğuna göre ölmek de kolay olmayacaktır.

Ölümün gizli yüzü tam ensenin arkasındadır hep seni izler ve o anı kollar yaşayan bir canlı gibi ve hiç bir saniye peşini bırakmaz.

Yazı yazarken, tuvalete giderken, dışarıya çıkarken, birisiyle selamlaşırken, kavga ederken, koşarken, ağlarken, gülerken, uyurken, uyanıkken hep onunlasın ama kendini onsuz hissedersin...

Sitelerde Paylaş
Ölüm harika bir histir ama öldükten sonra bununda bir anlamı kalmıyor.

Yeniden hiçliğe gittiğimiz için hiç yaşamamış oluyoruz.

Kac kere oldun Elvis? :lol: Bu hissi tatmis olmalisinki bu kadar emin konusuyorsun.

Ben hep Inanclilarin "dunya gecicidir, imtihandir" derler , birde "gercek hayat oteki taraftadir" derler. Bende onlara derimki , madem dusunceniz bu, ne diye bu dunyada bosuna yer kapliyorsunuz, neden herkezden daha cok parayi seviyorsunuz? Neden en zengin dernekler dini derneklerdir? NEDEN? Paralari bize biraksinlar, oteki tarafa gitsinler yaw. ;)

Sitelerde Paylaş
Kac kere oldun Elvis? Bu hissi tatmis olmalisinki bu kadar emin konusuyorsun.

Hayatımız da sadece bir kere yaşayacağımız için öyle söyledim. Ölüm çeşidine görede hisler değişiyor.

Belkide hiçbir şey hissetmeyeceğiz, uyurken nasıl farkına varmıyorsak ölümde onun gibi olabilir. Ama ölürken farkında olmak ve bunun acısını hissetmek başkadır.

Sitelerde Paylaş
Ölümden sonra hayatın olabilme ihtimali cok dusuk bence

Ölümden sonra hayatın olması ihtimali mi varki düşük bi ihtimal olsun.

dogrulayamadıgmız için bilemiyoruzda ama olunce bir hiç olmak korkutucu bişey

İnsanın uydurduğu bir şeyin neyini doğruluyorsunuz, ateistmisiniz bilmiyorum ama böyle giderse dinlere yem olabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...